DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Arden çok teşekkürler. Umarım hepimizin hayalleri gerçek olur.

• @ahsenaydgdu aslında çıkış-giriş olayını ben de kurguladım hatta kuzenim ingiliz vatandaşı, dayım alman vatandaşı ve amcamın oğlu fransız vatandaşı olduğu için bunlardan birine bir haftalık giderim diye kurgulamıştım. Fakat sonra planım değişti. Kanada ya önce yalnız gideceğim yani sadece kendim için vize başvurusu yapacağım. Eşim ve iki çocuğum burada kalacağı için " onlara göre yerleşme planım " olmayacak. Ailemi Türkiye' de bıraktığımı gösterdiğim için döneceğimi göstermiş olacağım. Gittikten altı ay sonra ailem vizeye başvuracak. Sonuçta Kanada aileye önem veren bir ülke. Yani kısa bir süre özlem çekeceğiz ama buna değecek diye düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐

@mehmet-JS ahh sabırlar dilerimm cefa olmadan sefa olmuyor tabi biraz hasretlil çekilecek fakat ben hem anneyim hem kızım 1.5 yaşında bensiz 1 gün kalamaz bu şekilde mümkün görünmüyor. Acaba avrupasız alamaz mıydık denemeye değmez mi bilemedim. Anlamadım zaten okadar masraf etcem college e gidicem geri neden döneyim ya ne saçma dönmeyecem işte belli hayret bişeyler

• ⭐⭐⭐

@Calibraturbo aa bende card sana çıktı sanıyordum. Babandan mı gidiceksiniz? Bide avrupa falan seyahat var heralde sende 3 günde vize geldi dediğine göre

• @ahsenaydgdu ya beni en çok düşündüren de bu aslında; çocuklarımdan nasıl ayrı kalacağım. Oğlum 3 yaşında kızım 8 yaşında. Bir gün babaannelerinde kaldılar, gece uyuyamadım. Şimdi ayrı bir kıtada 9 saatlik saat farklı bir uzaklıkta nasıl dayanacağım diye düşünmekten bazen uyuyamıyorum yeminle. Ama ne yapalım onların geleceği için katlanacağım.

• ⭐⭐⭐

@mehmet-JS eski yazılarınızda okuyorum mehmet bey, bu dediğiniz şeye türkiyeden online mi katılıyorsunuz ve nasıl oldu

• ⭐⭐⭐

@mehmet-JS çok uzun süre beklemeseniz 6-8 ay baya uzun. Gider gitmez başvursanız olmaz mı acaba. Bu arada 28 yaşındayım, türkiyede lisans yüksek lisans var smmm stajı bitti sınavlara hazırlanıyorum. Yurtdışı olsun tr deki lisansı almayacağım bile. Kanada da baktım sitesinde muhasebe masteri bitirenler direk cpa sınavına giriş hakkı var. Yani anlamıyorum. Dilim yok dilimi 3-4 ay neyse gidicem geliştiricem sonra para var okula yazılıcam neden bana red veriyosun memnun ol işte bi enayi geliyo sana vergi vericek hayret bişeyler aklım almıyor. Yalandan avrupaya gir çık yaptım diye türkiye bağım mı kuvvetlenecek hayret bişey.

Valla 8 mayısı beklerken işte b c d bir sürü plan düşünüyordum siz baya ilham oldunuz, ben bu başlığı yeni keşfettim daha önce aklım nerdeyse 😂 Ilac dediğiniz şeyi nereden alabiliyoruz bide onu soracaktım

• @ahsenaydgdu https://www.ilac.com/ilac-kiss-virtual/
    bu siteyi araştırın. Ben hafta içi akşam 19:00 - 22:00 arasındaki time-zone 2 slotundayım. Ağustos ortasında başladım sanırım 17 ağustos. Mayıs ortasına kadar kurs planı almıştım. Pathway programı ile ielts olmadan anlaşmalı collegelere yada üniversitelere geçiş programı.

• ⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: Kanada'ya öğrenci vizesi ile giderek göçmen olmak

@denizci10 abi ece hanım özelden yazdı bana danışanma ın bilgilerini verdi kanadadaymış kendisi araştık whatsapptan, illa bi avrupa giriş çıkış olsun diyor. Ucuz yollu balkan yapsak olmaz mı dedim illa schengen olsun diyo valla hayaller suya düştü düşecek.. git gel yarı parayı harcıcaz avrupada

Hadi ya çok saçma Avrupa ile schengen ile Kanada nın ne alakası var. O zaman sadece sen başvur schengen vizesine sonuçta önemli olan sensin tek kişi vize ücreti tek kişi bilet ücreti daha az maliyet demek. 2 gün kal geri dön. Hollanda olur Belçika olur farketmez. Scehngen vizesi için hangi ülkeye gideceksen o ülkeye başvuru yapman gerekiyor. 199 tl ye falan biletler oluyor bazen. Hatta tur şirketlerine bak 3 günlük 2 günlük turlar oluyor onların vize almaları daha kolay. Bi araştırın derim. Hemen yelkenleri suya indirmek yok.

