DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Vildan-0 Yaptım

• @Irmak-Deli Aşılarınız sağlık muayenesi için yeterli. Hatırlatma dozunuzun 12 ay içerisinde olması muayene gününüze kapsıyorsa sorun olmayacaktır. Mülakatınızda şimdiden başarılar

• @Irmak-Deli
    Yeterlidir

• @yusufalak Teşekkürler

• Arkadaşlar5-14 haziranda mülakata girenlerden;

1- KKTC polis evrağı ile giren oldu mu? Girdiyse o evrağınızı nereden aldınız ve nasıl verdiniz?( konsolosluk yolu ile mi? Bizzat mı gidip aldınız?)

Birde mülakata girerken içi görünmeyen çantaları almadıları yönünde bişey duymuştum. Yani evrak çantası veya içinde laptop olmayan laptop çantası gibi. Böyle birşey duyan bilen gören var mı?

• @yusufalak Selamlar, mulakata girerken benim 2 tane poset dosyam disinda her seyi birakmistim. Gordugum canta vb seyleri iceri almiyorlar zaten. Birakin diyorlar bir yere, emanetci bekliyor arabayla en kotu kapida ( ne kadar guvenilir fikrim yok, kullanmamistim ben. )

• @fahriakc Mayıs sonu haziran gibi mail attım ilk kabul etmediler sonra kabul edildiniz diye mail geldi turist vizesi gerek yok dosya taşımak istiyorum dedim planlama yaptılar kabul oldu müsait olduklarında mülakat veriyor hong Kong iş yükü az iken

• Merhaba arkadaslar İslamabad konsolosluğuna mail atıp cevap alabilen oldu mu burası sürpriz yapabilir bence bilginiz olsun.

• Yazacagim saglik muayenesi Litvanya/Vilnius ile ilgilidir(fyi) 🙂

18 temmuzda konsolosluk gorusmesi olduğundan, 17 hazirana Dr.Rūta, Inmedica clinic den randevuyu planladik, fakat randevudan once yaklasik 1 aydir iletisim halimdeydik çünkü Litvanyada aşıları saglik muayenesinde mmalesef yapmiyorlar, kendimiz dışarda ozel polikinlikte ilk immunization test yaptirip onun sonucuna gore dr a danışıp gerekli aşıları yine disarida özel bir klinikte yaptirmaniz ve asıl muayeneye hazir gelmeniz isteniyor
    (immunization test + tdap+mmr+covid=230€ tuttu) bu belgeleri hazirladiktan sonra Vilniusta bulunan klinige sabaha karsi Klaipeda sehrinden yola cikarak 9 da olan randevuma 10dk once gittim, dr klinigin kapisinda karsilayarak hemen consent form gibi birkac imza gerektiren formu doldurmami soyledi.
    Ds260 confirmation page
    Interview letter
    4 adet 3x4cm arkasi imzali fotograf
    Immunization and vaccination records
    Evraklarimi tek dosya icine teslim ettim.

Ilk olarak kan ve sona idrar orneklerini aldi, boy kilo ölçümü yapildiktan sonra kendi odasinda gecmis hastaliklar ve aliskanliklar hakkonda sorular sordu, sorulardan sonra tansiyon ölçümü kalp ve ciger dinlemesi ve vucudumu kontrol etti, goz muayenesi ve duyma muayenesi yapti, hafif egzersiz otur kalk ayaklarina dokunmaya calis vs. Derken 9 da baslayan muayene 10.20 gibi bitti ve resepsiyoda 320€ daha odeme yaptim. Toplamda saglik icin 550€ ya ulasmis olduk.

Odemeden sonra chest xray icin arabayla yarim saat uzaklikta olan kardiolitis isimli baska bir klinige gitmek gerekiyor(bolt ile yaklasik 10€ tutuyor) , giris yaptiktan sonra bir alt kata inip rontgen kismindan kayit aliyorlar ve 5-10dk beklemenin ardindan xray çekiliyor, sonuclari ilk gittigimiz klinige yolluyorlar tekrar gitmememiz gerekmiyor, ama asıl sealed envelop ta verilen saglik raporu icin tekrar inmedica klinigine gitmemiz ve sonuclari teslim almamiz isteniyor, konsolosluga yollamiyorlarmis.

Suanda saglik raporunu beklemekteyim inşallah sıkıntısız bir sekilde hallederim arkadaşlar.

Bu surec icinde Türkiyeden banka dokumlerimin gelmesini bekliyorum ama 2 seferdir elime ulasmadi 20 gündür gümrükte halen bekliyorum, e devletten alacagim civil documents, ogrenci belgesi ve askerlik belgelerimi ingilizce ceviri yaltiracagim, litvanyada yeminli tercuman diye bir uygulama yokmus, sirketler kaşeli olarak onayliyorlarmis, ama 3 adet belgenin cevirisi icin 128€ istediler, Litvanya neden bukadar pahali anlamis değilim.

Update gelcektir 🙂 herkesin hayallerine kavusabilmesi dilegiyle...

• arkadaşlar ortalama haftalık kaç vize veriliyor bilgisi olan varmı

• @ONUR1ST Sorularınızı DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları başlığında sorunuz.

• Ankara konsoloslugunun google mapsteki konumu güncel mi?

Çukurambar, 1480. Sk. No:1, 06530 Çankaya/Ankara

google mapste cogu kisi buradaki adres güncel degil tasinmis demis de yakin zamanda ankarada mülakata giren varsa sorumu cevaplayabilir mi?

• Birazcık hüzün birazcık mutluluk…
    6 hazıran Varşova mülakat deneyimimiz..
    Öncelikle bu güzel foruma , bu forumun adminlerine ve sorularıma sıkılmadan cevap veren güzel insan @cebrailoz beye sonsuz teşekkür ederim.
    Nişanlımın Green cardı kazandığını, öğrendiğimizde sevinç çığlıkları atarken nasıl bir mücadele içerisine gireceğimize dair hiçbir tahminimiz yoktu..
    Ardından bu siteyi buldum.. Süreci devam eden ve dosya taşımak ile uğraşan DV23 talihlilerinin tecrübelerini okuyor gündemi sürekli takip ediyordum.. (Asıl talihli olan nişanlım doktor ve çok yoğun çalıştığı için bir kaç durum hariç süreç ile tamamiyle ben ilgilendim)
    2023 yazı anladık ki bizimde dosya taşımamız gerekecek. ilk olarak 2023 yaz aylarında pegasus kampanyası ile Ummana gidip gelelim planı yaparak Ocak 2024 için 2-3 günlük umman tatili planladık. Bu zamana kadar mail atmadığımız konsolosluk kalmamıştı ancak hem numaramız aktif değildi hemde olumsuz dönüş alıyorduk. Neyse...
    Ummana gidip gelelim, sonrasında nişanlımı dil okuluna kayıt ettirelim diye genel bir plan yaptık aramızda. (Çalıştığı yerden 1 gün bile izin alamayan eşim şimdi kara kara 4-5 ay ben işyerinden nasıl izin alacağım diye düşünmeye başladı).
    Tam ummana gitmemize 3-4 gün kala nişanlım ayağını kırdı ve işler bizim için sarpa sardı.. Nişanlım ayağı kırıldığı için o an 2-3 aya kadar izin alabilirdi iş yerinden ama böyle bir izin almış olsa ve bir kaç ay sonra dil okulu ile başka bir ülkeye gidecek olsa hayatta izin alamazdı.. Ne yapalım ne edelim diye yine kara kara düşünürken.. Elde değnekler , kırık ayak bindik uçağa gidiyoruz ummana… Vizeler ve ülkeye giriş damgası ile hem aktıf olmadan önce hemde aktıf olduktan sonra ummana dosya taşımak için mailler yazdık ancak maalesef kibar bir şekilde olumsuz dönüşler aldık. Daha sonra dil okulu planımızı devreye sokacaktık ancak bunun için işlemlerin yetişmesi açısından eşimin ortalama 1.5 ay kırık ayak ile işe gitmesi gerekiyordu. Gerçekten de öyle oldu eşim 1.5 ay kırık ayakla işe gitti. Bu süre zarfında Avustralya,Malezya,Polonya ve letonya dil okulları araştırdım. (Bu arada ben polonyada yaşıyorum ve polonya oturumum mevcut). Nişanlım nefes almadan hemen polonyada bir dil okuluna kayıt oldu. Maillerimize malezya, letonya ve avustralya sadece uzun süreli vizemiz varsa dosya taşıma işlemi yapabileceğini söylerken polonya net birşey söylememişti. Letonyada dil okulu kayıt tarihlerini kaçırdık, avustralya çok masraflıydı malezya ise polonyadan sonraki ikinci planımızdı. Polonyada kayıt tarihi bitmemiş olan son bir okula nişanlım kayıt oldu vize başvurusu yaptık ancak polonya tarafından nişanlıma vize verilmedi. Gerekçe kayıt olduğumuz okulun kalitesi ile alakalı olduğunu sonradan öğrendik. Nişanlımın kırık ayağı ile işe gitmesi ile kaldı bu hikayemiz. Neyse şubat sonu gibi malezyada bir okula kayıt ücreti gönderdik ve oradaki vize işlemlerimiz başladı. Memur olan eşim bir şekilde yasal yoldan izin alarak Malezyada bulunacaktı.
    Bu planın içerisinde daha önce belirlediğimiz nikah tarihini malezyada evlenemeyiz diye düşünerek öne aldık ve mart ayında şirin bir törenle evlendik.
    Bu boşlukta eşim schengen aldı. Daha öncede aklımda olan ancak çok yüksek ihtimal vermediğimiz benim üzerimden polonyaya dosya taşıma talebimiz olumlu sonuçlandı. Dosya taşıma işlemini KCC ile gerçekleştirdik ve maile kanıt olarak benim oturum kartım polonyada ki çalışma sözleşmem, kira kontratımı, polonyadaki araç ruhsatım ile eşim için belediyeye yapmış olduğumuz oturum başvurusunu ekledik.
    3 hazıranda mailleşerek oluşturdugumuz sağlık randevusuna gittik.
    Benim röntgenimde akciğerde leke olduğu için sağlık raporum tamamlanamadı ve mülakata sağlık raporu olmadan girdim.
    5-6-7 HAZİRAN tarihinde balgam testi verdim ve yetişecekmi diye şuan kara kara düşünüyoruz.
    6 hazırandaki mülakatımızda-
    İlkin evraklar alındı - daha sonra ödeme yaparak ödeme yaptığımız fişi geri getirdik ve mülakatımızı beklemeye başladık. Mülakatımızı beklerken bambaşka bir numaradan anons edildik ve gittik. Bu mülakat değildi sadece çekilişten sonra evlenmiş olduğumuz için ilişkimiz hakkında soruların sorulacağı bir görüşmeydi.

• Bu görüşme şu şekilde oldu-
      Çok kibar bir görevli lütfen oturun öncelikle tebrik ederim, çekilişten sonra evlenmişssiniz birbiriniz hakkında sorular sormak istiyoruz diyerek Ne zamandır birbirinizi tanıyorsunuz diye sordu
    • eşimle 8 yıldır sevgiliyiz ve 4 aydır evliyiz efendim diyerek hazırladığımız 50-60 adet resmi kendilerine uzattık. Teşekkür ederek resimlerimizi alındı . Numaranız yanınca mülakata çağıralacaksınız denilerek yerimize geçebileceğimiz söylenildi. Ben mülakata girerken DV23 Varşova deneyimlerini çıktı aldım ve sıra numarası beklerken biraz göz atıyordum , zamanın durduğu o anlarda neyi beklediğimi ,niye beklediğimi, başkalarınında beklediğini, o an okuyarak biraz rahatlamaya çalışıyordum.
      Evrakları teslim ettıkten sonra içeride evrakları baştan sona inceliyorlar ve bence orada vize verilsin verilmesin buna karar veriyorlar.
      Mülakat 5 dakika kadar sürdü.
      Mesleklerimiz
      Amerikada ne yapmak istediğimiz
      Neden amerikaya gitmek istediğimiz.
      Gibi sorular soruldu. Görevli eşimi tebrik ederken benimde sağlık raporum hazır olunca vizemin onaylanabileceğini söyledi. Şimdi eşimle beraber Polonyada sağlık raporumuzun sonuçlanmasını bekliyoruz. Evrakların çeviri olması yeterliydi. E devlet belgeleri kabul görüyor. Eski deneyimlerden farklı bir durum olmadı bu konularda.

Ben bu süreçte gerçekten çok ama çok yıprandım. Hem maddi hem manevi her konuda çok yoruldum. Keşke bu kadar stres yaşamadan elde etsek kazandığımız çekilişi.. Sizlere tavsiyem forumda her sorunun cevabı var. Altın değerinde bilgiler üstelik bunlar. Bu forumun kıymeti bilinmeli.. Herkese tekrardan teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@Serkan-Kaya Tebrik ederim. Azimle çabalayanın vizesini aldığı bir tecrübe yaşamışsınız. Umarım eşiniz şu an iyidir.
    Geldiğinizde bu günleri gülerek hatırlayacaksınız, merak etmeyin 🙂 Burada da yıprandığınız, yorulduğunuz zamanlar olacak ama günün sonunda bunların hepsine değiyor. Siz yine de gelmeden -maddi olarak sizi çok zorlamayacak- bir tatil yapın bence, hazır yaz mevsimi de gelmişken 🙂

• @Serkan-Kaya Tebrik ederim . Evlenmemiş olsaydınız Malezyadaki okula kayıt yaptırmanızdan dolayı bir sonuç çıkarmıydı sizce ?

• @EzgiLera Teşekkür ederiz, kendiside iyi şuan. Benimde vizemi almayı bekliyoruz. Sonrasında küçük bir tatili planlayacagiz..

• @fahriakc Konsolosluk taşıyacağım der sonradan bir sebeple vazgeçebilir. %100 kesin olacaktı diyemem ki size.

• @Serkan-Kaya Dil okulları geçici vize olduğu için kabul etmeyebiliyorlar onu öğrenmek istedim. Malezyadaki durumun sonucunda olumlu dönüş olduysa alternatif bir yol olarak değerlendirecektim.

• merhaba, vizesini almaya hak kazanan tüm arkadaşları tebrik ediyorum. biz de eşimle 2024 çekilişinden 20xxxlerde olarak şu zamana kadar sadece bekledik, asıl talihli eşim, tam anlamıyla bir ingilizcemiz yok, başka ülkelerden birine gitmişliğimiz de olmadığı için çekine sıkıla sadece şansımıza küstük, bu süreçte bi plan da yapamadık doğru düzgün. hayatımızdan nerdeyse 2 yıl boşa gitti gibi.
    şimdi yeniden son 3 ay kala belki bi umut belki vizesiz gidilebilcek bi ülkede mülakat olabilir mi şansıyla forum içerisinde dolanıyorum fakat elle tutabilceğim hiç bir şansımız kalmamış gibi geliyor. süreç zaten çok zorken bir de ülke dışına çıkmamışlığın ve az da olsa ingilizce bilmeden başka ülkede nasıl kendimizi anlatırız korkusuyla daha da zor hale geliyor.
    büyük hayal kırıklığı oldu bizim için

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

43.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.3k

| | | |