DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@cancakicitr, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar merhaba,

İmzamda da görebileceğiniz üzere, 12 Temmuz 07.45 mülakatım vardı. En erken mülakat benim diye düşünürken önümde 5 İran Vatandaşı vardı. İçeri girdiğimde yaklaşık 45 dakika ilk evrak verme aşaması için bekledim. Evrakları teslim ederken bir heyecan yaşadım. Biran konsoloslukta alarm çaldı ve o an aklımdan binbir türlü düşünce geçti neyseki yanlış alarmmı. Sonrasında parayı ödedim ve tam "bir su içiyim artık mülakat zamanı" diye ayağa kalktığımda mülakat için sıram yandı. Görevli, yemin ettirip parmak izi aldıktan sonra, ne okuduğumu ve daha önce amerikaya gidip gitmediğimi sorduktan sonra "VİZENİZ ONAYLANDI" dedi. Galiba cümlenin yarısında bilincim kapandı 🙂 Konsolosluğun içerisinde mülakat için bekleyen diğer arkadaşlara verdim ilk haberi. Hep birlikte sevindik, sarıldık. Dışarı çıkarken elim, ayağım titriyordu. 20 dakikada bir şok etkisi gibi alabildiğime inanmaya çalışmakla geçti. İstanbul'a dönerken, aynı gün içerisinde de "Pasaporta vizeniz basıldı ve kargoya verildi" maili geldi. Bu kadar hızlı olacağını beklemiyordum. Dünde PTT'den pasaportumu aldım ve bakmalara doyamadım. Umarım hayırlara ve güzel şeylere vesile olur. Bekleyen herkesin bir çırpıda vizeyi alması dileğiyle.

• ⭐⭐⭐

@The-Black-Eagle, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhaba herkese. Saat 9.15 itibariyle görüşmemiz tamamlanmış ve vizemiz onaylanmıştır. Gerçi öle dediler de ben pasaportları görmeden inanmam 😊. Randevu 7.45 idi. O saatte içeri aldılar. 15er dakka arayla numaramız olan 1, 3 değişik gişede yandı. İlkinde evrak teslimi yapıldı. Pasaport içinde 2 adet foto adli sicil ve nüfus kayıt evrakları istendi. Ardından diploma evlilik cüzdanı ve en son olarak mali geçim belgeleri. Biz eski pasaportları sorduk. Üzerinde abd vizesi varsa evet dediler. Sadece ben de vardı dolayısıyla sadece ben verdim. Hatta geri vermediler. Biz de unuttuk ve girişe sorduk. Onlarda diğer pasaport ile gönderirler dedi. 2. kez numara yandığında parmak izleri alındı. 3.kez yandığında vize ücretleri verildi. 4. ve son kez yanmasını yaklaşık 45 dk bekledik ve yandığında görüşme aşamasına geçtik. Sadece nereye gideceksiniz dendi ve bizde şu şu nedenle şurası dedik. Herşey güzel görünüyor vizeniz onaylandı sorunuz varmı dendi biz de ucsis ücreti ne zaman yatırılmalı dedik. Bir yönlendirme maili alacaksınız dediler. Bu görüşme 3-5 dk sürdü. Anlayacağınız süreci bu şekilde tamamladık. Yok ekstreler 2 aylık denmedi. Ais kaydı istenmedi. Benim askerlşk evraklarım ya da asil talihli olan eşimin eski pasaportu da alınmadı. Yani istenen evrakları hazırlayın yeter. Strese gerek yok. Tabi pasaport gelsin bi bize önce. Ben ondan sonra inanacam 😊

• ⭐⭐⭐

@cevocevo, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Selamlar,
    4 nisan itibari ile vizemiz onaylandı. Yurt dışında (İtalya) olması nedeniyle ve forumda bu tarz giriş çok olmaması nedeniyle tecrübemi kısaca paylaşmak istiyorum.
    Bu süreçte bu forumdan çok şey öğrendik, başta her soruya gayet aydınlatıcı bir şekilde yorum/cevap yazan crazycells olmak üzere herkese pozitif yaklaşımı ve yardımları için teşekkür ediyorum.
    İtalya’da dv için vizeler Naples da veriliyor. Sağlık muayenesi ve vize mülakatı ardışık günlerde oluyor. Sağlık randevusu elçilik tarafından alınıyor. Sabah sekizden önce doğrudan belirtilen adrese gidiyorsunuz. Kayıt, Kan ve idrar örneği verdikten sonra x-ray aşı ve muayene var. Çocuklar için 70 euro, büyükler için 220 euro maliyeti var. Ekstradan aşılar için de charge ediyorlar. Eşime ve bana ikişer aşı yapıldı. Toplamda 634 euro ödedik. Çoçuk için aşı kartını ingilizceye çevirtip gösterdik, kabul ettiler ve aşı yapmadılar. Gayet nazik ve yardımcı olmaya meyilli bir tavırları vardı. Doktor da çok anlayışlı ve nazikti , özellikle privacy konusunda çok duyarlı geldi bana.
    Musyene dokümanları poliklinik tarafından doğrudan elçiliğe gönderiliyor, Dolayısıyla muayeneden sonra tekrar oraya gitmeye gerek kalmıyor. Elçilik ve poliklinik arası taksi ile 12-13 euro tutuyor, çok uzak sayılmaz yani.
    Elçilik tarafına gelince, muayenenin ertesi günü sabah 8:30 randevusu için 15 dakika önceden alıyorlar, telefonunuzu alıyorlar ama çantayla girmenize izin veriyorlar. Bizde çanta yoktu fakat diğer insanlarda gördüm.
    Süreç Türkiye’dekine çok benzer. Doküman teslimi, ödeme ve interview. Fotoğrafı ıygun olmayanlar için birde otomatik makina koymuşlar. Salonda oldukça az insan vardı. bizim numara 10 du ve sanırım bizden sonra bir kaç kişi daha bardı.
    Doküman kontrolünde sadece fotokopileri aldı. Gayet sıcak ve samimi idi. Mülakatta da genel olarak, mevcut işimi, daha önceki işlerimi, nerede yaşayacağımı, ne yapacağımı sordu. Başka evlilik yapıp yapmadığımı, en son ne zaman Türkiye’ye gittiğimi sordu. Amerikada yaşadığım yerleri sordu. Kanada vize başvurumun red sebebini ve neden Kanada vizesine başvurduğumu sordu. Kızımın vize başvurusu rdddedilmişti, onun nerelerde reddedildiğini sordu. Eşimin ne kadar süre Amerika’da yaşadığını sordu. Bu kadar. Mülakat ingilizce oldu fakat takip ettiğim kadarıyla görüşmeyi yapan bayan başkalarıyla italyanca da konuşuyordu. İtalyanlar gördüğüm kadarıyla italyanca tercih ediyor, kasmıyor yani.
    Mülakat gayet sıcak geçti. 10 dakka civarında sürdü. Sonunda vizeniz onaylandı dedi, kargoyla bir hafta içinde bize ulaşacağını söyleyince, bizde başka ülkeden geldiğimizi ve dönüş için ertesi gün 14 te uçuşumuzun olduğunu , bu yüzden passportları erken alıp alamayacağımızı sorduk. Gayet anlayışla karşıladı. Orada bazı kişilerle konuştuktan sonra ertesi gün 12 ye yetiştirmeye çalışacakkarını ve bizi arayacaklarını söyledi. Ertesi gün 12 de elçiliğe gittik, vize ve dokümanlarımız hazırdı. Aldık ve uçuşa yetiştik.
    Kısava süreç bu şekildeydi. detay sormak isteyen olursa yazabilir.
    saygılar sunar, herkese bol şans dilerim

• ⭐⭐⭐

@aytac59, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Vize mülakatımızın detaylarını girmeden önce başta @crazycells olmak üzere tüm forum üyelerine sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum.Çekilişi kazandığımızı öğrendiğimiz günden bu yana çok fazla sayıda kişi ile iletişime geçtim ve inanılmaz yardımlarınız dokundu, herkesi ayrı ayrı etiketleyip teşekkür etmek isterdim ama inanın konun sunu gelmezdi :))) inşallah sırasını bekleyen forum üyeleri, whatsapp grubundaki ve facebook grubundaki bütün arkadaşlarımız bu sayfada bizim gibi mutlu ve sevinçli mülakat deneyimlerini paylaşma erdemine ulaşır 🙏
    muhtemelen bu forumdaki en uzun yazım olacak , o yüzden maddeler halinde gitmek istiyorum

MÜLAKAT TARİHİMİZ BELLİ OLDUKTAN SONRA
    Gerekli evrakların mail'inin gelmesini bekledik , bu mail'i aldıktan sonra gerekli evrakları toparlamaya başladık, (listede olan evrakların dışında hiçbir şey sorulmadı) listede istenilenler herkesten istenilen standart evraklardı. En önemli kısım Unganlar da sağlık kontrolü , bizim mülakatımız 4 aralık salı günü olduğu için 1 aralık cumartesi günü randevu almak istedik, bunun için 1 kasım gününü beklememiz gerekti çünkü Unganların sitesinde bugünden itibaren 1 ay sonrasına randevu alınabiliyor.31 kasım gece saat 00:00 'dan sonra randevu sistemine giriş yapıp 1 Aralık tarihini kontrol ettiğimde 1 Aralık sistemde hala açılmamıştı, sabah giriş yaptığımda ise 1 aralık cumartesi randevuları tamamen dolmuştu :(( bizde bir hafta öncesi 24 kasım cumartesi gününe randevu almak zorunda kaldık.

SAĞLIK KONTROLÜ
    Aslında burada da herkesin bahsettiği standart uygulamalar yapıldı. benim dikkatimi çeken bir kaç konu
    1- Aşı olayı, biz bütün her şey bitip eve dönene kadar hepimize 2'şer aşı yapıldı zannediyorduk halbuki eve gelince makbuzu kontrol ettiğimde bana 4, eşime 3, oğluma (2,5 yaşında ve bütün aşıları hatta devletin ödemeyip özel yapılması gereken aşılar dahil hepsinin belgesi olmasına rağmen) 2 aşı yapıldığını fark ettim. Buradaki asıl konu enjekte edilen şırınga sayısı değil şırınganın içindeki mevcut olan aşının sayısı..
    2- Dr. Mehmet bey'in bazı soruları tekrar tekrar sorması örn: 3 kez gözlük kullanıp kullanmadığımı sordu (kullanmıyorum) 2 kez ameliyat olup olmadığı sordu (hiç bir operasyon geçirmedim çok şükür) ve beni en çok şaşırtan alkol kullanıp kullanmadığım sorusu (Trakyalı olduğumdan mütevellit Doktor bey alacağı cevabı tahmin etmiş olsa gerek 😜😜) konusu bile geçmedi.
    3- Polikliniğe gittiğimizde sadece 1 bayan ve oğlu vardı onlarda içerideydi arkamızdan gelenler oldu ilk ben girdim muayene bölümüne, boy ve kilo faslından sonra soyunup odada doktoru bekleye başladım, bizden sonra gelenlerin çoğu işini bitirip evinde çayını kahvesini içmiştir kanımca ben içeride yarı çıplak vaziyette Doktor'un gelmesini bekledim 😤😤(neyse ki telefon kullanımı yasak değil)
    Neyse bütün aile fertlerimizin Unganlar sağlık kontrolü + düzen lab. tahlil sonuçları toplam = $945 ödedik

ANKARA'DA KONAKLAMA
    GC sürecinde tanıştığım ve çok değer verdiğim bir arkadaşımın yönlendirmesiyle hotel de kalmaktan vazgeçip Airbnb den oda kiraladık , iyi ki de öyle yapmışız, bir otelin suit den farkı olmayan, kızılay'ın merkezinde, konsolosluğa yakın (yürüme mesafesi 20 dk ancak çocuk olduğu için biz o riske girmedik), ve fiyatlar çok uygun yer ayarlamadan önce airbnb'ye bakın bence tavsiye ederim.

!!! MÜLAKAT GÜNÜ !!!! 04 ARALIK 2018 - 07:45
    Kaldığımız yerin hemen karşısında taksi durağı oluşu bizim için inanılmaz bir konfordu 😎😎😎
    7:45 olan mülakatımız için sabah saat 7:00 da evden çıktık, tabi doğal olarak taksici sabahın köründe Amerikan konsolosluğunda ne işimiz olduğunu merak etmesi üzerine yaşça epey yolunu almış olan taksici abi ile aramızda mükemmel derecede motive edici bir sohbet başladı (GC çıktığını öğrenince "ooo gidin gidin Amerika güzel yerdir gibisinden).
    saat 07:10 da kapının karşı tarafında sırada bekleyenlerin yanına gittik ve 07:45' e bir kaç dk kala pasaportları kontrol eden ajan kulaklıklı kıvırcık saçlı görevli "randevusu 07:45 olan var mı?" diye sordu. Bir kaç adım öne çıktım ve elimi kaldırdım "VAR BEEENN". "tamam birazdan çağıracağız sizi" dedi. Hemen ardından gerekli uyarıları sokakta bulanan herkesin duyacağı bir ses tonu ile yapmaya başladı. "telefon, sigara, çakmak, çakar saat (digital olmayan), çanta vs içeri alınmayacak" hatta sigara ve çakmakları direk çöpe atıyorlar haberiniz olsun. bizim yanımda çocuğun ufak bir çantası içinde bezi , suyu ve ufak atıştırmalık bir çerezi vardı. "çocuğun çantası var sadece bu da olmaz mı? diye sordum. "içindekileri elinize alabilme imkanınız varsa karşıdaki büfeye bırakmanızı rica edicem" şeklinde nazik bir yaklaşımda bulununca, büfeden içi gözüken bir poşet istedim, çantayı emanete bıraktım. Görevliye tekrar dönüp poşeti gösterdim, sıkıtı olmadığını bu şeklide içeri alacağını belirtti ve kapını önünde sıra olmamızı istedi. Kapıdaki görevliler gayet ciddiler özellikle beyaz bez süren görevli direktiflerin dışında hareket etmemenizi istiyor. Tavsiyem sizden ne istiyorlarsa sadece onu yapın. Kapıdaki pasaport kontrolünden sonra x-ray kontrolü bölümüne geçtik klasik hava alanı kontrolü gibi ancak bizim poşet içeri almadılar (haydaa bi şey yok içinde yawww). görevli bayan "bu poşet bizde kalsın ihtiyaç duyduğunuz zaman tekrar buraya gelebilirsiniz" dedi. Bunu o kadar kibar bir şekilde ve o bölüme tekrar geri dönmemizde sıkıntı yaşamayacağımız garantisi verir bir eda ile söyledi ki bizde gönül rahatlığı ile içeri girişimizi yaptık.
    Salon'un girişinde sıra numaramızı veren görevli pasaport'un üzerine yapıştırması gereken etiket için makine ile ağır bir savaş verirken bizim numaramız yanmış ( 2 numara) bende bu şiddetli mücadele esnasında numaratör olan görevliye eşim ve oğlum'un burada beklemesini gerektiren bir durum olup olmadığını sordum. "Hayır onlar oyun alının olduğu bölümde bekleyebilir"dedi. Neyse bir kaç dakika sonra başka bir etiket makinesi taktılar ve oradaki işim bitti. Numaratör görevli sıranın bende olduğunu direk 10 no'lu bankoya gidebileceğimi belirtti. Eşime "siz burada bekleyin ben evrakları verip geliyorum" dedim. Onlar oyun alanında kahkahalar atarak oynarken bende evrakları teslim eden görevlinin isteklerini harfiyen yerine getirmeye çalışıyordum. Görevli bütün evrakları olması gereken nizamda gayet net anlaşılacak bir şekilde istiyor. Bu görevlinin gayet nötr bir ifadesi vardı ve tahminim Türk değildi ama güzel Türkçe konuşuyordu. Görevli bayan en son evrak olarak "nüfus cüzdanınız ve fotokopileri lütfen" dedi. OOpps 😵😵 Nüfus cüzdanı ve fotokopileri mi? (yanımdaydı hepsi ama onların fotokopisi yoktu) Görevli "ahh pardon evlilik cüzdanı ve iki adet fotokopisi" deyince derin bir Ooohh ve karşılıklı tebessüm'ün ardından "salona geçip bekleyin ödeme için çağıracağız"dedi.
    Kısa bir zaman içerisinde 7 no'lu bankoda numaramız yandı. Hiç bir ifadeye sahip olamayan veznedar'a Paşa paşa $990 ödedim ve tekrar yerime oturdum.

UZUN BİR BEKLEYİŞİN ARDINDAN KADER ANI

6 no'lu bankoda numaramız yandı eşimle birlikte derin bir nefes çektik ve emin adımlarla bankonun önüne ilerledik. Son derece hoş görünümlü, şık giyimli ve aşırı kibar bir bayan "Merhaba hoş geldiniz" diyerek karşıladı bizi.
    Görevli: öncelikle yemin etmenizi rica edeceğim. Sağ elinizi kaldırıp burada söyleyeceğiniz her şeyin doğru dair olduğuna yemin eder misiniz?
    Biz: Ederiz (ederiz ne yaa , yemin ederiz desene 😁😁)
    sonra görevli ilk benden parmak izi aldı o sırada bizim sıpa rahat durur mu oda ellerini basacakmış makineye o esnada gayet kahkahalı dakikalar yaşadık
    G: Amerika da nereye gitmeyi planlıyorsunuz?
    Ben : NJ de tanıdıklar var extra bir gelişme olmazsa başlangıçta oraya gideceğiz
    G: Amerika da ne iş yapmayı düşünüyorsunuz?
    B: İlk olarak sertifika gerektirmeyen basic işler bakacağım daha sonra bilgisayar üzerine eğitim alıp yazılım alanında uzmanlaşmak istiyorum
    G: Burada ne iş yapıyorsunuz?
    B: Şuan satış işi yapıyorum
    G: (oğluma eşimin fotoğrafını göstererek) bu kim?
    Oğlum Can: Anneeee
    yine hep birlikte kahkahalar falan
    G: Amerika'da maddi olarak geçiminizi nasıl sağlayacaksınız?
    B: Bankadaki paramı kullanacağım, arabamı satacağım eğer bunlar da yetmezse ailemden destek alacağım ev yada arsa satacaklar.
    G: Her şey çok iyi görünüyor (1-2 sn bile geçemeden) tebrik ederim vizeniz onaylandı pasaportlarınız 5 iş günü içerisinde belirttiğiniz PTT şubesine teslim edilecek, Amerika'daki hayatınızda size bol şans diliyorum :))))))))) bana sormak istediğiniz bir şey var mı? (olmaz mı bacım yaaa, sana sormak istediğim ne sorular var ama burada olmaz ailecek rakı balık sofrası yapmamız lazım)

Çıkışta mutlu ifademizi gören bütün güvenlik görevlileri güle güle, iyi günler, hayırlısı olsun şeklinde bizi uğurladılar, kapıdaki sert mizaçlı görevliler bile tebrik ettiler hatta beyaz bezi süren görevli bizim oğlan'a "seni burada sıkıştırıp yanaklarını sıkardım ama eldivenler var elimde dua et" diye takıldı.

İnşallah pasaportlarımız bir aksilik çıkmadan vizeleri basılmış bir şekilde elimize ulaşır.Herkese böyle güzel mutlu sonlu bir mülakat deneyimi geçirmesini diliyorum. Dualarımız en son numaraya kadar mülakat sırasının gelmesi yönünde 🙌🙌

• ⭐⭐⭐

@volkytolky, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Herkese merhabalar,
    Bugün saat 9'da mülakatımız vardı, saat 8 gibi konsoloslukta olduk. 08:50 gibi içeriye alındık. Kısa bir bekleyişten sonra evrakları teslim için 11 nolu bankoya gittik. 8 - 12 nolu bankolar interview için diye bir tabela ile bilgilendirilmede yapılmıştı. Evrakları teslim etmeye başladık, görevli bayan arkadaş tek tek benim, eşimin ve kızımın evraklarını istedi. Kızımın nüfus kaydı kırmızı mühürlü , nüfus idaresinden alınmış bir evraktı. Neden e-devlet evrağı yok diye sordu, 15 yaşından küçüklerin e-devlet şifresi alamadığını bu yüzden nüfustan bu evrağı getirdiğimizi söyledim ve siteyi okursa göreceğini söyledim, siteyi kontrol etti, bir görevli arkadaşa sordu ve işlemlere devam etti. Daha sonra banka hesap cüzdanımızı istedi, hesabımın olmadığını , arabamın değerini gösterir kasko belgesini ve evimin spk onaylı değerleme raporunu sundum. Tekrar cüzdanınız Yok mu diye sordu, "hayır yok, ev ve araba evraklarım var" dedim. İşlemleri yaptı ve sizi tekrar çağıracaklar dedi. Yaklaşık 10 dakika sonra 330 Usd lık ödemeleri yapmak için çağrıldık, kredi kartlarımız ile ödemeleri yaptık. Akabinde yarım saatlik bir bekleyiş sonrası 1 nolu bankodan çağırıldık. Hangi üniversiteden mezun olduğu mu , bölümü mü , Amerika'da tanıdığımın olup olmadığını gidince ne yapacağımı ve neden gitmek istediğimi sordu. Kısa ve net cevapların ardından parmak izlerimizi aldı ve hayırlı olsun diyerek 3-5 işgünü içinde pasaportlarımızın gönderileceğini söylediler. Saat 11 gibi işlemlerimiz tamamlanmış oldu. İnşaAllah haziran ayı sonu gibi gitmeyi düşünüyoruz.
    Sevgilerimle

• ⭐⭐⭐

@onepunch, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Saglik muayenem ocak 14teydi mülakatim ise 1 Şubat sabah 08:00 deydi. Ertesi gün sonuclari almaktansa 31 ocak gelir sonuclarimi alir görüsmem erken oldugu icinde yakın bir yer tutar oradan da konsolosluga gecerim diye düsündüm, öyle de yaptim konsoloslugun hemen karsisinda best otel var geceligi 170 tl den kahvaltida dahil konakladim.Gayet de memnun kaldim. Gelmeden okudugum youtube dan baktigim videolardan 06:30 en gec 07:00 de konsolosluk önünde olmami tavsiye ediyorlardi.Benim de niyetim öyleydi ama hicte öyle olmuyormuş ben o gece sabaha kadar uyuyamadim heyecandan alarmi seksensekiz kez erteleyip zar zor 07:15 te kalkip 07:30 da kahvaltiya inip 07:45 de ise konsolosluk önündeydim.iceri alimlara başlamislar gate 04 diye yaziyor ama ben gate 02 den girdim arka tarafta kaliyor hemen köşede ufak bir bayi var emanet falan kabul ediyor aklinizda olsun kolaylık olmasi acisindan yogun güvenlik kontolünden geçiyorsunuz mümkünse kemer kulaklık anahtarlik telefon saat falan getirmeyin yaninizda. Artik sürece başliyorum 07:45 te Ankara havasi soguk kafamda bere vardi cikarttilar randevum olup olmadigini sordular 08:00 de oldugunu söyledim pasaportumu aldi görevli fotografim olup olmadigini sordu ve kirmizi cizginin arkasinda bekleyen arkadaslarin tarafina gecmemi söyledi sirayla birer ikiser kapi acildikca iceri almaya başladilar. Girdikten sonra ilk kontrolde evraklarinizi veriyorsunuz montunuzu saatinizi kemerinizi bozuk paralarimizi kutulara koyup ilk güvenlik noktasindan geciyorsunuz sonra bahcede üstünüzü başinizi toparladiktan sonra bekleme salonuna,görüşmelerin yapıldıgı yere geciyorsunuz. Girer girmez solda bir görevli oturuyor pasaportunuza ve yanınızda getirdiginiz fotografa bakip size bir sira numarasi veriyor benim numaram 0008 di karsi tarafta beklememi söyledi. Uygun bir yer bulup oturduktan maks. 15 dk sonra numaram yandi. Gittigim bankoda ben yaşlarda Türk bir arkadaş sirasiyla vukuatli nüfus kayit örnegi,arsiv kayitli adli sicil kaydinı istedi arada kcc icin e-devletten mi göndermistin bu belgeleri dedi evet dedim yine e-devletten mi alip getirdin dedi hayir adliyeden ve kaymakamliktan aldim dedim iki evragada apostil yaptirmistim adli sicil belgesinde ki apostili söktü bana geri verdi digerini öylece aldi. Yurtdisinda 1 yildan fazla kalip kalmadigimi sordu bende üniyi baküde okudugumu ve 2005-2011 yillari arasinda orada oldugumu söyledim oradan polis kagidi olup olmadigini sordu onu da teslim ettim sonra diplomami istedi sonra banka hesap cüzdaninin fotokopisini ve hesap dökümünü istedi verdim. Başka birsey istemedi ben sordum eski pasaportumu alicakmisiniz dedim üzerinde Amerikan vizesi varmi diye sordu yok dedim öyleyse gerek yok dedi yanimda arabamin ruhsatini da getirmistim ona da gerek yokmus.bütün herseyi teslim aldiktan sonra bir yere oturmami sira numaram yandigi zaman o bankoya gitmemi söyledi. Oturduktan yine bi 10-15 dk sonra numaram yandi ve 330 dolar ödedim tekrar beklemem ve numaram yandiginda parmak izi vermem gerektigi söylendi oturdum bi 15 dk sonra daha numaramin yandigi yere gittim ve sağ dört parmagim sol dört parmagim sonra iki baş parmagim ayni anda parmak izlerimi verdim. Daha sonra görevli hanimefendi sag elimi kaldirip yemin etmemi istedi ettikten sonra önünde dosyam bana sorular sormaya başladi ilk olarak nerede yaşayacagimi sonrasinda ds 260 formunda verdigim adresin kim oldugunu gidince orada kalip kalmayacagimi sordu daha sonra pasaportumda kamboçya vizesi vardi neden gittigimi sordu turistikti diye cevapladim sonra neden Azerbaycan diye sordu bende tembel bir ögrenciydim Türkiye de olmadi tercihlerim arasinda orasida vardi ve nihayetinde orada okuduğumu söyledim son olarak gidince ne is yapacagimi sordu bende tekrardan ingilizcemi ilerletinceye ve adapte olup düzen kuruncaya kadar bir an önce ehliyet alip über yada lyft şöförlügü yapacagimi söyledim. Nihayet hanimefendinin suratinda bir gülümseme oldu bende ayni sekilde hatta agzi kulaklarina vardi deyiminin hakkini verircesine siritirken vizemin onaylandigini söyledi ve tebrik edip bol sans diledi.5 is gününde belirtmis oldugun ptt şubesine evraklarimin gönderilecegini söyledi teşekkür edip konsolosluktan cikip otelime varincaya kadar kendi kendime tuhaf bi sekilde güldüm o rahatlamanin etkisiyle hafif bir şoka girmiş gibi sırıta sırata odama girdigimde saat 09:19 du ondan sonrasi anneye babaya kardese haber ve 2 saat uyku ardindan ögle yemegi ve büyük bir gurur ve mutlulukla Bursaya dönüş ve kapaniş. Arkadaslar baya uzun oldu süreci devam eden arkadaşlara allah kolaylık versin 2020 icin bekleyen arkadaslara da sabir ve bol sans diliyorum. Ucak biletimi de aldim kısmetse 5 mart 19:20 de Washington DC Dulles havaalanina inmis olucam.Bu arada bugun itibariyle belirttiğim Ptt adresine kargom ulaşmiş vizemin basılı olduğu pasaportum ve Amerika ya girişte görevlilere teslim edeceğim sağlık muayenesi sonucları olan sarı zarf elimde.

• ⭐⭐⭐

@bmyilmaz, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

8 Şubat 2019 saat 07:45 olan görüşmemizi gerçekleştirdik. Hayırlısıyla vizelerimiz ailecek onaylandı. Aşağıda yaşadıklarımı detaylı anlatıyorum. Sorularınız olursa cevaplamaya hazırım. İnşallah hepiniz sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde vizelerinizi alırsınız. Bugüne kadarki süreçte sorularımıza bıkmadan cevap veren öncelikle @crazycells ve diğer tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

KAPIDA BEKLEME:
    Randevumuz bugün 07:45 teydi. İlk randevu 07:45 randevusumuş. Daha öncesi yok yani. Biz ailecek (4 kişi) 07:15 gibi 2 nolu dış kapıdaydık. (Hemen büfenin yanı. Zaten bekleyen insanları da görürsünüz.) Hava aydınlanmamıştı ve şansımıza yağmur yağmıyordu. Ankara’da oturduğumuz için kayınpederim bizi getirdi ve bekledi.
    Görevli “07:45 randevuları sıraya geçsin.” dedi. Hep birlikte sıraya girdik. Bu arada bizden sonra randevusu olan küçük bebekli bir aileyi öne aldılar. Önce kapıdaki görevli pasaportlarımızı aldı ve içeri gönderdi. Sonra evraklara baktı, evrakların bulunduğu dosyaları koyduğum naylon market poşetini çöpe attı, üstümüzü aradı, elindeki küçük bir kağıdı (sanırım patlayıcı ve tehlikeli madde için) avuç içlerimize ve kıyafetimize sürdü. Kapı önünde beklemeye başladık. Bu arada içeri götürülen pasaportlarımız bize geri verildi. Sonra ilk kapıdan nihayet içeri girdik. Burada tüm kıyafetlerimizi, kemer ve saatlerimizi çıkarıp X-Ray den geçtik. Yine dışarı çıkıp başka bir bloğa tekrar giriş yaptık. Asıl olay bu binada gerçekleşiyor.

GİRİŞ:
    İçeri girdiğimizde hemen solda iki görevli bekliyor. Pasaportlarımızı aldı ve hepsinin arkasına barkod yapıştırdı. Sonra sıra numaramızı verdi. Numaramız 3 idi.

1. Sırada: İstanbul’dan 4 kişilik Türk Aile (Vizeyi aldılar.)
    2. Sırada: İranlı 4 kişilik aile (AP'ye kaldılar.)
    3. Biz.
      (İranlılar ve bizler için evrak teslim ve ödeme yeri aynı fakat görüşmeler farklı bankolarda yapılıyor. Bizimkiler hep 6 numarada yapıldı. İranlılar ise 1 numaralı kapalı kapı ardındaki odada yapıldı.)

EVRAK TESLİMİ:
    07:45 de içeri girmiştik fakat henüz görevliler daha işlerine yeni başlıyorlardı. 1 numaralı aile evrak vermek için bile en az 20 dk. beklediler. Onlar evrakı verdikten sonra yine bekledik. 2 numaralı İranlı aile evrak teslimine gitti. Onların evrak vermeleri daha uzun sürdü. Biraz daha bekledikten sonra bizim numaramız yandı. En dipte koridor gibi bir bölgede evrak teslimi yapılıyor. Banko numaraları 8-12 arası. Bizimki 11’di sanırım. Burada yine camın arkasında yabancı olduğu belli olan güler yüzlü bir erkek görevli benden sıraya eşimin evraklarını istedi. Sonra benimkileri ve sonra da çocukların evraklarını aldı. Email ile gelen listenin aynısı onda da vardı. Bu liste dışında hiçbir evrak istemedi. Evlilik cüzdanı ve diplomanın aslını da aldılar. Bu işlem toplam 10 dk. kadar sürdü.
    Burada çok önemli bir bilgi vereyim: ADRES DEĞİŞİKLİĞİNİ BURADA YAPTIRABİLİYORSUNUZ. Ben eşimin pasaportunun ön yüzüne adres değişikliği için not yazmıştım. Görevliye söyledim. O da sağ olsun DS 260’ da yazdığımız USA’deki adreslerimizi güncelledi. Evrak tesliminden sonra yine beklemeye başladık.

ÖDEME:
    Uzunca bir beklemeden sonra yine veznede (7 nolu banko, tam köşede) numaramız yandı. Ben görevliye o andaki dolar kurunu sordum çünkü ödemeyi kredi kartı ile yapacaktım. O da bilmediğini bankanız ne çekerse o kurdan çekilir dedi. Ama bankalar biraz yüksek kurdan çekiyor dedi. (Öğleden sonra kontrol ettiğimde Yapı Kredi Bankası 5,37 TL’den çekmeye çalışmış ancak aynı anda gerçek kur 5,25 TL idi.) Ben de görevlinin önündeki dosyalarımızı inceliyordum. Aldıkları evrakları hepimiz için ayrı ayrı karton dosyaların içine koymuşlar. Bu arada veznede kredi kartı şifresi girilen cihazın olmadığını fark ettim. Tam o sırada görevli kredi kartımın MAIL ORDER’a kapalı olduğunu ve ücreti çekemediğini söyledi. Tamam dedim ben de. Nakit olarak 1.320 USD (4 x 330 USD) ödedim ve tekrar beklemeye başladım.

EK BİLGİ:
    Bu aşamaya gelmeden önce neden çok uzun beklediğimizi de burada yazayım. 1 numaralı ailenin kazananı lise mezunu değilmiş. O yüzden 6 nolu bankoda görevliyle çok uzun süre konuştu. Yaklaşık 20 dk. kadar sürdü. Dinlene dinlene konuşmaya devam ettiler. Kadıncağız, görevliye, mesleğinin 2 yıllık deneyim gerektiğine ikna etmek için çok uğraştı. Ayrıca kadın sadece kendisi için 330 USD ödemiş ve eşi ve çocukları için ödeme yapmamış. Sonra görüşme olumlu gidince 3 kişi için daha 330 USD ödeme yaptılar. Tekrar 6 nolu bankoya dönüp yemin ettiler ve vizelerini aldılar. Bu ödeme planı sadece onlar için mi (lise mezunu olmayanlar) geçerli yoksa biz de aynısını yapabiliyor muyuz bilemedim.
    Bu arada beklerken www.yesilkartforum.com dan yazıştığım Türkmenistanlı Murat (@baymyrat) beni tanıdı ve yanıma geldi. Kendisi ile tanıştık ve konuştuk. Onun da sıra numarası 8 idi. (Yanlışım varsa düzelt @baymyrat kardeşim. Siz de almışsınız. Forumdan gördüm. Çok sevindim. )

GÖRÜŞME:
    Yukarıdaki durum nedeniyle bizim Türklerin görüşme yaptığı 6 nolu banko yaklaşık 1 saat boyunca 1 nolu aileyle ilgilendi. Sonra öncelikli olduğunu düşündüğümüz 7 sıra nolu aile görüşmeye geçti. Bu arada çocuklar orada oynuyor, su sebilinden su içip duruyorlar, tuvalete gidiyorlar, bize sarıyorlar. Biz hala bekliyorduk. Nihayet 3 numara yandı. Hep birlikte 6 nolu bankoya geçtik. Eşim ve bana sağ ellerimizi kaldırmamızı ve söyleyeceklerimizin doğru olduğuna dair yemin etmemizi istedi görevli bayan. Biz de yemin ettik. Nereye gideceksiniz dedi. Eşim cevap vermeden kızım “Texas” dedi. Houston dedik.
    -Orada tanıdıklarınız var mı?
    +Evet, arkadaşlarımız var.
    -Ne iş yapıyorlar?
    +Kendi işini yapan da maaşlı çalışan da var.
    -Siz ne iş yapacaksınız?
    +Buradaki tecrübemize istinaden sektörümüzle ilgili iş bakacağız.
    O arada oğlum Doruk geldi. Görevli “Amerika’da ne yapacaksın Doruk?” dedi. Oğlumda “Süt içeceğim.” dedi. “Haklısınız. Sabahın erken saatinde sizi buraya diktik. Çocuk acıkmıştır.” dedi görevli bayan. Sonrasında “Hayırlı olsun. Amerika’da başarılar.” dedi. Eşimle benim parmak izlerimizi aldı. Çocuklar 16 yaşından küçük olduğu için talihli olan eşimin parmak izlerini çocuklar için de kullanacağını söyledi.
    Son olarak ben Amerika’daki adresimin güncellenip güncellenmediğini sordum. Kadın kontrol etti ve güncellendiğini teyit etti. Evraklarımızın aslını iade etti.

SONUÇ:
    Karın ağrılarım geçmeye başladı, eşimle birlikte gülümsemeye başladık ve mutlu mutlu elçilikten ayrıldık.
    Darısı hepinizin başına.

• ⭐⭐⭐

@pashalp, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

merhaba arkadaşlar ben de mülakat deneyimimi paylaşayım belki okuyan arkadaşlara yardımcı olur. sabah saat 8.30 da randevum vardı . eşim ve 2 çocukla kuyruğa girdik. çocuklardan dolayı bizi öne aldılar .içeri girdik bize numara verdiler. beklemeye başladık . sonra numaramız yandı . evrakları teslim etmeye gitik. Banka hesap dökümanını istedi.ibraz ettim . görevli bu hesap cüzdanının son altı aylık dökümü olması gerektiğini söyledi .ben de bilmiyordum felan dedim. lütfen kabul edin dedim. sorun çıkarmadı kabull etti.
    neyse tekrar beklemeye başladık. numaramız tekrar yandı vize ücretini talep ettiler ( 4 kişi için toplam 1320 dolar ) kredi kartımı uzattım . birkaç denemeden sonra bana bu kart geçersiz başka kart var mı dedi ben de kartın aktif olduğunu bi kaç gün önce sağlık muanesini (toplam 6 bin tl ye yakın tuttu )bu karttan çektiğimi söylememe rağmen bi sonuç alamadım. izin kağıdı yazdı 1 saatlik .Hemen bankaya gidip nakit çektim dolar yapıp tekrar konsolosluğa döndüm .ücreti yatırıp tekrar beklmeye başladık. (konsolosluktan çıkınca eve gidip telefonu elime alınca bankadan kartınız yurt dışı kullanıma kapalıdır mesajını görünce jeton düştü. aranızda kartla ödeme yapacak olan varsa kartını yurt dışı kullanıma açtırıp öyle gitsin . )sonra tekrar numaramız yandı . mülakat oturumu başlamıştı . bütün ailece gişeye gitik.önce elekrtonik ortamda parmak izlerimizi aldılar sonra sağ ellerimizi kaldırıp yemin ettik doğruyu söleyeceğimize dair 🙂 daha sona bana işimi ve gideceğim yeri sordu . sonra eşime işini sordu ve vizeniz onaylanmıştır hayırlı olsun dedi.:) beklediğimizden çok kısa sürdü.
    mülakata gireceklere iyi şanslar.

• ⭐⭐⭐

@cnpist, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Gunaydin . Bu sabah 8:00de mulakata girdik . 7:45 iceri almaya basladilar , 8:00 de giris resepsiyondan numaramizi aldik. 30 dakika sonra evraklari teslim etmek icin cagirdilar. Esim asil talihli oldugu icin oglum ve ben oturduk , evrak teslim islerini isim halletti. Bu islem 15 dakika kadar surdu. Sonra kasaya odeme yapmak icin numaramizin yanmasini bir 15 dakika daha bekledik. 3 kisi icin 990USD nakit odeme yaptik. Sonra son mulakat icin tekrar beklemeye basladik. 15 dakika sonra sin mulakat icin cagirdilar . Esim yemin etti , hepimiz parmak izi verdik, esime ne doktoru oldugunu sordular , universitedeki bolumunu belirtti. Amerikada daha once bulunup bulunmadigini sordular , 2 sene yasadigini, gittigi universiteyi belirtti. Hersey yolunda gozukuyor , 3 ila 5 gun icinde pasaportlariniz ulasir, tesekkur ederiz dediler . İyi gunler dileserek ayrildik . İlk evrak grubunda verdiginiz , diploma asli, banka dokumanlari ve evlenme cuzdani orjinalini son gorustugumuz bey iade etti . 8:00 de girdigimiz binadan 9:20 de ciktik. Esim giderken cuzdanini gozlugunu bes bur torbaya koymustu , onu almadilar ve emanete biraktik. O kisimda cok gulduk cunku telefonlarida almama kararimiz vardi ama esim el aliskanligindan onu da cantaya atmis 😂 , emanete zaten birakma mecburiyeti vardi yani . Cikarken emanetten cantasini aldik , 5 TL odeme yaptik . Simdi pasaport bekleyecegiz. Yolumuz uzun ama keyifli gidiyor hersey . Umarim herkesinki kolay ve sorunsuz halolur . Bir tek , pasaport gelis durumunu nereden takip ediyoruz , onu hatirlamiyorum. Arada bakip kontrol edeyim diye . Sorularima sabirla cevap veren ya da okuyan herkese tesekkurler 🙂

• ⭐⭐⭐

@coder, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Herkese Merhaba,

Bugün itibariyle vize mülakatını tamamladım. Uzun ve sıkıcı bekleyiş son ana kadar devam etti. 8:30 randevusu için, 8:15’de sıraya aldılar, 8:20’de içerideydim.

Girişte sorun yaşamamak adına tüm elektronik cihaz, sıvı, metal eşyaları yanınıza almayın. Ben evraklarım dışında araba anahtarı ve cüzdanımla girdim.

Sıra numarası verildi ve bekleme alanının sonunda duvara yakın kısımda oturup beklemem söyledi. Yaklaşık 40dk beklemenin ardından 2dk içinde evrakları teslim ettim. Bazı insanların evrak teslimi çok uzun sürdü gözlemlerime göre. Nedenini bilmiyorum. Evrak teslim işlemi, bekleme alanının sonunda soldaki koridorda gerçekleşiyor. (10’lu numaraya sahip bankolar)

Yaklaşık bir 45dk beklemeden sonra vezneye para yatırma sırası geldi. (7 numaralı gişe, zaten Cashier diye yazıyor). Nakit 340 usd verdim, 10 dolar üzerini verdiler ve ödeme belgesini dosyama koydular. Dosya onlarda kalıyor.

Yaklaşık 20-25dk beklemenin ardından yine evrak teslim gişesinin orada 10’lu numaralardan birinde numaram işaret edildi. Genelde interview için 5-6 numaralı gişelerde işlem yapılıyordu ben orada beklerken diğer tarafta belirdi numaram.

Ve sakallı abi beni bekliyordu 🙂 Güzel bir günaydın ve hoşgeldin ile karşıladı. İngilizce konuşabilir misin dedi, denerim diyip gülümsedim, o da deneyelim o zaman dedi ve gülümsedi. İngilizce olarak, gerçeği söyleceğine sağ elini kaldırım yemin eder misin? dedi, ben de sağ elimi kaldırıp “I swear” dedim böylece o faslı geçtik.

Ne iş yaptığımı sordu, yazılım mühendisi olduğumu söyleyince, hangi dilde yazıyorsun dedi. Java ve C# ihtiyaca göre değişiyor dedim, güzel diyerek tebessüm etti.

Hangi okuldan mezun olduğumu sordu, söyledim. Master diplomamın e-devlet çıktısını vermiştim evrak tesliminde. Dilerse diplomanın aslının yanımda olduğunu söyledim gerek yok kırışmasın büyükmüş, konsolos bey’e verirsiniz dedi. Görüşmede konsolos sormadı diploma aslını.

Daha önce ABD’ye dip gitmediğimi sordu. gitmediğimi ilettim.

Avrupa’da hangi ülkelere gittiğimi sordu. Sanırım pasaportumda giriş çıkışları doğrulamak amacıyla sordu bunu. İlk başta anlam veremedim, yanlış mı anladım diyerek tekrar etmesini rica ettim. Fransa’ya, ingiltere’ye falan gittin mi dedi? Pasaportumda ki geçmiş tarihli vizeleri teyit etmek istediğini o zaman anladım ve vize olan ülkeleri sayarak gittiğimi söyledim.

Nerede yaşıyorsun istanbul mu diye sordu, hayır ankara’da dedim. Yalnız mı ailenle mi diye sordu, yalnız yaşadığımı söyledim.

Nereye gitmeyi planlıyorsun diye sordu. Ben de arkadaşımın adresini vermiştim, şimdilik oregon görünüyor, iş durumuna göre değişir tabi dedim. Haklısın dedi.

Mali evraklara baktı ve hesapta ne kadar var göremedim dedi. Bendeki kopyasını kontrol ederek miktarı söyledim. Tamam dedi. Araç ruhsatımı ve değerini gösterir belgeyi de eklediğimi söyledim. Bende, gördüm sorun yok dedi güldü.

Son olarak, ds-260 formunda belirttiğim adresin değişmesi için adresin yazılı olduğu kapıdı verdiğimi, gerekli güncellemeyi yapıp yapmadığını sordum. Kağıdı kontrol etti ve sorun yok dedi.

Son cümle olarak, tebrik ederim, vizenizi onayladım (congratulations, i issued your visa) diyerek, cumaya kadar Belirttiğim PTT şubesine pasaportumun gönderileceğimi söyledi. Teşekkür ettim ve ayrıldım.

Halâ içimde “bir şeyler ters gitmiş olabilir mi?” korkusu var içimde. Pasaport gelene kadar sürecek sanırım.

Süreci yaşayan, uzun bekleyen herkese kolaylıklar diliyorum. Umarım herkesin beklediğine değer.

Bu süreçte bilgi ve tecrübeleri ile destek olan herkese çok teşekkürler. Özellikle, @crazycells @semavi @mhepekiz @ayvalik10 a teşekkür ediyorum.

Sevgiler.

• ⭐⭐⭐

@ibo0, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhaba Arkadaşlar ,
    Bizimde vize görüşmemiz dündü, ve uzun bekleyişin ardından approved kelimesini duymak sevindirici gerçekten.
    Yardımcı olan sabırla tüm sorularımı yanıtlayan herkese teşekkür ederiz.
    Tecrübelerimi yazmak isterdim fakat bizede çoğu kişinin tecrübe ettiği gibi nerey gitceksin ne iş yapcaksın formaliteden sordu ve onaylandı dedi.
    Yardım edebilceğim herhangi bir konu olursa yardım etmek isterim tabiki.
    Yine beklemye devam pasaportlar haftaya elimize ulaşcak.

Herkese tekrardan çok teşekkürler.

@ibo0, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhaba Arkadaşlar ,
    Bizimde vize görüşmemiz dündü, ve uzun bekleyişin ardından approved kelimesini duymak sevindirici gerçekten.
    Yardımcı olan sabırla tüm sorularımı yanıtlayan herkese teşekkür ederiz.
    Tecrübelerimi yazmak isterdim fakat bizede çoğu kişinin tecrübe ettiği gibi nerey gitceksin ne iş yapcaksın formaliteden sordu ve onaylandı dedi.
    Yardım edebilceğim herhangi bir konu olursa yardım etmek isterim tabiki.
    Yine beklemye devam pasaportlar haftaya elimize ulaşcak.

Herkese tekrardan çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@supernovaa, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhaba forum uyeleri ve @crazycells

Oncelikle hepinize tesekkur etmek istiyorum. Ne zaman greencard ile ilgili bir sorum olsa en kisa sekilde cevaplandirdiniz..Sayenizde cok sey ogrendim ve dun olan mulakatimdan mutlu bir sekilde ciktim. Greencardim onaylandi!

Ben de sizlere kendi tecrubelerimden faydalanarak yardimci olmak isterim. Kisaca mulakatimi anlatayim. Oncelikle 8'de olan randevuma 7:40 ta gittim. Kapida 20 25 kisilik bir sira vardi. Gorevliye greencard icin 8 randevusu oldugumu soyledim ve siraya gecmemi soyledi. Saat 8 olunca hepimizi, ust aramasi yaparak iceri almaya basladilar. Iceri girdigimizde bana sira numarasi verdiler. Koridor gibi ayri bir bolumde yapiliyor bu gorusmeler. Benden once bir cocuklu es ve talihli vardi, vallahi acikcasi biraz soguk insanlardi...bu forumdan takip ediyolarsa selam ediyorum. Neyse ben yaklasik yarim saat bekledim, numaram yanmaya yakin, cantamla birlikte cuzdanimi biraktigimi farkedince buyuk bir panik yasadim. Gorevlilere soyledim ve panik yapmamami gorusmeden sonra bana bir kart yazabiliceklerini, cikip cuzdanimi alabilicegimi soylediler. Neyse numaram yandi, gorevli kadin pasaportumu, diploma fotokopimi, nufus ve adli sicil belgemi ve 1 fotograf istedi. Diplomamin fotokopiyi yoktu ve kendi cekti. Eski pasaportumu isteyip istemedigini sordum. Gecerli vize yoksa gerek yok dedi. Bunun haricinde ne AIS formumu ne de mali durumu isteyen belgeleri istemediler. Adres degisikligi talep ettim ve hemen orda yazdi. Sonrasinda kart yazip disari cikmama izin verdi. Cikip hemen aldim. Kasa kisminda numaramin yanik ve ucret alan kisinin beni sabirla bekledigini gordum. Gidip odeme yaptim. Yalniz kart ile odeme yapacak kisilere onerim, kartinizin mail ordera acik olmasi bende 2 kart calismadi ve 1i calisti bu sekilde. Dikkat edelim. Sonrasinda 5dk icinde konsolos cagirdi, yemin ettim ve parmak izimi aldi. Diplomamin aslini gormek istedi, bende master degree de oldugu icin onu da verdim. Bana geri verip, kriterlerimiz bu kadar yuksek degil dedi gulumsedi. So rasinda ne is yapiyosun dedi, bi kac kez forumda yazmistim, ben amerikada calisiyorum E2 vizesi ile ancak isler kotu oldugu icin surekli burdayim ve calisamiyorum. Bu konudan cekiniyordum. Fakat boyle anlatinca aa amerikada mi calisiyosun hangi eyalet dedi, california dedim. Hangi vize ile dedi E2 dedim, yalniz islerim kotu diyince e senin bir suru vizen var cok guzel gozukuyor, vizeniz onaylandi hayirli olsun dedi. Toplamda 2dk suremistir bu konusma. Sonrasinda diger vizelerin iptal olup olmayacagini sordum, gocmen olmayan tum vizeler iptal olacak dedi. Benim deneyimim bu sekilde. Arkadaslar nacizane tavsiyem kucuk seylere takilmayin, zaten cok cok buyuk bir sabika kaydiniz vs yoksa arkadan onay verildigini ve onlarinda bunu hic birseye bakmadan onayladiklarink dusunuyorum.

Tekrar hepinize tesekkur ederim. Herhangi bir sorunuz olursa bana buradan ulasabilirsiniz. Hepinize bol sans diliyorum

• ⭐⭐⭐

@Eski-Kullanıcı, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhaba arkadaşlar bugün olan mülakatımızda çok şükür vizemiz onaylandı. Unganlardan randevuyu 12 Mart’ta almıştık, ertesi güne sağlık raporlarımızı verdiler. Bu sabah saat 07:45 te randevumuz vardı. Saat 7:30 oraya vardık bebekli aile olduğumuz için sağolsunlar öncelik verdiler bize 0001 numarayı verdiler. Sırasıyla evrakları vize harcını ve görüşmeye gittik. Kısa ve her zamanki sorulan soruları sordular nereye gideceksiniz ne iş yapacaksınız tarzında. Vizeniz 5 iş günü içerisinde elinize ulaşacak dediler. Bu süreçte bize paha biçilmez tecrübelerini aktaran başta Ali cihan bey @crazycells olmak üzere tüm arkadaşlarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Numarasının current olmasını bekleyen ve randevu gününü bekleyen tüm arkadaşlara başarılar diliyorum.

• ⭐⭐⭐

@gunesdogdu, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhaba,
    Sağlık muayenesindeki deneyimlerimizi yazıyorum
    4 kişilik bir aileyiz. Sağlık muayene randevümüz 28 Ocak 2019 saat 10:15’te idi. Dr.Munganların muayenehanesine 50m uzaklıktaki bir otoparka aracımızı 3 saatliğine 8,5 TL’ye saat 9:30’da park ettik. Düzen laboratuvarın yanındaki işhanının 4. Katına Prof. Dr. Mehmet Mungan’nın muayenehanesine çıktık. Randevu saatimizden 45 dakika önce gittik. Bizim dışımızda kimse yoktu. Hemen işlemlerimize başladılar. Pasaportlarımızı ve case numaramızı yazılı olduğu belgeyi istediler ve verdik. İşlemlere başlıyoruz lütfen oturun dediler. Case numaramızı bilgisayara yazdıktan sonra case numaramızın yazılı olduğu belgeyi geri verdiler. Sonra bizi tek tek çağırarak webcam ile fotografımızı çektiler. Sonra bir forma imza attırdılar. Çocuklarımın formuna eşimin imzalamasını istediler. Bu işlemlerin hepsi 10 dakika sürdü.
    Pasaportlarımızın içinde koydukları bir form ile 3.kattaki Düzen laboratuvarına gidin işlemlerizi yapıp gelin dediler. Bir kat aşağı inip kayıt bölümünden iki kişi (ben ve eşim) için 235 USD istediler. Ben 300 verdim 200 aldılar diğerini nakit veya kartla ödeyin dediler. Çünkü USD üstü yokmuş. Biraz yüksek kurdan 35 USD için ayrıca 185 TL ödedim. (Bence yanınıza kişi başı için 118 usd alın).
    Sonra bekleyin size sesleneceğiz dediler. Burası bayağı kalabalıktı yaklaşık 20 dakika sonra sırayla beni ve eşimi kan ve idrar tahlil örnekleri için çağırdılar verdik ve forma imza attırdılar. Şimdi yine solanda bekleyin akciğer (x-ray) filmi için sesleneceğiz dediler. 30 dakika daha bekledik. Bizi x-ray için çağırdılar. Sadece belimizin üzerindeki giysileri atlet hariç çıkarmamı istediler ve film çektiler (Pratik olması açısından tişört veya kazak giyin ki düğmelerle uğraşmayın). Bu işlem, yaklaşık 2-3 dakika sürdü ve forma bir imza daha attırıp form ve pasaortumuzu geri verip 4. Katta gitmemizi söylediler. Toplam Düzen laboratuvarında yaklaşık 1 saat kaldık.
    4.katta geri gidip form ve pasaportumuzu verdik. Muayenede için bekleyin dediler. İçerisi çoğunluğu iranlı olmak üzere bayağı kalabalıktı. Yaklaşık 30 dakika sonra bizi tek tek çağırdılar. Girişteki asistan kız benim boy ve kilo ölçümü yaptı. Sonra alt çamaşır ve çorap hariç üzerimizi çıkarmamı ve mavi önlüğü giymemi ve Dr. Handan Mungan muayene için beklememi söyledi. Yaklaşık 10 dakika sonra Dr. Handan Mungan geldi. Muayene etmeye başladı, herhangi bir hastalığım, ameliyat, psikolojik bir hastalık geçirip geçirmediğimi sordu, intihar girişimi olup olmadığı, cinsel herhangi bir hastalığım, dövmem olup olmadığını sordu. Bu arada aşı kartımızı sordu aşı kartım yok ancak aşılarımın hepsiniz zamanında yaptığımı söyledim. Aşı kartı olmadığı için yapmak zorundayım dedi ve 4 adet aşı yaptığını söyledi ve işlemleri tamamladı.
    Eşimi de çağırdı sonra çoçuklarımı da çocuklarımın birine ben ve birine de eşim eşlik etti. Eşime de benzer sorular sormuş ve eşim doktor olmasına rağmen eşime de 4 adet aşı yapmış. Çocuklarımın aşı kartı vardı. Birisine sadece ilave grip aşısını birisine de hem grip hem de menenjit aşısını yaptı. Çünkü bunlar aşı kartlarında yokmuş. (Özellikle girip çok saçma bence para kazanmak için yaptılar. Zaten grip aşısının zamanı zaman kısıtlı ve anlamsız. )
    Sonra bekleme solanuna beklememizi istediler. 4 kişi içinde Munganlara da 920 USD ödedim. Sonra pasaportlarımızı iade edip yarın 16:00 sonuçlarımızı pasaportlarımızla beraber almamızı söylediler. Biz de ofislerinden ayrıldık. Tüm işlemler 1155 USD tuttu ve yaklaşık 3 saat sürdü. Bir sonraki gün saat 15:15’de gidip sonuçları aldık. (Mustafa)

@gunesdogdu, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhaba Arkadaşlar,
    Öncelikle vizemiz için şimdiden tebrik edenlere teşekkür ederim. Darısı bekleyenlerin başına inşallah.
    Deneyimlerimi yazıyorum.
    12 Şubat 2019 Saat 09:00 Mülakat görüşmemiz vardı. 6 yaşında oğlum ve 14 yaşında kızım olmak üzere 4 kişilik bir aileyiz.
    Saat 08:30’da arabayı 8 TL’ye Doktor Munganların ofisinin hemen aşağısında SGK’nın tanında Trafik Vakfının otoparkına park ettik. (Atatürk Bulvarı üzerinde). Telefon, canta, notebook gibi eşyaları arabanın içine bıraktık. Sadece konsolosluk evrakları ve cuzdanımız ile yürüyerek 5 dakikada konsolosluk arkasındaki 2 nolu yapıya vardık. Kalabalıktı hemen sıraya girdik. 08:50 gibi güler yüzlü bir görevli 2 adet fotogtafınız var mı diye sordu bizim pasaportları aldı. Sonra bizi içeri aldı ufak bir not la beraber geri verdi. Bu esnada 6 yaşındaki oğlum ile sohbet etti. Bu esnada ilk nizamiye girerken montlarımızı çıkarmadan önünü açmasını söyledi. avuçlarımızın içine ve montlarımızın cep kısmına bir kağıt sürttü ve güvenlik için dedi sonra montlarını geri kapatın ki üşümeyesniz diye uyardı. Sonra tek tek içeri alındık. Havalanı güvenlik girişi gibi saat, cuzdan, gözlük, kemer çıkarıp içeri girdik.
    Yaklaşık 10 metrelik bir bahçeden geçip başka bir buroya içeri girdik. Zaten başka kapıda yoktu. Oradaki görevli pasaportlarmızı tekrar istedi. Bu arada fotografınızı gözlüksüz çektiniz değil mi diye bana sordu. Çünkü gözümde gözlük vardı. Ben de sıkıntı yok dedim. 0010 numara ile beraber pasaportlarımızı geri vererek lütfen bu salonda oturun ve ekranda numarasınız izleyin sizlerin numarası yandığıda bankoya gidin dedi.
    İçeri bayağı kalabalıktı. L şeklinde bir 1-11 karar kapalı camlar ardında bankolar var. 5-6 nolu bankoda interview, 7 nolu bankoda casher (Ödeme kasası) yazıyordu. 15 dakika numaramısın yanmasınıa bekledik. Büyük ekranda 0010 numaramız 10 numaralı bankoda için yandı. Ben evraklarımla beraber gittim. Türk kibar bir bayan memur aileniz yokmu ben de var oturuyorlar dedim. Lütfen çağırın dedi ailemde geldi. Kızım ve oğlumla yine sohbet etti. Pasaport ve 2 adet fotograf istedi. Verdik. Pasaportları kontrol ettikten sonra yerinden ayrıldı başka tarafa gittik. Hemen gelmeyince stres bastı ancak elinde 4 adet boş klasörle gelince sevindim. Sonra evlilik cüzdanı ve 2 adet fotokopisini istedi. Sonra tüm evrakları verin dedi. Ben tek tek vereyim dedim yok hepsini verin ben dosyalarım dedi. Ben hepsinin üzerine postitler yapıştırmıştım hepsini beraber verdim. ( 4 adet Nufus kayit ornegi, Evlilik Cüzdanı ve 2 adet Fotokopisi, Banka hesap yazısı, Arsiv kayitli adli sicil belgesi) Diplomanızı orjinalini de verin ben de hem lisans hemde yüksek lisansı diplamamı ve fotokopilerini birde e-devletteki mezuniyet belgelerimle beraber verdim. Bunları önündeki doküman listesine bakarak ve ayrıştırararak dosyalara yerleştirmeye başladı sonra bekleyin sizi tekrar çağıracağız dediler. 10 o bankoda uzun sürü süre başka birisini çağırmadı. Habuki evrakları tek tek alsaydı onun için daha kolay olacaktı. Ben de inşallah bu kadın bu kadar evrak içinde bir hata yapmaz diye eşime ve kızıma söyledim. Ve maalesef doğru çıktım. Çünkü ödeme yapmadan 6 numaralı bankoya interview için çağrıldık. Normalde önce ödeme için çağrılmalıydık. 6 nolu bankoda yine bir türk bayan memur idi. nereye gideceksiniz, neden Atlanta, Oradaki arkadaşlarınız ne iş yapıyor, siz ne iş yapacaksınız diye bana genel sorular sordu, oğluma ne yapacaksın dedi oğlum disneye gideceğim deyince çok iyi yaparsın dedi hangisine gideceksin Bora dedi oğlum bilmiyorum deyince Amerikada çok disney var dedi. Sonra daha önce Amerikaya gittiniz mi diye sordu bende oğlum hariç gittik dedim en son ne zaman gittiniz ben de 2014 yılında Orlando’ya gttik deyince Oğluma Orlandı Disneye git orası hem Atlantaya yakın hemde çok iyi dedi. sonra Kızıma ne yapacaksın dedi. Kızımda eğitime devam edeceğim dedi, okulunu falan sordu sonra oğluma da okulunu sordu. En son Eşime siz ne iş yapıyorsununuz diye sordu Eşim de diş hekimiyim siz ne yapacaksınız diye sordu O da denklik alıp diş hekimliği yapacağım dedi. Bu arada bizim parmak izlerimizi aldı. Ben de Ödeme için çağrılmadık dolayısı ile ödeme yapmadık dedim. Gerek yok dedi yapmış görünüyorsunuz dedi. Ben kibar bir şekilde bir karışıklık var kişi başı 330 USD yazmıştınız dedim ben bunu ödemedim deyince. Bir kontrol edeyim dedi. Evet gerçekten çağırılmamışsınız dedi. Lütfen bekleyin sizi tekrar çağıracağız. Oturmaya geçip Bekledik 2 dakika sonra 7 numarası bankoya çağrıldık. 4 kişi için nakit olarak 1320 USD ödenme yaptık. Yine bekleyin dediler. Yaklaşık 5 dakika sonra yine 6 numaralı için numaramız tekrar yandı az önce görüşme yapan bayanla görüşmeye devam ettik. Kızımın parmak izlerini de aldı 14 yaşını doldurandan alıyoruz dedi. Sonra oğlum için benden (Talihliyim) sadece sol elimin 4 parmağı için parmak izlerimi aldı. Sonra oğlumun yüzüne bakarak hadi sen de parmak izleri için elini koy deyip oğlumun gönlünü aldı. Oğlumda böylece mutlu oldu. Tebrikler vizeniz onaylandı. 5 iş günü içinde PTT şubesine göndereceğiz dedi. İşleminiz tamamdır dedi.
    Biz de mutlu olarak sandalyelere bıraktığımız montlarımızı giyip içerdeki sebilden su içip dışarı çıktık. Toplam bu süre tam olarak 1 saat sürdü. Çıktığımız da Ömer Bey ve ailesi bizi büfenin hemen yanında bekliyorlardı. Konsolosluk karşısındaki simit fırınında beraber çay kahve simit yeyip birbirimizi tebrik ederek sohbet ettik. Gelecek seyahat planımızdan bahsettik sonra bizi istanbula yolcu ederek vedalaştık.

• ⭐⭐⭐

@dearosemary, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Greencard talihlisi babamın olduğu dört kişilik aileyiz. 9:15 te olan randevumuz için sabah 8 de konsolosluk önündeydik biraz bekledik, 15 dakika içinde arama yapılıp içeri alındık. sıramızı alıp beklememiz söylendi. orada görevliler bizi yönlendirip ne yapıcağımızı adım adım anlattılar. sıramız geldi ilk önce gidip istenilen belgeleri teslim ettik, memur belgelerinizde eksiklik yok diyerek olumlu ve gülümseyerek konuştu, sonrasında ikinci kez sıra bekleyip para ödemesini yaptık dört kişilik aile için 1320 dolar (türk lirası nakit ödeme mümkünmüş), tekrar sıramız geldi ve çok tatlı bir kadınla görüştük. ilk önce elimizi kaldırıp yemin ettirdi. nereye gitmeyi planlıyorsunuz, neden o eyaleti seçtiniz diye sorular sordu. babam arkadaşlarının orada olduklarını anlattı, onların yanına gideceğimizi söyledi. greencard olayını nereden duydunuz ve başvurdunuz diye sordu, babam da arkadaşlarının greencard kazandıklarını onlardan duyduğunu söyleyince gülümsedi ve arkadaşlarının ne iş yaptıklarını onların ne zaman gittiklerini sordu. babamın ne iş yaptığını ve orada ne yapmayı planladığını sordu. sıra bana geldi ingiliz dili ve edebiyatı okuduğumu öğrenince senin ingilizcen varmış ailene yardım edersin artık diye espiri yaptı😌yani görüşme esnasında zaten biz kazanmışız gibi hissettirdi sürekli geleceğe yönelik oraya gidince şöyle yaparsınız böyle yaparsınız artık tarzında konuştu. parmak izlerimizi aldı. birkaç espiri daha yapıp bizi güldürdükten sonra da tebrikler vizeniz onaylanmıştır cümlesini duyduk. biz çok sevindik gözlerimizden anladı o da güzel dileklerde bulundu ☺️ saat 11 e doğru görüşme sona erdi. bizim deneyimimiz böyleydi gerçekten pozitif düşünmek de çok önemliymiş, umarım herkese nasip olur, güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.🧚🏼♀

• ⭐⭐⭐

@kuzeyyuzu, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

5 kasimda olan mulakatimizi sizlerle biraz gec paylasiyorum yogunluktan dolayi kusura bakmayin. Başta @crazycle olmak üzere yardımcı olan,deneyimlerini paylaşan forum üyelerine içtenlikle teşekkür ederiz. Sabah 09:00 da olan görüşmeye ne olur ne olmaz diye Ankara Elmadağ dan 06:00 hareket ettik. Saat 07:00 gibi elçilik civarindaydik, şansımıza polis noktasının hemen yanındaki meyhanenin onu boştu aracı oraya park ettik. Yakınlarda bir pastahane var bir seyler yemek icin oraya gittik. Pastahaneci biraz suratsızdı, dibine kadar pozitif enerjimizi bozmayacağız modundaydık ki ilk hamle pastahaneciden geldi:) Sonrasında saat 08:00 gibi sıraya girdik içeri girerken pasaportu kapidaki gorevli alip iceri giriyor sonrasinda gelip pasaportu veriyor ve resimleri kontrol ediyor. Güvenlik kontrolunde elektronik her sey yasak kumandali arac anahtarlari dahil. Benim kumanda sokulebildigi icin sadece anahtari aldim ayrica bayan kol cantalarida yasak. Iceri girdigimizde ilk masada sira numaramiz verildi pozitiflik adina ikinci darbe buradan geldi somurtkan gorevli pek soguktu:) Biraz sendeledik ama pozitifliğimizden ödün vermedik. Icerisi epey kalabalikti pazartesi olmasinin dezavantaji sanirim.Oturdugumuz yerin arkasinda gorusme yapilan bankolar vardi dolayisiyla konusmalara ve sonuclarada taniklik ettik. İste bu noktada aile birlesimi icin ellerinde kalin kalin evraklarla gelen tahminim İranli üç bayan da red yedi cok uzulduk biride aglayarak ayrildi, bu bizim pozitifligimiz konusunda bizi biraz etkiledi. Ardinda iki gorusmeci aileye de beyaz idari islem kagidi gosterilince ahaaaa pozitiflik elden gidiyor:)) tirsmaya basladik hafiften. Yaklasik 30 - 45 dk sonra numaramiz yandi nereden bilecektik pozitiflik neymis gorecegiz birazdan. Resmen gorevli hanim bizi yerle bir etti, en son hanim tut sanirim bayiliyorum moduna girmeme az kalmisti.Evrak teslim icin geldigimiz bankoda o lanet diyafon calismiyordu ve gorevli gercekten cok sinirli ve gergindi üstelik biz gercekten anlamiyorduk... iste bu bize gelen olumcul darbeydi belgeleri istiyor ama ne oldugunu anlayamiyorduk. Alllahtan bizim hanim soguk kanli da az ses gelse de verdik evraklari. Banka hesabinda 20bin$ gostermemize ragmen bize sponsor varmi diyince yerlerde surunen pozitifliğimiz sizlere rahmet. Burayi terk ederken bir baktim benim sabika kaydini almamis kafada bin tane olasilik etrafta dolanan gorevliye sordum almadi diye isterse hic bir evragida almaya bilir dedi ama bu beni rahatlatmadi tabiki.Size tavsiyem evraklari sakin ayri ayri koymayin hepsini bir seffaf dosyaya koyun ve bankoya gelince posetten cikarin ve bekleyin ayrica resimleride onceden plastik fotografliktaysa cikarin cunku ben resimleri cikaramadim ve sinirli gorevli beni dovecekmis gibi bana kisa bir sure bakti. Neysene yine geldik bekleme salonuna numara tekrar yandi ve biz bu sefer odeme bolumune gectik iki kisi icin 660 $ odedik kredi kartindan cekseydi ogun kur 5.4 olmasina ragmen 6 dan cekeceklerdi mumkunse nakit ile odeyiniz. Buyuk an yaklasik 30dk sonra geldi ve gorusme bankosuna gectik. Orada benim meshur sabika kaydimi guleryuzlu gorevli hanim tekrar istedi. Gorusme kismindaki hanimefendi gercekten cok guleryuzlu idi ve tavri enerjimizi yerine getirmisti. Sonrasinda ellerimizi kadirip yemin ettik parmak izimizi aldilar nereye gideceksiniz diye sordu suan emin degiliz ama dogu yakasi olacak dedik, biz icimizden kendimizi gelecek sorulara hazirlarken derinden gelen tebrikler kelimesi kulagimizda slowmotionda yankilanirken, agizlarimiz da kulaklarimizda yerini almisti bile :)). Bitti mi baska soru yokmu vizeyi aldik mi bir saskinlik bir sevinc... O an cok mutlu bir tecrubeydi.6 kasimda vizeler onayladi 7 kasimda pasaportlari aldik darisi tum adaylarin basina. Siz siz olun pozitif dusunun:)

• ⭐⭐⭐

@Sefa, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Yeniden merhaba! Yaklaşık bir yıldır süren uğraşımız, dün itibari ile Green Card vizesi almaya hak kazanmayla şimdilik sona erdi. Anladığımız kadarıyla asıl uğraş, esas şimdi başlıyor.

Üç Kişilik bir aileyiz. Bazen eşlerden biri çok telaşlıyken diğeri bir o kadar sakin kalmayı başarabiliyor. Bu durum bir çeşit evlilik aurası galiba. Oldum olası resmi evrakların, hep son dakikada bir sürpriz çıkarabilecek potansiyeleri bulunduğunu düşünürüm. Aslında gereğinden fazla kontrolun, kontrol kaybına neden olabilecek ilk sebep olduğunu ikimiz de biliriz ama son bir kez kontrol etmekten kimseye bir zarar gelmez değil mi 🙂 (Telaşlı kısmı kimin temsil ettiği hususunda şu anda kendimi ele veriyorum galiba)

Buna rağmen her zaman işi ters giden taraf ben olurum. Eşimin işleri de bir şekilde rayına oturur. Zaten talihli de kendisi oluyor.

7 Mart'taki mülakat randevumuz için, 4 Mart'a sağlık randevusu aldık. 4 Yaşındaki kızımız muayene/hastane ortamlarından, evvelden yediği aşıları unutamadığı için olsa gerek, hep çekinmiştir. Unganlar'ın ofisinin de ne tür bir yer olduğuna uyandığı anda biraz işimizi zorlaştı 🙂 Uzun uğraşlar sonucu fotoğraf için ikna edebildik. Öğleden önceki randevumuzda pek fazla Türk yoktu. Çoğunlukla İranlı olduğunu düşündüğümüz aileler vardı. Randevu oluşturduktan sonra, Unganlar'dan gelen mailde hangi belgeler isteniyorsa onları götürdük. Yazıyı gereksiz sayılabilecek ayrıntılarla boğmayı istemem, ancak yol göstermesi açısından tek tek yazayım. (Daha fazla ayrıntı isterseniz, özel mesaj yazmaktan çekinmeyin lütfen)

• Pasaportlarımız,
    • Case Number'ın yer aldığı belgenin çıktısı,
    • Unganlardan gelen mailin, maildeki tavsiye üzerine birer çıktısı,
    • Kızımızın daha önce olduğu aşıları gösteren imzalı kaşeli belge, (Aşıların yapıldığı aile hekimliğinden temin ettik)

Bu kadar.

Önce pasaportlarımızı aldılar, sonra fotoğraflarımızı çektiler.
    Düzen Laboratuarında tahlillerimiz yapıldı.
    Muayenemiz yapıldı.

Ücreti ödedik ve sağlık randevumuz sona erdi. (İki yetişkin bir çocuk için laboratuvar dahil toplam 1040$)

7 Mart 09:15'teki randevumuza 09:15'te ancak yetişebildik, Kızılay'daki sabah trafiği zirvedeydi. Biz Ankara'ya bir gün öncesinden gelmek durumunda olduğumuz için, Ankara'dan veya Ankara'ya yakın bir şehirden gelenler negzel ya.

İlk önce, bu süreçlerin başrol oyuncusu pasaportlarımızı teslim ettik, İlk kapıda üstümüz arandı. Daha sonra berlgelerimizin bulunduğu dosya ve montlarımız, X-ray cihazından geçti, biz de duyarlı kapıdan geçtik. İçeriye klasik saatleri alıyorlar ancak akıllı saat almıyorlar. Bu nedenden ötürü bir hanımefendi, akıllı saatini bir yere emanet bırakmak için sıradan çıkıp yeniden sıraya girmek zorunda kaldı. Aklınızda bulunsun. Biz buradaki arkadaşların aktardığı deneyimlerden ötürü yanımıza metal yoğunluklu eşya almamaya özen göstermiştik. Giriş, havaalanı giriş prosedürüne benziyor. Biz bir akrabamızla geldiğimiz için, kişisel eşyalarımızı kendisine bıraktık. Sağolsun, bizi kapıda, Öss'ye giren çocuğunu bekleyen bir ebeveyn gibi bekledi. Yanında herhangi biri bulunmayanlar için ücret karşılığında, kurumun karşısındaki büfe emanet kabul ediyormuş. (Bu bilgiyi yazmadığımızda, bu başlığa bırakılan post kendi kendini imha ediyormuş, kesin bilgi)

İçerisi oldukça kalabalıktı. içerde işleyen süreç, aldığımız sıra numarası üzerinden devam etti. Sıramız tabelada yanana kadar yaklaşık 30 dakika bekledik. Burada belirtmeliyim ki, içerisinin gerçekten farklı bir havası var ya da bize öyle geldi. bilmiyoruz. Gayet güler yüzlü bir hanımefendi randevu mailinde yer alan belgeleri tek tek istedi. Bilindiği üzere, mülakata katılan herkes, kendi durumuna uygun olan belgeleri temin ediyor. Ben bizden istenen belgelerin ne olduğunu yazayım. (Detay öğrenmek isteyenler özel mesaj yazmaktan çekinmesin lütfen)

• Pasaportlarımız
    • Sağlık raporlarımız (Kapalı zarflar)
    • Talihlinin diploması ve bir adet diploma fotokopisi,
    • Mali geçim kanıtı (Talihlinin, imzalı kaşeli, banka hesap dökümü,
    • Nüfus Kayıt Örneği (Vukuatlı/E-Devlet'ten aldık)
    • Evlilik Cüzdanı ve iki adet fotokopisi
    • Adli Sicil Kaydı (Arşiv Kayıtlı/E-Devletten aldık)
    • İkişer adet 5x5 Fotoğraf.

Bu Kadar.

Bu belgeleri teslim ettikten sonra yine sıra numaramız üzerinden üç kişi için 990$ ödeme yaptık. Beklemeye başladık.

Sıramızın yazdığı bankoya gittik. Yine oldukça güleryüzlü bir hanımefendi, önce parmak izlerimizi aldı. Daha sonra söyleyeceklerimizin doğruluğu üzerine yemin ettirerek, bize nereye gideceğimizi, ne iş yapacağımızı sordu. Kızımıza da Disneyland'ı tavsiye ederek, tebrikler vizeniz onaylandı deyip sormak istediğimiz bir şey olup olmadığınızı sordu. Biz kendisine teşekkür edip, kurumdan ayrıldık.

Bu forumdan çok faydalandık. Burada yazan, deneyimini paylaşan, yol gösteren, sabırla her sorumuza cevap veren bütün arkadaşlara, bir selamı esirgemeyen tüm dostalara ve sayın @crazycells'e teşekkürü bir borç biliriz.

@Sefa, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Yeniden merhaba! Yaklaşık bir yıldır süren uğraşımız, dün itibari ile Green Card vizesi almaya hak kazanmayla şimdilik sona erdi. Anladığımız kadarıyla asıl uğraş, esas şimdi başlıyor.

Üç Kişilik bir aileyiz. Bazen eşlerden biri çok telaşlıyken diğeri bir o kadar sakin kalmayı başarabiliyor. Bu durum bir çeşit evlilik aurası galiba. Oldum olası resmi evrakların, hep son dakikada bir sürpriz çıkarabilecek potansiyeleri bulunduğunu düşünürüm. Aslında gereğinden fazla kontrolun, kontrol kaybına neden olabilecek ilk sebep olduğunu ikimiz de biliriz ama son bir kez kontrol etmekten kimseye bir zarar gelmez değil mi 🙂 (Telaşlı kısmı kimin temsil ettiği hususunda şu anda kendimi ele veriyorum galiba)

Buna rağmen her zaman işi ters giden taraf ben olurum. Eşimin işleri de bir şekilde rayına oturur. Zaten talihli de kendisi oluyor.

7 Mart'taki mülakat randevumuz için, 4 Mart'a sağlık randevusu aldık. 4 Yaşındaki kızımız muayene/hastane ortamlarından, evvelden yediği aşıları unutamadığı için olsa gerek, hep çekinmiştir. Unganlar'ın ofisinin de ne tür bir yer olduğuna uyandığı anda biraz işimizi zorlaştı 🙂 Uzun uğraşlar sonucu fotoğraf için ikna edebildik. Öğleden önceki randevumuzda pek fazla Türk yoktu. Çoğunlukla İranlı olduğunu düşündüğümüz aileler vardı. Randevu oluşturduktan sonra, Unganlar'dan gelen mailde hangi belgeler isteniyorsa onları götürdük. Yazıyı gereksiz sayılabilecek ayrıntılarla boğmayı istemem, ancak yol göstermesi açısından tek tek yazayım. (Daha fazla ayrıntı isterseniz, özel mesaj yazmaktan çekinmeyin lütfen)

• Pasaportlarımız,
    • Case Number'ın yer aldığı belgenin çıktısı,
    • Unganlardan gelen mailin, maildeki tavsiye üzerine birer çıktısı,
    • Kızımızın daha önce olduğu aşıları gösteren imzalı kaşeli belge, (Aşıların yapıldığı aile hekimliğinden temin ettik)

Bu kadar.

Önce pasaportlarımızı aldılar, sonra fotoğraflarımızı çektiler.
    Düzen Laboratuarında tahlillerimiz yapıldı.
    Muayenemiz yapıldı.

Ücreti ödedik ve sağlık randevumuz sona erdi. (İki yetişkin bir çocuk için laboratuvar dahil toplam 1040$)

7 Mart 09:15'teki randevumuza 09:15'te ancak yetişebildik, Kızılay'daki sabah trafiği zirvedeydi. Biz Ankara'ya bir gün öncesinden gelmek durumunda olduğumuz için, Ankara'dan veya Ankara'ya yakın bir şehirden gelenler negzel ya.

İlk önce, bu süreçlerin başrol oyuncusu pasaportlarımızı teslim ettik, İlk kapıda üstümüz arandı. Daha sonra berlgelerimizin bulunduğu dosya ve montlarımız, X-ray cihazından geçti, biz de duyarlı kapıdan geçtik. İçeriye klasik saatleri alıyorlar ancak akıllı saat almıyorlar. Bu nedenden ötürü bir hanımefendi, akıllı saatini bir yere emanet bırakmak için sıradan çıkıp yeniden sıraya girmek zorunda kaldı. Aklınızda bulunsun. Biz buradaki arkadaşların aktardığı deneyimlerden ötürü yanımıza metal yoğunluklu eşya almamaya özen göstermiştik. Giriş, havaalanı giriş prosedürüne benziyor. Biz bir akrabamızla geldiğimiz için, kişisel eşyalarımızı kendisine bıraktık. Sağolsun, bizi kapıda, Öss'ye giren çocuğunu bekleyen bir ebeveyn gibi bekledi. Yanında herhangi biri bulunmayanlar için ücret karşılığında, kurumun karşısındaki büfe emanet kabul ediyormuş. (Bu bilgiyi yazmadığımızda, bu başlığa bırakılan post kendi kendini imha ediyormuş, kesin bilgi)

İçerisi oldukça kalabalıktı. içerde işleyen süreç, aldığımız sıra numarası üzerinden devam etti. Sıramız tabelada yanana kadar yaklaşık 30 dakika bekledik. Burada belirtmeliyim ki, içerisinin gerçekten farklı bir havası var ya da bize öyle geldi. bilmiyoruz. Gayet güler yüzlü bir hanımefendi randevu mailinde yer alan belgeleri tek tek istedi. Bilindiği üzere, mülakata katılan herkes, kendi durumuna uygun olan belgeleri temin ediyor. Ben bizden istenen belgelerin ne olduğunu yazayım. (Detay öğrenmek isteyenler özel mesaj yazmaktan çekinmesin lütfen)

• Pasaportlarımız
    • Sağlık raporlarımız (Kapalı zarflar)
    • Talihlinin diploması ve bir adet diploma fotokopisi,
    • Mali geçim kanıtı (Talihlinin, imzalı kaşeli, banka hesap dökümü,
    • Nüfus Kayıt Örneği (Vukuatlı/E-Devlet'ten aldık)
    • Evlilik Cüzdanı ve iki adet fotokopisi
    • Adli Sicil Kaydı (Arşiv Kayıtlı/E-Devletten aldık)
    • İkişer adet 5x5 Fotoğraf.

Bu Kadar.

Bu belgeleri teslim ettikten sonra yine sıra numaramız üzerinden üç kişi için 990$ ödeme yaptık. Beklemeye başladık.

Sıramızın yazdığı bankoya gittik. Yine oldukça güleryüzlü bir hanımefendi, önce parmak izlerimizi aldı. Daha sonra söyleyeceklerimizin doğruluğu üzerine yemin ettirerek, bize nereye gideceğimizi, ne iş yapacağımızı sordu. Kızımıza da Disneyland'ı tavsiye ederek, tebrikler vizeniz onaylandı deyip sormak istediğimiz bir şey olup olmadığınızı sordu. Biz kendisine teşekkür edip, kurumdan ayrıldık.

Bu forumdan çok faydalandık. Burada yazan, deneyimini paylaşan, yol gösteren, sabırla her sorumuza cevap veren bütün arkadaşlara, bir selamı esirgemeyen tüm dostalara ve sayın @crazycells'e teşekkürü bir borç biliriz.

• ⭐⭐⭐

@israfil, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

29 Nisandaki (pazartesi) sağlık muayenesi sıkıntısız bir şekilde geçti. Gerekli testler yapıldı bir sorun çıkmadı raporumu aldım.
    Bugün (2 mayıs) sabah 9:15 te mülakatım vardı ,9:00 da oradaydım 9:40 gibi içeri aldılar, kayıt olması , belgelerin teslimi (varlık olarak 5000$ ve 50000 TL'lik araç gösterdim), mülakat toplam 1 saat sürdü. saat 11'e doğru vizeniz onaylandı cümlesini duyunca da mutlu mesut Ankara'dan ayrıldım.
    Darısı tüm bekleyen ve isteyenlerin başına.

• ⭐⭐⭐

@necla343434, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

İyi akşamlar arkadaşlar.Öncelikle forumdaki tüm arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ederim.Bu süreçte çok şey ögrendim bu forumda.Bugün mülakatım vardı ve onaylandı.Ben eşim ve iki çocugumla dün akşam best hotele geldik.Yakın olsun diye burayı tercih ettik.Araba gürültüsü çok var gürültüden uyuyamazsınız zaten heyecandan uyumadikta diyebilirim.😉Saat 8 gibi konsolosluk önündeydik.Konsolosluk önündeki görevli saati gelenleri çagırdıginda sıraya giriyorsunuz tek tek içeri alıniyorsunuz.Görevli elindeki küçuk bez parcasını elimize sürdü.ufak bir üst araması güvenlik kontrolu derken ilk giristeki görevliye pasaportumuzu verdik.Giris işlemlerini yaparak numara kagıdı verdi.Oturmamızı numarayı takip etmemizi söyledi.ilk numara yandıgında evrakları teslim ettim.pasaportlarımızi nufus kagıt örnegi iki resim sicil kaydı evlilik cüzdanı banka hesap dökümünu görevli bayan istedi.Tekrar oturup bekledik yaklaşık yarım saat sonra tekrar çagrıldım ödeme yaptım.Yarım saati geçtikten sonra iki yaşındaki oglum huzursuzlanmaya başladı.Bize çok sıkıntı çıkardı.Ortada gezen görevli numaramı sordu.içeri gidip benim işlemlerimin hızlanmasını söyledi ve hemen çagırdılar.Oglum çok agladigi için başka bir konsolos gorevlisi şeker verdi.sustu oglum 🤣Konsolos yemin ettirdi parmak izi alırken nereye gitcegimi sordu.Sonra evraklarımın tam oldugunu vizemin onaylandıgını söyledi 5 gün içinde pasaportlarımın gönderilecegini söyledi.
    Not:Küçuķ çocugunuz varsa onların sevdigi yiyecek gibi şeyleri yanınıza almayı unutmayın Girişte bırakıyorsunuz istediğinizde rahatlıkla alıyorsunuz.Oyalanmaları için.Çunkü alan dar çocuklar sıkılıyorlar.
    Konsolosluk görevlileri hepside çok yardımsever güleryüzlü insanlar.
    En önemlisi sakın korkmayın hayalinizde canlandırdıgınız gibi degil.
    Ben vizem onaylandı darısı başınıza

• ⭐⭐⭐

@fireandwater, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar, biz dün vize basılı pasaportlarımızı aldık. Uzun soluklu bekleyişin neticesini görmenin verdiği şaşkınlıkla sürecimizden bahsedeyim. Biz belirli sebeplerden dolayı ilk mülakata gidemedik.(Aralık ayında idi).Tekrar mülakat tarihi istedik Nisan ayına verdiler. Sonra konsolosluk personel yetersizliğinden Mayıs'a erteledi görüşmemizi. Vardır bir hayır dedik, evrakları hazırlamaya başladık. Her şeyi hazırladık, banka dökümleri, ais kaydı, otel, unganlar, aşılar... Vb. En son e-devletten sicil kaydı alırken eşimde sicil kaydı çıktı. Ad-Soyadı-Baba Adı- Doğduğu şehir ve ilçesine kadar aynı olan bir kişinin sicilini eşime işlemişler. Biz şok tabiki.40 yıl düşünsem böyle bir şey aklıma gelmez. Sen git bir yerlerde suç işle sonra da gel başkasının kaderiyle oyna. Neyse pes etmedik gerekli yerlere başvurduk, temiz kağıdı alıp sicilinin silinmesi yaklaşık 2 ay sürdü.(Süreçle ilgili detayları ilgili başlıkta yazacağım.) Biz ikinci mülakata gidemedik haliyle. Ne diyeceğiz oradakilere, sicil var ama bize ait değil mi diyeceğiz. Tam 2 ayda sildiler. Cimere falan da yazdık, avukatımızda ilgilendi sağ olsun. Biz tabiki yeniden mülakat istedik, bu seferde Temmuza verdiler.
    Unganlarda 4 kişi için toplam 7000TL civarı ödedik.(Mevcut kur üzerinden 5.63 den TL ile Kredi Kartından ödeme yaptık.)Biz önceden Hepatit A /Hepatit B/ Tetanos ve grip aşılarını yaptırmıştık. Buna rağmen Unganlarda bana ve eşime 2 aşı, çocukların aşıları tam olmasına rağmen Suçiçeği 2. doz aşılarını yaptılar.(Bu aşı Türkiye de yokmuş, yaptırmak zorunda olduğumuzu söyledi) Sağlık kontrolümüzü sorunsuz bir şekilde tamamladık. Gayet profesyonel, kibar, hızlı ve ilgiliydiler. Konsolosluk görüşmesinden 1 gün önce Unganlardan sağlık raporumuz aldık ve bir sıkıntı olmadığını söylediler. Oradan Best Otele (Konsolosluğun tam karşısında,4 yıldızlı bir otel )4 kişilik aile olduğumuz için süit oda verdiler, gecelik 300 TL idi. Otel iyiydi, tavsiye ederiz.
    Esas gün;
    Hazırlıklarımızı yaptık, sabah 8.30 da olan görüşmemize gittik. Güvenlikten geçtik, evraklarımızı verdik (evrakları bir sırayla alıyor, maddi döküm belgelerini alırken eşimin üzerine olan hesabı istemedi, gerek olmadığını sadece esas talihli olan benim üzerime olan hesabın dikkate alınacağını söyledi. Israr ve ricam üzerine eşimin hesap dökümünü de aldı.
    Konsolosluğa 4 kişilik vize ücreti olan 1320 doları nakit dolar olarak ödedik.(Kredi kartları ile çekim kabul ettiler ancak 5.63 olan kuru 6 olarak aldılar bizde nakit dolar olarak ödedik.)
    Parayı ödedik, en son görevliyle görüşme kaldı, e haliyle 2 yada 3 saat geçti, bizde de iki çocuk var, birinin tuvaleti geldi dedim eşime sen götür, onları gönderdim bu kez de diğerinin geldi, onlar geldi biz gittik. Tam o esnada sıra bize gelmiş, apar topar çocuğu tuvaletten çıkardım, koştur koştur geldim bankoya, ne göreyim pasaportlar bankoda(dedim eyvah AP ye kaldık)aslında normal bir süreç ama ben panikledim.2 defa mülakata gidemedik diye direkt AP ye bıraktılar diye düşündüm. Bu arada görüşmemiz İngilizce yapılıyor idi. Panikle görevlinin dediklerini anlayamadım. Siz siz olun sakin kalın, paniklemeyin. Diplomama baktı, bir şeyler söyledi evet dedim lisede öğretmenim, lise diplomamı istedi(ben lisede çalışıyorum dedim o galiba lisede okuduğumu düşündü.)bende yok dedim. Üniversite mezunuyum, lisede çalışıyorum dedim. Pasaportları önümüze uzattı, sizi bir kaç saat ya da bir kaç gün içinde tekrar görüşmeye çağıracağız dedi. Ben sadece Why? diyebildim. İyi ki demişim, açıklama yaptı ama anlayamadım panikten dolayı, Allah'tan o ara eşim ‘’We need a translator’’ dedi, görevli söylendi biraz haklı olarak, İngilizce öğretmeniyim ama konuşamadım panikten, nutkum tutuldu. Tam o esnada arkasından bir bayan geçiyordu onunla 3-5 dakika diplomama bakarak konuştular, sonra geldi tekrar pasaportları istedi. Tamam, siz İstanbul’a uçabilirsiniz dedi. Diplomamı da vermedi. Neye uğradığımızı şaşırdık haliyle. Dedik AP ye kaldık kesin. Bu pazartesi issued olana kadar emin olamadık. Herhangi bir eksik belge veya tutarsız beyanımız olmamasına rağmen görevli diplomamda bir noktaya takıldı ve o an için inisiyatif kullanamadı sanırım. Tavsiye: Siz siz olun ekstra konulara girmeyin sadece sorulan sorulara net ve yeteri kadar cevap verin.
    Dün de vize basılı pasaportlarımızı aldık. Bizim sürecimiz beklemediğimiz kötü sürprizler den kaynaklı biraz stresli geçti açıkçası. Kızgın kumlardan serin sulara atladık adeta. Gerçi asıl mücadele şimdi başlıyor ama olsun, bu aşamaya geldikten sonra onları da hallederiz diye düşünüyorum…
    Son söz: Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmiyor…

@fireandwater, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar, biz dün vize basılı pasaportlarımızı aldık. Uzun soluklu bekleyişin neticesini görmenin verdiği şaşkınlıkla sürecimizden bahsedeyim. Biz belirli sebeplerden dolayı ilk mülakata gidemedik.(Aralık ayında idi).Tekrar mülakat tarihi istedik Nisan ayına verdiler. Sonra konsolosluk personel yetersizliğinden Mayıs'a erteledi görüşmemizi. Vardır bir hayır dedik, evrakları hazırlamaya başladık. Her şeyi hazırladık, banka dökümleri, ais kaydı, otel, unganlar, aşılar... Vb. En son e-devletten sicil kaydı alırken eşimde sicil kaydı çıktı. Ad-Soyadı-Baba Adı- Doğduğu şehir ve ilçesine kadar aynı olan bir kişinin sicilini eşime işlemişler. Biz şok tabiki.40 yıl düşünsem böyle bir şey aklıma gelmez. Sen git bir yerlerde suç işle sonra da gel başkasının kaderiyle oyna. Neyse pes etmedik gerekli yerlere başvurduk, temiz kağıdı alıp sicilinin silinmesi yaklaşık 2 ay sürdü.(Süreçle ilgili detayları ilgili başlıkta yazacağım.) Biz ikinci mülakata gidemedik haliyle. Ne diyeceğiz oradakilere, sicil var ama bize ait değil mi diyeceğiz. Tam 2 ayda sildiler. Cimere falan da yazdık, avukatımızda ilgilendi sağ olsun. Biz tabiki yeniden mülakat istedik, bu seferde Temmuza verdiler.
    Unganlarda 4 kişi için toplam 7000TL civarı ödedik.(Mevcut kur üzerinden 5.63 den TL ile Kredi Kartından ödeme yaptık.)Biz önceden Hepatit A /Hepatit B/ Tetanos ve grip aşılarını yaptırmıştık. Buna rağmen Unganlarda bana ve eşime 2 aşı, çocukların aşıları tam olmasına rağmen Suçiçeği 2. doz aşılarını yaptılar.(Bu aşı Türkiye de yokmuş, yaptırmak zorunda olduğumuzu söyledi) Sağlık kontrolümüzü sorunsuz bir şekilde tamamladık. Gayet profesyonel, kibar, hızlı ve ilgiliydiler. Konsolosluk görüşmesinden 1 gün önce Unganlardan sağlık raporumuz aldık ve bir sıkıntı olmadığını söylediler. Oradan Best Otele (Konsolosluğun tam karşısında,4 yıldızlı bir otel )4 kişilik aile olduğumuz için süit oda verdiler, gecelik 300 TL idi. Otel iyiydi, tavsiye ederiz.
    Esas gün;
    Hazırlıklarımızı yaptık, sabah 8.30 da olan görüşmemize gittik. Güvenlikten geçtik, evraklarımızı verdik (evrakları bir sırayla alıyor, maddi döküm belgelerini alırken eşimin üzerine olan hesabı istemedi, gerek olmadığını sadece esas talihli olan benim üzerime olan hesabın dikkate alınacağını söyledi. Israr ve ricam üzerine eşimin hesap dökümünü de aldı.
    Konsolosluğa 4 kişilik vize ücreti olan 1320 doları nakit dolar olarak ödedik.(Kredi kartları ile çekim kabul ettiler ancak 5.63 olan kuru 6 olarak aldılar bizde nakit dolar olarak ödedik.)
    Parayı ödedik, en son görevliyle görüşme kaldı, e haliyle 2 yada 3 saat geçti, bizde de iki çocuk var, birinin tuvaleti geldi dedim eşime sen götür, onları gönderdim bu kez de diğerinin geldi, onlar geldi biz gittik. Tam o esnada sıra bize gelmiş, apar topar çocuğu tuvaletten çıkardım, koştur koştur geldim bankoya, ne göreyim pasaportlar bankoda(dedim eyvah AP ye kaldık)aslında normal bir süreç ama ben panikledim.2 defa mülakata gidemedik diye direkt AP ye bıraktılar diye düşündüm. Bu arada görüşmemiz İngilizce yapılıyor idi. Panikle görevlinin dediklerini anlayamadım. Siz siz olun sakin kalın, paniklemeyin. Diplomama baktı, bir şeyler söyledi evet dedim lisede öğretmenim, lise diplomamı istedi(ben lisede çalışıyorum dedim o galiba lisede okuduğumu düşündü.)bende yok dedim. Üniversite mezunuyum, lisede çalışıyorum dedim. Pasaportları önümüze uzattı, sizi bir kaç saat ya da bir kaç gün içinde tekrar görüşmeye çağıracağız dedi. Ben sadece Why? diyebildim. İyi ki demişim, açıklama yaptı ama anlayamadım panikten dolayı, Allah'tan o ara eşim ‘’We need a translator’’ dedi, görevli söylendi biraz haklı olarak, İngilizce öğretmeniyim ama konuşamadım panikten, nutkum tutuldu. Tam o esnada arkasından bir bayan geçiyordu onunla 3-5 dakika diplomama bakarak konuştular, sonra geldi tekrar pasaportları istedi. Tamam, siz İstanbul’a uçabilirsiniz dedi. Diplomamı da vermedi. Neye uğradığımızı şaşırdık haliyle. Dedik AP ye kaldık kesin. Bu pazartesi issued olana kadar emin olamadık. Herhangi bir eksik belge veya tutarsız beyanımız olmamasına rağmen görevli diplomamda bir noktaya takıldı ve o an için inisiyatif kullanamadı sanırım. Tavsiye: Siz siz olun ekstra konulara girmeyin sadece sorulan sorulara net ve yeteri kadar cevap verin.
    Dün de vize basılı pasaportlarımızı aldık. Bizim sürecimiz beklemediğimiz kötü sürprizler den kaynaklı biraz stresli geçti açıkçası. Kızgın kumlardan serin sulara atladık adeta. Gerçi asıl mücadele şimdi başlıyor ama olsun, bu aşamaya geldikten sonra onları da hallederiz diye düşünüyorum…
    Son söz: Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmiyor…

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

198

41.6k
Users

4.4k
Topics

430.1k

| | | |