Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

• Banned

Arkadaslar merhaba, South beach miami'de 1+1 de yasiyorum ve denize 7-8 dk yurume mesafesindeyim. Apartman dairesi meshur Ocean Drive caddesinin arkasinda ki 2. sokakda yer almaktadir. Mayis ayinin ortasindan temmuzun 30una kadar apartmanim icin rommate aramaktayim. Kendimden bahsetmek gerekirse Drug, icki, sigaram yoktur , bayanim ve yazilimci olarak evden remote calismaktayim,sadece bayan arkadas tercih etmekteyim . . Bazen turkiyeden direk Amerika'ya gelince insanlar ev kiralamakda zorlaniyorlar yada birkac ayligina bir sehri tanimak istiyorlar, cunku bunu bende zamaninda yasadim, bu yuzden ilan vermek istedim. Eger ilgilenen olursa bana mesaj atabilirler. Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐

@handuş facebook gruplarına yazarsanız daha hızlı dönüş alırsınız.

• @EasternStar gayette danışmanlık yapabilirsiniz:) kredi olayı her eyalette aynıdır yakındır sanırım.

• @hasan-van Evet, şu an piyasada kendine danışmanım diyen kişiler kadar biliyorum, adam ABD'ye geleli 3 ay olmuş gidip danışmanlık şirketi kurmuş. Özelden, telefondan çok fazla insana yardımcı olmaya çalışıyorum (umarım oluyorumdur), tek beklentim zamanı geldiğinde bu arkadaşların da başkalarına yardımcı olması.

Basit bir yönlendirme ile halledilebilecek işler için para talep edilmesini hoş bulmuyorum. Elbette ortada emek ve mesai harcama gerektiren bir şey varsa (havalimanında karşılama vs.) karşılığınca bir ücret ödenir; ama buradaki herkesin daha ABD'ye gelmeden kiralayabileceği kondo siteler, herkesin yapabileceği gibi kredi çekip almak, cep telefonu hattı almak için 2-3k para talep edilmesi ne yazık ki benim hayat bakışıma ve aldığım eğitime göre bana etik gelmiyor.

Ha bir de şunu diyenler var, biz dil bilmiyoruz, işimizi çözüyorlar para ödüyoruz, helali hoş olsun... Helallik, haramlık boyutunu tartışmaya açmıyorum, tabii ki bu bir dolandırıcılık değil, asla öyle bir iddiam yok; ama adama sormazlar mı be kardeşim daha gittiğin yerde marketten alışveriş yapamıyorsun ne diye geldin?

Buraya yerleşmeyi planlayan arkadaşlar her şeyi parayla hallettiririz düşüncesinden ve bu basit konfordan vazgeçmeli, görüyorum, 6 aydır tur paketi satın almış da geziyormuş gibi yaşayanlar var, elbette o paraların bir sonu gelecek, biraz daha çabalamalı ve entegre olmalıyız.

• Sevgili @EasternStar oyle bir hal aldi ki senden 1 hafta once gelen hooop danisman burada. Benim Florida'da bir cafem var ve hergelene bulasan ve burayi avlanma mekanina ceviren bir arkadasim mevcut, nezaketle basa cikmiyorum sanirim daha sert ve ciddi uyrmam gerekecek ki hic ama hic itemedigim halde. Ben aslinda kendimekanimda Turk toplulugun bir araya gelip tanismasindan cok memnundun ama benim cevremi sadece paraya cevirmee calisan hareketlerden gina geldi, bu da boyle cok da oenmli olmayan bir sorun olarak burada dursun 😁

Kimsenin ekmegine emegine mudahale etmek gibi bir amacim yok arkadaslar ama danisman olayi bir zamanlar Turkiyedeki su bayiligine bagladi burada son donemlerde, Inanin bu kadar daha 1 -2 ay once gelmis insanlara teslim olmaniza gerek yok hatta dil beceriniz yeterli olmasa bile. Istisnalar hric burada genel olarak bilmeyene yardu=mci olmaya calisiliyr ozellikle resmi islerde, yanlis yaparsanz duzeltme imkani oluyor, yardim itedginizde genellikle Turk topluluktan destek alabiliyorsunuz, Ben gelirkenailemle sadece 1 kisi taniyordum burada, Korkmayin; daha fazla arastirin daha cok bilgi toplayin ve illa danisman bulacaksaniz ie yarayan birilerini bulun, 21.yy'da ABD'de ehliet, ev kirasi vb isleri biraz da dliniz varsa inanin halledersiniz

• @hknsnk Özelden kafenin adresini yazarsanız uygun bir zamanda çay/kahveye gelmek isterim. Hatta forumdan, Florida'ya yeni gelen bir arkadaşımız da burada, eminim onun da sormak istedikleri olacaktır.

• @EasternStar benden bahsediyorsun sanirim 🙂
    @hknsnk musait olursaniz hem tanismak hem de hayirli olsun demek icin sizi ziyaret etmek isterim.

• @hknsnk Hocam cafenin adresini ozelden veya burada paylasirsaniz, Florida'ya geldigim zaman, ziyaret etmek isterim. 😊

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

192

41.2k
Users

4.4k
Topics

427.8k

| | | |