Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Kanada Express Entry Federal Skilled Workers Programı hakkında soru

• Herkese merhaba,

Canada Express Entry ile FSW programı hakkında bir iki kısa sorum vardı. Bilenler yardımcı olursa çok sevinirim.

Ben de FSW programına başvurmayı planlıyorum. Anladığım kadarıyla en başta 100 puan üzerinde en az 67 almanın gerek olduğu bir puanlama sistemi var ve bu minimum puan alındığında da "Eligible" olmuş oluyorsunuz. Daha sonra profil açıyorsunuz hükümetin sitesinden ve orada apayrı CRS denilen 1200 puan üzerinden bir puanlama yapılıyor anladığım kadarıyla.
    Benim eligible olmam için yani 100 üzerinden 67 almam için veya sonrasında profil oluştururken 1200 puan üzerinden 460 civarı bir puan almak için çalışma deneyiminden puan almam gerekiyor gibi gözüküyor.
    Ben Hukuk fakültesi mezunuyum. Şu anda stajımı yapıyorum ve sigortalı çalışmaya başlamadım henüz. En az 1 sene sigortalı çalışmak mutlaka gerekir mi?
    Dil konusunda İngilizce ve Fransızcam yeterli seviyede- gerekli dil sınavlarına girerim, onda bir sıkıntı yok. Acaba work experience olmadan bu iş olur mu?

2.sorum ise diyelim ki bütün başvuruyu yaptım, dosyaları hazırladım ve görüşmeye gittim. PR da aldım diyelim. Kanada'da ne kadar süre kalmam gerekiyor? İlla okumam veya çalışmam mı lazım yoksa okumak da değil full-time paralı bir şekilde bir yerde çalışmak mı gerekiyor? Bu ne kadar sürmeli?

Aslında daha fazla sorum olacak sonra ama bu iki soruyu şimdiden cevaplayabilirseniz daha kolay olur süreci anlayabilmem için, teşekkür ediyorum.

• ⭐⭐ Yasaklı

460 lara ulasmak için canadian experience gerekiyor bunun için de kanadada okumak ve uzerine en az 1 yıl calısmak gerekiyor. Ayrıca. Ascılık Kaynakcılık Marangozluk gibi meslekler Türkiyede okunmus bir hukuktan daha degerli.Work experience olmadan 2002 2003 e kadar sans vardı simdi yok

• Merhaba, mesajınızı geç gördüm kusura bakmayın. Çalışma deneyimi TR'de de olsa olur fakat Kanada'daki çalışmaya göre puanı daha düşük olur değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Excann Hangi kriterlere ne puan verdikleri su sayfada cok guzel listelenmis:

• Bu ileti silindi!

• Kanada'ya gidip TS2023 çıkması halinde TR ye gelip gitme ihtimalim var mıdır? Kirada olduğum evi kapatma ve işten istifa etme amaçlı olarak.

• @fikide T2023 size Kanadada Çalışma imkanı verir.

Pasaportunuzdaki vize ise ( Visitor visa ) Kanadaya girip çıkmanızı sağlayan vizedir.

Pasaportunuzdaki vizeniz devam ettiği sürece Kanada ya giriş çıkış yapabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

• 12
  • 51
  • 2
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

132

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |