Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba.
    Numara "current" olduktan sonra , mülakat randevu tarihini sisteme kim giriyor. KCC mi yoksa Ankara'daki Amerikan konsolosluğu mu ? Kısacası randevuyu kim veriyor ?

• @gdv2019 KCC veriyor.

• İlginiz için teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nahya123 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

arkadaslar cocuklarimn asi kartlari var bunlar yeterli oluyormu yoksa hangi asilari olduklarini gösteren resmi bir evrakmi lazim.

asi kartlari yeterli; varsa saglik muayenesine goturebilirsiniz, yoksa goturmenize gerek yok.

• 29 Nisandaki (pazartesi) sağlık muayenesi sıkıntısız bir şekilde geçti. Gerekli testler yapıldı bir sorun çıkmadı raporumu aldım.
    Bugün (2 mayıs) sabah 9:15 te mülakatım vardı ,9:00 da oradaydım 9:40 gibi içeri aldılar, kayıt olması , belgelerin teslimi (varlık olarak 5000$ ve 50000 TL'lik araç gösterdim), mülakat toplam 1 saat sürdü. saat 11'e doğru vizeniz onaylandı cümlesini duyunca da mutlu mesut Ankara'dan ayrıldım.
    Darısı tüm bekleyen ve isteyenlerin başına.

• @israfil hayırlı olsun. 10 bin dolar altına
    Kimse tavsiye etmiyor mali yetersizlik verilme ihtimali var diye ama siz 6 bin dolar göstermişsiniz. Size extra soru soruldumu bu para yetmez şeklinde veya sizin sponsorunuz mu vardı. Yoksa biz gereksiz endisemi ediyoruz. Ben bekarım tek kişi için 5-6 k yeterli mi.

• @captainblue 5000$ + 50000tl(8000$) = yaklaşık 13000$ ediyor, başka hiç bir şey sormadılar.
    5-6K yeterli olur mu inanın bilmiyorum, ne kadar bulabilirseniz gösterin bence, ben dolar hesabını son gün oluşturdum ve dökümü de son gün aldım.

• @israfil 1 sıfır eksik görmüşüm. Hayırlı olsun inşallah bizede mülakat tarihi verirler

• 25 binlere evrak maili geldi mi?? bilgisi olan Paylaşabilir mi?

• @bestkn bence evrak mailini beklemeden evraklarınızı gönderin. Önümüzde az bir süreç kaldı ve temmuz mülakatları için nisanda onay almak gerekiyordu yani şuanda zaten otomatik bir şekilde ağustos mülakatlarına kaldınız. Eğer mayıs içinde de onay alamazsanız bu da ağustos mülakatlarını da kaçırmış olmanız demek ve geriye tek bir ay kalıyor o da eylül , onun içinde haziran sonuna kadar onay almanız gerekmekte. Kısacası artık mail beklemek yerine evraklarınızı gönderirseniz en azından sonra tekrar evrak maili gelse bile bir şekilde evrak atarak dosyanızı inceletmiş olacaksınız. Tabi bu benim şahsi fikir ve önerilerim. Umarım en kısa zamanda herkes vizesine kavuşur.

• @crazycells mulakat gunu mulakata gitmedim. O gunu kacirdim. Bir forumda seneye tekrar resechedule olacagi yazili. Bu konuda bir bilginiz var mi ?

• @sheandherlemons ankara konsolosluğunu hemen mail atın sizi tekrar reschedule edecekler. Seneye verme gibi bir ihtimalleri yok çünkü eylül2019un son günü dv2019 süreci sona eriyor. Sonrasında vize alabilme ihtimaliniz yok.

• Sayın @israfil Tebrikler hayırlı olsun

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@israfil hayirli olsun, bundan sonraki surecte bol sanslar.

• @cancakicitr peki seneye secilme ihtimalim nedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sheandherlemons DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells mulakat gunu mulakata gitmedim. O gunu kacirdim. Bir forumda seneye tekrar resechedule olacagi yazili. Bu konuda bir bilginiz var mi ?

Hayir, dogru degil.

Eger mulakat gununuzu kacirdiysaniz ve vize almak istiyorsaniz, konsolosluga ulasip yeni bir mulakat tarihi istemelisiniz. Siz istemezseniz otomatik olarak bir gun verilmeyecek size. Bunu hem konsolosluk sitesinden hem de AIS'ten yapabilirsiniz. Butun DV2019 vizeleri 30 Eylul'e kadar basilmak zorunda, bilginize.

• @bestkn evet bana geldi tarihleri imzamda görebilirsiniz.

• @israfil Bu güzel haberi bizlerle paylaştığınız için teşekkürler. Sizin adınıza çok sevindim tebrikler tekrar..

• Merhaba,
    Bugun mulakat gunumdu. Daha once bahsetmistim tuberkuloz şüphesiyle balgam testi istenmisti. (3 gun ustuste numune birakiyorsunuz ve bugun onun da 3.gunuydu). Gorusme eksik evrak olarak son buldu. 8 hafta sonra sonuclar ciktiginda pasaportumu konsolosluga gondermem gerektigi iletildi. Su ana kadarki surecte basta @crazycells olmak uzere tum arkadaslara tesekkur ederim. Forumda mevcut durumu tecrube etmis baska arkadas goremedim, surecle ilgili gelismeleri aktarmaya devam edecegim.

Benzer Başlıklar

• 642
  • 152
  • 6431
  • 46
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |