DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Darko Bu homeless niye über DoorDash falan filan yapmamış acaba ?

• @celica Yaşınız kaç bilmiyorum ama umutsuzluga kapilmayin. Eşim hep şöyle söyler "Bunada şükür bazen şükretmekten başka yapabileceğimiz birşey yok" . Saglıgın yerinde ve genç isen inan bana ilk önce bunlar önemli. Gerisi bir şekilde halledersin illa lottery tarafına bel baglamaya gerek yok.

• @mehmetcan93 Bilmiyorum belki ben çok nankörüm ama şahsen şükretmeyi hiç sevmiyorum, ayrıyeten bence şükreden insanın kendi potansiyelinden çaldığını düşünüyorum. Hatta çok sevdiğim bir söz var arada sırada arkadaşlarımla bu muhabbet geçtikçe onlara da sıkça söylerim: "Fakire şükretmeyi öğret ki zenginin keyfi kaçmasın.". Malesef günümüze oldukça uyan bir söz 😞

• @korki, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@mehmetcan93 Bilmiyorum belki ben çok nankörüm ama şahsen şükretmeyi hiç sevmiyorum, ayrıyeten bence şükreden insanın kendi potansiyelinden çaldığını düşünüyorum. Hatta çok sevdiğim bir söz var arada sırada arkadaşlarımla bu muhabbet geçtikçe onlara da sıkça söylerim: "Fakire şükretmeyi öğret ki zenginin keyfi kaçmasın.". Malesef günümüze oldukça uyan bir söz 😞

Hocam bence neye şükretmeyi bilmemiz önemli. Çünkü körü körüne şükredip hiçbirşey yapmadan birşeyler beklemek olmaz. Bak benim ne annem var ne babam var şu yaşima kadar anne ve babasiz büyüdüm. hayatimda eşim ve çocuklarimdan başka kimsem yok. Ama şükrediyorum şükrediyorum ki ben çocuklarimin eşimin yanindayim. İyi bir baba oluyorum/olmaya çalişiyorum iyi bir eş olmaya çalişiyorum/oluyorum.

• @newbie97 hahaha aylar öncesinde burada yaptığımız konuşmalar geldi aklıma 🙂 ben ameriga vatandaşı olana kadar kimseye söylemeyi düşünmüyorum 😃

• @SUAT-GUNAY eyvallah kardeş sağol sende bizdensin

• ⭐⭐

@SYTSNGR Birine bi çıkmıştı akrabası nazar değdirmişti yoksa o siz miydiniz 🙂

• ⭐⭐⭐

@tanerkaya yıllara göre çıkma olasılığı listesi derken nasıl bir listeden bahsettiğinizi tam anlayamadım. Bahsettiğiniz 2021e kadar olan listeyi atarsanız belki daha anlaşılır olabilir aklınızdaki liste

• ⭐⭐⭐

@Cycraft başvuru esnasında birden fazla başvuru yapmak, lise mezunu olmamak, başvuru fotoğrafına kendinize ait olmayan bir fotoğraf eklemek, başvuru esnasında kişisel bilgilerinizde yanlışlık yapmak (evliyken bekarı seçmek yada tam tersi, çocuğunuz olmasına rağmen yok demek yada tam tersi gibi) en çok rastlanan nedenler bunlar

• @Semihmete, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Darko Bu homeless niye über DoorDash falan filan yapmamış acaba ?

Bununla alakalı bir çok YouTube videosu izlemiştim. Amerikalıların kendi çektiği videolar, yüzde 99 u uyuşturucuya kendini kaptırmış.

• Prag'dan herkese selamlar.

PraggMG-20240425-WA0000.jpg

• ⭐⭐⭐

@Selman-Trabzon halihazırda olan bir şey zaten bu forumdaki kazanan talihlilerin süreçlerini takip ettiğiniz DV24 Aşamaları konu başlığına girin hem belge olarak hemde video olarak mevcut ds260 formunun içeriği

• ⭐⭐⭐

@kelala evet girmeniz gerekir size ikametgahınız neredeydi şeklinde sorulmuyor soru nerede yaşadınız diye soruluyor. Tabii Bu demek değil ki gittiğimiz 1-2 aylık tatil kalmalarını yazmayacağız. Ama ikametgahı aldırmadan yerleşik yaşadığınız adresleri yazabilirsiniz

• ⭐⭐ Yasaklı

@korki Söylediğiniz söze istinaden yazıyorum şükretmek sadece maddi anlamda olmuyor. Sadece 2 hafta ağır sinüzit geçirdim ve geceleri rahat nefes alıp uyumanın ve sinüzit olmadan önce ne kadar afiyette ve zengin olduğumu hissettim bu konuda. Ya da mesela ben size şunu söyleyeyim direkt. Hani ben hep şöyle düşünüyorum. Her sabah sağlıklı uyanmak mutlu olmanıza yetmiyorsa, yeterince canınız yanmamıştır bu hayatta. Şükretmek azlığı kabul etmekten ziyade elindekinin değerini bilmektir. 🙂

• ⭐⭐ Yasaklı

@mehmetcan93 Hocam mesela bu illa lottery 'ye bel bağlamaya gerek yok lafına da katılmıyorum. Sözüm size değil. Herkes söylüyor bunu. Yok sadece buna takılmayın, başka yollar arayın, bu çıkmıyor, ihtimal az vs. Tamam da demek ki başka yol arayan kişinin maddi durumu yok. Adam zaten maddi durumdan yakınarak bu çekilişe başvuruyor ki gidip daha iyi bir yaşam elde etsin. Yani burada ki çoğu insan için başka yol yok arkadaşlar. Her gün foruma girip okuyorum ve her gün aralıksız bir kişi gelip ''ben geçen sene hevesliydim çıkmadı, çıkmıyor, umut bağlamayın, ihtimal çok düşük, başka yollar arayın, başka yollar bakın''. Ya bırak arkadaşım demek ki o kişinin başka bir yolu yok. GC çekilişi haricinde başka yol yok demek ki. Hayır insanlara bunu söyleyenlerin kimisi evi arabayı satıp gidiyor abd'ye kimisi de hala yine bir şey yapmayıp çekilişe katılıp tekrar tekrar bunu söyleyip duruyor. Cidden çok can sıkıcı. Sıktı bence artık özellikle benim yaşımda ki insanların bu tarz cümleleri tekrar tekrar duyması. Tekrar söylüyorum @mehmetcan93 hocam sözüm size değil. Sakın yanlış anlamayın sizin iyi niyetinizi anladım zaten.

• @Atlantis00 Şükür sonunda duygularımızı dışa vuran biri çıktı 😃 valla eline sağlık 🙂

• @kugutex Zaten öyleyiz ülke toplama kampı gibi ne ararsan var 😞

• @newbie97 evet 🙂 bir almanya işim vardı ve neredeyse olmak üzereyken tüm sülaleye duyurdugum için evren bana sana gününü göstereceğim dedi ve onu benden aldı 😃 bu sefer kimseye söylemedim , hatta vatandaş olana kadar kimseye söylemeyeceğim 😃

işin şakası , ben cok söyleniyorum greencard diye , eşim benim kadar söylenmiyor . Çıkarsada bana çıkmaz ona çıkar içimdede öyle bir his var zaten 😃

• @Atlantis00 valla sonunda bu iç sesimi kimseyi kırmamak adına tuttuğum birşey. Benim gibi düşünen birileri olması çok güzel.
    35 yaşında 5 yaşında bir kızım var.

Turist olarak gidip iltica etmek ? 2025 Nisan'a randevu alıp oda %80 oranında red yiyip birde zaten cebinde ki 3 kuruş parayı red yiyeceğin vize için ver.

Üniversite v.s. desen zaten hem pahalı hem yaştan ötürü.

Meksika felan tek başına bile büyük risk ailen ile imkansız ötesi.

Yatırımcı vizesi zaten 5-6 milyon param olsa demek ki o parayı kazanıyorum diyip burada otururum.

Elde bir tek " YASAL" olan yol GC.
    Onda bile negatif enerji alıp alıp bu forumdan ve bazı YouTuber kanallarından uzaklaşıyorum bazen.

• @Atlantis00 Bu konuyu cem yılmazın son gösterisinde ki " Anı yaşamıyoruz " adlı konusuna çok benzetiyorum . Anı yaşayıp heycanlanıp , çıkarsa sevinecek , çıkmazsa üzüntüsünü iliklerine kadar yaşayacak insanların heveslerini kırıyoruz .

Aynı Cem yılmazın anlattıgı gibi . Havuzdayız , elimizde şampanya kadehi , arka fonda güzel bir tarkan şarkısı . Ordan birisi çıkıp aslında zamanında gelemedik diyor .

Ama o an oradayız ...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

41.4k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.4k

| | | |