DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese selamlar 2025 talihlisiyim şuan da Amerikadayım j1 internship programı ile geldim vizemde 2 yıl yasağı bu yasağı kaldırmam şart mı yoksa başvuru hakkım var mı ve amerikada bu süreci devam ettirsem oluyor mu ? Türkiyede sıra gelmemezlik olur mu ? şimdi ds260 formunu doldurduktan sonra eğer yabancı bir ülkeden denemek istesem sorun oluyor mu ? şimdiden herkese bol şans

• ⭐⭐

@gayeberkay, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar DV25 13. yılımda bana çıktı ve sonunda yıllardır okur oldugum siteye üye olarak giriş yaptım. case number 3xxx ankaradan başka yere taşımalı mıyım yoksa ankarada kalmalı mıyım size göre?

Eğer başka bir ülkeden oturumunuz veya aos yapma ihtimaliniz varsa taşımak kolay olacaktır, taşıyın. Ankaradan alamazsınız demiyorum ama belki 5 ay Ankara bekleyeceğinize ilk aydan başka bir konsolosluktan veya Amerika’dan alabilirsiniz. Tabi zaman önemli değilse beklemeyi de tercih edersiniz.

Size tavsiyem ilk bülteni ve ilk mülakat dağıtımını gördükten sonra bu kararı vermeniz.

• Merhaba dostlar 2025 talihlisiyim CN 18XXX olarak gözüküyor mülakata Ankara'da gireceğim. Numaram yeterli olur mu acaba?

• @VIRTUE Merhabalar, öncelikle tebrikler. Süreciniz Ekim ayı itibariyle başlayacak o yüzden eğer bu sene içerisinde bulunan Ağustos ayını kastediyorsanız yeşil pasaportunuzu gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Ne önerirsiniz kısmına gelecek olursak bence süreciniz ile alakalı başlıkları her gün okumanız ve geçmiş dönemler ile alakalı olan Green Card Lotosu Aşamaları başlıklarını-geçmiş dönemler ile alakalı olan Mülakat deneyimlerini okumanız faydanıza olacaktır.

• ⭐⭐

@Trio, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan Sakıncası yoksa benim 2 tane sorum olacak...

1. Adres belirtme kısmında NOT AVAILABLE YET yazacağız ancak bunu adres kısmındaki heryere mi yazacağız? (Türkiye adresi belirtilen yerden bahsetmiyorum)

2. Benim şu an pasaportum yok ve Other Travel Document kısmını seçeceğim. Acaba mail atmama gerek var mı? Ya da konsolosluğa birşey yazmadan direkt mülakata getirsem kabul edilir mi?

3. Mülakat günüm belli olduğunda dosyama pasaportumun eklenmesi için mail'i hangi mail adresine atmalıyım? Ve bunun için bir örnek verebilirmisiniz.

Teşekkürler.

1- Evet N/A yazabilirsiniz. Sorun olmayacaktır.

2- Bu şekilde other olarak doldurursanız pasaport alsanız dahi mülakat alana kadar formu açtırıp güncellemeyin. Bu halde kalması mülakat almanıza engel değil, herhangi bir yere bilgi vermeniz de gerekmiyor. Ancak mülakattan önce ekleyin.

3- Konsolosluktan açtırıp yapacaksınız. Örneklere geçen senenin başlığından bakabilirsiniz. Belirli bir kalıp yok. İçerisinde ad soyad cn doğum tarihi olan bir mail atacaksınız.

• Kazanan bütün arkadaşları tebrik ediyorum ben 16 binlerdeyim yeşil pasaportum ve ABD turist vizem var. Zaman ile ilgili bir sorunum yok bebegim 2 aylık olduğu için gidebildiğimiz en geç süreçte gitmeyi düşünüyoruz. 16 bin Ankara’yı beklersek herhangi bir sorun olabilir mi ya da fikri olan tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi. Teşekkür ederim şimdiden ☺

• ⭐⭐

@ahmeterol1912, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar selam 20 bin deyim ama ben polonya da üniversiye okuyorum. adresimi burası girmiştim ama dosyam burda mı tr de mi bilmiyorum nasıl bakabilirim ona çok teşekkürler şimdiden.

Eğer ds260 formunu doldurmadıysanız dosyanız hiçbir yerde. Ds260 formunun başında konsolosluk seçebilirsiniz.

• @zeynepebe tebrikler! 16k’larda son 4-5 yilda Ankara’dan mulakat alanlarin sayisi neredeyse yok denilecek kadar az. Su an yapacaginiz hizlica DS260 formunuzu submit etmek, aos icin bultende numaraniz current olana kadar vaktiniz olacak.

• ⭐⭐

@zeynepebe, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Kazanan bütün arkadaşları tebrik ediyorum ben 16 binlerdeyim yeşil pasaportum ve ABD turist vizem var. Zaman ile ilgili bir sorunum yok bebegim 2 aylık olduğu için gidebildiğimiz en geç süreçte gitmeyi düşünüyoruz. 16 bin Ankara’yı beklersek herhangi bir sorun olabilir mi ya da fikri olan tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi. Teşekkür ederim şimdiden ☺

16bin ile Ankara’yı beklememenizi tavsiye ederim. Süreç ne gösterir bilinmez ama normal bir şekilde 16bin ile Ankara’dan son 5 yıldır vize alan olmadı.

Dava bug vs bazı istisnalar oldu ama dediğim gibi normal bir şekilde alan olmadı 2020den beri.

• @Erdem-Yıldız tebrikler, oncelikle lutfen surecinizi imzaniza tasiyin. Basvuru icin 2 yil kuralini kaldirmaniz gerekiyor, daha once kaldiranlar oldu. Gecmis yillarin talihlilerin deneyimlerine bakabilirsiniz.

• @deebee çok teşekkür ederim ilk aşama ds260 doldurmak o zaman ☺

• @EzgiLera çok teşekkür ederim ☺

• @Revolter Merhabalar bir kaç sorum olucak müsait olunca bakarsan çok sevinirim. Ben Polonya da üniversite okuyorum ve mezun oldum sayılır şuan bir şirkette çalışıyorum ve burda 5. yılım Amerikaya geçen yaz WAT ile gittim dosya numaram 20 binler de olduğu için biraz tedirginim ama şuan hali hazırda bir Polonya oturum kartına başvurdum ve çıkmasını bekliyorum bilgilerimi girerken adresimi burası olarak girmiştim ama dosyam Polonya da mı değil mi nasıl öğrenebilirim ve değilse buraya nasıl alabilirim yardımcı olurmusunuz çok teşekkürler

• @semihkomuscu Hatirli ugurlu olsun. Cok sevindim... 🧿👍🍀✨

• @EzgiLera peki siz olsaydınız süreci nasıl ilerletirdiniz ☺

• @EzgiLera hayır doldurmadım henüz yani orda polonya varşova konsolosluğunu seçersem orada mı mülaka giricem. burdan sıra gelme olasılığı daha mı yüksektir yani mantıklı olur mu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@feuerx, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese selamlar. Kazananlara da hayırlı olsun ve umarım herkes kartını alabilir bu sene. Ben ve eşim şuan B1 vizesi ile ABD'deyiz ve büyük ihtimalle AOS ile ilerleyeceğiz. Çünkü geçtiğimiz yıllarda bizim numaralarımız CP ile baya sorunlar yaşadı diye biliyorum. Ancak bizim de numaramız biraz yüksek olduğu için AOS ile süreci yetiştirebilir miyiz emin olamadık. Bu konuda tecrübesi olanlar fikrini paylaşabilirse çok devinirim.

Tebrikler.

DV2025 sureci henuz baslamadi maalesef, ve B1/B2 statusu ile ABD'de uzun sure kalamazsiniz. Eger status of change yapiyorsaniz (imzanizdan oyle anliyorum?) o durumda out-of-status kalmis olmazsiniz, ki amaciniz da bu olmali... Cunku AOS'ye baslamak icin yasal bir statude olmaniz gerekiyor, I-94 surenizi geciremezsiniz.

• @ahmeterol1912 Merhabalar, şuan dosyanız henüz bir yerde olmadığı için sorun yok. Şuan anladığım kadarıyla yasal olarak Polonya'da ikamet ediyorsunuz ve süreciniz tamamlanana kadar da yasal olarak kalacaksınız. DS-260 formunu doldururken güncel adres kısmına şuanki ikamet adresinizi girip formun sonunda da Konsolosluk seçiminde eğer Varşova gözükmüyorsa Varşova olarak seçerseniz bir sorun olmayacaktır.

Eğer başvuru esnasında güncel olarak yaşadığınız adres kısmında hangi adresi yazdığınızı hatırlamıyorsanız kazandığınızı öğrendiğiniz mektupta başvuru esnasında yazdığınız adres gözüküyor olması lazım.

Ayrıca konsoloslukların geçmiş dönemlerdeki performansını inceleyebilmeniz ve kendiniz için en iyi analizi yapabilmeniz için buyrunuz; SaveDiversityVisa.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onuru, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

herkese selamlar, bu sene dv2025 bana da cikti. aklima takilan bir soru sormak istiyorum. 2013-2017 yillari arasinda hindistanda universite egitimi aldim. ds260 dan sonra evrak asamasinda police cert almam gerekecek. bildigim kadariyla 6 aydan fazla kaldigimiz butun ulkelerden almak gerekiyor fakat hindistandan bu belgeyi alamiyorum. travel state sitesinden gordugum kadariyla hindistan vatandasi olmayan ve hindistan olmayanlar icin bu belge gerekmiyor diye bir yorum var. sizce bu belgenin pesine dusmem gerekir mi? cunku hindistanda evrak isleri gercekten cok sancili ve zor. yanitlariniz icin simdiden tesekkurler.

Pek cok ulke icin sinir 1 yil. Dediginiz gibi Hindistan'da olmayan kisilerin almasi mumkun degilmis, 1 yili da gecirmediginiz icin hic pesine dusmeseniz de olur.

https://yesilkartforum.com/forum/post/3271

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@KingTricky, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Siteye giremiyorum ne yapmam gerekiyor

farkli bir tarayicidan deneyebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.7k

| | | |