DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Koray283 Bu vize kategorisine olan ilgi dönem dönem artıyor ve azalıyor. 2005 ile 2014 arasında bu kategori için bekleme süreleri felaketti hatta bir dönem bültende "U" olarak yer aldı ve işlemlere devam edilemedi. Bu tarihten sonra insanlar bekleme süreleri çok fazla diye başvurulardan vazgeçmişler, yeni başvuru sayıları da azalmış. 2015 ile 2021 arası ( covid dönemindeki duraksamayı saymazsak) bülten çok iyi şekilde ilerlemiş ve bu süre içerisinde başvuranlar bir şekilde vizelerini aldılar veya almaya yakınlar. Yeni başvurmayı düşünenler yine süreden dolayı belki çekiniyorlar, bülten daha da geri gider mi diye. Bunu tamamen yeni gelen başvurular ve yıllık basılan vize sayıları belirleyecek. Şimdi 3 - 4.5 sene arası sürecek diye giriş yapmayanlar, eskiden çok iyi ilerliyormuş da diyebilir 🙂 Yani bir noktadan giriş yapıp PD'ye sahip olmadığımız sürece treni yakalamak zor olacak. Çünkü bu kategori tekrardan popüler olmuş durumda. kotalar ile ilgili değişiklikler yapılmazsa ve başvurular aynı yoğunlukta devam ederse süreler giderek artabilir. Bu süreler insanların sürece girmekten vazgeçmeye başlayacağı noktaya geldiğinde bir rahatlama olacaktır, ama bu tarih ne zaman olur bilmek zor, beklemekte anlamsız. Bu böyle bir döngü özetle 🙂 Ya karar verip işlemlere başlamak gerekiyor, ya da başka alternatifler aramak gerekiyor. DV lottery'i beklemek ve hayal kurmak güzel ancak aramızda senelerdir başvurup kazanamayanlar var.

• @tufank Ben 45 yaşindayım askerden geldigimden beri basvuruyorum iste:) arada belki 1 kez falan kaçirmisimdir ama min 20 çekiliştir varım....Dediğin gibi belki süreclerin uzamasindan dolayı populerliğini yitirmistir ama yine de hiç duymamak,önümüzde bir alternatif olarak bile çıkmamasi sosyal medyanın gücünü gösteriyor bence...:) Basvur buna bekle...bu sürecte yine lottery e basvur yine baska seyler arastir...bu da arka planda zamanını ilerletsin..sen vazgecmezsen elbet birgun onaylaniyor....

• ⭐⭐⭐

@Koray283 evet bence de en sağlıklısı böyle düşünmek. bu gözle bakınca süreç daha kolay ilerler. green card çekilişine elbet başvurup bekleyeceğiz, çıkarsa ne güzel, çıkmazsa zaten sürecimiz devam ediyor arka planda ve hak kaybımız yok.

elinde turist vizesi olan veya E2 düşüncesi olan varsa elbet o da bir alternatif süreci hızlandırmak için, maliyetleri göze alabiliyorsak. Sonunda yine EB içerisinde bir kategoriye başvurmak gerekecek green card almak için.

• ⭐⭐

@Koray283 Sonunda benim kaderimi paylaşan birisine denk gelmek güzel :)) Ben de liseden beri başvuruyorum. Eşimle birlikte başvuru toplamı heralde 25-27 falandır 🙂 Benim de çok geç haberim oldu EB3'ten. Şöyle 3-4 sene önce haberim olsaydı çoktan yola koyulmuştum 😞

• @Riethian @tufank Sadece buna odaklanıp beklemek insanı yorar...zaten basladik sürece...bir sekilde kendi kendine devam ediyor...biz bu arada lottery olur...E2 olur...Baska fikirler olur kovalayalım...Elbet bu sürec ama geç ama erken çözülecek... haa ama bu demek değil ki ara ara zillow da kiralık ev bakmayacagiz:)

• @Koray283 ben (tabii o zamana kadar ne olur bilinmez) ev tutacağım siteye bile karar verdim. Okula karar verdim biraz abartmış olabilirim ama olsun 🤣

• @serel Bu noktada hepimizin yaptigi kimbilir neler vardir...:) Bence bunlar güzel heyecanlar....evlerin oldugu siteler....2.el araçlar....eve yakın walmartlar,wholefoodslar...sonra işte eşyayı nereden alirizlar vs vs....bol bol vakit var bunlara:)
    Misal biz Atlanta'dan ucuz bilet bile bakıyoruz aralıkta Cuma-Pazar Miami git-gel ne kadar vs diye:)

• ⭐⭐

@Koray283 Her sene Nisan ayında ev ve araba bakmaya başlarım :)) O heyecanla avuttuk bu zaman kadar kendimizi 🙂

• @Riethian Nisan!a kalmamak lazim...:)

• @Koray283 ben çok duydum da böyle bdv gibi aracı firmaların olduğunu duymadım ona yanıyorum nasıl ya diye wat yaparken çok kovaladım bu sponsor işini kimse yanaşmadı bileydim ki bdv vardı şimdiye… neyse her şeyde bir hayır vardır

• December 2023 Visa Bulletin de aciklandi.

Pek degisiklik yok gozukuyor, muhtemelen yine Tablo B dikkate alinacak gibi. 1-2 saate netlesir.

• ⭐⭐⭐

@btek14 hepsini karşılaştırdım, Employment Based kategorilerin hiçbirinde ne A ne B tablosunda değişiklik yok. Aynı tabloyu copy & paste yapıştırmışlar. İnsan bari 1 ay ilerletir şunu 2021'e getirir 🙂

• @tufank kardesimle konustum hic degisiklik yok acaba yanlis mi bakiyorum diye 🙂 ondan sonra girdim foruma 🙂
    Thanksgiving, Christmas derken biraz agirlasacak gibi ilerlemeler. sabirla beklemelere devam...
    Lottery 6000'den 12000'e firlamis en major degisiklik o.

• ⭐⭐⭐

@btek14 valla ben de gözlerime inanamadım sanki aynı sayfaysa bakıyormuşum gibi geldi önce 🙂 Ne "family" ne de "employment" tarafında hiçbir değişiklik yok 🙂 Sabırla beklemeye devam, mali yılın ortasına doğru umarım belirgin bir ilerleme olur.

• ⭐⭐

@btek14 dediği gibi bye bye 2023 umudumuz 2024 🙂
    Tatillerden dolayı aralık 15- ocak 15 arası ilerleyemeyiz herhalde.
    Memurla manager konuşması şu şekilde :
    Manager eb3 için bülteni ne yapalım bu ay.
    Copy-paste yapın evladım.
    Yes sir…😁

@tufank, içinde söyledi: EB-3C (EW) Other Workers Vizesi Aşamaları

@btek14 hepsini karşılaştırdım, Employment Based kategorilerin hiçbirinde ne A ne B tablosunda değişiklik yok. Aynı tabloyu copy & paste yapıştırmışlar. İnsan bari 1 ay ilerletir şunu 2021'e getirir 🙂

• @selamibasaran valla o kadar cok o ortamda olmak istiyorum ki acaba neler donuyor ya 🙂

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

Florida sevenler için az önce BDV - Mitchell'den aldığım bilgiyi iletiyorum. Bugün ya da yarın 2 yeni iş ilanı eklenecek. Lokasyonlar West Palm Beach, FL ve Lakeland, FL. Maaş ve tahmini LC doldurma tarihleri de elimde var ama bu bilgiyi public olarak paylaşmak istemiyorum. Bu lokasyonları arayanlar var ise tetikte olabilir 🙂

• ⭐⭐⭐

@selamibasaran nasıl olsa alıştılar sesleri çıkmıyor, copy & paste yapıp geçelim diyorlar sanırım. insan bir rakamı değiştirir ayıptır 🙂 Çok merak ediyorum bülten böyle kalınca biriken dosyaları eritiyorlar mı yoksa iyice zamana mı yayıyorlar. Umarım eldeki dosyaları böyle daha hızlı işleyip daha fazla vize basıyorlardır.

• @tufank tahminim su yonde. uzun suren dosyalar sebebiyle hem birikme hem de acilan davalar hem de yapilan baskilar sonucunda eldeki dosyalari bitirme ve bir muddet AOS'a agirlik verme dusunceleri var.

USCIS genel olarak hizlanma egiliminde, onumuzdeki donemde bu hizlanma bence tum kategorileri kapsayacak gibi dusunuyorum.

Benzer Başlıklar

• 945
  • 1
  • 54
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.1k

| | | |