Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Rica etsem mailinizi kontrol edebilir misiniz? 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@honeysab, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Bir şey daha sormak istiyorum çocuğumuz yok 0 mı yazmalıyız yoksa boş mu bırakmalıyız

ikisi ayni oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Wynn, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells Rica etsem mailinizi kontrol edebilir misiniz? 🙂

edecegim 🙂

fakat facebook/email/forum mesajlari 100'u asti 🙂 o nedenle biraz bekleyeceksiniz maalesef.

• @nevzatyildizz şimdide fotoğraf yüklenince 591x591 oldu kendiliğinden ve hata verdi 😔

• @crazycells fotoğraf 591x591 oldu kendiliğinden ve hata verdi 😕

• @honeysab benim de 591 di 600 yaptım https://photoshop.adobe.com/resize bu siteyi kullanmıştım fotoğrafları yeniden boyutlandırmaya girip fotoğrafı yükleyip soldan görüntüyü yeniden boyutlandıra tıklarsanız 600x600 yapabilirsiniz

• @nevzatyildizz fotoğraf zaten 600x600 dü ama yüklerken düşüyor anlamadık fotoğrafcidan maille istedik tekrar deniycez

• @honeysab tekrar baktık fotoğrafcı esiminkini yanlış vermiş 😠 valla uyari vermese sistem ufacık şeyden gitmişti başvuru

• @crazycells cok teşekkürler hocam cevap için.
    Son bir soru sormak istiyorum. Şuan formu dolduruyorum ve doğduğum yere İstanbul yazdım. İlçe yazmam mı gerekli?
    Ev adresini yazarken Türkçe karakter yazabilir miyim? Yesilkartforum videosunda adres yazılırken Türkçe karakter girilmiş. Gazi mahallesi diye.

• Place of birth'e bir arkadaş pasaportta ilçe yazsa bile ili yazacam demişti, başvuran arkadaşlar ilimi, ilçeyimi yazdınız acaba

• Herkese iyi günler arkadaşlar. 2022 için bi arkadaşıma başvuruda bulunacağız da aklımıza bir soru takıldı. Kendisi 38 yaşında, üniv terk, daha önce hiçbir legal işte düzenli çalışmamış. Bu kişinin göstereceği yeterli gelir için konsolosluklar gelirin kaynağını sorabilir mi? Ayrıca mülakatta daha önce çalışmaması ne gibi olumsuz sonuç doğurur ya da doğurur mu? @crazycells Yönlendirebileceğiniz bir konu olursa sevinirim.

• @Nevzat-İşler, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells cok teşekkürler hocam cevap için.
    Son bir soru sormak istiyorum. Şuan formu dolduruyorum ve doğduğum yere İstanbul yazdım. İlçe yazmam mı gerekli?
    Ev adresini yazarken Türkçe karakter yazabilir miyim? Yesilkartforum videosunda adres yazılırken Türkçe karakter girilmiş. Gazi mahallesi diye.

Kimlikte doğdunuz yer olarak neresi yazıyorsa onu yazın mesela bende ilçenin ismi var niye ili yazayım 🙂 Başvuru ekranında hiç bir kısmında Türkçe karakter kullanmayacaksınız zaten kullanırsanız sistem hata veriyor kırmızı ile işaretleyip. Büyük harflerle yazacaksanız “GAZI MAHALLESI”, sadece baş harf büyük yazacaksanız “Gazi Mahallesi” doğrudur.

• @FreeMen, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Nevzat-İşler, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells cok teşekkürler hocam cevap için.

Kimlikte doğdunuz yer olarak neresi yazıyorsa onu yazın mesela bende ilçenin ismi var niye ili yazayım 🙂 Başvuru ekranında hiç bir kısmında Türkçe karakter kullanmayacaksınız zaten kullanırsanız sistem hata veriyor kırmızı ile işaretleyip. Büyük harflerle yazacaksanız “GAZI MAHALLESI”, sadece baş harf büyük yazacaksanız “Gazi Mahallesi” doğrudur.

Hocam odada doğdunuz şehir city yazıyor ve il ilçe eyalet yazmayın şehir yazın diye de üstte parantez içinde uyarmış o yüzden kafam karıştı. İstanbul yazdım valla. Bir sorun çıkmaz umarım. Olur da tutarsa ve bu yüzden sorun çıkarırlarsa üzer valla.

• @Nevzat-İşler Bunlar ufak tefek şeyler. Hele bir çıksın da konsoloslukta anlatırsınız derdinizi, sorun değil. Ama çıkması lazım önce.

• Arkadaşlar şimdi en son gün başvuranlara çıkma şansı yüksekse şöyle diyebilirmiyiz; misal başvuru tarihleri 25 günü kapsıyor, toplam başvuruların %10'u son gün yapılmış. Bu 50 bin talihlinin %10'luk kısmını son günden mi seçiyorlar?

• Herkese Merhaba dv-2022 ilk başvurum bundan sonra forum ailesine katılmak istiyorum her yıl deneyip sonunda abd gitmeyi düşünüyorum

• @Nevzat-İşler, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Kimlikte doğdunuz yer olarak neresi yazıyorsa onu yazın mesela bende ilçenin ismi var niye ili yazayım Başvuru ekranında hiç bir kısmında Türkçe karakter kullanmayacaksınız zaten

öyle yapman gerekiyor zaten. Kimliğe göre form doldurma kültürü nereden geldi onu anlamıyorum bu foruma. Adam oraya yazmış İl yazacaksınız diye bizim millet kimlikte ilçe yazıyor diye ilçe giriyor. Ya adam sana hangi ilde doğdun diyor. Not düşmüşler birde.

• @BekleBeniLA lise diploması olması yeterli.

• ⭐⭐

@Concorde, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaşlar şimdi en son gün başvuranlara çıkma şansı yüksekse şöyle diyebilirmiyiz; misal başvuru tarihleri 25 günü kapsıyor, toplam başvuruların %10'u son gün yapılmış. Bu 50 bin talihlinin %10'luk kısmını son günden mi seçiyorlar?

Herkesin şansı eşit. Piyango çekilişi gibi düşünün. Nimet abla çok bilet sattığı için kazanan sayısı da fazla oluyor.

• Az önce green cardla ilgili bir video izlerken adam dv2022 için son çekiliş olabilir dedi. Puanlama sistemine geçileceğinden bahsetti. Yıllardır bu konuşuluyor. Sırf muhabbet olsun diye yazmak istedim. Sizce green card çekilişinin geleceği ne olur eeey sevgili forum üyeleri 😀

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

147

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.9k

| | | |