Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @onuru, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Selamlar herkese,

GC cikmazsa diye yedek plan yapiyormusunuz? Onumuzdeki hafta ingilizce kursuna yazilmayi dusunuyorum.Eger GC cikmaz Ielts belli bir puan alip yurtdisindaki is ilanlari, gocmenlik falan bakmayi dusunuyorum.

İleride ya turist olarak yada dil okulu ile gidip en son şans iltica etmeyi düşünüyoruz. İyice hayat zorlaşırsa malesef bu şekilde şansımızı denemeyi istiyoruz. Olur mu olmaz mı bilmiyoruz oturduk hayırlısını bekliyoruz

• @Corleone93, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@onuru, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Selamlar herkese,

GC cikmazsa diye yedek plan yapiyormusunuz? Onumuzdeki hafta ingilizce kursuna yazilmayi dusunuyorum.Eger GC cikmaz Ielts belli bir puan alip yurtdisindaki is ilanlari, gocmenlik falan bakmayi dusunuyorum.

İleride ya turist olarak yada dil okulu ile gidip en son şans iltica etmeyi düşünüyoruz. İyice hayat zorlaşırsa malesef bu şekilde şansımızı denemeyi istiyoruz. Olur mu olmaz mı bilmiyoruz oturduk hayırlısını bekliyoruz

En son care olarak benimde aklimda o plan var.Umarim hersey gonlunuzce olur.

• @onuru, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Selamlar herkese,

Sadece greencard çekilişi ile olacak iş değil maalesef çıkma olasılığı çok düşük. Eğer gerçekten gitmek istiyorsan farklı alternatifleri de düşünüp değerlendirmek gerekiyor.

• @JessePinkman, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@onuru, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Selamlar herkese,

Sadece greencard çekilişi ile olacak iş değil maalesef çıkma olasılığı çok düşük. Eğer gerçekten gitmek istiyorsan farklı alternatifleri de düşünüp değerlendirmek gerekiyor.

Evet hocam ne yazik ki, cikma olasigi cok dusuk.😓
    Bende bu yuzden ielts hazirlanip, yurtdisinda is arayisi isine girecegim.Yada farkli ulkelere gocmenliklere bakacagim.

• Uzun zamandır foruma girmiyordum, umarım herkes iyidir. İyi akşamlar.

• Merhaba

Ben lise diplomamı kaybetmiştim vize görüşmelerinde e devletten alacağım mezuniyet belgesi geçerli oluyor mu ?

Amerikan elçiliğinin yönergesinde diplomanın aslı diyor ben bu belgeyle kabul alamaz mıyım eğer kazansam ?

Teşekkür ederim

• @denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@istanbuladami vallahi nakite dönmeye başladım yavaş yavaş. Ne olur ne olmaz diye. Nasıl olsa yeşil pasaportum var en kötü durumda basar giderim istediğim yere.

Vallahi bir alternatifinizin olması çok iyi. Çünkü greencard kesin bir yol değil ama umarım bizler için öyle olur 🙂

• @Corleone93 yemin ediyorum geçende o afganların görüntüsünü görünce bu geldi aklıma. Acaba bizde mi böyle olacağız diye bir an geçirdim içimden. Allah göstermesin öyle bir kabusu ya

• @caner92 millet pasaport parasını bile gözden çıkarmış durumda. Abd olmasa Fas'a giderim diyor millet bak öyle bir bıkkınlık düşün 😂

• @JessePinkman ya tam olarak bu paradoksun içindeyiz yeminle

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SweetDreams, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba

Ben lise diplomamı kaybetmiştim vize görüşmelerinde e devletten alacağım mezuniyet belgesi geçerli oluyor mu ?

Amerikan elçiliğinin yönergesinde diplomanın aslı diyor ben bu belgeyle kabul alamaz mıyım eğer kazansam ?

Teşekkür ederim

Liseden yenisini cikartmanizi tavsiye ederim, aynisi olmasa da yerine gececek bir belge veriyorlar.

• ⭐⭐

@Akın-P bu gibi süreçler uzun soluklu süreçler olduğu için 6 aylık çıkarmak yerine 10 senelik pasaport çıkartman daha mantıklı ve her seferinde defter parasıda vermemiş olursun

• mayısta geri dönücem

• ⭐⭐

@istanbuladami, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@uzaysan o zamana kalırsak o da bizim ayıbımız olsun 😂

Biraz totem yapalım o zaman 🙂

"Ben öylesine başvurdum zaten"
    "Gidip gitmeyeceğimiz belli değil"
    "Eşim annesine çok düşkün" (Evli değilim ama boş geçmeyeyim dedim)
    "Pasaportumu 1 senelik çıkarttım"
    "Plan yapıp ne yapacam? Sonuçlar açıklansın bakarız"
    "Annem babam amerikada zaten istesem ben hemen giderim"

• @crazycells, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@SweetDreams, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba

Teşekkür ederim

Liseden yenisini cikartmanizi tavsiye ederim, aynisi olmasa da yerine gececek bir belge veriyorlar.

Bende buna benzer sorayim o zaman. Bende de orjinali yok fakat noter onayli asli gibidir mevcut. Bu sekilde sikinti olur mu yoksa orjinalini geri alayim mi?

• @uzaysan Bak bu totemlerin hepsini itina ile kullanmak gerek.
    Gerçekten de gariptir özellikle bu sene kazananların çoğu bu cümleleri sarf etti. "Kazandım ama gitmesem mi ya kararsızım, hem napıcam ki orada" diyeni gördüm yeminle.

• ⭐⭐

@istanbuladami Kolay değil ya. Başka ülkeye taşınıp yeni hayat kurmak. Özellikle evli ve çocuklar varsa. Yeniden doğmuş gibi oluyor insan. 7 yaşındaki ilkokul çocuğu o ülke hakkında senden daha çok bilgiye sahip mesela. Ama ben eminim ki o kararsız kalanların yüzde 90'ı gitmiştir. Ha Türkiye daha zor. Orası ayrı. Kararsız kalanlar da zaten 2 gün akşam haberlerini izlediyse gitmeleri gerektiğini anlamışlardır sanırım. Malum şahsın suratını görmekten ve sesini duymaktan gına geldi iyice.

• @uzaysan Allah hepimize önce sabır, sonra güç, sonra da yeni hayatımızı kurabileceğimiz o şans ve imkanları versin inşallah 🙏

• @onuru Para olsa her türlü yol denenir de para olmayınca sadece greencard hayali kurabiliyoruz 😞

• Günaydın herkese
    Güzel bir hafta diliyorum.
    Sevgiyle kalın 😉

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |