DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Günaydınlar, şafak 33 canım memleketim Mersin 🙂 Neredeyse 1 ay kaldı, heyecan dorukta 🙏🏻

• ⭐⭐

@dytmelek, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Günaydınlar, şafak 33 canım memleketim Mersin 🙂 Neredeyse 1 ay kaldı, heyecan dorukta 🙏🏻

Çabucak benim memleketim Adana gelsede hepimiz kurtulsak 😊

• @Erkand, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Günaydınlar, şafak 33 canım memleketim Mersin 🙂 Neredeyse 1 ay kaldı, heyecan dorukta 🙏🏻

Adana kıyıdan köşeden benim de memleket sayılır, hem komşu hem de eşim eskiden Adana’ya şimdi Osmaniye’ye bağlı olan Kadirlili 😬 Çabucak geçsin günler, gelsin Şafak 1 🙏🏻

• ⭐⭐

@Erkand, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Adana kıyıdan köşeden benim de memleket sayılır, hem komşu hem de eşim eskiden Adana’ya şimdi Osmaniye’ye bağlı olan Kadirlili 😬 Çabucak geçsin günler, gelsin Şafak 1 🙏🏻

😄 Hepimiz Çukurova çocuğuyuz, Florida tam bizlik bu arada...

Evet eşim de gidersek Floridayı istiyor, zorlanmayız oranın nemli sıcağından ne de olsa 😂

• ⭐⭐

Evet eşim de gidersek Floridayı istiyor, zorlanmayız oranın nemli sıcağından ne de olsa 😂

😄 Biz ne yangınlar gördük Adana da

• 33 kalmış. Günaydın dostlar, Florida dan herkese selamlar desem ne güzel olurdu değilmi 🤠🤠

😂😂 Üniversitede Kayseri’de geçen 4 seneden sonra gözünü seveyim sıcak iklimin 😅

• ⭐⭐

@OrlandoGücü, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

33 kalmış. Günaydın dostlar, Florida dan herkese selamlar desem ne güzel olurdu değilmi 🤠🤠

Bende " aaa neresindesin bende Floridadayim desem" daha da güzel olurdu 😄

• ⭐⭐

😂😂 Üniversitede Kayseri’de geçen 4 seneden sonra gözünü seveyim sıcak iklimin 😅

Biraz abartı Adananın sıcağı ama 😄

• ⭐⭐

Merhaba forum ailem,

Bugün günlerden Rhode Island

chandleroleary_rhodeisland_1.jpg

Rhode Island, 3.144 kilometrekarelik yüzölçümüyle Amerika Birleşik Devletleri’nin en küçük eyaletidir. İngiliz Krallığı’na bağlılığını reddeden kolonilerin ilki olan eyaletin resmî adı Okyanus Eyaleti’dir ve toplam alanının yaklaşık yüzde 14’ünü kapsayan büyük koylara ve girintili çıkıntılı sahillere sahiptir. Çoğunlukla düz bir topografik yapıya sahiptir. Oldukça az sayıda dağ ve yükseklikleri olan eyaletin en yüksek noktası 247 metre ile Jerimoth Tepesi’dir. Rhode Island’ın iki ayrı doğal bölgesi vardır; bunlardan biri Doğu Rhode Island, Narragansett Koyu’nun ovalarını oluşturmaktadır. Diğeri ise Batı Rhode Island, New England Upland’ın bir parçasını oluşturmaktadır. Ana karadaki güney kıyıları yaklaşık olarak 19 km.’dir. Nemli karasal bir iklime sahip olan eyalet, güney kıyılarında inildikçe daha sıcak ve ılımanlaşır. Eyalette zaman zaman kasırga ve tropikal fırtınalar da görülmektedir. Tarihte önemli hasar bırakan kasırgalar arasında 1938 New England kasırgası, Carol Kasırgası, Donna Kasırgası ve Bob Kasırgası’dır.
    Eyaletin başkenti Providence’tir. Bu aynı zamanda en büyük şehridir. Hem ekonomiyi desteklemesi bakımından hem de kültürü iyi yansıtması bakımından oldukça önemli bir şehirdir. Düzenlenen festivallerinin çoğuna ev sahipliği yapması, eyalet kültür ve tarihini yansıtması, bunların yanında bir de doğal rekreasyon alanlarına sahip olmasıyla en çok turist çeken şehirdir. Bu açıdan ve de üretim faaliyetleriyle eyalet ekonomik gelirinin büyük çoğunluğunu oluşturur. Roger Williams buraya ilk geldiği zaman böyle bir cenneti ortaya çıkarmaktan sorumlu olduğuna inanır.
    Rhode Island, özellikle sağlık ve eğitim sektöründe önde gelen yerlerden biridir. Üretimin de oldukça önemli olduğu eyalette bir diğer ekonomik faaliyet ise tabii ki turizmdir. Gezilecek çok fazla bölgesi olmasa da sahilleri ve özellikle festivalleriyle çok fazla ilgi çekmektedir. Her zaman herkesin kendine ait bir şeyler bulabileceği farklı başlıklardaki festivalleriyle renkli ve eğlenceli bir atmosfere sahiptir. Narragansett Kuleleri ve Narragansett Sahil Kasabası, eyaletin en çok turist çeken sahil bölgelerinden bir tanesidir. Hem suyun büyüleyici doğası ile hem de sahil kasabasının şirin turistik aktiviteleri ile çokça tercih edilmektedir. Beavertail Eyalet Parkı, Redwood Kütüphanesi ve Athenaeum turistik açıdan popüler noktalardır. Ünlü Great Gasby filminin ikinci uyarlaması olan 1974 yapımı film de eyaletin Newport bölgesinde çekilmiştir.
    İlk Baptist Kilisesi Amerika’nın en eskisidir ve Providence’te Roger Williams tarafından kurulmuştur. Bu yapı mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Bunun yanında Rhode Island Eyalet Binası, The Breakers Konağı, Belcourt Kalesi de gezilebilecek tarihî yapılardandır.
    Rhode_Island_in_United_States_(zoom).svg.png
    Amerika’nın güneyine doğru konumlanmış olan Rhode Island, New England tarafından kuzeyde ve doğuda sınırlandırılmıştır. Batıdaki komşusu Massachusetts ve Connecticut, güneyde ise Atlantik Okyanusu’na kıyısı vardır. Rhode Island ormanları, kuzeydoğu kıyı ormanlarının ekolojik bölgesinin bir parçasıdır.
    Rhode Island, yüzlerce yıldır bir yerleşim bölgesi olarak ilgi görmektedir. Çeşitli Amerikan kabileleri her zaman burada yaşamaktaydılar. Avrupalılardan önce Algonquian dilini konuşan, bu kabileler, mısır, fasulye ve kabak üretmekteydiler. En büyük kabile Narragansett, diğer kabileler ise Wampanoag, Niantic, Nipmuck ve Pequot’tur. İlk olarak burayı İtalyan bir kâşif keşfetmiştir. Bazı yerel kabilelerle görüşmüş ve sahil şeridini haritalara işlemiştir. Bundan yaklaşık 90 yıl sonra Hollandalı bir kâşif gelmiş, o da Narragansett Körfezi’ni ve Block Island adındaki kıyı şeridini haritaya eklemiştir İlk kalıcı Avrupa yerleşimi Roger Williams tarafından yaklaşık 1636 yılında kuruldu. Bölgede dinî özgürlük ilan eden Williams, bu konuda aynı düşünceyi paylaşan insanlar tarafından takip edildi. Bölgeye daha fazla sömürgeci yerleştikçe, Massachusetts Körfezi Kolonisi’nden bağımsızlık istendi. 1644’te kendi kolonilerini kurmak için birleştiler ve İngiltere’den kraliyet tüzüğü edindiler. İngiltere Amerikan kolonilerine vergi ödemeye başladığında Rhode Island bağımsızlık kazanmak istiyordu. Bir takım saldırılardan sonra Rhode Island İngiltere’ye karşı sömürgeciliği bırakan ilk kolonilerden biri oldu. Ne kadar Amerika Birleşik Devletleri’ne katılmaktan çekinse de, yasa tasarısından sonra katılmayı kabul ettiler ve birliğe katılan 13. eyalet oldu.
    a504306d928f31f3c997f518182011df.jpeg
    Eyaletin başkenti olan Providence, aynı zamanda büyük şehirlerden biridir. Eyaletin şehirleri genel olarak farklı özellikleriyle bilinir. Turistik, ekonomiye katılan değer, üretim ve doğal güzellikleriyle çeşitli niteliklere sahipleridir. Providence dışında diğer bilinen şehirler ise Warwick, Cranston, Pawtucket, Kingston, Wickford ve Wakefield’dır.
    Providence eyaletin başkenti aynı zamanda yaklaşık 180 binlik nüfusu ile en kalabalık şehridir. Görülebilecek oldukça fazla noktaya sahip olan bu şehir, eyalete ziyarete gelen turistlerin en çok gittiği şehirdir. Ülkede ilk sanayileşen kentlerden biridir. Tekstil imalatı, takı ve gümüş sanayisi konusunda dikkat çekmektedir. Providence, Rhode Island Eyaleti’nin kültürünü çok iyi yansıtmaktadır. Buranın kültürü eyaletin kültürüyle adeta özdeşleşmiştir. Ülkede kişi başına en çok kahve ve çörek dükkânı düşen şehir burasıdır. Aynı şekilde en fazla restorana da sahiptir.

@OrlandoGücü, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

33 kalmış. Günaydın dostlar, Florida dan herkese selamlar desem ne güzel olurdu değilmi 🤠🤠

Bende " aaa neresindesin bende Floridadayim desem" daha da güzel olurdu 😄

Orlando bro sen neresinden 🤠

• @dytmelek memleketime laf yok 🤠😅 desemde inanma bende üşüyorum 😅

• @OrlandoGücü, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Hayaldi, gerçek oldu diyeceğimiz günler de gelir umarım 🙏🏻

• @OrlandoGücü, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@dytmelek memleketime laf yok 🤠😅 desemde inanma bende üşüyorum 😅

Yok yok Kayseri’nin yeri ayrıdır bende 🙂 Ama kar görmemiş bir Akdeniz çocuğu olarak kışın çok zorlandık Talasta evden otobüs durağına giderken bile 😂😅

• @dytmelek 40 yıldır üşüyorum. Birazda ısınsam iyi olur. Bıktım soğuktan. Bakalım Florida nın sıcağı nasıl.

• Merhaba iyi günler herkese. Mayısın 12sinde askerim seçilsem bile diğer işlemler için vaktim kalmıyor, bu şansımı kaybetmemek için nasıl bir önlem almalıyım.

• ⭐⭐

@Mehmet-Ali-0 çıkarsa askerde ds260 formunu doldurur sisteme yüklersin. Sonrasında mülakatı bekleyeceksin zaten o da case noya bağlı ne kadar düşükse o kadar erken çağırırlar. DV2023 yılı için visa bulletin bülteni en erken eylülde açıklanır, sonraki yılın eylülüne kadar sıran gelirse mülakata gideceksin. Bu konularda kesin bilgiye sahip değilim ama forumdan bende bunları öğrendim. Senin askerlik ne zaman bitiyor?

• Günaydınlar

İlginç bir istatistik;

Geçen senenin dv2022 bekleme odası 682 sayfası 30 nisanda yazılmış. Takriben 1 hafta sonra sonuçlar açıklanıyormus. Bu sene 682. sayfaya 4 nisan itibariyle ulaşmışız.

Sonuç: UMUTLAR ŞELALE olmuş bu sene. Umarım en baştan dediğim gibi kaderimiz en güzel nerede yazıldıysa orası çıksın...

• ⭐⭐

@simurg9492 o da birşey mi? DV2018 de açıklandığı gün 2 sayfa filandı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.2k

| | | |