DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@gariban bkz: hiç üşenmeden okudum çok seviyorum , birde winterpark tarafına yerleşebilirsem değme keyfime

• ⭐⭐⭐⭐

@erkand aynen 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@gariban bize her gün Tampa

• ⭐⭐

@rhonster ekrem tampacılara cıkmadı birde orlandoyu deneyelim

• ⭐⭐

gençler; aralıksız 2 toplantı migrenimi tetikledi, feci başım ağrıyor. bir süre ekrandan uzak kalayım.
    takımmmm, boşlama burayı, en azından düz koşu yapın 🙂

• Şaka bi yana Orlando hakkında her konu tamam, ama iş konusu biraz korkutuyor. Şimdiden devren satılık işyerimi baksak acaba arkadaşlar. Fikir verirmisiniz.

• @suat-gunay, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

gençler; aralıksız 2 toplantı migrenimi tetikledi, feci başım ağrıyor. bir süre ekrandan uzak kalayım.

Başgan sen rahat ol. Bu sene mayıslar bizim. Şampiyon biziz 😂😂

• ⭐⭐

@hasan-gündüz hocam bu tamamen senin durumun, yeteneklerin, planların, iş tecrübene bağlı. evet Orlando'da iş olanakları çok çok fazla değil ama ben kendim için şunu söyleyeyim, kariyer planı başlangıcı için ABD'nin herhangi bir şehrinde yapacağım ilk işler (kafamdaki) Orlando'da da var. Basit işler, niteliksiz işler belki ama var. Benim için belirleyici faktör ilk gidişim ailemle mi olacak yoksa tek mi? Bana çıkarsa tek gitmeyi planlıyorum, bu durumda da NJ, NYC ilk durak olur zira orada hemen ertesi gün başlayabileceğim iş bağlantılarım var. Ama eşime çıkarsa ve birlikte gitme zorunda olursak, orası biraz muamma. Giriş yapıp geri dönmeleri söz konusu olursa yine NJ, NYC ama yok geri dönmeyeceklerse, o zaman Orlando'ya gidebiliriz direkt yaratana sığınarak. Öyle ya da böyle, giriş NYC, NJ de olsa en geç 6 ay içinde Orlando'ya göç ederim credit score ve history oluşur oluşmaz. Bendeki plan bu.

@hasan-gündüz hocam bu tamamen senin durumun, yeteneklerin, planların, iş tecrübene bağlı. evet Orlando'da iş olanakları çok çok fazla değil ama ben kendim için şunu söyleyeyim, kariyer planı başlangıcı için ABD'nin herhangi bir şehrinde yapacağım ilk işler (kafamdaki) Orlando'da da var. Basit işler, niteliksiz işler belki ama var. Benim için belirleyici faktör ilk gidişim ailemle mi olacak yoksa tek mi? Bana çıkarsa tek gitmeyi planlıyorum, bu durumda da NJ, NYC ilk durak olur zira orada hemen ertesi gün başlayabileceğim iş bağlantılarım var. Ama eşime çıkarsa ve birlikte gitme zorunda olursak, orası biraz muamma. Giriş yapıp geri dönmeleri söz konusu olursa yine NJ, NYC ama yok geri dönmeyeceklerse, o zaman Orlando'ya gidebiliriz direkt yaratana sığınarak. Öyle ya da böyle, giriş NYC, NJ de olsa en geç 6 ay içinde Orlando'ya göç ederim credit score ve history oluşur oluşmaz. Bendeki plan bu.

Abi bende birebir aynısını düşünüyorum desem inanırmısın. Her halukarda basit işler için ehliyet lazım ve en kolay alınan yer NJ. Ayrıca NJ de türk nüfus çok. İllaki bir faydası olur ilk 6 ay için

• ⭐⭐

Giderler, gereklilikler için bir tablo, kafamda bir "en düşük" hedef var gelir anlamında. Tam düzeni kurup, her şey yoluna girene, artık fırsatları değerlendirelim diyene kadar bu rakama ulaşmak için gerekliliğe hazırladım kendimi. 2 iş ise 2 iş, 60 saat ise 60 saat. Haa şans yaver gider, o gelire 1 iş ile ulaşırım o zaman kendime biraz daha iyi davranırım. Ama başlangıç için olası gözükmüyor şans yanımda olmadıkça. Buna biçtiğim süre 1 yıl falan. Bu arada alacağım sertifikalar vs ile asıl kariyer çizgimi başlatabilirim. Buna paralel olarak da ticaret ya da esnaflık planları devreye kendiliğinden girer zaten.

• ⭐⭐

@hasan-gündüz ehliyet her yerde kolay merak etme. sadece randevu olayı belki geciktirir biraz. ama onu da değişik ilçelerdeki DMV'ye gidip halletme şansın yüksek. Basit dediğin bazı işler için 1 yıllık ehliyet gerekiyor, örneğin Uber. Lakin dediğin gibi ehliyet sosyal anlamda kendin için de, iş için de mutlak gereklilik.

• ⭐⭐

@hasan-gündüz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@suat-gunay, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

baya arttı ağrı, çıkıyorum ben. gelmeye çalışıcam 😞

• Yeni liste eklenmis yanlis okumadiysam 27000 bantlarinda bu cok ama cok iyi haber bekliyenler icin…
    Bizlerinde bu heyecani doyasiya yasamasi dilegi ile 🤲

• @gokhanbagatur evet haber doğru. Çok güzel oldu DV2022 için. Umarım bizimkide aynı şans ve güzellikle gider 😉

• umarım bu sene bana da çıkar, hadi şans güldür yüzümü 🙂

• dostlar ben doktora gittim ve oradaki görevlilerin söylediğine göre Perşembe ve Cuma günü Doktorlarımız (hepsinin önünde saygı ile eğiliyorum) grevde olacaklarmış. Doktor randevunuz varsa veya doktora gitmeyi planlıyorsanız hastaneye gitmeden bir sorun isterseniz.

• @birisi bende az once aile hekimleri die okumustum.

@hasan-gündüz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@suat-gunay, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

baya arttı ağrı, çıkıyorum ben. gelmeye çalışıcam 😞

Tamam abi bugün dinlenelim. Bugün 2022 kazananların günü. Onlar biraz konuşsun 😂

• ⭐⭐

27000 güzel rakam.. muhtemelen all current olur 1-2 aya

• 79 gün 23 saat

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

43

43.1k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.7k

| | | |