Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mustafa_27 ben bu ayı bekliyorum eğer dağıtım yapılmazsa mail atmaya başlayacağım ama geç kaldık gibi de düşünüyorum

• merhaba ben açık öğretim lisesi mezunuyum ds-260 formunda okul ile ilgili sorular mevcut bu sorulara nasıl yanıt vermem gerek açık öğretim lisesi ile ilgili bilgilerim sınırlı e-devlet üzerinden sadece resimdeki bilgilere erişebiliyorum. diğer bilgilere nerden erişebilirim yardımcı olabilecek var mı

21.png

Ds-260 formunda sorular şu şekilde:
    Okul adı :
    Okul Adresi :
    İl ilçe:
    Posta kodu:
    Ülke:
    Okuduğunuz bölüm:
    Okula başladığınız tarih:
    Okulu bitirdiğiniz tarih:

• Var mı haber

• @olcay54 Pandemi ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Ülkeye kaçak yollarla giren ve turist vizesiyle gelip ilticaya başvuranların rakamları belli, üst sıralarda olan bir ülke olduğumuz için adamlar da haliyle ilave göçmen statüsü verme konusunda cimri davranıyorlar. Başka açıklaması olamaz.

Bir ülke düşün dünyada örneği var mıdır, önümüzdeki 1.5-2 senenin turist vizesi slotlarını patlatmış. Amerika Amerika diye ölüyor. Sizce turist vizesine başvuranların hepsi New York’u gezmek, Grand Canyon’da resim çektirmek için mi gelmek istiyor.

5 aydır burdayım, turist vizesi ile gelip asylum’a başvuran Türklerle karşılaşıyorum sürekli hem de. Instagram keşfeti, iltica üzerine reklam veren Türk avukat kaynıyor.

İğne - çuvaldız hikayesi.

• @yusufalak bugünde gitti

• Arkadaşlar benim sıralamam 4800lerin sonlarında bana da hala mail gelmedi biraz merak gidereyim. İnşallah herkese sıra gelmesi dileğiyle ama bu böyle beklencek çile değilmiş tüm sıra bekleyen green card arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Herhangi bir mail gelirse haber veririm.

• @erenotti her alanda olduğu gibi bu alanda da maalesef yasal yollar dışında yasal yollarla ülkeye gitmek isteyen insanların önüne geçip sosyal medyada hesap açıp, ballandıra ballandıra kaçak yollarla nasıl gittiğini anlatan, ne kadar para harcadığını, nasıl yol izleyeceğini söyleyip bu yolla insanların oraya gitmesine sebep olanlar çok. Bu kişilerin çokluğunu geçtim, yorumlarda bu kişileri destekleyici yorumların olması bir o kadar can sıkıcı.

• Bu ayda randevu dağıtılmadan geçerse helva kavura biliriz artık kotalar her geçen gün dolarken bize ne yazık ki helva yemekten başka bir çare kalmıyor.

• @erenotti haklı olabilirsiniz siz orada olduğunuz için konuya daha hakimsiniz. Benim kastım aslında genel durum içindi pandemi dv dahil herseyin üstüne etki etti bunun yanında ülkenin saçma sapan ekonomisi...Geçen bir istatistik okudum mesela doktor yok diyoruz ülkede almanyada sadece 3000 üzeri Türk doktor var sadece almanya bu... Durum katlanarak gidecek gibi geliyor sonumuz hayır olsun..

• @MomisCan umarım mülakatlarımızı alırız. Dosya taşıma konusunda da vize konusu bizi endişelendiriyor. Dosyamızı taşıyıp vize alamama ihtimalinden dolayı mayıs ayını da bekleme taraftarıyız biz açıkçası. Vize durumu olmasa biz de bu ay mail atmaya başlardık diye düşünüyorum. Umarım her şey güzel olur. Hiç dosya taşımaya çalışmadan Ankara'dan mülakatlarımızı alırız.

• @melikemim sizin vize sorununuz da yoktu diye hatırlıyorum. Bizim de vize sorunumuz olmasaydı biz de bu ay dağıtım yapılmadığı takdirde mail atmaya başlardık diye düşünüyorum. Bence aşırı da geç kalınmış sayılmaz. Bugüne kadar sadeve viyana dosya kabul etti fakat bu süreçten sonra geçen sene olduğu gibi belki başka konsolosluklar da dosya kabul ederler. Umarım hiç bunlara gerek kalmadan Ankara'dan mülakatlarımızı alırız.

• @mustafa_27 evet bugünde mail gelmezse sabah itibari ile tüm konsolosluklara atmaya başlayacağım

• @melikemim Bugün herkesin karar vereceği gün sanırım, aynı şekilde taşımak için bugünü bekliyorum, gelmediği takdirde biz de taşımak için mail atmaya başlayacağız.

• @Cumutey Biz de aşırı kararsısız. Her ihtimal var çünkü. Dosyamızı taşıyıp vize alamamak, taşımazsak Ankara'dan mülakat alamamak, en kötüsü dosyamızı taşıdıktan sonra Ankara'nın bizim dosya numaramızdaki talihlilere mülakat dağıtması. Tüm bu ihtimaller gözümüzde canlanıyor ve bir karar veremiyoruz. Umarım bugün herkesi şaşırtırlar da mülakat dağıtımı yaparlar.

• @mustafa_27 Evet, maalesef çok bilinmezlik var ve bu sisli ortamda her adım sonrasında uçurum var mı yok mu adımım boşa mı gidecek diye korkarak ilerliyoruz. Günün sonunda ever bir kazanım var, ama bu kazanım olması seni net olarak alacakları anlamına gelmiyor ( mülakat vermediği takdirde neden mülakat vermiyorsun diyemiyorsun ve hakkın yanıyor ) bu bir loto, çıktı ama garantisi yok, o yüzden ya vize alamazsam veya mülakat alamazsam diye düşünmekten elimizde en azından alabileceğimiz aksiyonları da zaman daraldığı için kaybediyoruz. Umarım bireysel olarak aksiyon alan veya ankarayı bekleyen herkes mülakat ve vizesini alır.

• Merhabalar biz Avrupadan davetiye bekliyoruz Haziran ayı için. Davetiye geldikten ve schengen vizesine başvurduktan sonra mı taşıma talep etmeliyiz ? Bugün talep maili atsak hazirandan önceye mülakat verirler mi ? Çünkü eğer hazirandan önceye mülakat verilirse bu benim işime gelmez. En son dosyasını taşıyan ve mülakat tarihi alan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim

• @salih-atilla empati yaptığımda sizi anlayabiliyorum. Ne hayaller ile başvurulup bir de kazandığınızı görünce iyice hayal kuruyor insan. Sonra da sancılı bir bekleme süreci. Her şey gönlünüzce olur inşallah. Şuanda en az sizin kadar üzüldüm. Takipteyim buradaki arkadaşları. Umarım bekleyen herkesi çağırırlar

• @Thracian kıymetli kardeşim hayallerinin peşinden git gecikebilir ama mutlaka gerçekleşir

• @SY5858 birsey sormak istiyorum ,dosya tasiyabileceginize gerçekten bu kadar eminmisiniz? Haziran temmuz diye tarih begenmemezlik yapmadan bence direk taşımaya bakın

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |