DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

2024 sohbet odasından @Lossantosdy vardı hiç haber alan var mı ondan

• @ayvalik10 teşekkürler aldım. Sağlıklı günler dilerim.

• ⭐⭐⭐

@tanerkaya eğer talihli olursanız diğer aile üyelerininde formu olacak sisteminizde hepsini doldurmanız gerekiyor. Ayrıca ds formu 1-2 gün sonra açılacak vs bilgisi yanlış öyle bir şey yok. Kazandığınızı öğrendikten sonra girip bakabilirsin. Aynı gün dolduran bir çok kişi var, ancak nasıl ki sonuçların açıklandığı gün yoğunluktan kontrol etmek zorsa siteye erişim sorunları yaşanıyorsa aynısı ds260 formu içinde geçerli olabiliyor

• @rasmus

Bu @ayvalik10 tarafından verilen cevap doğru, buna ilave olarak kazanan olursanız DS260'ı doldurmak için ilgili siteye girdiğinizde ilk green card çekilişine başvuru esnasında varsa tüm bilgilerini eksiksiz girdiğiniz yasal olarak evli olduğunuz eşiniz + biyolojik/evlat edinilmiş tüm çocuklarınızın bilgileri o ekranda çıkıyor. Her bir kişi için bilgileri sistemden doldurmanız bekleniyor sizden en kısa sürede ve en az hata ile. Hatasız doldurmak için forumdaki videoyu şimdiden izlemeniz yararınıza olacaktır.

Green card çekilişine başvuru esnasında, başvuru tarihinde yasal olarak evli olduğunuz eşiniz + biyolojik/evlat edinilmiş tüm çocuklarınızın bilgilerini (göz arda ederek girmediyseniz) yanlış beyan ettiyseniz, kazanan olsanız bile diskalifiye ediliyorsunuz. Bol şans

• ⭐⭐⭐

@Selimix bulunduğunuz eyalete ve gelir miktarınıza göre değişiklik gösterir bu. Income tax rate olarak aratırsanız googleda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz

• Merhaba
    Geçen sene duyurulan Emlak Bankası ve Türk Hava Yolları ortaklığıyla İstanbul Arnavutköyde yapılacak konut projesi kura çekilişinin yarın yapılacağı haberini aldım. Aynı zamanda greencard loto çekilişi de yarın yapılacak. Ben her iki çekilişi de kazanacağımdan eminim. Sormak istediğim soru; ev taksitlerini Amerikadan ödeyebilir miyim? Teşekkürler.

• @nimzohintli Ev size ait ise ödersiniz. Cumartesi günü saat 19:00'dan sonra bu sayfada her iki çekilişi de kazandığınızın haberini görmek dileğiyle...

• @ATS16 Teşekkür ederim 🙂

• @nimzohintli GC çekilişini kazandıktan sonra mülakat sürecini tamamlayıp vizenizi aldıktan sonra ABD'ye göç ederseniz ve Emlak Konut GYO & Türk Hava Yolları iş birliği ile hayata geçirilecek Yenişehir Evleri Arnavutköy Projesi kapsamında inşaat bittikten sonra evi kiraya verirseniz, Türkiye'den elde ettiğiniz kira gelirini ABD'de yıllık beyannamenizde beyan etmek zorundasınız. Edineceğiniz yıllık gelire istinaden bu kiradan da ABD'de gelir vergisi ödemeniz söz konusu olabilir. Bu da ayrı bir dip not olarak kalsın geleceğe dönük 🙂

• ⭐⭐

@ATS16 Türkiye'de elde edilen geliri ABD'ye sokmadan sadece beyana göre ABD'de vergi ödemek çok saçma değil mi? Geliri ABD'ye soktuktan sonra anlarım ama söz konusu gelir TC'de kalırsa da mı ödeniyor? Teyitli bilgi midir?

• @ATS16 Detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim, bu durumda evi kiraya vermeyip de satışını yaparsam, yine de vergi ödeme zorunda kalır mıyım.

• @Riethian Ben sana daha ilginç bir bilgi söyleyeyim ABD'de oturmak için ev aldın onun da vergisi var

• @Riethian @nimzohintli

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2165/amerika-ya-büyük-umutlarla-gelip-mutlu-olamamak/240

Elde edeceğiniz kiraya, ABD'de tüm kaynaklardan elde edeceğiniz yıllık gelire istinaden durum değişir. Yukarıdaki konu ile ilgili bir paylaşımı ve resmi yönergenin link'ini bulabilirsiniz

• @ATS16, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@nimzohintli GC çekilişini kazandıktan sonra mülakat sürecini tamamlayıp vizenizi aldıktan sonra ABD'ye göç ederseniz ve Emlak Konut GYO & Türk Hava Yolları iş birliği ile hayata geçirilecek Yenişehir Evleri Arnavutköy Projesi kapsamında inşaat bittikten sonra evi kiraya verirseniz, Türkiye'den elde ettiğiniz kira gelirini ABD'de yıllık beyannamenizde beyan etmek zorundasınız. Edineceğiniz yıllık gelire istinaden bu kiradan da ABD'de gelir vergisi ödemeniz söz konusu olabilir. Bu da ayrı bir dip not olarak kalsın geleceğe dönük 🙂

o çekilişte hiç hayır yok greencard çıkması daha olası 😃 geçen sene başvurdum hala bekliyorum

• ⭐⭐

@Selimix O zaten kaçınılmaz.

• ⭐⭐

@ATS16 Teşekkürler boş zamanda inceleyeceğim.

• @Riethian Kendi oturduğun evin vergisi olması saçma geldi bana ordan bir kazanç sağlamıyorsun sonuçta. 2. evin ya da kiraya verdiğin evin vergisi çıksa anlarım bi nebze

• ⭐⭐

@Selimix Hocam neredeyse her ülkede var o dediğiniz. Türkiyede de emlak vergisi olarak geçiyor.

• ⭐⭐

@ATS16 120.000 USD üzeri vergiye tabi anladığım kadarı ile. Şahsen beni aşar zaten :))

"Yurt dışında yaşayan bazı ABD vatandaşları ve yeşil kart sahipleri, bir yabancı ülke vergi kredisi talebinde bulunmanın aksine alternatif olarak, uygun olduklarında yabancı ülke gelirlerini ABD vergilendirme rejiminden hariç tutmayı seçebilirler. Aşağıdaki yabancı ülke gelir istisnaları uygulanabilir:

Yıllık eşiğe kadar yabancı ülke geliri,
    Yabancı ülke gelirlerini istisna tutmanın %16’sına eşit bir matrahı aşan yabancı ülke konut maliyetleri, yabancı ülke gelirlerini istisna tutmanın %30’una eşit bir üst sınıra tabidir.
    2023 yılında, yabancı ülke gelirlerini vergiden hariç tutma için yıllık eşik 120.000 ABD dolarıdır. Yurt dışında yaşayan ABD vergi mükellefleri, yukarıda bahsedilen istisnaların her ikisinden de yararlanabilirler."

• ⭐⭐

@Selimix Düşünsene tr de bir evin var kiraya verdin ve hem tr de vergisini ödüyorsun hem abd de 😁 Hiç kiraya verme daha iyi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

152

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.6k

| | | |