• @ahsenaydgdu Tekrar merhaba 🙂 yüksek yaptığınızı bilmiyordum . Yüksek + iş tecrübesi + ielts’den iyi bir puanla express entry ile Kanada’ya göç edebilirsiniz. Muhasebe alanında kaç yıldır çalışıyorsunuz ? Staj bittiğine göre 3 yıl en az . Sizin yerinizde olsam 30 olmadan önce ielts’den iyi bir puan alıp express entry ile direkt göç ederim. Ki yaşınız da 28 imiş. En fazla puan 30 ‘a kadar geliyor . İş tecrübesi de gayet iyi bir düşünün derim

• ⭐⭐⭐⭐

Ya yemin ederim neye elimi atsam ya da atmayı düşünsem kuruyor. Bu nasıl bi şanssızlıktır anlamadım.

• Yasaklı

@denizci10 bu avrupa seyahati ve schengen genel bir durum heralde. Benim danıştığım danışman eski konsolosluk üyesi ve sen benim lafıma güven gibi bişey dedi. Ben 8 yıldır şirket üzerinden düzenli schengen alıyorum. Yunanistan ve Bulgaristan da tatil yaptım. İsveç’ e de günü birlik 2 saatliğine gittim. Orada da girişteki polis pasaportuma bakıp 2 saat sonra dönüş uçağım için havaalanına föneceğime dair güven verdiğimi bu yüzden girebileceğimi söyleyip damgayı vurmuştu.

Danışman da aynısını söyledi. Son 8 yıldır istediğin gibi girip çıkabilme lüksüne sahip olman ve gezmelerinden de geri dönmüş olman sana güven verdiriyor. Vize konusunda hiç sorun yaşayacağını zannetmiyorum. Gibi bir cümle kurdu.

Fırsatını bulursanız bence de bir avrupa yapın. Bir havalar ısındı. Gidin Amsterdam da bir gece parkta takılın bir iki keyif yapın😭 dönün.

• ⭐⭐⭐

@letsdothis yüksekle staj kısaldı, iş deneyimi muhasebe alanında 2 sene var ilac şeyisinden almayı dusunuyorum bakalım

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: Kanada'ya öğrenci vizesi ile giderek göçmen olmak

@denizci10 bu avrupa seyahati ve schengen genel bir durum heralde. Benim danıştığım danışman eski konsolosluk üyesi ve sen benim lafıma güven gibi bişey dedi. Ben 8 yıldır şirket üzerinden düzenli schengen alıyorum. Yunanistan ve Bulgaristan da tatil yaptım. İsveç’ e de günü birlik 2 saatliğine gittim. Orada da girişteki polis pasaportuma bakıp 2 saat sonra dönüş uçağım için havaalanına föneceğime dair güven verdiğimi bu yüzden girebileceğimi söyleyip damgayı vurmuştu.

Danışman da aynısını söyledi. Son 8 yıldır istediğin gibi girip çıkabilme lüksüne sahip olman ve gezmelerinden de geri dönmüş olman sana güven verdiriyor. Vize konusunda hiç sorun yaşayacağını zannetmiyorum. Gibi bir cümle kurdu.

Fırsatını bulursanız bence de bir avrupa yapın. Bir havalar ısındı. Gidin Amsterdam da bir gece parkta takılın bir iki keyif yapın😭 dönün.

Benim schengen ile ilgili sıkıntım yok zaten. Yeşil pasaport var bende. İstediğim zaman gider gelirim elimi kolumu sallaya sallaya... 😉😎

• @mehmet-JS Hayırlı olsun, başarılar dilerim. 🙂

• @denizci10 Kötü olmuş 😞

• ⭐⭐⭐

@denizci10 şuan avrupada vize veren yerler var mı bilmiyorum, bi bakıcam bakalım. olmazsa eşimle çocuğu bırakıp gezcez gelcez diye bi senaryo yapıp başvurabiliriz. Çocuğu bırkaıyoruz sonuçta geri dönmek için daha iyi bi sebep olamaz 😂

• ⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: Kanada'ya öğrenci vizesi ile giderek göçmen olmak

@denizci10 şuan avrupada vize veren yerler var mı bilmiyorum, bi bakıcam bakalım. olmazsa eşimle çocuğu bırakıp gezcez gelcez diye bi senaryo yapıp başvurabiliriz. Çocuğu bırkaıyoruz sonuçta geri dönmek için daha iyi bi sebep olamaz 😂

Onun için ayrıca çalışmak lazım çünkü hiç fikrim yok. Ama çocuksuz gideceğiniz için bence de verirler.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ali-Ege-Can-0, içinde söyledi: Kanada'ya öğrenci vizesi ile giderek göçmen olmak

@denizci10 Kötü olmuş 😞

Ne kötü olmuş anlamadım vallahi... benim için mi siz de başvueacaktınız ondan mı??

• @denizci10 Sizin adınıza üzüldüm.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

188

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.9k

| | | |