Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cnpist emin misiniz ben 23 kg diye biliyordum. THY ile 23 Aralık’ta uçuşum var. Valiz başı ücretsiz 32 kg’a kadar hakkımız mı var acaba? Fark veriliyorsa ne kadar, bilgi verebilir misiniz?

• @ellabella evet. ben son gelisimde 23kgluk valizi 32kg olarak doldurdum. havalimanında aradaki kilo farkını c-in esnasında odedim. 120dolar odedim. C-in masasında sadece kredi kartı ile odeme alıyorlar, eger nakit odemek isterseniz alandaki TK satis ofisinden odeme yapabiliyorsunuz. 32kg in uzerine cıkmayın ozaman valizden esya cikartmanız gerekir.

• @cnpist bilgi için çok teşekkürler! Bir valizin 9 kg farkı için mi 120$ ödediniz? 1 adet 23kg extra bagaj ücreti 160$ Bu durumda extra bagaj ödemek daha mantıklı gibi duruyor..

• @ellabella evet 9 kg icin 120 dolar odedim. ayrıca dediginizi de yaptım yani bir tane de 23kg ekstra bagaj satın almıstım. tek basıma oldugum ve evi kapattıgım icin ne var ne yok yukledim 🙂

• Yakin zamanda istanbul amsterdam amerika ucurum var kurallar degisti pcr testi 24 saat icinde olmali diyor Amsterdam olmadan test yaptiracagim transit bekleme suresi 13 saat olacak amsterdamda tekrar pcr belgesine bakarlarsa ucaga giriste sure dolmus olacak amerikaya testten yaklasik 36 saat sonra varmis olacagim bir sorun olur mu

• @biber ilk ucus olarak hesaplaniyor. ucaga bindiginiz anda seyahat baslamis sayiliyor. O yuzden ilk ucusa gore test yaptirisaniz hicbir sorun cikmayacak.

• ⭐⭐

@cnpist önerim 2 büyük valize 23 biri 23 kg biri olmak üzere ayarlayın ekstra 8 kiloluk bir ufak çanta yapın kabin içine toplam 54 kilo ile uçabilirsiniz ekstra valiz gerçekten aşırı pahalı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bagaj için neden yazmak yerine yetkilinin yazısını koymuyorsunuz ki aşağıdaki linkleri inceleyin ikimci linkte de aktarma yapacaklar diğer uçakların da bagajlarını görebiliyor. Mesleğimden dolayı sözle Türkiye de işlemler yürümüyor. İspat etmen gerekiyor bu bilgilere göre düzenledikten sonra hayır diyen olursa thy görevlisine kendi siten de yazıyor kabul etmek zorundasın demeye hakkın olur.

https://www.turkishairlines.com/tr-int/bilgi-edin/bagaj/bagaj-hakki-hesaplama/

https://www.turkishairlines.com/tr-int/bilgi-edin/ekstra-bagaj/kurallar-ve-kosullar/

• @ayvalik10 ne demek istediğinizi inanın anlamadım 😂

• Turkiyede havalani calisanlari kurallari bilir ama nasil calistigini bilmez genelde. Saglik ve sendikal nedenlerle bagajlar parca basi 32 (70 lbs) kg yi gecemez. Bu havayollarinin insiyatifi degil, yer hizmetlerinin kisitlamasidir. Bilet aldiginizda bilet sartlarinda bagaj kurallari yazar. 2 x 23 kg vs diye. 32 kg ye kadar excess baggage ucreti odenerek tasinabilir. Bazi durumda ek bagaj almak sabit fiyatli oldugu icin daha ucuza gelebilir. Havayollarinin sitelerinde bu ucretleri bulabilirsiniz. Okuyup anladiginizdan emin olun, zira oradakai gorevli detayini bilmiyor olabilir ve daha fazla ucret odemek zorunda birakabilir sizi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ellabella ilk linkte sizin ek para ödemeden ki haklarınız ikinci mail de ise ek bagaj alacaksanız ne kadar limitiniz ve parayı gösteriyor aynı ikinci linkte transit yada amerika uçacaklar için de valiz yada el çantası sınırlarını gösteren bilgiler var

• @emirgenco kıydım paraya napayım 🙂 uc valizle geldim, bir tanesini de 32kg yaptım. bazı seyleri bırakamıyor insan 🙂

• @ayvalik10 @sigmoidalmammal bilgilerine ek olarak, kural yazısında belirtilmis atlamayın diye yazıyorum, 158cm toplam ebat boyutuna dikkat ediyor.

• @cnpist, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@emirgenco kıydım paraya napayım 🙂 uc valizle geldim, bir tanesini de 32kg yaptım. bazı seyleri bırakamıyor insan 🙂

Esim ve oglum da gectigimiz yaz Turkiye'ye giderken valizin iki tanesini 23 kg degilde birisini 30 kg digerini 35 kg olarak ayarladilar. Yani toplamda 19-20 kg fazlalari vardi. Check-in yaparken "bunlar cok agir, ya icinden birazini alin 23 kg'a indirin yada ek ucret odeyeceksiniz" dediler. "Ne kadar ek ucret?" diye sorduk ve $80 odeyin tamam dediler. Odedik gitti 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist Türk milleti bir kerecikte olsa okuma olayını çözebilsek herşeyi ayağımıza istemesek ne güzel olacak. Dediğin olay ikinci linkte zaten ayan beyan açıklamışlar

Ekstra bagaj satış kuralları
    Türk Hava Yolları online kanallarından tek seferde en az 5 kg veya 1 parça; en fazla 230 kg veya 10 parça ekstra bagaj satın alınabilir.
    Tek parça bagaj ağırlığı 32 kg’yi geçemez. 32 kg üzerinde satın alınan bagajların ayrı ayrı taşınması zorunludur. Ayrıca bagajın en, boy ve yükseklik maksimum toplamı 158 cm olmalıdır.

https://www.turkishairlines.com/tr-int/bilgi-edin/ekstra-bagaj/kurallar-ve-kosullar/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea
    Türk milleti bir kerecikte olsa okuma olayını çözebilsek herşeyi ayağımıza istemesek ne güzel olacak. Dediğin olay ikinci linkte zaten ayan beyan açıklamışlar bu arada hala fiyat değişmemiş ilginç.

Ekstra bagaj satış kuralları
    Parça bagaj konsepti olan güzergâhlarda 1 parça ekstra bagajın ağırlığı hem Economy Class hem Business Class için 23 kg’dir. 23 kg – 32 kg arası 1 parça ekstra bagaj için 80 USD ek ücret tahsil edilir.

• @ayvalik10 Evet fiyat degismemis. Haziran 2021'de uctular Newark, NJ'den Turkiye'ye ve extra bagaj agirligi icin sadece $80 odedik.

• Bavul içinde vakumlu poşet kullanmak ağır bavul konusunda yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

• @AE123, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Bavul içinde vakumlu poşet kullanmak ağır bavul konusunda yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

Vakumlu posetin mantigi esya icindeki havanin tahliye edilmesi. Hacim olarak cok yer kazansaniz da agirlik konusunda bir degisim olmayacak.

• @ayvalik10 @MySea dogru, ben de 80 dolar odemişim simdi karta baktım, nedense aklımda 120 dolar kalmıs. Tembeliz biz, okumayı sevmeyiz 🙂

Benzer Başlıklar

• 9
  • 7
  • 359
  • 38
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.0k

| | | |