Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar, ingilizceye yeminli tarafından çevrilen belgeleri noter onayı yaptırıyormuyuz mülakatta

• @kivooo DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar, ingilizceye yeminli tarafından çevrilen belgeleri noter onayı yaptırıyormuyuz mülakatta

Biz yaptırmamıştık. Sorun olmadı. Görmek istedikleri şey sizdeki belgelerin kendi dillerindeki karşılığı.. Yeminli tercüman yeterli oluyor.

• @gizemyavuz92 özel değilse ne çevirmiştiniz

@gizemyavuz92 özel değilse ne çevirmiştiniz

Dava belgesiydi çevirttiğimiz.

• Dosyaya bakınca fark ettim, bizimki noter yeminli tercümeymiş , bilmiyorum yeminler arasında bir fark var mı 😃 ama yazmak istedim ayrıca 🙂

• @gizemyavuz92 şimdi konustum kendileriyle çeviriyi oradan yapacağım çok çok teşekkürler

@gizemyavuz92 şimdi konustum kendileriyle çeviriyi oradan yapacağım çok çok teşekkürler

Rica ederim bol şans. Lazım olursa diğer arkadaşlara da buraya yazmış olayım, Garanti Tercüme Noter Yeminli / Taksim - 0212 232 31 23

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baymyrat ptt verildi diye mesaj geliyor daha sonra sen ptt den adresime gelmesi için ek para ödeme yapmadıysan şubeye gidip kendin alıyorsun

• Arkadaslar Mart ayi icinde randevusu olupta [email protected]'dan "CORRECTION - Your immigrant visa appointment" maili alan oldumu hic?
    Sanirim Mail ile attigimiz dokumanlari yanimizda getirmemizi istiyorlar artik. O yuzden correction maili atmislar.

"If KCC requested scanned copies of your documents before scheduling your appointment, please make sure to bring exactly the same documents you electronically submitted to KCC, including all the originals and translations."

• AİS e hak sahibi herkes için ayrı ayrı mı kayıt yapırmak gerekli ?

• @gkhn-clkkn evet orada kcc ye gönderdiğiniz belgeleri mülakata getirin diyor

• Yasaklı

@gkhn-clkkn evet geliyor muhtemelen "Nasılsa KCCye attım" diyerek mülakata götürülmemesini engellemek için. Zaten aynı belgeler bekleniyor

• @kivooo @mhepekiz fakat vukaatli nufus kaydinin gecerlilik suresi 1 ay ve dogal olarak suresi gecmis bir belge mail ile gonderdigim. Problem olmaz umarim.

• @gkhn-clkkn Sizden rutinin dışında istenmiş olan veya sizin rutin dışı göndermiş olduğunuz herhangi bir belge var mıydı? Mahkeme kayıtları veya yurt dışından alınmış adli sicil belgeleri vb.?

• Merhaba Arkadaşlar 12 Şubatta mülakatınız vardı ve çok şükür ki vizemiz onaylandı.

• Merhaba Arkadaşlar,
    Öncelikle vizemiz için şimdiden tebrik edenlere teşekkür ederim. Darısı bekleyenlerin başına inşallah.
    Deneyimlerimi yazıyorum.
    12 Şubat 2019 Saat 09:00 Mülakat görüşmemiz vardı. 6 yaşında oğlum ve 14 yaşında kızım olmak üzere 4 kişilik bir aileyiz.
    Saat 08:30’da arabayı 8 TL’ye Doktor Munganların ofisinin hemen aşağısında SGK’nın tanında Trafik Vakfının otoparkına park ettik. (Atatürk Bulvarı üzerinde). Telefon, canta, notebook gibi eşyaları arabanın içine bıraktık. Sadece konsolosluk evrakları ve cuzdanımız ile yürüyerek 5 dakikada konsolosluk arkasındaki 2 nolu yapıya vardık. Kalabalıktı hemen sıraya girdik. 08:50 gibi güler yüzlü bir görevli 2 adet fotogtafınız var mı diye sordu bizim pasaportları aldı. Sonra bizi içeri aldı ufak bir not la beraber geri verdi. Bu esnada 6 yaşındaki oğlum ile sohbet etti. Bu esnada ilk nizamiye girerken montlarımızı çıkarmadan önünü açmasını söyledi. avuçlarımızın içine ve montlarımızın cep kısmına bir kağıt sürttü ve güvenlik için dedi sonra montlarını geri kapatın ki üşümeyesniz diye uyardı. Sonra tek tek içeri alındık. Havalanı güvenlik girişi gibi saat, cuzdan, gözlük, kemer çıkarıp içeri girdik.
    Yaklaşık 10 metrelik bir bahçeden geçip başka bir buroya içeri girdik. Zaten başka kapıda yoktu. Oradaki görevli pasaportlarmızı tekrar istedi. Bu arada fotografınızı gözlüksüz çektiniz değil mi diye bana sordu. Çünkü gözümde gözlük vardı. Ben de sıkıntı yok dedim. 0010 numara ile beraber pasaportlarımızı geri vererek lütfen bu salonda oturun ve ekranda numarasınız izleyin sizlerin numarası yandığıda bankoya gidin dedi.
    İçeri bayağı kalabalıktı. L şeklinde bir 1-11 karar kapalı camlar ardında bankolar var. 5-6 nolu bankoda interview, 7 nolu bankoda casher (Ödeme kasası) yazıyordu. 15 dakika numaramısın yanmasınıa bekledik. Büyük ekranda 0010 numaramız 10 numaralı bankoda için yandı. Ben evraklarımla beraber gittim. Türk kibar bir bayan memur aileniz yokmu ben de var oturuyorlar dedim. Lütfen çağırın dedi ailemde geldi. Kızım ve oğlumla yine sohbet etti. Pasaport ve 2 adet fotograf istedi. Verdik. Pasaportları kontrol ettikten sonra yerinden ayrıldı başka tarafa gittik. Hemen gelmeyince stres bastı ancak elinde 4 adet boş klasörle gelince sevindim. Sonra evlilik cüzdanı ve 2 adet fotokopisini istedi. Sonra tüm evrakları verin dedi. Ben tek tek vereyim dedim yok hepsini verin ben dosyalarım dedi. Ben hepsinin üzerine postitler yapıştırmıştım hepsini beraber verdim. ( 4 adet Nufus kayit ornegi, Evlilik Cüzdanı ve 2 adet Fotokopisi, Banka hesap yazısı, Arsiv kayitli adli sicil belgesi) Diplomanızı orjinalini de verin ben de hem lisans hemde yüksek lisansı diplamamı ve fotokopilerini birde e-devletteki mezuniyet belgelerimle beraber verdim. Bunları önündeki doküman listesine bakarak ve ayrıştırararak dosyalara yerleştirmeye başladı sonra bekleyin sizi tekrar çağıracağız dediler. 10 o bankoda uzun sürü süre başka birisini çağırmadı. Habuki evrakları tek tek alsaydı onun için daha kolay olacaktı. Ben de inşallah bu kadın bu kadar evrak içinde bir hata yapmaz diye eşime ve kızıma söyledim. Ve maalesef doğru çıktım. Çünkü ödeme yapmadan 6 numaralı bankoya interview için çağrıldık. Normalde önce ödeme için çağrılmalıydık. 6 nolu bankoda yine bir türk bayan memur idi. nereye gideceksiniz, neden Atlanta, Oradaki arkadaşlarınız ne iş yapıyor, siz ne iş yapacaksınız diye bana genel sorular sordu, oğluma ne yapacaksın dedi oğlum disneye gideceğim deyince çok iyi yaparsın dedi hangisine gideceksin Bora dedi oğlum bilmiyorum deyince Amerikada çok disney var dedi. Sonra daha önce Amerikaya gittiniz mi diye sordu bende oğlum hariç gittik dedim en son ne zaman gittiniz ben de 2014 yılında Orlando’ya gttik deyince Oğluma Orlandı Disneye git orası hem Atlantaya yakın hemde çok iyi dedi. sonra Kızıma ne yapacaksın dedi. Kızımda eğitime devam edeceğim dedi, okulunu falan sordu sonra oğluma da okulunu sordu. En son Eşime siz ne iş yapıyorsununuz diye sordu Eşim de diş hekimiyim siz ne yapacaksınız diye sordu O da denklik alıp diş hekimliği yapacağım dedi. Bu arada bizim parmak izlerimizi aldı. Ben de Ödeme için çağrılmadık dolayısı ile ödeme yapmadık dedim. Gerek yok dedi yapmış görünüyorsunuz dedi. Ben kibar bir şekilde bir karışıklık var kişi başı 330 USD yazmıştınız dedim ben bunu ödemedim deyince. Bir kontrol edeyim dedi. Evet gerçekten çağırılmamışsınız dedi. Lütfen bekleyin sizi tekrar çağıracağız. Oturmaya geçip Bekledik 2 dakika sonra 7 numarası bankoya çağrıldık. 4 kişi için nakit olarak 1320 USD ödenme yaptık. Yine bekleyin dediler. Yaklaşık 5 dakika sonra yine 6 numaralı için numaramız tekrar yandı az önce görüşme yapan bayanla görüşmeye devam ettik. Kızımın parmak izlerini de aldı 14 yaşını doldurandan alıyoruz dedi. Sonra oğlum için benden (Talihliyim) sadece sol elimin 4 parmağı için parmak izlerimi aldı. Sonra oğlumun yüzüne bakarak hadi sen de parmak izleri için elini koy deyip oğlumun gönlünü aldı. Oğlumda böylece mutlu oldu. Tebrikler vizeniz onaylandı. 5 iş günü içinde PTT şubesine göndereceğiz dedi. İşleminiz tamamdır dedi.
    Biz de mutlu olarak sandalyelere bıraktığımız montlarımızı giyip içerdeki sebilden su içip dışarı çıktık. Toplam bu süre tam olarak 1 saat sürdü. Çıktığımız da Ömer Bey ve ailesi bizi büfenin hemen yanında bekliyorlardı. Konsolosluk karşısındaki simit fırınında beraber çay kahve simit yeyip birbirimizi tebrik ederek sohbet ettik. Gelecek seyahat planımızdan bahsettik sonra bizi istanbula yolcu ederek vedalaştık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dearosemary DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

merhaba, pasaporta basılmış vizede yanlışlık olduğunu fark ettim, konsolosluğa mail attım, bize geri gönderin dediler, yapmam gereken eksik belge ya da evrak bölümündekiler biliyorum ama aiste daha önce de bu işlemi yaptığım için daha fazla başvuru kabul etmiyor diyor, nasıl halledeceğim yardımcı olur musunuz?

Yeni bir hesap olusturabiliyor musunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolga-demir hayirli olsun, bundan sonraki surecte bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lordbolton DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

mülakatlar hep ankarada mı oluyor hiç adana veya istanbul yok mu

gocmen vize, sadece Ankara'daki ABD konsoloslugunda veriliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aymyrat-omarov DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@ayvalik10 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@aymyrat-omarov adres derken PTT şubesi değil mi adresin eğer evetse hemen PTT şubesine gidip gönderim kodunu bulup sorgulatma yaptırman gerekiyor. Mülakat Ankarada idi dimi

Evet Ankaradaydi PTT şubesine gitdim oraya gelmemiş,bana mesaj'da gelmedi daha

1 hafta daha bekleyin, eger bir gelisme olmazsa konsolosluga email gonderirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |