Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Dopi26 Merhaba, sanırım 2.part 21.sorudan bahsediyorsunuz o alanı boş bırakmanız veya N/A yazmanız gerekiyor.

• Merhabalar. Eşim amerika vatandaşlığı için başvuracak (greencard’lı) bu süre zarfında benim de sürecimi başlatmak istiyor (türkiyede evlendik) eşim vatandaşlık sürecinde mi k3 vizesine başvurmalı yoksa vatandaşlığını aldıktan sonra mı k3 başvurusunu yapmalı ? Ve Bu süreci başlatırken ben turist vizesi başvurusu yapabilir miyim? Yoksa sistemde I130 başvurusu yaptığım görünür mü?

• @daphne cok tesekkur ederim. daha once bos birakamamistim, tarayicidan kaynaklaniyordu sanirim ama simdi oldu. metin yazmaya izin vermiyor ama bos birakabildim.

• merhaba herkese,
    esim abd vatandasi ve kasimda evlendik. simdi abd ye gitmek icin vize basvurusu yapiyoruz. ilk formu doldururken i-130A diye bir form linki cikiyor. bunu doldurmaya calisiyoruz ama hem inmiyor dosya hem de nasil yukleyecegimizi anlamadik. yardimci olabilecek var mi?

• Annem için online başvuru yapacağım. USCIS üzerinden formu doldururken gereken her şeyi sadece e-devlet kullanarak temin edebilir miyiz? Yakın zamanda anne veya babası için başvuran birileri, ilk başvuruda USCIS’e neler yüklediklerini paylaşırlarsa sevinirim.

• @crazycells Merhaba Floridada yaşıyorum Amerikan vatandaşı eşim 7eylül 2022 tarihinde şuan Türkiye’de yaşayan 21 yaş altı ilk evliliğimden olan çocuğum için I130 petition for Alien Relative başvurusu yaptı gerekli evraklarla birlikte dosyayı akredite temsilcimiz gönderdi hemen akabinde iki hafta sonra I-797C case numarası bulunan eylem bildirimi ulaştı elimize fakat daha sonra davamızla ilgili hiçbir ilerleme olmadı dosyamız 6 ay öncesine kadar Nebraska servis center da bulunuyordu fakat uscis online sayfasına case processing time sayfasını kontrol ettiğimde all service center olarak seçenek bulunuyor ve dosyaların tamamlanma süresi 14 ay olarak belirtilmiş bizim başvurumuz 19 ay önce yapıldı ve şuana kadar dosyamızla ilgili hiçbir ilerleme yok ve şuan dosyamız hangi servis centerda hangi aşamada onuda bilmiyoruz dosyamızla ilgili neyapabiliriz nasıl nereden bir cevap alabiliriz onuda bilmiyoruz 21yaş altı çocuk dosyası için 19 ay geçmesine rağmen hiçbir eylem yapılmaması dosyada bir sorun olduğu anlamına gelirmi yoksa bu süreç normalmi?

• @Nazlıyurt, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@crazycells Merhaba Floridada yaşıyorum Amerikan vatandaşı eşim 7eylül 2022 tarihinde şuan Türkiye’de yaşayan 21 yaş altı ilk evliliğimden olan çocuğum için I130 petition for Alien Relative başvurusu yaptı gerekli evraklarla birlikte dosyayı akredite temsilcimiz gönderdi hemen akabinde iki hafta sonra I-797C case numarası bulunan eylem bildirimi ulaştı elimize fakat daha sonra davamızla ilgili hiçbir ilerleme olmadı dosyamız 6 ay öncesine kadar Nebraska servis center da bulunuyordu fakat uscis online sayfasına case processing time sayfasını kontrol ettiğimde all service center olarak seçenek bulunuyor ve dosyaların tamamlanma süresi 14 ay olarak belirtilmiş bizim başvurumuz 19 ay önce yapıldı ve şuana kadar dosyamızla ilgili hiçbir ilerleme yok ve şuan dosyamız hangi servis centerda hangi aşamada onuda bilmiyoruz dosyamızla ilgili neyapabiliriz nasıl nereden bir cevap alabiliriz onuda bilmiyoruz 21yaş altı çocuk dosyası için 19 ay geçmesine rağmen hiçbir eylem yapılmaması dosyada bir sorun olduğu anlamına gelirmi yoksa bu süreç normalmi?

• Merhaba,

Annem birkac ay torunuyla vakit gecirmek icin gelmisti ama temelli kalmasinin daha iyi olacagina karar verdik.
    Doldurmam gereken formlar sanirim I-130, I-131, I-485, I-765 ve I-864. (lutfen yanlissam duzeltin)

I-130 icin kanit belge listesine baktim da, sonradan vatandas oldugum icin benim de dogum belgem gerekiyor mu yoksa 'Naturalization Certificate'in kopyasi yeterli mi?
    Annem icin ise birth certificate olarak e-devlet'ten vukuatli nufus kayit ornegini kendim cevirebilir miyim yoksa sertifikali bir cevirmen mi olmali?
    Annemin pasaportunun tum sayfalarinin kopyasini mi yollamam gerekiyor yoksa sadece kimlik bilgilerinin yazdigi sayfa mi?
    Babamin vefat belgesi gerekir mi?

Genel olarak:

• Benim vatandaslik belgem
    • Annemin dogum belgesi
    • Annemin pasaportunun kimlik bilgileri sayfasi
    • Annemin I-94 belgesi
    • Babamin vefat belgesi

Disinda bir belge var mi unuttugum?

Yanit vereceklere cok tesekkurler simdiden.

• @gkorkmaz online olarak bütün işlemleri halledebiliyoruz yani? Postalamaya gerek yok

@gkorkmaz Merhaba Floridada yaşıyorum Amerikan vatandaşı eşim 7eylül 2022 tarihinde şuan Türkiye’de yaşayan 21 yaş altı ilk evliliğimden olan çocuğum için I130 petition for Alien Relative başvurusu yaptı gerekli evraklarla birlikte dosyayı akredite temsilcimiz gönderdi hemen akabinde iki hafta sonra I-797C case numarası bulunan eylem bildirimi ulaştı elimize fakat daha sonra davamızla ilgili hiçbir ilerleme olmadı dosyamız 6 ay öncesine kadar Nebraska servis center da bulunuyordu fakat uscis online sayfasına case processing time sayfasını kontrol ettiğimde all service center olarak seçenek bulunuyor ve dosyaların tamamlanma süresi 14 ay olarak belirtilmiş bizim başvurumuz 19 ay önce yapıldı ve şuana kadar dosyamızla ilgili hiçbir ilerleme yok ve şuan dosyamız hangi servis centerda hangi aşamada onuda bilmiyoruz dosyamızla ilgili neyapabiliriz nasıl nereden bir cevap alabiliriz onuda bilmiyoruz 21yaş altı çocuk dosyası için 19 ay geçmesine rağmen hiçbir eylem yapılmaması dosyada bir sorun olduğu anlamına gelirmi yoksa bu süreç normalmi?

• Merhaba; I130 formunu nihai halina getirecegim fakat kafami karistiran konular var, forumda da cogu yazismaya baktim ama tam istedigim yanitlari bulamadim. Yardimci olabilirseniz cok memnun olurum.

1. What is your current legal name? (Your current legal name is the name on your birth certificate, unless it changed after birth by a legal action such as marriage or court order. Do not provide any nicknames here.)
      ------Turkiye'de evlendik ve benim soyadim degisti (kendi soyadim ile birlikte esimin soyadini da aldim). Bu durumda buraya yeni soyadimi mi yazip, "Have you used any other names since birth?" kismina da evlenmeden onceki soyadimi mi yazmam gerekecek? (GC ve pasaportta evlenmeden onceki soyadim yer aliyor)

2. What is your current mailing address?
      ------Benim ikametim Amerika'da fakat bir suredir Turkiye'de kaliyorum. Muhtemelen basvuru surecinde de Turkiye'de kalmaya devam edecegim. Turkiye'de bulundugum adresi mi yazmam gerekir?

3. "Is your current mailing address the same as your physical address?" Mailing adres ve physical adres arasindaki fark nedir?

4. Son olarak evliligin iyi niyetli oldugunu gosterir ilave evraklar icin ekleyebilecegimiz cok fazla dokuman yok. Ailesine ait evde kaliyoruz; kira kontrati yok. Ortak banka hesabimiz yok. 2022'den beri birlikteyiz ama ikimiz de yogun calistigimiz icin tatil vs yapamadik fazla. Gittigimizde de konaklama veya ulasimi da kendi imkanlarimizla sagladigimiz icin sunabilecegimiz herhangi bir dokuman bulunmuyor. Instagramda birkac paylasimimiz var sadece, onu da cok yogun kullanmadigimiz icin fazla paylasim yapmadik. Boyle yazinca evliligimizi ispatlayamayacagiz gibi gorunuyor ama aslinda normal bir sekilde ispat gibi bir caba icinde olmadan kendi kendimize yasadigimiz bir iliskimiz vardi 🙂 birkac fotograf ve arkadaslarimizin yazacagi mektuplar yeterli olur mu?

• @Dopi26, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Merhaba; I130 formunu nihai halina getirecegim fakat kafami karistiran konular var, forumda da cogu yazismaya baktim ama tam istedigim yanitlari bulamadim. Yardimci olabilirseniz cok memnun olurum.

1. What is your current legal name? (Your current legal name is the name on your birth certificate, unless it changed after birth by a legal action such as marriage or court order. Do not provide any nicknames here.)
      ------Turkiye'de evlendik ve benim soyadim degisti (kendi soyadim ile birlikte esimin soyadini da aldim). Bu durumda buraya yeni soyadimi mi yazip, "Have you used any other names since birth?" kismina da evlenmeden onceki soyadimi mi yazmam gerekecek? (GC ve pasaportta evlenmeden onceki soyadim yer aliyor)

2. What is your current mailing address?
      ------Benim ikametim Amerika'da fakat bir suredir Turkiye'de kaliyorum. Muhtemelen basvuru surecinde de Turkiye'de kalmaya devam edecegim. Turkiye'de bulundugum adresi mi yazmam gerekir?

3. "Is your current mailing address the same as your physical address?" Mailing adres ve physical adres arasindaki fark nedir?

4. Son olarak evliligin iyi niyetli oldugunu gosterir ilave evraklar icin ekleyebilecegimiz cok fazla dokuman yok. Ailesine ait evde kaliyoruz; kira kontrati yok. Ortak banka hesabimiz yok. 2022'den beri birlikteyiz ama ikimiz de yogun calistigimiz icin tatil vs yapamadik fazla. Gittigimizde de konaklama veya ulasimi da kendi imkanlarimizla sagladigimiz icin sunabilecegimiz herhangi bir dokuman bulunmuyor. Instagramda birkac paylasimimiz var sadece, onu da cok yogun kullanmadigimiz icin fazla paylasim yapmadik. Boyle yazinca evliligimizi ispatlayamayacagiz gibi gorunuyor ama aslinda normal bir sekilde ispat gibi bir caba icinde olmadan kendi kendimize yasadigimiz bir iliskimiz vardi 🙂 birkac fotograf ve arkadaslarimizin yazacagi mektuplar yeterli olur mu?

Ilave olarak bir konu daha var. Ben daha once bir evlilik yapmistim. I130'da da evliligin bittigine dair bir dokuman isteniyor. Bunun icin formul B dokumani alinmasi gerektigini okumustum forumda. Formul A ve Formul B dokumanlarini e-devlet uzerinden alabiliyoruz artik. Ben de oradan temin ettim. Fakat Formul B dokumani sadece mevcut evliligim ile ilgili bilgileri iceriyor. Eski evliligimin bittigine dair herhangi bir bilgi yazmiyor (bitis tarihi vb.). Ne tur bir belge iletmem gerekiyor eski evliligin bitisini ispatlamam icin?

@daphne Merhaba Floridada yaşıyorum Amerikan vatandaşı eşim 7eylül 2022 tarihinde şuan Türkiye’de yaşayan 21 yaş altı ilk evliliğimden olan çocuğum için I130 petition for Alien Relative başvurusu yaptı gerekli evraklarla birlikte dosyayı akredite temsilcimiz gönderdi hemen akabinde iki hafta sonra I-797C case numarası bulunan eylem bildirimi ulaştı elimize fakat daha sonra davamızla ilgili hiçbir ilerleme olmadı dosyamız 6 ay öncesine kadar Nebraska servis center da bulunuyordu fakat uscis online sayfasına case processing time sayfasını kontrol ettiğimde all service center olarak seçenek bulunuyor ve dosyaların tamamlanma süresi 14 ay olarak belirtilmiş bizim başvurumuz 19 ay önce yapıldı ve şuana kadar dosyamızla ilgili hiçbir ilerleme yok ve şuan dosyamız hangi servis centerda hangi aşamada onuda bilmiyoruz dosyamızla ilgili neyapabiliriz nasıl nereden bir cevap alabiliriz onuda bilmiyoruz 21yaş altı çocuk dosyası için 19 ay geçmesine rağmen hiçbir eylem yapılmaması dosyada bir sorun olduğu anlamına gelirmi yoksa bu süreç normalmi?

• @Umutcum evet online halledebiliyorsunuz.

• @Nazlıyurt merhabalar, bu soruyu bana sordunuz sanırım. Ben IR-5 Vizesiyle çıkış yapacağım. Oğlum 21 yaş üstü. Yardımcı olmak isterdim ancak sizin vize türünüz hakkında hiçbir bilgim yok maalesef. Bu sayfanın adminleri daha çok yardımcı olabilirler sanırım.

• @daphne pardon kusura bakmayın daha önce yapılan paylaşımlara vermiş olduğunuz cevaplardan ötürü sizide admin sanmıştım ben aslında ilk olarak paylaşımımı admin @crazycells etiketleyerek yapmıştım fakat cevap alamayınca sizi etiketledim teşekkür ederim cevap verdiğiniz için😊

• @Nazlıyurt rica ederim. Bol şanslar diliyorum.

• Merhaba Kız kardeşim ABD vatandaşı 20230 Şubat tarihinde küçük kız kardeşim için I-130 formu doldurarak başvuruda bulundu. Vize bültenine göre F4 kategorisi Mart2008 olarak görünüyor. Kız kardeşim Turist vizesi ile Amerika ya gitse bu arada işlemleri oradan takip etse daha kısa sürede onaylanma durumu var mı? F4 kategorisinde durumu hızlandırmanın yöntemleri var mı?

• İyi günler I-130 formunu doldururken, part-2 de yanlışlık yapmışım. I-130 formundaki yaptığım yanlışlığı nasıl düzeltebilirim? Online doldurup submit yapmıştım.

• Herkese merhaba. Ben green card başvurusu yapmak uzereyim. Ama I-130 ve I-130 A formunu online mi doldurmalıyım yoksa diger evraklarla mi göndermeliyim emin olamıyorum. Zaman sikintim var vizem bitmek uzere. Hangisini tavsiye edersiniz. Online gönderirsem sanırım bi receipt number beklemem ve o numberi posta yoluyla göndereceğim diger belgelere eklemem gerekiyor (Yanlış biliyor olabilirim). Bu konuda nasıl bir yol izlemem gerek bilen varsa paylasabilirse çok sevinirim. Kafam epey karisti. Cevap verecek arkadaslara şimdiden teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.1k

| | | |