Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• (C) ABD’DEN TRANSİT GEÇİŞ VİZESİ

İki yabancı ülke arasında seyahat eden ve bu yolculuğun bir parçası olarak Birleşik Devletler bağlantılı seyahat edecek kişilere yönelik göçmen olmayan vize türüdür.

• Bir uçak veya deniz taşıtına katılmak üzere yolcu olarak ABD’ye gelen mürettebat üyesi için transit vize gerekli olacaktır. Lütfen Mürettebat Vizesi (D) ile ilgili bilgilere bakınız.

• Yolcu, ABD dışında bir yabancı limana yolcu gemisi veya başka bir deniz taşıtı ile gidiyorsa, seyir süresince deniz taşıtı ABD’de bir limana yanaşacaksa, transit vize ya da diğer göçmen olmayan bir vize gereklidir.

• Merhabalar,
    Ben fethi. Gemilerde 3. Kpt yapiyorum. Amerika sularında gemide calisabilmek icin göcmen olmayan vizesi almamiz lazim, diger ismi transit vizesi. Gorusme esnasinda vizeniz onaylandi diye bir evrak verdiler. Pasaportum geldi ama kontrol ettim vizeyi basmamislar. Pasaportum en son guncel pasaport acaba cip e mi isleniyor. Bilgisi olan paylasabilir mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fethi, içinde söyledi: (C) ABD’den Transit Geçiş Vizesi

Merhabalar,
    Ben fethi. Gemilerde 3. Kpt yapiyorum. Amerika sularında gemide calisabilmek icin göcmen olmayan vizesi almamiz lazim, diger ismi transit vizesi. Gorusme esnasinda vizeniz onaylandi diye bir evrak verdiler. Pasaportum geldi ama kontrol ettim vizeyi basmamislar. Pasaportum en son guncel pasaport acaba cip e mi isleniyor. Bilgisi olan paylasabilir mi ?

Pasaportta vize olmadigina emin misiniz? Bir de pasaportla beraber bir kagit gonderdiler mi?

Idari isleme kalmis olabilirsiniz. Eger kagit gonderdilerse, kagitta ne yazdigini buraya aktarir misiniz?

Bir de email adresinizi kontrol eder misiniz? Konsolosluk size DS-160'ta belirttiginiz email adresinden aciklama emaili gondermis olabilir.

• Miami üzerinden Bahamalara gitmek için transit vize şartı varmı ?

• ⭐⭐⭐

@Deniz-Ege, içinde söyledi: Transit Vize Şartmı

Miami üzerinden Bahamalara gitmek için transit vize şartı varmı ?

Amerika'da, Avrupa ve dünyanın bir çok ülkesindeki gibi iç hatlar-dış hatlar gibi bir kavram yok. ABD dışından gelen yolcular transit olsalar bile pasaport kontrolünden geçiyorlar. Eskiden ABD üzerinden transit yapmak için eğer pasaportunuzda ABD vizesi yoksa pasaporta TWOV diye bir damga basıp (Transit Without Visa) bir görevli eşiliğinde diğer aktarma uçağına gitmenize müsade ediyorlardı fakat 9/11 saldırısından sonra buna müsade etmiyorlar artık bildiğim kadarıyla. Ben mesala 2000 yılında direk uçuş olmadığı için İstanbul-Toronto uçuşunu Chicago'dan Toronto'ya TWOV ile ABD vizesi olmadan gerçekleştirmiştim. Şimdi ABD vizeniz yoksa ABD'ye uçan uçağa binemiyorsunuz bile .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Deniz-Ege, içinde söyledi: (C) ABD’den Transit Geçiş Vizesi

Miami üzerinden Bahamalara gitmek için transit vize şartı varmı ?

evet.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |