Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Günaydın arkadaşlar nasılsınız keyfiniz nasıl😊

• @ayvalik10 ah ah çok üzücü bir durum umarım şakadır ya eğer gerçekse bugünlerimize ben iyi gözü ile bakıyorum

• ⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

günaydın herkese şimdiden geçmiş olsun başımızda tayyip devam edecek. Neden mi

Sanırım muhalefetin amacı hep muhalefet olarak kalmak 🙂
    Bu hareketlerden sorumluluk almak istemediklerini, başa gelene muhalefet etmek istediklerini çıkarıyorum.

• @ayvalik10 umarım ters köşe yaparlar yoksa rte devam edecek 😞

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 bunların hepsinin soyadı oğluu değilmi kılıçdaroğlu, mollaoğlu, imamoğluu puroje işte bunlar purojee 😂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sunti 2 yıldır bu zorunluluk vardı

• Merhaba, benim DV-2023 başvuru sırasında kullandığım pasaportumun süresi bu Nisan ayında bitti (6 aylık almıştım çünkü başvuru esnasında geçerli bir pasaport şartı aranıyordu).
    DS-260 formunda pasaport bilgileri kısmında ne yapmam gerekiyor?
    Son olarak galiba son zamanlarda alınan bir kararla sadece case number değil artık DS-260 formunu erken göndermek de gerekiyormuş ama sonuçlar açıklanana kadar yeni pasaport almak istemiyorum ama öteki taraftan kazanınca yeni pasaportumun gelmesini beklerken DS-260 formunu da geciktirmiş olmuyor muyum? Kafam gerçekten çok karıştı yardımcı olursanız çok mutlu olurum🙏😊

• @Koray283, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Herkese Günaydin...Cok net bir sorum var....Su anda bekarim ama 4 yıllık bir iliskim var...ayri ayri basvurduk...Cıkarsa ;
    1-Ds-260 i bekar halimizle doldurup sonra evlenip sonra formu tekrar düzeltmek icin KCC ye mail mi atmali?
    2-Once evlilik isini halledip DS-260 formunu evli mi doldurmali?
    1 mi 2 mi sizce? Cidden bilgisi olan yazarsa cok sevinirim.

Günaydın, ben olsaydım çekilişte kazandığımı gördükten sonraki ilk iş gününde nikahımizi kıyardım ve ona göre Ds260 formunu gönderirdim. Bu sene Formu erken gönderdikleri halde sonradan düzeltme yaptıkları için erken mülakat alamayan kişiler oldu. Hiç riske girmezdim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu telli oğulları ve sefer oğulları ilk başlatan soyadı ailesi bunlar

• @sunti merhaba benim ilk başvurum ama öğrendiğim kadarıyla geçen sene de pasaport zorunluymuş

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ipeksarac sadece siz değil çoğu kişi böyle yaptı zaten 7 mayıs açıklandı 8 mayıs için hemen 10 yıllık pasaport için randevu oluşturup başvuru yapacaksınız. Ondan sonra sisteme pasaport bilgileri düşünce de hemen DS260 formuna YENİ pasaport bilgilerini yazacaksınız. SAKIN ama SAKIN eski pasaportu geri vermeyin gidince eski pasaport yok dediğiniz zaman onlar sisteme kayboldu yazacaklar. Daha sonra mülakata gidince de ESKİ + YENİ pasaport birlikte gideceksiniz bu kadar basit başka bu konuda araştırma yapmayın kafa bulanır. Özet geçiyim yeni pasaport bilgileri sisteme gelene kadar ds 260 göndermek yok

• Hale bak açlık sınırı 5323 TL asgari ücret 4253 tl

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marpessa

bu Türkiye bir yanı diğer yanı ise bu kadar tezatlıklar içinde yaşıyoruz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bu arada dolar yükselmeye başlarsa diye bayram geliyor diye el öpmeye gidip harçlık toplayacak

• @ayvalik10 @marpessa çok teşekkür ederim.
    DV-2020 221,271
    DV-2021 128,743

o zaman pasaport zorunluluğu sonrası başvuran sayısında yaklaşık 100.000 kişilik bir düşüş olmuş sizce bu yıl artış ne kadar olmuştur?

• @TughanTug, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@this-time89, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@oznyldrm Anlamadığınız nokta bu bir çeşitlilik göçmenlik piyangosu vizesi başka tür puan bazlı göçmenlik başvurusu değil. Pasaport olabilecek en makul durum şu anda bunun dışınddaki her şey bu tür bir göçmenlik piyangosu için fırsat eşitliğine aykırı. Eğer başka kriterlere uyuyorum buna ihtiyacım yok diye düşünüyorsanız sadece olaya Amerika olarak bakmayarak; Avustralya ya da Kanada gibi ülkelerin puanlı göçmenlik başvurularına başvurabilirsiniz. Böylece gerçekten gitmek isteyen kişilerle yarışmış olursunuz. Amerika'da da var bildiğim kadarıyla farklı göçmenlik vize türleri yine puana bakan.

@oznyldrm @this-time89 Eşitlik bazı şartlar veya ön koşullar altında olmaz. Eğer bir konuda veya bir yerde eşitlik var ise herkese her koşulda vardır. Lise mezunu olmayan ile lise mezunu başvururken eşit değilse burada eşitlik yoktur. Zaten eşitlik her zaman iyi bir şey de değil. Eşitlik çoğu zaman adaletsizlik getirir(kanun önündeki eşitlik hariç). Önemli olan adaletli olmaktır.

Konuya gelecek olursak ben başvuru ücretini dahi mantıklı buluyorum. Tamamen şahsi düşünceme göre yıllık $5 ayıramayacak kadar ciddiye almayan kişi başvurmasın. Böyle sudan ucuz bir miktar ile ciddiyetsiz başvuruların tamamını eleyip gerçekten bu işi ciddiye alanlar arasından çekiliş yapmak benim görüşüme göre daha adaletli olan. O yüzden @oznyldrm 'a katılıyorum. Zaten diversity dediğimiz şey de farklı insanların, kültürlerin oluşturduğu bir şey, $5 bir başvuru ücreti koyuldu diye komple bir ülkedeki insanların hepsinin başvurudan vazgeçeceğini düşünmediğim için çeşitlilik özelinde de çekilişe bir zarar geldiğini düşünmüyorum.

Dediğim gibi bunlar şahsi görüş, kimi beğenir kimi beğenmez.

Ufak bir edit: yok istersen isminde şu olmayanın başvurusu alınmasın şeklinde dalga geçilmesini de anlayamadım. Kötü bir şey söylememiş arkadaş kendi fikrini söylemiş, kimine mantıklı gelir kimine gelmez ama size mantıklı gelmeyen şey illa ki yanlıştır diye bir şey yok.

Sonunda beni anlayabilen birisi çıkmış. Benimki bir öneriydi. Yani sayısal loto bile oynarken ücret vermiyor musunuz. Bedava milli piyango bileti alabiliyor musunuz. Önümüzdeki birkaç yıl içinde TR den başvuruların 200 hatta 300 k ya çıkabileceğini düşünüyorum. Yani hiçbirşey değişmesin hep böle kalsın ben loto da 200 k ile yarışmak istiyorum diyorsanız siz bilirsiniz. Sonuç olarak tekrar söyleyeyim. Bu bir loto olabilir. Ama çok az da olsa bir ön eleme sistemi gelirse (ücretli başvuru vb.) GC nin gerçekten sisteme ayak uydurabilecek ve bizim gibi çok isteyen kişilere çıkması için faydalı olabileceğini düşünüyorum. Bu arada @TughanTug bana akıl vermeye çalışan veya bana dalga geçer tarzda cevap yazan arkadaşları ben hayatım boyunca hiç kafama takmadım. Sende takılma. 🙂

• @ayvalik10 kardeş henüz ABD'de değiliz, manyağın birisi çıkar mesajını görür, sonra bir sürü uğraşırsın. Aman dikkat et, adamların yapmayacağı şey yok.

• @ayvalik10 evet mama lazım

• Bırakın şu kirli siyasetlerini artık 🙂 Amacımızı, odağımızı kaybetmeyelim.

• @sunti maalesef bu konuda hiç bilgim yok azalmış olmasını ümit ediyorum hepimizin şansı artsın diye 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |