DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Günaydın forum ailesi
    2 tane program dışında kimse ama kimse kendi başına resimlerin ayarlarını manuel düzeltmesin zaten bu iki program otomatik olarak yapıyor. Yapacağınız tek bir şey var fotoğrafçıdan vesikalık yani makinadan çıkan ham resmi sana mail attırman. Kendin çekiyorsan da arka plan beyaz olacak ki yoksa da remove.bg programı beyaz yapıyor. Aşağıdaki linkte ki programları kullanmak eğer yapamıyorsanız gönderin mail olarak bizlere sizin yerinize 1-2 dakika da yapalım. Helak oldunuz 300 - 500 diye diye. Yazık bu kadar basit bir konu için 1 haftadır muhabbet dönüyor. Yeni gelenler biz aileyiz burada herkes birbirine yardımcı olur. Sadece çekilişte değil çekiliş sonrası amerika ayağında ondan kendinizi yediniz bitirdiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2803/resim-olayını-amma-da-büyüttünüz-alın-size-örnek/1?_=1665381843901

• ⭐⭐

@ayvalik10 hay yaşa ne güzel konuştun be üstad ağzına sağlık

• Ben gc den umudumu biraz kaybettiğim için Kanada konularına kendimi atayım biraz, fakat Kanada konuları da bomboş, gc çok hareketli 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sytahmt
    Ofise gelenler siyaset konuşurlar ben konuşmam ben tek bir şey söylerim biz TÜRKLÜĞÜMÜZÜ kaybettik bundan daha önemli olay var mı. Türk dediğin zaman başta yardımlaşma gelirdi - destek gelirdi - zor gününde omuz verme - mutlu gününde coşmak demekti. Aile birliği bütünlüğü vardı. Savaşları biz teknoloji ile savaşmadık bu özelliklerimiz ile kazandık. Burada biz aileyiz diyoruz ki yardım isteyin herkes yardımcı olmak için canla başla uğraşıyor. Bu forumu diğer forumlar gibi görmeyin

• @iturk çekiliş sonuçları açıklandıktan sonra deneyin lütfen, forgot confirmation number bölümü Dv2024 için henüz aktif değil

• ⭐⭐

@ayvalik10 aynen öyle üstad forum kültürüm çok yoktur ilk kez geçen sene bu foruma üye oldum. her yıl aynı konular konuşuluyor sorulan soru 2 üst ileti de var ama kimse gidipte kardeşim biz bunu konuştuk git yorumları oku demiyor herkes elinden geldiğince herkese yardımcı olmak için defalarca yanıt veriyor. Özellikle @waterman fotoğraf konusunda herkese teker teker yorum yaptı yapamayanların fotoğraflarını atın ben yapayım dedi. Normalde dışarıdan baksan bir kişi eksilsin benim şansım daha da artsın diye millet 40 takla atar burası bambaşka bi yer. GC çıksın çıkmasın bu forumdan kolay kolay ayrılmayı düşünmüyorum.

• ⭐⭐

@JesusLord biz de çocuk olmasaydı çoktan Kanada'ya gitmiştim 😃 Çok araştırmıştım zamanında

• ⭐⭐

@sytahmt, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@JesusLord biz de çocuk olmasaydı çoktan Kanada'ya gitmiştim 😃 Çok araştırmıştım zamanında

bi yolu varsa söyle bizde çocuk yok 😃

• ⭐⭐

@Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Erkand, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Erkand, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy Biyometrik fotoğraflarla oynuyorlar, yüz temizleme vb

hayır oynanmıyor yasak, benim alnımda bi tel saçım duruyor oynansa onu kaldırırdı eşiminde yüzündek leke duruyor. biometrik fotonun amacı o zaten vesikalıktan ayıran o , oynamak yasak ,,,, o dediğin normal vesikalıkta oluyor

Bende biyonetrik çekindim kaç defa hepsinde yüz temizleme kullanildi.

sizin fotocunun hatası o zaman yada keşke siz belirtseydiniz... yani gc için 5kuruş fazla olsun ama kaliteli bi yerde çektirin, en azından ben öyle yaptım,

Ben zaten gc için başka yerde çektiriyorum, biyografik fotograflarda oynanma oldugu icin gc de kullanilmiyor.

• ⭐⭐

@Lossantosdy hemen anlatıyorum o zaman çaylar hazırsa 😃 şimdi sen Kanada'ya bi okul için başvuru yapıyosun 2 sene yüksek lisans vs. için okuldan kabul aldıktan sonra evli olduğun için eşin de seninle gelebiliyo. Sana Kanada okul hayatın devam edene kadar kampüs dışında 40 saat, okul içinde sınırsız çalışma izni veriyo (Kütüphane, cafe vs. yerlerde çalışabiliyosun kampüs içinde) eşine de senin okulun bitene kadar oturma ve çalışma izni veriyo. Senin okul bittikten sonra da Kanada Hükümeti diyor ki sen bizim ülkemizde okul okuduğun için 2 sene burada çalışıp tecrübe edinebilirsin. Sen çalışmaya başladığın zaman 1. yıl bittikten sonra aynı GC gibi oranında bir formu var kalıcı oturum alabilmen için en yüksek puanı da Kanada da okul okudunuz mu? ve Kanada da iş tecrübeniz var mı? soruları veriyo. Sen o 2 seçeneği de evet dediğin zaman oturum iznini almış oluyorsun. Gerisi sana kalmış artık 🙂

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 Elinize sağlık. Özelden yazan kaç kişiye linki verdim olmadı gönder ben yapayım dedim. Çünkü elindeki resmin ne durumda olduğunu bilmiyorum. Defalarca resmin ham halini de alın diyoruz. Aynı sorulara aynı cevabı vermekten yılmadım şimdilik.
    Ama bu ileti de sayfalar arasında kaybolacak. Yine soracaklar. 🙂

• @sytahmt, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy hemen anlatıyorum o zaman çaylar hazırsa 😃 şimdi sen Kanada'ya bi okul için başvuru yapıyosun 2 sene yüksek lisans vs. için okuldan kabul aldıktan sonra evli olduğun için eşin de seninle gelebiliyo. Sana Kanada okul hayatın devam edene kadar kampüs dışında 40 saat, okul içinde sınırsız çalışma izni veriyo (Kütüphane, cafe vs. yerlerde çalışabiliyosun kampüs içinde) eşine de senin okulun bitene kadar oturma ve çalışma izni veriyo. Senin okul bittikten sonra da Kanada Hükümeti diyor ki sen bizim ülkemizde okul okuduğun için 2 sene burada çalışıp tecrübe edinebilirsin. Sen çalışmaya başladığın zaman 1. yıl bittikten sonra aynı GC gibi oranında bir formu var kalıcı oturum alabilmen için en yüksek puanı da Kanada da okul okudunuz mu? ve Kanada da iş tecrübeniz var mı? soruları veriyo. Sen o 2 seçeneği de evet dediğin zaman oturum iznini almış oluyorsun. Gerisi sana kalmış artık 🙂

Çok güzel açıklamışsınız elinize dağlık, bir çok arkadaşın yazdıklarını okudum uğraşanlar ve vazgeçenler olmuş kimisi de red yemiş, çünkü saçmalıklar şöyle olmuş; çocuklu ailelerin doğal olarak yerleşeceğini düşünmüşler ve red vermişler, yaş konusu da etken olmuş, geriye döneceğine dair ev araba iş vs göstermen gerekiyormuş e zaten onları satıp bir kolej programına katılabiliriz ancak başka nasıl olacak ki? Bu nedenle Büyük miktarda para gerekiyor ayrıca ielts puanı istiyor birde tabiki yüksek diploma puanı istiyorlar. Şöyle 1-2 sene kafa yorup ısrarla uğraşılırsa güzel sonuç verir ancak

• ⭐⭐

@sytahmt, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

çok açıklayıcı teşekkür ederim ama ben lise mezunuyum şuan, birde son olarak oradan okul bulabileceğim bi site vs. varmı

• @sytahmt Bu iyiymiş araştıralım biraz. Benim bölüm için zor da yüksek lisans - gerçi belli de olmaz - eşimin bölümü için olabilir belki. Bilgiler için çok teşekkürler hocam, çok makbule geçti. Araştıracağım biraz.

• ⭐⭐

@Lossantosdy Buradan bakabilirsin okullara ama ben olsam biraz parayı gözden çıkarıp yurtdışı eğitimi için bir aracı kurumla çalışırdım. Link: https://www.idp.com/turkey/find-a-university/ca/

• Parası zaten bayağı iyiymiş bizim birime çevirince. Masrafı da bayağı. Ama detaylı araştırmaya değer kesinlikle.

• ⭐⭐

@kendinifavlayan Hocam amaç yüksek lisans diploması değil orada oturum izni almak olduğu için zaten eşinizin yüksek lisans yapması daha sağlıklı olur. Çünkü siz okula başlarsanız kampüs dışında 40 saat çalışma izniniz oluyor. Kampüs içinde sınırsız ama malum kampüs içi saatlik ücret dışarısıyla hemen hemen yarı fiyat verir. Sizin dışarıda sınırsız çalışıp, eşinizin okula kayıt olması daha mantıklı. Naçizane tavsiye sadece 🙂

• Arkadaşlar GC çıkma durumunda artık evraklar amerikaya gönderilmek yerine direk randavu tarihi veriliyor şeklinde bir video izledim. Sistem eskisine göre değişmiş sanırım. Erken belki ama GC kazandıktan ve ds260 formunu doldurulduktan sonra direk büyükelçilik randavusumu verilecek şeklinde bilgi paylaşılıyor. Doğru mudur?

• ⭐⭐

@JesusLord kesinlikle ben zaten onun için çocuk olmasaydı şimdiye çoktan gitmiştim dedim ama çocuklu giden ailelerde var ben zamanında çok araştırmıştım orada yaşayanlarla, yeni gidecek ailelerle vs görüşmüştüm. Sadece bizim çocuğumuz küçük olduğundan dolayı eşim okulda ben işte olacağım için çocuğu bırakacak kimsemiz yok diye vazgeçtik.

• @kendinifavlayan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Parası zaten bayağı iyiymiş bizim birime çevirince. Masrafı da bayağı. Ama detaylı araştırmaya değer kesinlikle.

Eğer dilinize güveniyorsanız kesinlikle hiç uğraşmadan direkt puanlama sistemiyle göçmenlik için başvurun, daha az şey istiyor. Üstelik öğrenci vizesi için harcanacak paraları da harcamamış olursunuz. Kısaca yüksek seviye İngilizce şart, ikisi de zaten IELTS puanı istiyor. Tabi öğrenci vizesi için biraz daha düşük dil bilgisi istiyor sadece yine de çok yüksek. Değer mi bilemedim ben, madem dil ikisinde de bu kadar önemli direkt o zaman puanlama sistemine katılıp 380-400 puanımı alır havuzda beklerim.. Bu nedenle bir çok arkadaş kolej veya üniversite değil de dil okulu seçmiş dili olmadığı için, olsa zaten iyi bir puan alır göçmen olurdu 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.5k

| | | |