DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @burtaç, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar ailesiyle greencard a başvuran varmı? Planları nedir öğrenmek isterim doğrusu 🙂

Evet 4 kişilik aileyiz. Planlar yıllardır hazır. Küçücük bir detay kaldı, greencard çıkması 🙂

• @adgercu nereye yerleşmeyi planlıyorsunuz? Artıları neler bahseder misiniz?

• ⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ramazan yıllardır yapılmayan en büyük transferi yine başardılar.

Screenshot_20220129-074403_Instagram.jpg

Tek istedikleri kendi istediklerini söyleyecek ve itaat edecek kişiler arıyorlar Abdülhamid gül MOBESE görüntülerinin böyle servis edilmesi hukuken sakıncalı dedi dış işleri bakanı soyluyu destekleyici tutum sergilemeyince görevden alındı

• ⭐⭐

@ranje, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Herhalde umutlu olanların çoğunun ilk başvurusu olmalı. İlkinden sonra pek bir beklenti kalmıyor çünkü.

Valla DV-2017 den belli ilk başvuru heyecanı ve bekleyişi var her Mayıs ayı yeni bir umut oluyor benim için tabi bu bekleyiş normal hayatıma etkisi olmuyor içimde bir kıvılcımlar misali 😇😇

• ⭐⭐⭐

@denizci10 benimde yok😁

• ⭐⭐⭐⭐

@burtaç alaska ve hawaii hariç her yere yerleşirim yeter ki Greencard ım olsun...

• mutlu hafta sonları. Sonuçların açıklanmasına 98 gün kaldı heyecan ve sabırsızlıkla bekliyoruz ancak diğer taraftan 2022 kazananları ve yaşanan süreci gördükçe endişe etmiyor da değiliz dileğimiz sürecin en kısa zamanda düzelmesi tekrar eski haline dönmesi aksi halde 2023 kazananları da sıkıntılı bir süreç yaşayabilir umutlar ve hayaller yarım kalabilir. Kazanan herkesin vizesini alması hayal kırıklığı yaşamaması en büyük dileğimiz.

• ⭐⭐⭐⭐

@eco bişey sormak istiyorum özellikle de @crazycells @ayvalik10 @Muhtaradana cevaplarsa çok memnun olurum. Hadi diyelim kazandık ds260 doldurmadan abd ye gitsek orada yasal olarak kalmayı garantilesek mesela f1 ile statü değişikliği gibi ve tüm greencard sürecini oradan devam ettirsek nasıl olur?? Daha doğrusu oluru var mı bu işin?? Buradan alamıyorsak oraya gidip alalım...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 green card dışında hiçbir vize türü ayrıcalıklı ve kapsamlı vize türü değil ki neden elmas almak varken bakır almayı istiyorsun. Orada statü değişikliği yapacaksın kabul de hemen işlemler kısa sürede bitmiyor ki bazı kişiler 1 yıldan fazla bekleyebiliyor. Green kart sürecini amerikaya taşımak için mail atarsın taşırsın onda bir sorun yok. 2021 yılında mülakat deneyimlerinde bir anne kız vardı annesi ankara da girdi kızı da amerika da yanlış hatırlamıyorsam mülakata girdi.

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 yok hocam yanlış anlattım kendimi sanırım. Şimdi dv2022 kazananlarına mülakat vermiyorlar ya burada mülakat beklemektense abd de mülakata girerim... anladığım kadarıyla orada mülakata girmede sıkıntı yok. İşlemler de hemen bitmeyeceği için ve tursit vizesi ile yasal bulunma süresi olan 6 ayı geçirmemek adına son 1 ay kala dil okulu ile f1 sürecini başlatırım. Böylece en kısa sürede abd den greencard sürecini tamamlayıp keyfime bakarım... bilmem anlatabildim mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 anlattın sadece son 1 ay kala dil okulu değişikliği için işlemler biter mi orada sorun var.

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 onda sıkıntı yok hocam. 1 ay kala başvuru yaptıktan sonra kabul zaten 1 yıl sonra falan geliyor. Ama sen başvuru yaptığın için halen yasal olarak kalmaya devam ediyorsun. Bu aynı zamanda E2 için de geçerli. Başvurun hemen onaylanmıyor. E2 de mesela abd ye giriş yaptıktan 3 ay sonra şirket kurulumu yapın diyorlar. Zaten evrakları hazırlamak falan 1-2 ayı buluyor yani 5 ay sonunda başvuru yapılıyor statü değişikliği için. O da 5-6 ay sonra onaylanıyor en erken.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 o zaman yürü kim tutar seni sınırsız başarılar seni bekliyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 eyvallah hocam

• @burtaç mesleklerimiz için imkan fazla. İklimini seviyoruz. Daha önce houston, dallas, los angeles, las vegas ve new yorkta bulunduk. En çok los angeles’ı dolayısı ile California’yı beğenmiştik. Bu ve bunun gibi sebeplere irvine ya da san diego planlıyoruz. Ekonomik olarak tabiki de zor şehirler ama deneyeceğiz ve başaracağız inşallah. Tek eksiğimiz greencard 😂

• Hadi hayırlısı

• Merhaba arkadaşlar DV2023 için ben ve eşimde başvuruda bulunduk. Turist vizemizde var halihazırda ancak greencardı bekliyoruz. 3 kişilik bir aileyiz 6 yaşında bir kızımızda var. Artık tarih yaklaşıyor hepimiz için umarım hayırlısı olur

• @ramazan

@ramazan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ranje, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Herhalde umutlu olanların çoğunun ilk başvurusu olmalı. İlkinden sonra pek bir beklenti kalmıyor çünkü.

Valla DV-2017 den belli ilk başvuru heyecanı ve bekleyişi var her Mayıs ayı yeni bir umut oluyor benim için tabi bu bekleyiş normal hayatıma etkisi olmuyor içimde bir kıvılcımlar misali 😇😇

Bu kadar uzun süre yılmadan başvurmanız ilham verici. İnşallah bu sene sizin seneniz olur. Hayal edince herkesin içinde bir kıvılcım kopuyor gerçekten. 😁

• @denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

İlçenin 2 numarasıydım. Kaymakamdan sonraki kişiydim diyeyim...

Hocam meraktan soruyorum. Kaymakamdan sonra kim gelir?
    Kaymakam yardımcısı mı 🙂

• @avar yanlış bilmiyorsam belediye başkanı gelir 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

193

42.0k
Users

4.4k
Topics

431.6k

| | | |