DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @EzgiLera
    Sorunu çözdük az önce. Başvuru yaptığım yer, co-signer’in maaş bordrosunu yolladığı halde maillerde bulamamış. Artık nasıl baktıysa?
    Tekrar maillere bakmasını söyledi emlakçım çünkü cc’de emlakçı da ve orada bordro olduğu biliyor. Yeniden bakıp orada görünce ikna olmuş management ofiste çalışan kişi.
    Onaylayacağını söylemiş

• @TOK Benim size tavsiyem, hemen gelir gelmez tutulmuş eve geçeyim diye düşünmeyin, çünkü evi o ilk ağır şartlarla tuttuğunuzda kontrat süresi sonuna kadar değişmiyor. Mesela içeri 2 kira depozito koydunuz diyelim, sonra ssn geldi, normalde yarım kira depozito isteyen yer, ssn geldi diye o 1.5 depozitoyu size iade etmiyor, kontrattan kefili çıkartmıyor. vs. Diğer ücretler vs. yüksek kalabiliyor.
    Ssn istemeyen siteler çok iyi olmayabiliyor. Amerika’da bir şeyi uzaktan halletmeye çalışmayın, yaşayacağınız yeri gözünüzle görün. Çünkü resimleri çok allayıp pulluyorlar. Gittiğinizde bambaşka bir manzara ile karşılaşabilirsiniz. İstemediğiniz bir evde ya da sitede bir sene yaşamak, mental olarak sizi zorlayabilir.
    *Bence ilk 1 ay (ya da 2 hafta size nasıl uygunsa) Airbnb tutun, bu süreçte ssn’iniz gelir ve evleri de kendiniz görmüş olursunuz, kefile ihtiyacınız kalmaz, pazarlık yapabilirsiniz.

İkinci yöntem şu; biraz daha pahalı bir apartman kompleksi ya da sitede tutacaksınız, en azından kalitesi belli olan, ve kirayı yıllık peşin vereceksiniz.

• @erenotti
    Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Movistar74, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmenlerin İlk Aylardaki Deneyimleri

Arkadaşlar merhaba,

Ben tek olarak Abd ye giriş yaptım. Eşim ve çocuklarım 1 ay sonra gelecekler.

Bu durumda çocuklarım için muvafakatname talep edilirmi acaba? Daha önce benzer bir durum yaşayan varmı aranızda?

@gucarslan @lumos

pasaportunuzdaki giriş damgasının net görüntüsünü eşinize gönderin.
    girişte bunu gösterebilir.

• Greencardım teslim edildi gözükmesine rağmen ortada yok .Amerikaya girişte basılan damganın üzerine bir yıl sonrasının tarihini yazdılar .Bu tarihe kadar greencard olmadan Türkiye’ye gidip,dönebilir miyim?

• ⭐⭐⭐

@eda08, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmenlerin İlk Aylardaki Deneyimleri

Greencardım teslim edildi gözükmesine rağmen ortada yok .Amerikaya girişte basılan damganın üzerine bir yıl sonrasının tarihini yazdılar .Bu tarihe kadar greencard olmadan Türkiye’ye gidip,dönebilir miyim?

Türkiye’den Amerika’ya direkt uçuşla damga tarihi bitmeden önce dönerseniz vize sorunu yaşamazsınız.

• @EzgiLera Teşekkür ederim

• @gucarslan çok teşekkür ederim 🙏

• @charon Evet, SSN olmaması büyük bir sorun da, bu bilgiyi ben ne yapayım?

• ABD'de Ev Tutarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arkadaşlar, ilk evimi Philadelphia civarında olan bir şehirde, Folsomda tutmuştum. Sonrasında kendi mesleğimde iş bulunca, eyalet değiştirmem gerekti. Şu anda o aşamadayım. Fakat burada evi öyle hadi ben boşaltıyorum diyerek boşaltamıyorsunuz. Kanunen isterse firma sizden kontrat sonuna kadar para alabilir. Benim management firması 60 gün öncesinden bildirme ve 2 kira ceza ile lease break (kira sözleşmesi feshi) kabul ediyor.

Eyalet değişimi yapma durumunuz varsa, maksimum 6 aylık lease yapmak, veya lease break koşullarını görüşmek önemli olabilir. Hepsi olmasa da, yana yakıla kiracı arayan yönetim firmaları var. Onlara kabul ettirirsiniz istediğiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

43.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.0k

| | | |