Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

EB-3C (EW) Green Card süreci danışmanlığı konusunda sorular ve uyarılar!

• @selamibasaran herkese selamlar. Bundan neredeyse 10 yil evel cekilisten yesil kart cikan abime ve ailesine basvuru icin kaydoldugum yesilkartforumdan busefer de eb3 vize asamasinin sonuna gelen diger abim icin birkac bilgi bakmaya geldim ve bu konusmalari okudum:) taze basvurmus biri olarak sansiniz bol olsun diyorum cunku sans faktoru bazen muhim. Bende surecin sonuna gelmis ankarada consolos
    Gorusmesine giren kimse var mi diye merak ediyordum var ise boyle biri lutfen yönlendirin forumlarda kaybolduk resmen:) buraya yazmamin sebebide yaklasik 6yil(36 ay cok iyimser bir tahmin olmus) sonra surecin sonuna geldik ve merak ettiginiz bisiler var ise ben de size yardimci olabilirim diye. Forumun facebook sayfasina da yazdim ordan da ekleyip iletisim kurabilirsiniz

• ⭐⭐

@Ugur-Cubukcu öncelikle tebrikler, uzun bir süreç olmuş. RFE, Audit vb. adımlar yüzünden gecikti sanırım. PD / DQ tarihinizi bilmiyorum ama normal şartlarda (bültene göre) vizenizi daha erken almanız gerekiyordu. Bizim tahminlerimiz de mevcut çalışma hızı / bültene ve yıllık kotaya göre en erken 4-5 sene içerisinde sonuçlanması. ( consular processing için)
    Şu başlık altında tüm aşamaları ve deneyimleri paylaşıyoruz. Other Workers olmasa da EB3 (professional & skilled) kategorisinde mülakata giren adaylar mevcut. Paylaştığım konu başlığının ilk iletisinin altında excel listesi var. Oraya bilgilerinizi girmek isterseniz diğer adaylara yol gösterecektir.

• ⭐⭐

@Ugur-Cubukcu merhabalar.Sizin sürecinizde bir bülten gerilemesi ve birde covid denk gelmiş malesef. Konsolosluk görüşmesi DV görüşmeleri gibi oluyor. Tek fark işinizle ve çalışacağınız şirket ile ilgili sorular gelebiliyor. Görev tanımınız soruluyor. Ben o aşamadan sonra mülakatdan olumlu sonuç ile sonuçlanacağını düşünüyorum.Abinizin sürecini imzanıza taşıyıp @tufank beyin belirttiği başlık altında detayları paylaşır mısınız?

• Bu vizeyle gelmek istiyorum ama şirketlere hiç güvenim yok birisi 20.000 dolar istedi 3 taksit yaparız dedi hatta 7.500 dolar şeklinde bilmiyorum güvenemiyorum az para değil sonuçta bende hiç zengin değilim gidene kadar çalışıp biriktirmeye düşünüyorum Türkiyede sizce güvenilir mi yapan var mı ?
    Bu arada bulduğum 3 şirket: Eb-3 vize danışmanlık diye bir site , can harmanşah'ı biliyorsunuzdur belki onların şirketi var birde Bülent diye bir adam var Instagram da baya vize türü ile ilgileniyor

• merhaba eb3 vize sitesiyle işini yürüten birisi varmı. Referans arıyorum. Sürec ne kadar sürüyor? iyi günler

• @igc1201 merhaba... bilinmeyen tecrübesiz firmalara güvenmeyin bence. Eb3vize.com firması var türk (forumda onlara ait bir başlık var hatta inceleyebilirsiniz) yada bdv solutions var abd firması. Bu ikisi harici bir tercih önermem. hem paranıza yazık olur hem de zaman kaybı...

• @kalimero Bu aşağıdaki excel dosyasında sitedeki EB3 sürecindeki kişilerin çalıştığı firma ve süreçlerini görebilirsiniz.

• @mesut1905, içinde söyledi: EB-3C (EW) Green Card süreci danışmanlığı konusunda sorular ve uyarılar!

@emre911 Muhammet Bey konusunda bir olumsuz düşüncem yok ancak dün eb3.com ilanlarına baktım aktif tek ilan var örneğin ben başvurana kadar belki başka seçeneklerde olacaktır ama şuan bence alternatif ilanlar koymalılar önümüze

Benzer Başlıklar

• 4
  • 4
  • 14
  • 26
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |