Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ist-to-NY, içinde söyledi: Covid-19 sebebiyle ilk girişini yapamayan kaç kişiyiz

Yapilan aciklama ilk girisini henuz yapmayanlari etkiliyor mu acaba?

hayir, halihazirda vizesi olanlar hala kullanabilirler. Fakat ne konsolos calisiyor, ne de bu uygulama bir vize basilmasina izin veriyor, o nedenle vizesi olan arkadaslar durumlarini zora sokmadan ilk firsatta ABD'ye giris yapmali ve Green Card'larini almalilar...

• @crazycells peki satın başkanım ben 8 temmuzda türkiyeye dönecektim 1 ay kalıp eşimle beraber dönecektik greencard var ikimizinde girişte sorun olmaz dimi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mardin47-47, içinde söyledi: Covid-19 sebebiyle ilk girişini yapamayan kaç kişiyiz

@crazycells peki satın başkanım ben 8 temmuzda türkiyeye dönecektim 1 ay kalıp eşimle beraber dönecektik greencard var ikimizinde girişte sorun olmaz dimi

Eger Green Card'lariniz varsa sorun olmaz, giris-cikis yapabilirsiniz...

• Merhaba,
    5 kişilik aile olarak şubat ayında vizemiz basılmıştı. Haziran ayı için plan yapmıştık ancak Covid 19 sebebi ile sıkıntı olabileceğini düşünüp sadece talihli olduğum için kendime 12 Mart ta IST-JFK bileti aldım, 19.03 gidiş 26.03 dönüş... Pandemi Amerikayı özellikle NY vurunca uçmadım. JFK Customs ile birebir telefonda görüştüğümde karantina uygulaması veya sınırın içeri ve dışarı kapatılması durumu net değildi, dönüşte Türkiye de nasıl bir prosedür olacağı net değildi. Açığa aldığım bileti THY den 2 defa Washington DC olarak yeniden kestirdim ama uçuşlar gerçekleşmedi. Son olarak 19 Haziran İST-ORD direkt uçuşu ile gittim ve ne olur ne olmaz diyerek aynı uçakla döndüm.
    Bu süreç içerisinde giriş yapabileceğimi teyid amaçlı Chicago daki ofis ile yaptığım telefon görüşmesinde 13 Nisan öncesi basılmış IV ile ABD vatandaşı veya GC sahibi haklarına sahip olduğumu, yani avrupa aktarmalı uçuş ile gelmemin de problem olmayacağını öğrendim.

IV 20 haziranda bitiyordu 19.06 yerel saatle 23.58 de giriş yaptım... darısı herkesin başına.

Şimdi Ailemin geri kalanı için hangi süreç başlayacak onu araştırıyorum, konsolosluktan yeni vize yetişir , Eylül 30 a kadar ticari uçuşlar devam ederse giriş yapabiliriz. Herkes gibi bizde pandemi sebebiyle özel uygulama olabilir mi diye ümitleniyoruz ama zayıf bir şans... En kötü ihtimal USCIS in çekirdek aile kapsamında GC verdiği sürece gireceğiz ama o daha uzun ve zor bir yol...

uçma imkanı olanlar gidişte problem yok, TR- ABD giden insanlar daha bilinçli, ama ABD-TR yolculuğunda Covid - 19 konusunda aynı hassasiyet yok, İnişte bir kağıt doldurduk, arayan soran karantina diyen olmadı, kendi karantinamızı yapıyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zerzevat aileden en azindan bir kisinin Green Card'i garantilemesi iyi olmus. Eger vizelerin tarihi gectiyse artik kullanilmayacaktir, bu durumda 30 Eylul'e kadar durumda bir degisiklik olmazsa 1 Ekim'de vakit kaybetmeden esiniz ve cocuklariniz icin F2A surecini baslatmanizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari

• f2a ne kadar sürer?

• @Alpay25 Merhaba telefonla iletişime geçmemiz mümkün mü?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Yasaklı

@mesuthhh tabiki 05055838268 arayabilirsiniz

• @Ist-to-NY direkt uçuş yaparsanız kapsamıyor. Aktarmalı uçuşlarda EU dan kabul etmiyorlar.

• Merhaba,

Vize tarihimiz pandemi dolayısıyla biz giriş yapamadan 28 Nisan’da bitmişti ve biz konsolosluk açıldığında vizemizi yenilemelerini hayal ediyorduk yeni yönetmelik bizide kapsıyacak mı acaba bir bilginiz var mı?

Teşekkürler.

• @Caghan Malesef benim dusunceme gore vize durumunuz kotu. Keske Nisan ayi oncesi giris yapabilseydiniz! Bildigim kadariyla (yanlisim olabilir, bilenler duzeltebilir), durum soyle:

Size 2020 mali yili icerisinde DV vizesi verildi ve passportlara 6 aylik vize muhuru basildi. Yani vize sizin icin ayrilmis (allocate edilmis) oldu.

Fakat, 6 aylik surede giris yapmadiginiz icin, su anda vize "expired" olmus durumda. Yani suresi doldu, gecersiz.

Normal sartlarda, gecerli bir mazeret bildirmeniz halinde, konsolosluk passportdaki vizenizi yenileyebilir (tekrar saglik kontrolu ve diger vize ucretlerini tekrardan odemeniz sarti ile). Ancak, su anda konsolosluk kapali, ama acik olsa bile, kararname nedeni ile yeni vize duzenleyemiyorlar.

Bu durumda, mantiken vize hakkiniz varmis gibi gorunuyor ama 6 aylik surede kullanmadiginiz icin passportdaki vize "expired" oldugunudan, su anda aslinda gecerli bir vizeniz yok.

Kararnamenin yururluge girdigi tarih itibari ile gecerli vizeniz olmadigindan dolayi ve kararname nedeni ile yeni gocmenlik vizesi duzenleyemeyecekleri durumundan dolayi, benim dusuncem, bu yilin sonuna kadar tekrar vizenizi yenileyemezsiniz. Zaten 30 Eylul'de DV2020 sona erecek.

Aksi yonde gorusu olanlar varsa, burada aciklarlar...

• Bu ileti silindi!

• daha once sormustum, kendi cevabimi buldum , sayin @Caghan konsolosluklarda calismiyor ve son eo sebebi ile maalesf yeni vize basilmiyor bildigim kadari ile.

• Merhabalar bu çabanız için sizi kutluyorum. Burada kazanıp da yok canım istemedi yok kaynımın çocuğu oldu da sonra pandemi oldu da gidemedim gibi sudan sebeplerle başka kazanacak insanların hakkını suistimal edenler var.
    Hele daha yok emin değilim mıy mıy yapanlardan söz etmiyorum bile. Tekrardan kutlarım sizi. İnşallah siz ve aileniz amerikada mutlu bir yaşam sürersiniz. Saygılar

@Zerzevat

• @ankaralıdoktor43 teşekkürler

• @MySea Detaylı anlatımınız için teşekkür ederim açıkcası malesef bende aynı düşüncedeyim umarım tahmin ettiklerimizin dışında bir gelişme olur ve hak eden herkes sürecine devam edebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Caghan, içinde söyledi: Covid-19 sebebiyle ilk girişini yapamayan kaç kişiyiz

Merhaba,

Vize tarihimiz pandemi dolayısıyla biz giriş yapamadan 28 Nisan’da bitmişti ve biz konsolosluk açıldığında vizemizi yenilemelerini hayal ediyorduk yeni yönetmelik bizide kapsıyacak mı acaba bir bilginiz var mı?

Teşekkürler.

Maalesef buyuk ihtimal sizin gibi arkadaslar da magdur olmus olacak. Tabii konsolosluk acilirsa yeni vize basip basmamaya kendileri karar verecek, ama ben de yukaridaki aciklamalar gibi dusunuyorum, EO yeni vize basilmasini engelleyecek.

• @crazycells Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim. Gerçekten neye üzülsek şaşırdık artık en azından konsolosluk açılsa ve hepimizin kafasındaki soru işaretleri gitse. Belirsizlik daha çok yoruyor 🙂

• Yasaklı

Arkadaşlar Facebook grubumuzda Nuri Kara beyin gidiş dönüş Amerika biletini aldım. Kendisine hayırlı olsun. Arkadaşla iletişime geçip referanss alabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

• 20
  • 6
  • 26
  • 16
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |