DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaslar dun esim ve kizim icin I-130 formu submit ettim. Uzun bir surec olacagi icin bu sirada kizim 2 yasini coktan doldurmus olacak. Arkadasim kizin icinde I-130 formu doldurman gerekebilir dedi. 2 yasina 9 ay var. Bu durumda ne yapmak gerekiyor?

• Merhabalar, Amerikalı eşimle Tr'de yaşamaktayız. Birlikteliğimizin altı, evliliğimizin ilk yılı. i-130 formu sürecine başladık. Sorum bona fide evlilik kanıtı ile ilgili:
    "Affidavits sworn to or affirmed by third parties having personal knowledge of the bona fides of the marital relationship. Each affidavit must contain the full name and address of the person making the affidavit; date and place of birth of the person making the affidavit; and complete information and details explaining how the person acquired his or her knowledge of your marriage" diyor. Nikah şahitlerimiz olan kardeşim ve ortak arkadaşımızı düşünüyoruz. Burada bahsedilen affidavit:

1. Kaç kişiden alınmalı?
    2. Format nasıl olmalı/hangi bilgileri içermeli?

Ayrıca birlikte fotoğraf ve yazışma sunmaktan da sıkça bahsedilmiş. O ne kadar olmalı? Biraz ucu açık olduğu için tam olarak ne sunmam gerektiğini kestiremiyorum.
    Kısacası bona fide marriage kanıtlamak için tam olarak ne gerekiyor konusunda yardıma ihtiyacım var.
    Teşekkürler, selamlar

• @mrbiber 1 veya 2 kişi yeterli olur. Birlikteliginize sahit olan ve birlikte zaman gecirdiginiz arkadaşlar veya aile bireyleri olabilir. Ingilizce yazilmalidir ve her biri islak imzayla imzalanip taratilmalidir. Isimleri adresleri ve sahitliklerine dair kendi sahsi dusunceleri gibi statement yeterli olur. Kanit olarakda yeterli bulduğunuz bazi fotoğrafları ekleyebilirsiniz. Nvc asamasinda veya gorusme gunu zaten yaninizda bulundurursunuz bazi prooflari. Ucsis asamasi uzun asama. Esiniz US vatandasi ise kafadan en az 1.5 yili gozden cikarin derim. Surecinizde bol sabirlar diliyorum.

• @mrbiber Ben göndermedim böyle birşey. Düğün albümünden ve sosyal hayatımızdan fotoğraflar, seyahatlerimizin uçak biletleri ve kaldığımız yerlerin Airbnb çıktıları, birkaç sayfa çok özel olmayan mesajlaşma ve üzerinde ikimizin de ismi olan kira kontratını gönderdim. Yeterli oldu.

• @Samet-Ünlü merhaba evliyken mi k3 başvurusu yaptınız?

• @Hava, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@Samet-Ünlü merhaba evliyken mi k3 başvurusu yaptınız?

Evet I-129F olarak geçiyor. Bi nevi eşlerin süreci beraber geçirmesi için hızlandırma talebi.

• Çok teşekkür ederim. Bakıcam bunada.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mohammed-Sadeq88, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@crazycells evet gocmen avukatının onlayn yaptı başvuruyu

isterseniz farkli bir web browser'dan USCIS hesabiniza girmeyi deneyin, bazen browser'lar hata veriyor... firefox, google chrome, safari vs.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cgokhan, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Arkadaslar dun esim ve kizim icin I-130 formu submit ettim. Uzun bir surec olacagi icin bu sirada kizim 2 yasini coktan doldurmus olacak. Arkadasim kizin icinde I-130 formu doldurman gerekebilir dedi. 2 yasina 9 ay var. Bu durumda ne yapmak gerekiyor?

Hangi kategoriden basvuru yapiyorsunuz? GC sahibi misiniz? Yoksa ABD vatandasi mi?

• Merhaba eşim greencardlı ve Amerika’da nikah yaptık. I130 formu dolduruyoruz beneficiaryim. Türk nikahımız olmadı pasaportta soy adım kızlık soy adı. Ama Amerika’da evlilik sertifikasında soy adım değişti. Formda hangisini yazmam gerekiyor soy adı farklılığı yüzünden red yer miyiz ? Yardımlarınız için teşekkürler

• merhaba.ben I-130 formu sürecindeyim.Eşim green kartlı ve 28 nisan 2022 de ı-130 başvurusu yaptık ancak o günden beri hiçbir kıpırdama olmadı.süreç uzun oldu diğerlerine göre.Böyle bir durumda olan var mı?

#I-130 #form #vize#ailedayanıklıgöçmenvizeler

• Merhaba arkadaslar,

Abd vatandasligim bulunuyor. Esimle bu yaz evlendik, kendisi Turkiye'de yasiyor.Ben Tr deyken ona form I-130 doldurdum ve onun doldurmasi gereken form I-130a formunu da birlikte doldurduk.Consular processing e girecek ama henuz formlarimizi submit etmedik. form I-130 un sonlarina dogru sorular bulunuyor: Religious records,school record,census record,written statement, Dna test result seklinde. Tamamini okudum ama bunlari doldurup doldurmamam gerektigini anlayamadim. Sanirim "written statement" i kismina bir sayfa biseyler yazilabilir evlilik bona fide marriage oldugunu kanitlamakla ilgili. Oyle midir ?

Bir sorum daha olacak : Bu immediate relative basvurularinda daha once TR den ABD ye gelecek es icin sponsor olunuyor diye okumustum. Basvuru esnasinda calisitigim isleri yazdim ama simdiye dek benden finansal belgeler istenmedi ya da geliriniz nedir diye sorulmadi. Submit edip process baslayinca mi sorulacak acaba ?

Cok tesekkurler !

• @Sükran-Arancak hanım merhaba bende 17 mayıs 2022 de başvurdum hiç bi gelişme yok eylül ayı bülteninde 1 eylül 2023 ten öncekiler için vize süresi işlemleri başladı gibi bi açıklama okudum yanlış anlamadımsa.

• Arkadaşlar merhaba
    17.05.2022 tarihinde I-130 formuna başvurduk ama hiç bi ilerleme olmadı
    Eylül ayı bülteninde 1.09.2023 öncesi için vize başvuruları başlayabilir gibi bi acıklama okudum ama pek anlamadım
    Konu hakkında uzman arkadaşlar bilgi verebilir mi
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Arkadaşlar F2A sürecinin ilk aşaması olarak eşim için I-130 ve I-130A formunu gönderirken sanırım online olarak gönderme seçeneği de oluyor. Bu durumda para ödemesini nasıl yapıyoruz ve diğer tüm belgeleri (Evliliğe dair kanıtlar, birth certificate, çeviriler vs vs.) nasıl gönderiyoruz? Online olarak listedeki tüm belgeleri submit edebileceğimiz bir alan mı var yoksa çeviriler vs ıslak imzalı olduğu için orjinallerini görmek isterler ve yine posta yoluyla mı göndermemiz gerekir bilgisi olan varsa çok sevinirim. Amerika'ya giriş yapmadan önce Türkiye'den alacağım tüm belgeleri hazırlayıp öyle ilk girişimi yapmak istiyorum.

• Merhabalar ben 2022 green card talihlisiyim. 1 Kasım 2022'de Amerika'ya yerleştim. Geçtiğimiz ay evlendim. Fakat eşimi götürmek için neler yapmam gerektiğini ve bu süreci bilmiyorum. Anladığım kadarıyla ilk olarak I-130 formu doldurmam gerekiyormuş. F2A vizesi ile ilgili konuyu inceledim fakat bu sürece dair gerekli belgeler ve işlem sırasına dair biraz kafam karıştır. Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

• @Yigit-0, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Merhabalar ben 2022 green card talihlisiyim. 1 Kasım 2022'de Amerika'ya yerleştim. Geçtiğimiz ay evlendim. Fakat eşimi götürmek için neler yapmam gerektiğini ve bu süreci bilmiyorum. Anladığım kadarıyla ilk olarak I-130 formu doldurmam gerekiyormuş. F2A vizesi ile ilgili konuyu inceledim fakat bu sürece dair gerekli belgeler ve işlem sırasına dair biraz kafam karıştır. Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Aslında f2a başlığının ilk sayfasında zaten sıralı bir şekilde anlatılıyor. İlk önce uscis aşaması oradan onay geldikten sonra nvc ye dosyaniz gönderiliyor nvc de dosyanızı onayladıktan sonra konsolosluktan randevu bekliyorsunuz .
    Tabi kısa anlattigim bu işlemler için ben 3 yıldır bekliyorum.
    Burada önemli olan surecinizi uzatabilecek eksik yada yanlış evrak yuklememek çünkü her şey normalken bile zaten uzun sürüyor birde böyle aksilikler bir f2a bekleyeni için kabus gibi.
    O sebeple size f2a başlığının ilk sayfasında verilmiş yonergeleri ve benim tecrübe ile ogrendigim son sayfada daha biraz önce başka bir arkadaşa yazdığım detayları okumanizi tavsiye ederim.
    Sonrasında daha spesifik sorular oluşacaktır kafanizda ve tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır. Kolaylıklar diliyorum.

• GC'li olarak benim I130 formunu doldurup ücretini ödedikten sonra eşim Turist vizesiyle ABD'ye gir çık yapabiliyor mu? Zira I 485 için bir süre bekleyeceğiz gibi duruyor.

• @cnblgc eşinizin abd vizesi var mı? Eğer yok ise sizin onun adına green karta başvurduğunuz için ve eşiniz yanınıza gidip geri dönmeyeceğini düşünüp turist vizesine red verme ihtimali yüksek, ama yine de deneyin şansınızı kayıp en fazla vize ücreti olur, ben demedim vermediler:(

• @kıvanç turist vizesiyle şuanda Amerika'da.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

178

42.0k
Users

4.4k
Topics

431.5k

| | | |