Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@this-time89, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Sayın @crazycells zaten ben yanlış anlama olduysa Sayın @asilelif 'den özür diledim her şeye rağmen. Ama moralim çok bozuldu uğramıycam bir daha buraya. Hiç isteğim şevkim kalmadı foruma yazmak için. Kavga hiç sevmiyorum.

Özrünüz için teşekkür ederim

• @ayvalik10 kel alaka. özrün kabahatinden büyük. bu başlık altında iki sayfa ds 260 form doldurulması ile ilgili yazan sensin. hoş kimse de sana birşey demedi efendiliginden. forumda bilgi kirliliğine yol açanlar zaten uyarılıyor doğru başlığa yönlendiriliyor. sen ise bir ezik gibi burada paylaşım yapanlara saldırıyorsun. hadi ordan. iyi ki burada aklı başında okuduğunu anlayan insanlar da var.

• ⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@bidünya, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Rhonster ehehuheee olmuyor zaten 😅

bende bugün Osmaniye ye doktora gittim varislerim berbat halde gece uyutmuyorlar 2 ay sonra gel dedi ilaç yazdı 😃

Sanada geçmiş olsun dikkat et kendine

• @crazycells forumun işlevini yitirdiği yok. sadece birileri gereksiz olarak insanlara ne yazıp ne yazamayacagini dikte ediyor. bu kişilere karşıda tavrınızı kontrol etseniz, iyi olur. kimse aptal değil.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@bedirhan2160, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Bu posta koyma olayi neden onu anlamiyorum. Adi ustunde burasi bekleme odasi. Birakin insanlar istedigini konussun. Adamlar gidip 2020 talihlileri odasinda falan konusmuyor ki. Bir de fircaliyor resmen. Lutfen sayigili olun insanlara. Burasi bekleme odasi ve insanlar tabiki goygoy yapacaklar, adi ustunde bekliyorlar. Adminlerin bu olaya mudahale etmesi gerek. Onune gelen burdaki insanlara posta koymasin. Kimse kendinde bu hakki bulamaz. Benzer bir olay daha once de olmustu yanilmiyorsam.

Sayin @ayvalik10 'un yazdiklarinda haklilik payi var maalesef 🙂 forumda ayrica basligi acilmis bir konuyu o baslikta konusmak kesinlikle daha uygundur. Bu sekilde tum bilgiler cok daha rahat ulasilabilir olur...

Bu basligin geyik yapilabilecek bir baslik olduguna katiliyorum, fakat soyle dusunmeniz lazim... secim zamani yaklastikca insanlar o basligi kullanacaklar ve yorumlari okumak icin ayrica bu baslik icinde arama yapmayacaklar (burada secim sadece bir ornek). Bu konulari bilenler var bilmeyenler var, bu forumun bir amaci da bilgi alisverisi oldugu icin bu tur konularin bu baslik altinda cok derine inmeden konusulmasi lazim. Eger istiyorsaniz zaten ilgili baslikta saatlerce konusabilirsiniz.

Biliyorsunuz bizim "bilgi bankasi" olma gibi bir amacimiz da var, o nedenle forumda acilan basliklari, basliklarin altina yazilanlari mumkun oldugu kadar iyi duzenlemeye calisiyoruz ki gelecekte de bilgi arayanlara faydali olsun bu bilgi ve deneyimler... Bu tur sohbet basliklarina geri donus pek olmayacak o nedenle bilgi, dusunce veya deneyim iceren iletilerin ilgili basliklar altinda tartisilmasi kesinlikle daha uygundur. Umarim durumu anlamissinizdir...

Bu konularin DV2022 ile ilgisi oldugunu ben de biliyorum ama bu sekilde ABD'deki her seyi DV2022'ye baglamak mumkun olur. O nedenle bu baglantilari uzun uzun konusmaya gerek yok. Forumda basligi ayrica var olan bir konunun o baslikta konusulmasi daha uygundur.

Tabii su an sadece sohbet ettigi icin insanlari uyarmayi veya herhangi bir yaptirim uygulamayi dusunmuyorum, fakat insanlarin bu amaclar cercevesinde hareket etmesi hem simdiki uyeler icin hem de gelecekteki uyeler icin eminim cok daha iyi olacak.

Sanirim bu geyik sayfasi olayini ya bu forumda yada eski forumda acan kisi bendim. Burada ki muhabbetlere mudahele edilmesi yada bir baslik altinda toplanmasi gerektigini dusunmuyorum. Insanlar geyik yapsin burada rahatlasin diye acilmisti. Burada konusulan sohbetleri siniflandirmak, yada illa ilgili basliga gidin demek biraz garip ve zorlama geldi bana.

Yuzlerce baslik var ve konu ile alakali olmayan mesajlari herkes el birligi ile yonlendiriyor zaten. Burasi 'aman alakasiz mi olur, konu kirlenir mi' derdi olmadan konusulsun ve diger konular temiz kalsin mantigi ile acilmisti...

Ben bu baslikta konusulanlara mudahele edilmesini acikcasi dogru bulmuyorum... Geyik muhabbetine ortak olmazsiniz, yazan yazdigi ile kalir baska bir konuya gecilir... Isin dogasi bu...

• Buda daha onceki forumda acilmis konu... Ne amacla acildigi gayet acik...

geyik.jpg

• ⭐⭐⭐⭐

@asilelif, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@bidünya, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Rhonster ehehuheee olmuyor zaten 😅

bende bugün Osmaniye ye doktora gittim varislerim berbat halde gece uyutmuyorlar 2 ay sonra gel dedi ilaç yazdı 😃

Sanada geçmiş olsun dikkat et kendine

teşekkür ederim.

• Daha başvuruya da açıklanmasına da çok var, şimdiden kavga etmeyin yaklaşınca edersiniz. Sonra kavga edilecek konu kalmıyor 😃
    Şaka bir yana, ben de bekleme odasında geyik yapılmasını çok normal karşılıyorum. Sonuçta hal hatır da soruyoruz burada birbirimize, yeri geliyor biri bugün başından geçen bir olayı anlatıyor yeri geliyor ikili üçlü alakasız muhabbetler oluyor. Öte yandan, örneğin ciddi anlamda seçim hakkında konuşulacaksa "seçim" başlığında konuşulması bence de daha uygun tabii ki. Öyle bir durumda da ilgili başlığa yönlendirilebilir muhabbet.
    Ben rahatsız olmuyorum şahsen, okurken zaman daha hızlı geçiyor hatta, iyi de oluyor.

• Bir konu yada durum için yorum yazan kişiye yanıt vermek yerine; kapalı ortamlarda söylenen "çık dışarıda seninle hesaplaşalım" klişesindeki gibi yanıt verilecek kişiyi varsa ilgili konu başlığı altına davet etmek konu akış ahengini bozmayacakmı?
    Bekleme odası başlığı altında saygıda kusur edilmedikce her telden görüş yazılması başlığın açılış amacına uygundur.
    Siyasi yöneticiler haricinde de, kişileri baskı altına almayı bu ülkede ne kadar da meraklı insanlar var olduğunu bu forumda da hatırlatanlar olmak zorunda mı ?
    İnsanları iradesi dışında yönetmeye kalkışmak ,onları azarlama yada canlarını sıkmaya çalışmak ,birlik değil kaos getirir.
    Gereksiz yere muhabbetin şeklini ve rengini değiştirir.

Kadir beyin yazdığı son cümleleri ile bitiriyorum.
    "Ben bu baslikta konusulanlara mudahele edilmesini acikcasi dogru bulmuyorum... Geyik muhabbetine ortak olmazsiniz, yazan yazdigi ile kalir baska bir konuya gecilir... Isin dogasi bu..

• ⭐⭐⭐

@asilelif çok teşekkür ederim canım🤗

• ⭐⭐⭐

@crazycells çok teşekkür ederim eksik olmayın☺

• ⭐⭐⭐

@MySea çok teşekkür ederim sağolun☺

• benim nacizane fikrim green card kazanan bir kisinin zaten gitmesi icin 15 ay gibi bir suresi var. bu sure zarfinda forumda ki her konuyu okuyacak yeterli zamani olacaktir. yanii geyik yapma konu basliklarinda dahi guzel bilgilendirici yazilar bulmak mumkun. kisiler biraz usenmeyip okusunlar canim o kadar da armut pis agzima dus olmasin 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@this-time89, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Sayın @crazycells zaten ben yanlış anlama olduysa Sayın @asilelif 'den özür diledim her şeye rağmen. Ama moralim çok bozuldu uğramıycam bir daha buraya. Hiç isteğim şevkim kalmadı foruma yazmak için. Kavga hiç sevmiyorum.

Tesekkurler, fakat bence bu sekilde bir karar almaniza gerek yok 🙂 umarim kisa surede fikriniz degisir...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nordlendingen kiskirtici ifadelerden kacinmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nordlendingen, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells forumun işlevini yitirdiği yok. sadece birileri gereksiz olarak insanlara ne yazıp ne yazamayacagini dikte ediyor. bu kişilere karşıda tavrınızı kontrol etseniz, iyi olur. kimse aptal değil.

fakat ben sayin @ayvalik10 'un yazdiklarina ve aciklamasina cogunlukla katiliyorum 🙂 zaten surada da aciklamistim, bir daha okuyun isterseniz:

https://yesilkartforum.com/forum/post/151566

kendi hesabinin bir moderasyon yetkisi yok, yani ne sizi susturabilir, ne yazdiklarinizi silebilir, ne de sizi forumdan cikarabilir; o nedenle iletisini ve cumlelerini dikte etmek olarak goremiyorum ben, konunun "secim" ozelinde kaydigini dusundugu icin "forumda her bir konu için başlık var zaten neden bu konuşmaları konu başlığı altında konuşmuyorsunuz." diyerek bence fikrini dile getirmis.

• Bazen insanların yanlış başlık altında sorular sorduğuna, cümleler yazdığına evet ben de şahit oluyorum. Bazen ise ben bir şey yazmak istediğimde ya acaba bu şu konu başlığına mı giriyor yoksa bu konu başlığına mı ikilemine giriyorum çünkü bahsettiğim, bahsedeceğim şey ikisine birden giriyor. Bu durum bazen sıkıcı olabiliyor. Burası insanlara yardım etmek için ya da yardım almak için birlikte oluşturduğu bir forum. Biraz esnek ve yapıcı olunması taraftarıyım. Örneğin bazen geçenlerde yanlış bir yerde sorulan ya da açıkmaması gerekirken yeni bir başlık açılarak soruya cevap verdim. Çünkü benim işim kendimce cevap vermek. Bu şekilde burada soru sormazsınız, bunu yazamazsınız demek değil. Cevap verdikten sonra kibar bir uyarıyla, lütfen sorununuz şu başlık altında sorunuz denilebilir. Elbette forumun bir düzen içerisinde olması çok çok önemli. Ancak bunlar Göçmen vize türleri, göçmen olmayan vize türleri vs vs şeklinde geçmişi ve geleceği olan yani dünden başlayıp bugün ve yakın gelecekte de varlığını sürdürebilecek konular gibi alanlarda olmalı. Başka bir ifadeyle kendine has özel basamakları olan nesnel bilgilere dayalı alanlarda bu düzen korunmalı. XXXX yılı green card aşamaları konusunda tutup eyalet tanıtımı yapamam, seçim ne olacak diyemem. Ancak XXXX yılı bekleme odasında bu özgürlük olmalı diye düşünüyorum. Aksi halde her başlık için detaylı bir kullanım kılavuzu yazmamız gerekecektir.

Bu konudan bağımsız olarak sayın @crazycells sizden bir ricam olacak. Bazen belirli bir süreliğine ya da süresiz olarak banladığınız kişiler oluyor. Merak edip anlamaya çalışıyorum neden olduğunu. Elbette forum kurallarını ihlalle ilgili. Bazen ihlale atıfta bulunuyorsunuz ve açıp okuyup tam olarak nedenini anlayabiliyorum. Ancak en son iki haftalığına banladığınız kişi ile ilgili nedeni anlayamadım. Ricama gelirsek, bir kişiyi banladığınızda bu banlama mesajınızla beraber gerekçeli kararınızı da yazarsanız memnun olurum. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mydream, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Bu konudan bağımsız olarak sayın @crazycells sizden bir ricam olacak. Bazen belirli bir süreliğine ya da süresiz olarak banladığınız kişiler oluyor. Merak edip anlamaya çalışıyorum neden olduğunu. Elbette forum kurallarını ihlalle ilgili. Bazen ihlale atıfta bulunuyorsunuz ve açıp okuyup tam olarak nedenini anlayabiliyorum. Ancak en son iki haftalığına banladığınız kişi ile ilgili nedeni anlayamadım. Ricama gelirsek, bir kişiyi banladığınızda bu banlama mesajınızla beraber gerekçeli kararınızı da yazarsanız memnun olurum.

Sayin @erdembw israrla yanlis basliklar altinda sorularini sordugu icin yasakladim sayin @mydream ... kendisi yeni bir uye degil fakat sanki forumda bu isi nasil yaptigimizi bilmiyormuscasina 🙂 once kendi icin ayri bir baslik acti, eksilendi ve uyarildi... sonra bambaska bir konu altinda sorusunu sordu ama ben bu sorusunu ilgili basliga tasiyip asagidaki cevabi verdim ve yine uyardim (uzun bir suredir forumda konudan konuya ileti tasimak mumkun):

https://yesilkartforum.com/forum/post/151425

butun uyarilara ve forumun en tepesinde ve en altinda bulunan ikazlara ragmen bugun de farkli bir baslik kullaninca yaptigi hatalarin farkina varabilmesi icin 2 haftaligina yasakladim. Bu arkadaslarin kullanmasi gereken tek bir baslik var forumda ve bu basligi kullanmamak icin "ekstra caba" gosteriyorlar maalesef 🙂 Forumda elimizden geldigince herkese yardimci olmak isteriz ama arkadaslar forum duzenine saygi gosterip sorularini sormak zorundalar. Her kategoride ve her basligin altinda DS-260 form sorusu cevaplayamayiz 🙂 Ne zaman uyelerin "nasil olsa iletiyi tasiyip cevap verecekler" diye dusunmeye basladigini hissedince, forumdan bir sure yasaklanmalari gerektigine kanaat getiriyorum 🙂

• @crazycells Gerçekten gerekçeli karar gibi olmuş açıklamanız. Teşekkür ederim. Umarım ricamı yanlış anlamadınız. Sadece bir kişi banlandığında gerek banlanan kişilerin (kişi eğer forumda yeniyse kuralları bilmiyor olabilir. Bir çoğumuz benim gibi tembellik edip forum kurallarını okumadan paylaşımlara başlayabiliyoruz ve hatalar yapabiliyoruz. ) gerekse diğer yeni ve eski üyelerin nedenini bilmesi hem şeffaflık sağlar hem de hatırlatıcı olabilir. Bu nedenle açıklamalar herkes için faydalı olabilir. Eski üyelerin bile isteye ihlallerine gelecek olursak, sanırım ben daha katı bir tutum alırdım. 🙂 Bu kesinlikle bir öneri değil, bana uymayın 🙂

Bir önceki mesajımda da yazdığım gibi, evet alanı, başlığı belli olan DS-260 formu gibi içeriği bağlamı belli olan konuların ilgili yerlerde sorulması forumun çöplüğe dönmesini engelleyecek tek seçenek. Bu konuda size katılıyorum.

• @crazycells Forumun duzen icinde olmasi gerektigine ben de katiliyorum daha once forum sayfasi da yonettim cok forum da kullandim. Bu konuda sizle hem fikiriz. Benim sinirlendigim konu, bazi insanlarin baska insanlara ne konusup konusmayacagini soylemesi. Ve bana gore bunu cok guzel olmayan bir uslupla belirtmesi. Bence de konular ayrilarak forum daha duzenli oluyor ve insanlar aradiklari konulari daha rahat buluyorlar. Ama bekleme odasindaki kisiler zaten burada muhabbet etmeye, zaman oldurmeye gelmisler. Burada spesifik bir konu yok. Tek amac muhabbet etmek, tanismak ve kaynasmak.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |