├ťyelik olu┼čturma ve foruma giri┼č konusunda sorun ya┼čayan ├╝yelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email g├Ânderebilirler!
DV2023 Talihlileri DV2023 Green Card ├çekili┼č A┼čamalar─▒ konusunu inceleyip sorular─▒n─▒ yine bu konuda sormal─▒lar!

­čç║­čçŞ ­čŚŻYesilkart (Green Card) Cekilis Sonuclari Nasil Kontrol Edilir?

• ÔşÉÔşÉ

YESILKART (GREEN CARD) CEKILIS SONUCLARININ KONTROL EDILECEGI ABD HUKUMETINE AIT TEK RESMI WEB SITESI:

https://www.dvlottery.state.gov

Cekilis Sonuclari 7 Mayis 2019 Sali Gunu TSI 19:00 itibariyla aciklanacaktir.

Green Card Ba┼čvuru Sonu├žlar─▒ Nas─▒l Kontrol edilir? Green Card ├çekili┼či Ye┼čilkart ├çekili┼či Ye┼čilkart Lotosu Greencard Lotosu Ye┼čil Kart
  • ÔşÉÔşÉ

https://www.dvlottery.state.gov/ESC/

YUKARIDAKI ADRESI WEB TARAYICINIZIN ADRES CUBUGUNA YAZIN

KARSINIZA CIKAN SAYFANIN ALT KISMINDAKI "CONTINUE" BUTONUNA TIKLAYIN

DV2020-WELCOMESCREEN.jpg

• ÔşÉÔşÉ

SONRAKI EKRANDA, DV-2020 CEKILISINE KAYIT OLDUGUNUZDA ALDIGINIZ ONAY SAYFASINDAKI BILGILERINIZI GIREREK "SUBMIT" BUTONUNA TIKLAYIN

DV2020-CHECKRESULT.jpg

• ÔşÉÔşÉ

Sonuc ekraninizda asagidaki gibi "HAS NOT BEEN SELECTED" iceren bir sayfa goruntuleniyorsa, cekiliste secilmediginiz anlamina geliyor.

Hakkinizda en hayirlisini ve sonraki cekilislerde bol sansli olmanizi diliyorum.

NOT-1: Konfirmasyon numaranizi 30 Eylul 2020'ye kadar saklayiniz. Gelismelerden haberdar olmak icin @YesilkartForum takip edebilirsiniz.

NOT-2: Su basliktaki paylasimlar ilginizi cekebilir: https://yesilkartforum.com/forum/category/87/yat─▒r─▒mc─▒-ve-t├╝ccar-vizeleri-e1-e2

DV2020-NOTSELECTED.jpg

• ÔşÉÔşÉ

Sonuc ekraninizda asagidakine benzer bir sayfa goruntulendiyse,

Cekilisi Kazandiginizi Gosteren Ekran Mesaji

ÔťĘÔťĘ %(#ff0000)[TEBRIKLER! ÔťĘÔťĘ CEKILISI KAZANDINIZ!] ÔťĘÔťĘ

Diversity Immigrant Visa (Cesitlilik Gocmen Vizesi) Programinda yer almak uzere cekiliste secildiniz.

Sonraki asamalari tamamlayip onay almaniz kaydiyla, ABD'ye ilk girisinizi yaparak kosulsuz Green Card (Yesil Kart) sahibi olacaksiniz.

Surece dair tum detaylar icin simdi sizi soyle alalim: DV2020 Green Card Lotosu Asamalari

Yeni Hayatinizin Mutluluklar Getirmesini DIlerim !

NOT: Forumdaki imzanizi guncellemeyi unutmayin.

• ÔşÉÔşÉ

DV2020-v5.png

DV-2020 sureci, genel hatlariyla, yukaridaki takvimde ilerleyecek.

Detayli bilgi edinmek ve paylasimlar icin:

DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari
    DV2020 Mulakat Deneyimleri

• ÔşÉÔşÉ

ÔŁô"CONFIRMATION NUMBER" UNUTTUM, NUMARAMI NASIL BULABILIRIM?

Yukaridaki kontrol sayfasinda, 1 numarali "Confirmation Number" kisminin altindaki "Forgot Confirmation Number" linkini takip edin. Karsiniza cikan sayfada kutucuklari doldurun (Ingilizce alfabe harflerini kullanin):

Ôťö Diversity Visa Lottery Program Year: DV2020 icin 2020 secin
    Ôťö Last/Family Name: Soyadiniz
    Ôťö First Name: Adiniz
    Ôťö Middle Name: Ortanca Adiniz (yok ise hemen altindaki "no middle name" kutucugunu isaretleyin)
    Ôťö Month: Ay (01,02,03...10,11,12)
    Ôťö Day: Gun (01,02,03...29,30,31)
    Ôťö Year: Yil (Orn: 1919)
    Ôťö Email adresinizi ve ekranda gordugunuz guvenlik kodunu girip "Submit" butonuna tiklayin
    Ôťö Eger tum bilgiler dogruysa (kayit olurken girdiginiz gibi), sonuc kontrol ekrani acilmis ve "Confirmation Number"iniz ilgili kutucuga otomatik olarak girilmis olmali

• ÔşÉÔşÉ

ÔŁô SONUCLARI KONTROL EDERKEN HATA ALIYORUM, NE YAPABILIRIM?

notvalid.jpg

Yukaridaki ekran goruntusundeki gibi bir hata ile karsilasiyorsaniz:

• "Confirmation Number" yerine yanlis bilgi girilmis olabilir
      Ô×í´ŞĆ DV-2020 icin "Confirmation Number"iniz "2020" ile baslayan ve 16 karakterden (rakam+harf) olusan, cekilise kayit yaptirdiginiza dair dogrulama kodudur. Sonuclari kontrol ederken, kayit sirasinda sakladiginiz bu kodu kullandiginiza emin olun.
      Ô×í´ŞĆ DV-2019 (onceki yila ait DV programi) cekilisinin sonuclari da ayni sekilde kontrol edilebildiginden, yanlislikla "2019" ile baslayan gecen seneki "Confirmation Number"inizi girmediginize emin olun.

• "Confirmation Number"daki karakterler yanlis girilmis olabilir
      Ô×í´ŞĆ "Confirmation Number"inizi copy-paste yapin veya "0" sifir rakami ve "O" harfi, "8" sekiz rakami ve "B" harfi gibi karistirilabilecek karakterlere dikkat edin.

• Sonuc kontrol sayfasinda soyadinizi yazarken Turkce harfler kullanmis olabilirsiniz
      Ô×í´ŞĆ Soyadinizi Ingilizce alfabe harfleriyle yazin. "├ç,├ž"--> "C,c" ­čö╣ "─×,─č" --> "G,g" ­čö╣ "─▒" --> "I,i" ­čö╣ "─░" --> "I,i" ­čö╣ "├ľ,├Â" --> "O,o" ­čö╣ "┼×,┼č" --> "S,s" ­čö╣ "├ť,├╝" --> "U,u"
      Ô×í´ŞĆ Gerekiyorsa klavyenizi Ingilizce yapin.

• Cekilise kayit sirasinda adiniz ve soyadiniz birbirinin yerine girilmis olabilir
      Ô×í´ŞĆ Kayit oldugunuz sirada sakladiginiz onay sayfasinda "Entrant Name: SOYADI, ADI" seklinde yazar. Onay sayfanizda "SOYADI" yerinde ne yaziyorsa kontrol sayfasina onu girin.

• Dogum yiliniz cekilise kayit sirasinda farkli girilmis olabilir
      Ô×í´ŞĆ Kayit oldugunuz sirada sakladiginiz onay sayfasinda dogum yilinizi ne goruyorsaniz onu girin.

• ÔşÉÔşÉ

ÔŁô YUKARIDAKI ONERILERI GERCEKLESTIRDIM SONUCLARI KONTROL EDERKEN HALA HATA ALIYORUM, NE YAPABILIRIM?

Girdiginiz bilgilerden ve karakterleri dogru yazdiginizdan eminseniz ve yine de hata aliyorsaniz

Ô×í´ŞĆ Web tarayicinizin gozatma gecmisi/internet gecmisi/onbellegini temizleyin
    Ô×í´ŞĆ Farkli bir web tarayicisi ile deneyin (Safari, Chrome, Firefox, vb.)
    Ô×í´ŞĆ Farkli bir bilgisayarda deneyin
    Ô×í´ŞĆ Birkac gun sonra ve bir hafta sonra tekrar kontrol edin

• ÔşÉÔşÉ

ÔŁôBU CEKILISTE SECILMEDIM, SONRAKI CEKILISE NASIL BASVURABILIRIM?

ABD Disisleri Bakanligi her sene Cesitlilik Gocmen Vize Programini (Diversity Immigrant Visa Program) veya genel bilinen adiyla "Yesilkart (Green Card) Cekilisi"ni yurutmektedir.
    Bu programa kayit olmak tamamen ucretsizdir ve basvurular genellikle her yilin Ekim-Kasim aylarinda kabul edilmektedir.

Cekilise basvurunun yapilacagi ve sonuclarin kontrol edilebilecegi ABD Disisleri Bakanliginin tek resmi web sitesi www.dvlottery.state.gov adresidir.

ABD Disisleri Bakanligi, yukaridaki resmi web sitesi disinda ve acikladigi basvuru tarihleri disinda hicbir kanal veya araci kurum uzerinden cekilis basvurusu kabul etmemektedir.

Ucretsiz cekilis basvurunuzu resmi web sitesinden nasil yapabileceginizi ve diger merak ettiklerinizi ogrenmek icin forumdaki su basligi inceleyiniz: https://yesilkartforum.com/forum/category/115/greencard-├žekili┼č-ba┼čvurusuyla-i╠çlgili-sorular

ÔŁôGECMIS YILLARDAKI CEKILISLERE TURKIYE'DEN KATILAN VE KAZANANLARIN SAYISINI NEREDEN OGRENEBILIRIM?

Turkiye ve Azerbaycan icin onceki yillarin DV-Cesitlilik Gocmen Vize Programi katilimci ve secilen sayilarini surada gorebilirsiniz:

ÔŁôCEKILISTE SECILMEDIM, NEDEN 30 EYLUL 2020'YE KADAR "CONFIRMATION NUMBER" SAKLAMAM ONERILIYOR?

ABD Disisleri Bakanligi yayinladigi DV-2020 ├çE┼×─░TL─░L─░K G├ľ├çMEN V─░ZE KURASI Y├ľNERGES─░ 24. maddesinde "Program dahilindeki t├╝m vizelerin kullan─▒lmas─▒n─▒ sa─člamak i├žin 7 May─▒s 2019ÔÇÖden sonra D─▒┼či┼čleri Bakal─▒─č─▒ Ba┼čvuru Durumu Kontrol sayfas─▒ndan ilave kazananlar duyurabilir. Her t├╝rl├╝ g├╝ncelleme i├žin konfirmasyon numaran─▒z─▒ 30 Eyl├╝l 2020 tarihine kadar saklay─▒n─▒z." ifadesi yer almaktadir.

Onceki yillarda gorulen bir diger durum da cekilis sonuclarinin aciklandigi sistemin ilk birkac gun yogunluktan dolayi saglikli calisamama ihtimalidir. Bu iki noktayi goz onunde bulundurup konfirmasyon numaranizi saklamaniz onerilir.

ÔŁôABD DISISLERI BAKANLIGINDAN EPOSTA VEYA NORMAL POSTA YOLUYLA CEKILIS SONUCUNA DAIR BILGI ALACAK MIYIM?

ABD Disisleri Bakanligi yayinladigi DV-2020 ├çE┼×─░TL─░L─░K G├ľ├çMEN V─░ZE KURASI Y├ľNERGES─░ 26. maddesinde belirtildigi uzere: "ABD Disisleri Bakanl─▒g╠ć─▒ size bilgilendirme mektubu go╠łndermeyecektir. Amerikan Hu╠łku╠łmeti hic╠žbir zaman kis╠žilere kazand─▒klar─▒na dair bir e-posta go╠łndermemis╠žtir ve DV-2020 program─▒ ic╠žin de e-posta ile bilgilendirme yapmay─▒ planlamamaktad─▒r."

ÔŁôDV-2020 PROGRAMINDA KAC KISI CEKILISTE SECILECEKTIR?

DV-2020 ├çE┼×─░TL─░L─░K G├ľ├çMEN V─░ZE KURASI Y├ľNERGES─░ 27. maddesindeki aciklama soyledir: "DV-2020 ic╠žin 50,000 adet c╠žes╠žitlilik vizesi ayr─▒lm─▒s╠žt─▒r. Kuray─▒ kazanan ilk 50,000 kis╠židen baz─▒lar─▒n─▒n vize almaya uygun bulunmayacag╠ć─▒ veya vizeye hic╠ž bas╠žvurmayacaklar─▒ go╠łz o╠łnu╠łnde tutularak, program ic╠žin ayr─▒lm─▒s╠ž tu╠łm vizelerin kullan─▒labilmesi amac─▒ ile 50,000ÔÇÖden fazla kis╠ži sec╠žilecektir. Bu, ayn─▒ zamanda her kura talihlisine yetecek kadar vize olmayacag╠ć─▒ anlam─▒na da gelmektedir."

ÔŁôDV-2020 CESITLILIK GOCMEN VIZE PROGRAMI HAKKINDA DAHA DETAYLI BILGIYI NEREDEN BULABILIRIM?

DV-2020 ├çE┼×─░TL─░L─░K G├ľ├çMEN V─░ZE KURASI Y├ľNERGES─░

DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

• ÔşÉÔşÉ

reserved
  • ÔşÉÔşÉÔşÉÔşÉÔşÉ

DS-260 formuna giri┼č yetkisi verilmesi a├ž─▒klanan tarihten itibaren belli bir s├╝resi var m─▒ yoksa her daim kontrol etmek mi gerekiyor. Bu sene de siz de ya┼čad─▒n─▒z ne kadar erken girersen o kadar ├žok s─▒k─▒nt─▒s─▒z bir yol izliyorsun.

• has not been selected aileden bir c├╝mle gibi oldu

• @sharm ben bunu yap─▒yorum ama benimde esiminde otomatik atm─▒yor hi├ž atm─▒yor o sayfaya acaba bizim ba┼čvuru mu yaln─▒┼č oldu

• ÔşÉÔşÉ

@gamzelatrcn ­čç║­čçŞ ­čŚŻYesilkart (Green Card) Cekilis Sonuclari Nasil Kontrol Edilir? i├žinde s├Âyledi:

@sharm ben bunu yap─▒yorum ama benimde esiminde otomatik atm─▒yor hi├ž atm─▒yor o sayfaya acaba bizim ba┼čvuru mu yaln─▒┼č oldu

Biraz gec yanitlayabildim; sonuclarin aciklandigi web sitesi ilk gunlerde dogru durust hizmet veremedi anladigim kadariyla. Umarim sonuclarinizi gorebilip guzel haber almissinizdir.

• T├╝rkiyeden ba┼čvuru yapanlar─▒n Green card talihlisi olunca yani i┼č ciddiye binince baz─▒ nedenlerden dolay─▒ vazge├žip hi├ž bu i┼č i├žin u─čra┼čmad─▒klar─▒n─▒ ├Â─črendim benim case dosya numaram b├Âyle bir durumda yeterli olup m├╝lakata girebilme olas─▒l─▒─č─▒n─▒ merak ediyorum bu soruyu ├žok sordum ama benim i├žin ├žok ├Ânemli daha ├Ânce 49 case numberda m├╝lakata girip kazanan oldu mu?bu sene ├žok insan vazge├žeer mi kazan─▒nca vazge├žen ├žok olur mu?belkide o y├╝zden case numberler bu kadar y├╝ksek ger├žekten gidip ya┼čayanlar─▒ bulmak ve green card vermek i├žin...deneyimlerinize dayanarak soruyorum b├╝t├╝n bunlar─▒ ├ž├╝nk├╝ ├žok kafam─▒ kurcal─▒yor ...selamlar sevgiler..

• ÔşÉÔşÉÔşÉÔşÉÔşÉ

@newworld ­čç║­čçŞ ­čŚŻYesilkart (Green Card) Cekilis Sonuclari Nasil Kontrol Edilir? i├žinde s├Âyledi:

T├╝rkiyeden ba┼čvuru yapanlar─▒n Green card talihlisi olunca yani i┼č ciddiye binince baz─▒ nedenlerden dolay─▒ vazge├žip hi├ž bu i┼č i├žin u─čra┼čmad─▒klar─▒n─▒ ├Â─črendim benim case dosya numaram b├Âyle bir durumda yeterli olup m├╝lakata girebilme olas─▒l─▒─č─▒n─▒ merak ediyorum bu soruyu ├žok sordum ama benim i├žin ├žok ├Ânemli daha ├Ânce 49 case numberda m├╝lakata girip kazanan oldu mu?bu sene ├žok insan vazge├žeer mi kazan─▒nca vazge├žen ├žok olur mu?belkide o y├╝zden case numberler bu kadar y├╝ksek ger├žekten gidip ya┼čayanlar─▒ bulmak ve green card vermek i├žin...deneyimlerinize dayanarak soruyorum b├╝t├╝n bunlar─▒ ├ž├╝nk├╝ ├žok kafam─▒ kurcal─▒yor ...selamlar sevgiler..

Bu sadece Turkiye icin degil pek cok ulke icin gecerli. Buyuk bir kisim ya secildiginin farkinda degil ya da surece devam etmiyor.

Diger sorularinizin net bir cevabi yok, onceki yillarin konularini okuyarak surece asina olabilirsiniz.

• @crazycells Tessekurler

• Te┼čekk├╝rler

• Merhabalar,

Bug├╝n bir arkada┼č 2020 i├žin 17 October 2019 tarihinde kendisine gelen e-posta'yi g├Âsterdi. Dvlotterry e-posta yollamiyor diye biliyordum ben. Istisna durumlar var m─▒? Confirmation numaras─▒n─▒ bilmiyor fakat kodu gelen e-postada var. ┼×uan her hangi bir ┼čey yapabilme imkan─▒ ihtimali var m─▒? ┼×uan kendisi normal vize ile ABD de. A┼ča─č─▒ya da maili atan adresi ve maili ekliyorum.

From: KCC DV KCCDV@state.gov
    Date: 17 October 2019 2:40:47 PM GMT-4
    To: "xxx@GMAIL.COM" xxx@gmail.com
    Subject: 2020EU00021xxx Further DV Documents Required

Date: 10/9/2019

Case Number: 2020EU00021xxx

Dear xxxxx:

Congratulations on your selection for the 2020 Diversity Visa program!

Please read this email and carefully follow the instructions listed in order to have your application processed as quickly as possible.

Bu ┼čekilde devam ediyor mail.

Benzer Ba┼čl─▒klar

Forum kurallar─▒na uymayan veya forum d├╝zenine ayk─▒r─▒ davranan ├╝yeler uyar─▒lmadan forumdan ├ž─▒kar─▒labilirler. ├ľzellikle gereksiz yeni ba┼čl─▒k olu┼čturacaklar─▒n dikkatine!

71

22.8k
Users

4.2k
Topics

293.4k

| | | |