DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Gun aymadan, gunaydin herkese 😊

Street with a view in Tiburon, California

FB_IMG_1680318110722.jpg

📸: [instagram.com/thurber_shots]

• @ozguravc02 alişirsiniz 2-3 yıldan sonra artık

• ⭐⭐

Günaydın arkadaşlar

• Günaydınlar. 35 gün kaldı !
    Herkese iyi günler dilerim.
    Massachusetts !

alt metni
    alt metni

alt metni
    alt metni
    alt metni

• Günaydınnn 🌞
    çok az kalmış artık 👀
    Gençliğimiz var, heyecanımız yüksek 🙂

• Bende eskiden lise yıllarında yazılım ile uğraşırdım
    Gerçi 2-3 yıl önce en son meraktan pythonda ogrendim
    Ekonomik duruma göre bende yazılım sektörüne atılacağım belkide
    İlerisi için finans ve yazılım aklımda
    Finans hiç bir zaman vazgeçmeyecegim alan
    Ama ilk başlarda sanırım uber , yemek taşıma fln yapacağız
    Bk tan işleri yapmak zorundayim 🙂

• Yasaklı

@Kadir1, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bende eskiden lise yıllarında yazılım ile uğraşırdım
    Gerçi 2-3 yıl önce en son meraktan pythonda ogrendim
    Ekonomik duruma göre bende yazılım sektörüne atılacağım belkide
    İlerisi için finans ve yazılım aklımda
    Finans hiç bir zaman vazgeçmeyecegim alan
    Ama ilk başlarda sanırım uber , yemek taşıma fln yapacağız
    Bk tan işleri yapmak zorundayiz 🙂

It nin kimsenin bilmedigi, diger 4-5 alternatifimin kendi sirketleri oldugu icin piyasada Turkiye’ de tek oldugum bir dalinda calisiyorum. Yurtdisinda da 10 larca ilan aciliyor hala cok fazla acik var eminim ki emekli olana kadar cok guzel ekmegini yerim.

Ama artik biktim ve boktan dediginiz soforluk isleri tam bana gore. Sizler 0 dan it alanina atilin bizler yavas yavas birakiyoruz. 😂

• @Ping-PONG biri eksi basmış
    Sen değilsindir umarım 😃
    Doğru yazılımın çok fazla dalı var
    Bizde sadece bir kaç tanesi biliniyor
    Bende yazılımın farklı alanlarında bilgi sahibiyim
    Finans bunlardan birisi
    Türkiye de pek bilinmeyen çok az kişinin uğraştığı bir alan
    Şirket fln işlerine girer miyim bilmiyorum
    Zaman gösterir çıkarsa

• Yasaklı

@Ping-PONG biri eksi basmış
    Sen değilsindir umarım 😃
    Doğru yazılımın çok fazla dalı var
    Bizde sadece bir kaç tanesi biliniyor
    Bende yazılımın farklı alanlarında bilgi sahibiyim
    Finans bunlardan birisi
    Türkiye de pek bilinmeyen çok az kişinin uğraştığı bir alan
    Şirket fln işlerine girer miyim bilmiyorum
    Zaman gösterir çıkarsa

Yok birisi sana birisi de bana eksi atmis. 😂
    Takma cok fazla.

Seni bilmiyorum da bana bok yazdigim icin atmis olabilir. Boktan boktan isler salla 😂

Benim meslek bu.
    B5E27873-FDF2-4AA1-B609-3966C8BB105E.png

• @Ping-PONG düzelttim sizi kastetmemistim
    Reklam sandım attığınız şeyi okumayinca 😃
    Sektörü araştırmadım çok ama
    İyi paralar kazandıklarını duydum

• @Ranje eline emeğine sağlık, bütün eyaletler ellerinden öpüyo resmen 😄

• @cemyaman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

İyi akşamlar sevgili forum,sizce bu sene ki mülakatlar geçen seneye veya 2022 göre ne hızla ilerliyor iyi mi yoksa durum çok mu vahim

@cemyaman durum çok vahim...

• ⭐⭐

Biri aşağı aşağı çekerken yanlışlıkla eksi ye mi basıyor bir kaç gönderi de var

• Yasaklı

@Ping-PONG düzelttim sizi kastetmemistim

Benim bransin soyle bir sikintisi var. Yetismis adam bulmanin zor olmasinin sebebi multitool gibiyiz. Ozellikle bu sektor icin yetistirilmis olmak gerekiyor.

Hem elektrik hem elektronik hem it hem audio, video sistemleri hem otomasyon hem uydu sistemleri uzerine bilgi sahibi olmak ve iyi bir proje yonetici olmak gerekiyor.

Ayni zamanda belirli bir duzeyde denizcilik ve haberlesme bilgisi istiyor.

Is cok rakibimiz az o yuzden issiz kalma ihtimali cok dusuk bir alan. Ama yetismekte yillarimizi aldi maalesef 🥹 Oyle kurslarla yetinilebilecek bir egitim seviyesi degil.

Bir kac kere adam yetistirmeyi denedim. Hepsi kendi yollarini cizdiler. Birisi TAI ye arge muhendisi olarak iki tanesi Kanada ya aviation technician olarak gitti. Birisini de THY teknige gyro teknisyeni olarak kaptirdim. Yollari acik olsun.

Artik kendim de o kadar biktim ki sektoru birakmayi dusunuyorum. O yuzden adam yetistirecek gucumde kalmadi.

Suan hali hazirda Turkiye’ de 4.000 ile 6.000 euro arasinda maas veren 3 tane is var. Adam bulamiyoruz yerlestirecek.

Bir de Z kusagina mentorluk yapabilecek psikolojiye sahip degilim. Elimde kalirlar. 😂

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ozguravc02 San Franciscoya gidiyoruz perşembe günü

@Emre-Kurtulmuş Şimdiden iyi yolculuklar. Yolunuz açık olsun, booool şanslar dilerim, umarım çok mutlu olursunuz... Bize yazmayı unutma 😉

• ⭐⭐

@Zelene, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Biri aşağı aşağı çekerken yanlışlıkla eksi ye mi basıyor bir kaç gönderi de var

Hayır efendim öyle bir şey yok 🙂 bakın mesela sizin yorumda yok, neymiş demekki yorum gerçekten beğenilmemiş 😅😅

• ⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Benim bransin soyle bir sikintisi var. Yetismis adam bulmanin zor olmasinin sebebi multitool gibiyiz. Ozellikle bu sektor icin yetistirilmis olmak gerekiyor.

Hem elektrik hem elektronik hem it hem audio, video sistemleri hem otomasyon hem uydu sistemleri uzerine bilgi sahibi olmak ve iyi bir proje yonetici olmak gerekiyor.

Is cok rakibimiz az o yuzden issiz kalma ihtimali cok dusuk bir alan. Ama yetismekte yillarimizi aldi maalesef 🥹 Oyle kurslarla yetinilebilecek bir egitim seviyesi degil.

Bir kac kere adam yetistirmeyi denedim. Hepsi kendi yollarini cizdiler. Birisi TAI ye arge muhendisi olarak iki tanesi Kanada ya aviation technician olarak gitti. Birisini de THY teknige gyro teknisyeni olarak kaptirdim. Yollari acik olsun.

Artik kendim de o kadar biktim ki sektoru birakmayi dusunuyorum. O yuzden adam yetistirecek gucumde kalmadi.

Suan hali hazirda Turkiye’ de 4.000 ile 6.000 euro arasinda maas veren 3 tane is var. Adam bulamiyoruz yerlestirecek.

Bir de Z kusagina mentorluk yapabilecek psikolojiye sahip degilim. Elimde kalirlar. 😂

Ben Z kuşağı değilim, bana ögretebilirsin, hem seni bırakıpta gitmem 😅

• @Ranje 17 gün kala benim konum olan eyalet 😄 fotoğraflar muazzam yalniz

• Yasaklı

@Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Ben Z kuşağı değilim, bana ögretebilirsin, hem seni bırakıpta gitmem 😅

Bizim sektorde tek bir kadin var. O da is arayan ve verenler arasinda danismanlik yapiyor. Muhendislik altyapisi lazim. Altyapisiz imkansiz kadar zor 🥹

Bir de kendim birakiyorum sektoru artik gucum kalmadi. 😂

• Yasaklı

@Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@cemyaman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

İyi akşamlar sevgili forum,sizce bu sene ki mülakatlar geçen seneye veya 2022 göre ne hızla ilerliyor iyi mi yoksa durum çok mu vahim

@cemyaman durum çok vahim...

DV 2023 te current status ne suan. Hic bakmadim. 🙃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

43.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.9k

| | | |