Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @knnrn detaylı bilgiler için çok teşekkür ederim 🙏🏻

• Palm Beach Bölgesinde İlkokul Seçimi

Merhabalar,
    Amerika'ya taşınmak istiyoruz, Florida Palm Beach taraflarına taşınmayı düşündük. Ancak bizim için öncelik çocuğumun gideceği okul. Great schoolstan okul puanlarına bakarak bölge belirlemeye çalıştım ama hangi okul hangi bölgeye bağlı anlayamadım. Bazen aynı sokağın karşılıklı evler bile farklı okula bağlı olabiliyormuş. Bunun net bilgisini nereden öğrenebilirim? Önerebileceğiniz ilkokullar var mıdır bu bölgede?
    Teşekkürler şimdiden yorumlar için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@duzmuhendis hangi kısma gidecekse solda ki listeden seçersen sana okullar hakkında detaylı bilgi verecektir.

https://www.niche.com/k12/search/best-schools/t/palm-beach-palm-beach-fl/

ayrıca aşağıdaki sitelere de göz atarsın

• @duzmuhendis great school ve niche siteleri okul arastirmak icin en iyi siteler. Begendiginiz okulun web sayfasinda hangi zonelari kapsadigina dair harita bilgisi ya da sokak bilgisi olur her zaman. Biraz karisik oluyor bulmasi ama mutlaka zone bilgisi mevcuttur. Begendiginiz okula ulasip onlardan da bilgi alabilirsiniz.

• Herkese tekrar merhaba bugün Floridaya yerleşeli tam bir ay oldu ortaokul 6.sınıf okul kayıt işlemlerinden kısaca bahsetmek istedim, Türkiyedeki okuldan ayrılmadan önce İngilizce öğrenci belgesi ve transkript almıştım ( Amerika da kayıt için gerekli değil ama yine de aldılar ), vizemizi Ummandan aldığımız için Formül A + çevirisi ve aşı kartı + çevirisini yanımıza almıştık. Palm Beach bölgesindeyiz. Okul bizi sağlık raporu için anlaşmalı bir doktor ofisine yönlendirdi genel bir kontrol yapıldı sohbet eşilğinde göz+vücut kontrolleri yapıldı 20 dolar ücret alındı. Aşıları için bir sağlık kurumuna yönlendirildik burda aşı kartı ve çevirisi çok işimize yaradı sadece Türkiye de su çiçeği aşısı tek doz yapıldığı için su çiçeği + tetanoz ve grip aşısının sezonu geçtiği için grip aşısı yapıldı Covid 19 aşısı zorunlu değil. Aşılar için ücret ödemedik. Bu evrakları toparlayıp kayıt işlemini yaptırdık ve ertesi gün okula başladı. School bus ve yemek + kahvaltı ücretsiz. İlk gün seviye tespit sınavı yapıldı ve seviyesine göre period oluşturuldu. 2012 şubat doğumlu olduğu için 6.sınıftan devam ediyor. Okul kayıt işlemleri oldukça kolay ve herkes çok yardımcı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

günaydın herkese ilkokul videoları her zaman denk gelmez. Hadi seyredelim.

• Merhaba, 2.sinif caginda bir oglum var ve geldikten sonrada okullarin acilmasina 1.5 ay gibi bir zaman olacak. Okul baslamadan ustundeki yabanciligi atmasi ve cevreye hizli adapte olmasi icin birseyler yapmak niyetindeyim. Yaz okulu tarzinda birsey olabilir. Daha once aramizda tecrube eden varmidir ? Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Er-Rayn bugün ilkokullarla ilgili bir video vardı istersen bir göz atarsın

• @ayvalik10 Tesekkurler.

• Merhabalar,

Biz gectigimiz hafta Los Angales’a tasindik. Evi kiraladik bugun de okula kayit ettirmeye gittik. Oglum 30 Ekim 2017 dogumlu. Turkiye’de 1. Siniftaydi. Bugun okula gittigimizde yaşına göre Kindergarden’a kayit edeceklerini soylediler.

Memurun bize karsi tavri hic hos degildi. Biz yabanci dil bilmiyoruz ve bir arkadasimiz bize destek olmak icin memurla konustu. Memur ingilizce bilmiyosunuz ben de turkce bilmiyorum niye geldiniz diye bir tavir sergiledi. Resmen şok oldum cunku her mecrada diliniz onemli degil okulda tercuman olabilir veya bi yeri telefonla arayarak mutlaka destek olurlar diye yazilar okumustum. Resmen bize kopek muamelesi yaptilar. Ayrica biz sizi bu okula almak zorunda degiliz mudurumle konusup onay verebilicekmiyiz bakalim dedi. Adresimize dusen okul orasi nasil boyle bir sey olabilir?

• @ceren-baş yasal olarak eğitim hakkı var diye biliyorum bir avukattan haklarınızı öğrenip o memura bunu aktarın ve bu davranışınıda unutmayıp gerekli yere bildireceğinizi iletin. Geçmiş olsun

• @ceren-baş aslinda 1st grade olmasi lazim ama neden bu sekilde bir davranis ve tutum sergilemis gorevli cidden ilginc.
    @mesut1905 un dedigi gibi sikayet edeceginizi belirtip baska bir yetkiliyle gorusmek mantikli.
    gecmis olsun.

edit : yas konusunu yanlis biliyormusum, alttaki iletide dogrusu mevcut.

• @ceren-baş, içinde söyledi: İlkokul veya ortaokul'a kayıt yaptıracaklara tavsiyeler

Merhabalar,

Biz gectigimiz hafta Los Angales’a tasindik. Evi kiraladik bugun de okula kayit ettirmeye gittik. Oglum 30 Ekim 2017 dogumlu. Turkiye’de 1. Siniftaydi. Bugun okula gittigimizde yaşına göre Kindergarden’a kayit edeceklerini soylediler.

Memurun bize karsi tavri hic hos degildi. Biz yabanci dil bilmiyoruz ve bir arkadasimiz bize destek olmak icin memurla konustu. Memur ingilizce bilmiyosunuz ben de turkce bilmiyorum niye geldiniz diye bir tavir sergiledi. Resmen şok oldum cunku her mecrada diliniz onemli degil okulda tercuman olabilir veya bi yeri telefonla arayarak mutlaka destek olurlar diye yazilar okumustum. Resmen bize kopek muamelesi yaptilar. Ayrica biz sizi bu okula almak zorunda degiliz mudurumle konusup onay verebilicekmiyiz bakalim dedi. Adresimize dusen okul orasi nasil boyle bir sey olabilir?

1 Eylul 2017 - 31 Agustos 2018 arasi bu yil kindergarten'a gidiyor. 2024-2025 sezonunda 1. sinif icin yasi tutar.

• @ceren-baş okulun bulundugu district ile gorusebilirsiniz. Adrese dayali olmayarak da okul secme imkaniniz olabilir LA de.

• @ceren-baş Okuldaki idareci birisi ile gorusun, gerekirse randevu alin. Hem cocugun kayit durumunu hemde size bu sekilde davranan kisinin durumunu konusun. Ilgilenmezse, okulun dahil oldugu school district'e sikayet edin.

• Hepinize çok tesekkur ederim.

• @ceren-baş gelişmelerden lütfen haberdar edin bizleri.

• Salı günü formlar ve diger medikal evraklarla birlikte kayit icin gidecegiz:) Sonuca gore mutlaka yazacagim. Olumlu olumsuz ne olursa olsun tavirlarindan dolayi dediginiz gibi okulun bagli bulundugu district’e geri bildirim verecegim.

Benzer Başlıklar

• 27
  • 119
  • 7
  • 51
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |