DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@rüştü-gürbüz hocam takım saha içinde senin. o anlamda tüm yetki sende. yapılacak transferler vs vs...
    yoksa soyunma odasına iner, bi kamyon laf ederim istiyorsan 🙂

• @suat-gunay hahaha gittiğimiz de yapmalıyız bunu halı saha olsa da 😃 motive edici olduğu sürece her zaman (3 gündür olduğu gibi). Teşekkür ederiz.

• Sn @SUAT-GUNAY bey o zaman bugun degisik bir ilerleme kat edelim ve siz ve diger arastirma icinde bulunan herkezin fikirlerini toparliyalim.
    Simdi malum bir cogumuzun yada bir kismimizin TR deki mesleki gecerliligi oralarda malumunuz yok..
    Baslarda hepimiz iyi kotu bir sekilde tutunucaz farkli is konularinda..(ilk temennimiz GC sahibi olmak tabi 🤲)
    Peki bir sure sonra ne tur sertifikalar ne tur mesleki dallar uzerine egitim programlari alinabilir ve oradaki farkli islerde aktif olarak rol alinabilir?
    Fikir ve arastirmalari olanlar dusuncelerini karalayabilir.

• ⭐⭐

@gokhanbagatur özellikle siz gençlerin düşüncelerini alalım, biz de bildiklerimiz ile yorum yaparız. ben kendi adıma söyleyeyim; çok bir şansım yok hem yaş hem buradaki işim gereği. çok istememekle birlikte Emlakçılık bir seçenek ama ciddi sertifika gerektiriyor. Ama dediğim gibi çok çok uzağım o düşünceye. daha sonra planladığım ticaret için bi ihtimal "digital marketing" kursu alabilirim ama onu da mesleğini yapmak için değil.

• @gokhanbagatur, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Hepimize gunaydin, dunden beri 3 sayfa geride kalmisim bile hemen okudum geldim.
    Umarim hepimize bu guzel hayallerle su sohbet odasinda bulunup gerceklerin stresinden bir nebze uzaklasmamizi saglayan herkeze cikar
    😊🤲
    Gerceklere gelince kendi adima konusmam gerekirse illaki burda konustugumuz samimi oldugumuz birkac kisiye insallah hepsine bu sans vurucaktir.
    Olurda ben o talihli olursam inanin butun deneyimler birikimlerle geride kalan tum arkadaslara elimden geldigince yardim etmeyi gorev edinicem bunun sozunu tum kalbimle veriyorum.

Teşekkürler kardeşim. Bizde aynı duyguları yaşıyoruz

• @suat-gunay, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@gokhanbagatur özellikle siz gençlerin düşüncelerini alalım, biz de bildiklerimiz ile yorum yaparız. ben kendi adıma söyleyeyim; çok bir şansım yok hem yaş hem buradaki işim gereği. çok istememekle birlikte Emlakçılık bir seçenek ama ciddi sertifika gerektiriyor. Ama dediğim gibi çok çok uzağım o düşünceye. daha sonra planladığım ticaret için bi ihtimal "digital marketing" kursu alabilirim ama onu da mesleğini yapmak için değil.

Ben muhasebeciyim. Amerikada en az3-4 yıl okumam gerekiyor. O nedenle çok zor benim iş. muhtemelen doordash yada amazon olacak ilk işim

• @gokhanbagatur Selamlar, mesleğim gereği farklı eyaletler de yüzlerce iş ilanları mevcut hatta başvurularıma (Linkedin) olumsuzda olsa dönüş sağlanıyor (USA da bulunmadığım gerekçesi ile). Şayet talihli olur gidersem ilk olarak 1 ay alışma ve dili daha fazla geliştirme prosedür olarak banka, yerleşim işlerini halletmek ile geçireceğim. Makine Tasarımcısı olarak çalışmaktayım. Kullandığım tasarım/çizim programlarının merkezi de USA da. Bir çok makine üretim şirketi kullanıyor. Dünyada geçerliliği olan kullanım belgelerim de mevcut. Eşim de E-Ticaret yöneticisi olarak çalışmakta. Aynı plan onun içinde geçerli hatta o Amazon üzerinden kendi şirketini kurabilir gibi gibi. Tabi bunlar şuan ki düşünceler, gidince neler ile karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Biz yolumuzu çizelim de duruma göre hareket edilir 🙂

• @suat-gunay kisaca ozetlemem gerekirse temmuz ayinda 37 yasina giricek bir birey icin oncelikle genc imasini yakistirarak yaptiginiz jest adina tsk ediyorum 🙏🏼 Tr deki yasandimda parakende sektorunde onde gelen firmalarin birinde kategori yoneticiligi yapiyorum ee tabi bunun ordaki (usa) yansimasi yok gibi,bu durum karsisinda illaki baslarda is secme sansim olmicagi gibi her isten tutunmaya bakicam tek guvencem caliskan olmam😊tabi ilerleyen surecde sisteme dahil oldukca farkli is kollarinda da kendimi sinamak gostermek adina gerekli egitim programlarini arastirmak la beraber yabanci dilimin de daha iyi noktaya tasimak ilk hedefim. Ama realist olmak her zaman ilkelerimden biri bunlarin gerceklesmesi adina temel olarak 1-2 sene gibi bir surec gerekicek diye dusunuyorum.
    Simdilik bu kadar diyebilirim 🙂

• @rüştü-gürbüz imrendim 🙂 sizin mesleki gecerliliginiz cok daha buyuk kitlelere hitap ediyor cok fazla zorlanacaginiz kannatinde degilim,umarim hersey guzel olur adiniza😊

• ⭐⭐

ABD'de gidilecek herhangi bir şehir, eyalette onlarca, yüzlerce Türk olacaktır. Hele ki Miami, Orlando, Houston, NJ gibi yerlerde. İllaki bunların arasında kafa dengi olan insanlarla tanışılacak, görüşülecek vs vs. Ama dün bir düşündüm de onca yazışma, eğlence sonrası, gitmemiş olanlardan yani buradan birileri ile birlik kurup gitmek, orda destek olmak, aynı şekilde başlayıp, kader birliği yapmak sanırım daha sağlam olur, olduğu takdirde tabi. yanlış anlaşılma olmasın, oradaki hali hazırda bulunan Türkler'in ya da tanıdıkların yardımlarına mutlak suretle ihtiyaç oluyor, hele ki o ilk günlerde, yol yordam bilmeyenler için. Benim demek istediğim, düşünsenize dünden beri geyiğini yaptığımız şu birliktelikteki insanların gerçekten kazandığını ve birlikte gittiğini. Hepimiz elbette anlaşmak zorunda değiliz ama bu kadar insan arasından da herhalde güzel bir birlik çıkar(dı).

• @hasan-gündüz baslarda tutunmak adina dogru is kollari,peki sonrasi icin bir planlama varmi hani dusunceler arasinda hep yer alan ama uygulama adina zaman gerektiren?

• @suat-gunay kesinlikle dusuncesi bile guzel ..

• ⭐⭐

@gokhanbagatur hocam 37 ne ki yahu? 🙂
    perakende sektörü, ürün/marka/kategori yöneticiliği malum çok gelişmiş bir sektör, inanılmaz da büyük. bu yöndeki tecrübelerinize oraya ait bir kaç sertifika, eğitim ve ufak tefek tecrübe eklediğinizde harika bir kariyer yapabilirsiniz. Evet bunun için bir süre gerekli olacak, o da 1 yıl falan max. O süre içinde bir yandan gecici işler yaparsınız, bir yandan da sertifikalarınızı alırsınız. Ama size nacizane tavsiyem, şayet kendinize çizdiğiniz yol bu yönde ise, gecici yapacağınız işler bile kıyısından köşesinden bu alanda olsun. tamamen atıyorum, gecici iş anlamında gidip şoförlük yapmayın da markette reyonda çalışın... anlatabildim umarım.

@rüştü-gürbüz imrendim 🙂 sizin mesleki gecerliliginiz cok daha buyuk kitlelere hitap ediyor cok fazla zorlanacaginiz kannatinde degilim,umarim hersey guzel olur adiniza😊

@gokhanbagatur teşekkür ediyorum hepimiz için güzel olmasını istiyorum bende. İlla ki zorluk olur önemli olan nasıl baş edebileceğimiz 🙂 Hatta en kötüsünü düşünerek delivery işlerini yaparım diyorum kendi kendime. Hiçbir şeyin garantisi yok sonuçta istemek lazım 🙂

• ⭐⭐

@birisi, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@gariban peki siz nereyi düşünüyorsunuz? Çünkü belirttiğiniz gibi yaşam maliyetleri, vergiler, iş imkanları, güvenlik, eğitim vb. bir çok faktörü değerlendirmek gerek.

Çok bir fikrim yok ama öncelikle iş olanakları bakımından Austin olabilir, temelli yerleşmektense sonrasında artık iş açısından kısmet neresiyse. Mesleğime öncelik vericem yoksa da artık bakıcaz

• @suat-gunay tabikide ornek aksam ek is dordash i yap ama gunduz git marshall gibi buranin boyneri vari yerlerde calisin diyorsunuz 👍🏽
    Bide birsey gozlemledim burdaki calisma duzenin yarisi oradaki hazir giyim firmalarinda yok,bizde musteri bozmaya cekinir oralar hep bi daginik karisik 😅

• ⭐⭐

Merhabalar Forum Ailem,
    Orlando söz konusu olduğuna göre
    Bugün Günlerden Orlando

orlando.jpg

orlando4.jpg

Orlando, Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinin merkezinde yer alan turistik bir kenttir. Orange County’de yer alan Orlando bölgenin idarî merkezidir. Tüm dünya tarafından tema parklarıyla bilinen kent yılda 50 milyondan fazla turist ağırlamaktadır. Kentteki en ünlü tema parkı Walt Disney World’dür. Orlando’daki diğer tema park bölgeleri International Drive, Lake Buena Vista ve Osceola County’dir.

orlando1.jpg

Orlando şehri,Amerika Birleşik Devletleri’nin en güneyinde bulunan Florida Eyaleti’nin merkezinde yer almaktadır.
    Orlando’da nemli subtropikal iklimi hâkimdir ve kentin yıllık sıcaklık ortalaması 29 derecedir. Orlando’da iki temel mevsim vardır. Bunlardan ilki Atlantik kasırgası mevsimine denk gelen mayıs ve eylül ayları arasındaki sıcak ve yağmurlu sezondur. Diğeri ise ekimden nisan ayına kadar süren serin ve kuru dönemdir. Yengeç dönencesine nispeten yakınlığı sebebiyle genel
    olarak sıcak bir iklime sahiptir. Orlando’yu ziyaret etmek için en uygun zaman mart, nisan ve mayıs aylarıdır. Bu dönemde hava sıcaklıkları 28 dereceye kadar yükselir. Aynı zamanda seyahat ve konaklama için en uygun fiyatları da bu dönemde bulabilirsiniz. Eğer bu dönemde Orlando’yu ziyaret ederseniz nisan ayında düzenlenen Florida Müzik Festivali’ne ve Florida Film Festivali’ne katılabilirsiniz. Winter Park Bach Festivali de şubat ve mart aylarında düzenlenmektedir. Tema parkları keyifli bir şekilde gezmek için mart, nisan ve mayıs aylarını kapsayan dönem oldukça idealdir. Öte yandan, eylül ayının ortasından kasım ayına kadarki zaman da Orlando’yu ziyaret etmek için iyi bir dönem olabilir. Bu sezonda makul uçak ve otel fiyatlarıyla tatilinizi hesaplı bir şekilde yapabilirsiniz. Ancak sonbahar aylarında Florida’daki şiddetli kasırgaların aktif hale geldiğini hatırlatmakta fayda var. Yaz mevsimi her ne kadar tatil için uygun bir seçenek gibi görünse de öyle değildir. Yaz mevsiminde Orlando bunaltıcı sıcaklara ve şiddetli yağışlarla birlikte kasırgalara sahne olmaktadır. Aynı zamanda yaz aylarında okul tatili nedeniyle yerli göçmenler de kente akın ettiği için otel fiyatları bir hayli yüksek olmaktadır.

orlando2.jpeg

Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde yer alan Orlando; ülkenin güneydoğusunda konumlanıyor. Eğlence merkezleri, su ve tema parklarıyla ön plana çıkan kent dünyada inovasyon konusunda öncü şehirler listesinde üst sıralarda bulunuyor. Walt Disney World, Universal Tema Parkları, Sea World, Discovery Cove, Kennedy Uzay Merkezi, Gatorland gibi tema parkları sayesinde şehri her yıl milyonlarca konuk ziyaret ediyor. Buena Vista Gölü çevresinde yer alan parklar, akvaryumlar ve eğlence kompleksleri yılın her mevsiminde konuklarına harika bir atmosfer yaratıyorlar. Alışveriş konusunda da son derece cazip imkânların kentin her yerinde karşınıza çıkacağı Orlando; alışveriş tutkunlarının hayli zorlanacağı bir potansiyel ortaya koyuyor. Aklınıza gelen her çeşit ürünün satıldığı dokuzdan fazla büyük alışveriş merkezi ve on binlerce mağazanın yer aldığı bu şehirde ihtiyacın üstünde alışveriş yapmamak gerçekten de pek mümkün olmuyor.

orlando3.jpg

Universal Stüdyolarına, Walt Disney World’e ve SeaWorld tema parklarına sahip olan kentte yaşınız kaç olursa olsun eğlenmeniz işten bile değil. Buraya geldiğinizde mutlaka deneyimlemeniz gereken etkinliklerden biri de Discovery Cove’da su hayvanlarıyla birlikte
    yüzmek olmalıdır. Şnorkelli dalış yapabileceğiniz Discovery Cove ve diğer turistik yerler için yazımızın bu bölümünü okuyabilirsiniz.

Orlando yılda milyonlarca kişiye hizmet veren gelişmiş bir toplu taşıma sistemine sahiptir. Kentte en çok kullanılan ulaşım araçları otobüsler, demir yolu ve taksilerdir. Lynx adı verilen otobüs sistemini kullanan kentte geniş bir otobüs ağı bulunuyor. Lynx kullanıcılarına zamandan ve paradan tasarruf ettirecek çeşitli fiyatlandırma seçenekleri sunmaktadır. Otobüs şoförlerinden
    4,5 dolar karşılığında satın alabileceğiniz kartlar sayesinde otobüsleri gün boyu kullanabilirsiniz. Eğer bir haftalık kart almak istiyorsanız 16 dolar ödemeniz gerekiyor. Kartların aylık ücreti ise 50 dolardır. Tek seferlik otobüs biletlerinin fiyatı 2 dolardır. Eğer bisikletiniz varsa otobüslerin önündeki aparata bağlayabilirsiniz. Downtown’da hizmet veren otobüslere ise
    LYMMO denilmektedir. Raylı sistemlerle ulaşım Orlando’nun vazgeçilmezlerindendir. 2014 yılında hizmete başlayan ve 13 adet istasyona sahip olan yerel banliyö hattı SunRail
    ile Lake Mary, Winter Park ve Church Street gibi önemli destinasyonlara ulaşabilirsiniz. SunRail’in tek seferlik kullanım ücreti 2 dolardır. Eğer 5 dolar karşılığında SunCard alırsanız çeşitli indirimlerden faydalanabilirsiniz. Bu karta sahip kişiler 65 yaşından büyükse veya 7-18
    yaşları arasındaysa yolculuğunu %50 indirimle tamamlayabilir. Orlando’da bağımsız taksi şirketleri bulunmaktadır. Düzenli olarak hizmet veren taksiler ile Amway Center ve tema parkları gibi cazibe merkezlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Orlando’da havalimanları da dahil olmak üzere
    kentin büyük bölümünde çalışan veren Uber ve Lyft gibi araç paylaşım şirketleri de hizmet vermektedir.
    The Florida Mall 250’den fazla mağazasıyla Orlando bölgesindeki en büyük alışveriş merkezidir. Burada hediyelik eşyalar, teknolojik aletler veya moda ürünleri başta olmak üzere birçok kategoriden ürün satın alabilir ve hatta pazarlık bile edebilirsiniz. Hem yerliler hem de turistler için sıra dışı bir alışveriş deneyimi sunan The Mall at Millenia şehrin önde gelen alışveriş
    merkezlerindendir. Dünyaca ünlü markaların indirimli ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.
    Eğer bütçeniz kısıtlıysa ve alışveriş yapmadan dönmek istemiyorsanız Vineland Avenue’da bulunan Orlando Premium Outlets aradığınız yer olabilir. Orlando’daki en indirimli alışveriş merkezi olan burada %25’ten %65’e varan indirimlerle alışveriş keyfinizi oldukça hesaplı bir şekilde çıkarabilirsiniz. Kentin kuzeyinde yer alan Winter Park Village hem alışveriş yapabileceğiniz hem de eğlenebileceğiniz yerlere sahip bir cazibe merkezidir. Şık butikleri ve ünlü markalarıyla davetkar bir atmosfere sahiptir. The Florida Mall’dan birkaç mil aşağıda bulunan International Drive bölgesi de hem restoranlarıyla, hem gün boyu süren aktiviteleriyle hem de alışveriş merkezleriyle Orlando’nun en çok ziyaret alan bölgelerindendir. Çocuklu aileler için mükemmel bir fırsat olan Disney Springs’teki Walt Disney World Resort’ta alışverişinizi yaptıktan sonra tema parkına gidip doyasıya eğlenebilirsiniz. Eğlenceli bir alışveriş deneyimi sunan bu yerde ünlü markaların yanı sıra kendine özgü butikler de bulunmaktadır. Little Saigon
    bölgesinde Vietnamlı ve Asyalı yerleşimcilerin marketlerinde, hediye dükkanlarında Uzakdoğu kültürüne ait ürünleri bulabilirsiniz. Orlando’da alışveriş yapabileceğiniz diğer merkezlerin başında Artegon Marketplace, Orlando Fashion Square ve Lake Buena Vista Factory Stores
    gelmektedir.
    Great Orlando Mixer: 26 Mart’ta düzenlenen bu festivalde 1920’li yıllara ait kostümler ve müzikler görebilirsiniz. Ayrıca Orlando’nun en iyi barmenlerinin hazırladığı içkilerle en hareketli partilere katılma imkânınız var.
    Florida Film Festivali: İster komedi film ister belgesel hayranı olun Florida Film Festivali’nde hepsini bulacaksınız. 10-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen bu festivale mutlaka katılmalısınız.
    Florida Müzik Festivali: Şehrin müzik festivallerinden biri olan bu etkinlikte büyük müzik endüstrisine girmeyi düşünen sanatçıların sahne performansları eşliğinde doyasıya eğlenebilirsiniz. Festival tarihleri 16-18 Nisan’dır.
    Bite30: Bir ay boyunca süren ve Orlando’nun en iyi yiyeceklerinden oluşan festivalde, katılımcı restoranların ödüllü yarışmalarına katılabilir; indirimli fiks menülerden yiyebilirsiniz. Festival 1-30 Haziran tarihleri arasında düzenlenmektedir.
    Halloween Horror Nights: Bir ay boyunca özel perili evlerde ve korkutucu bölgelerde Halloween eğlencesini iliklerinize kadar hissedeceğiniz eşsiz bir festival. 10 yıldır en iyi Halloween etkinliği seçilen bu festivalin tarihlerini internet sitesinden takip edebilirsiniz.

@hasan-gündüz baslarda tutunmak adina dogru is kollari,peki sonrasi icin bir planlama varmi hani dusunceler arasinda hep yer alan ama uygulama adina zaman gerektiren?

Ticaret, al-sat,emlak

• ⭐⭐

@burtaç Hep beraber mutlu oluruz inşallah sonuçlar açıklanınca

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.3k

| | | |