Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba ben 15 yaşındayım, 2 aydır ailemle birlikte amerikadayim. Daha okullar açılmadı ve suanda çalışıyorum. 11 gün sonra okullar açılıyor burada. Amerikan liselerini çok merak ediyorum, ortam nasıl?, ortama nasil alışırım?, nasıl karsilanicam? Bunun gibi sorularım var, filmlerde ki gibi olmadığı biliyorum. Dilim iyi sayılır. Göçmen ve dili tam olmayan öğrencileri farklı bir sınıfa koyuyorlarmis doğru mu bilmiyorum. 10.sinif olacağım bu arada, bilgi verirseniz çok sevinirim

• @memati Cevap veren olmamış. Artık siz bizi bilgilendirirsiniz benim de kızım liseye Amerika da başlıcak. Bende çok merak ediyorum 😊

• Merhaba, benim de oglum 10.sinifa baslayacak. Tebrik ederim seni @memati hemen calismaya da baslamissin. Kendine guven, bir sorun yasamazsin. Hatta ekstra ilgi bile duyabilirler. Turkiye’den geldin, Turkce biliyorsun. Bu onlara degisik geliyor. Bir tanidigin oglu gecen yil 10.sinifa basladi ve dedigim sebeplerden bayagi ilgilenmis arkadaslari. Okul puani yuksek olan, cok karisik olmayan bir bolgede okula baslarsan daha iyi olabilir. Turk ogrenciler daha zor bir level’dan gittikleri icin cok zorlanacaklarini dusunmuyorum. Hemen kaynasirsin. Senin icin hersey daha guzel olacak emin ol. Ogluma da soyluyorum; “Amerika’nin sadece iyi ve avantajli yonlerinden faydalanin”, buraya bunun icin geldik.

• @dpdemir Acaba orada yaşa göre mi gidiliyo okula? Kızım burada 71 aylık başlamıştı okula. Biraz erken yani. 8.sınıfı bitirdi burda. Acaba orada tekrar 8 mi gitmeli yoksa 9 mu bilginiz var mı

• @memati bizde şubatda geldik kızım 14 yaşında, 9 a gidiyordu ama okula martda başladı bizden kaynaklı nedenlerden dolayı üç ay gitti ing az oldugu için ayrı bir sınıfa aldılar açıkçası o da çok korkuyordu zorbalık olur mu beni dışlarlar mı diye hiç korktugu gibi olmadı arkadaşları ve ögretmenleri gayet yardımsever bu sene 10 a geçecekti ama biz tekrar 9 u okusun istedik ortak karar alarak ,eylülde 15 yaşına girecek , senin ing varmış daha kolay olur senin için bi sınava sokuyolar önce ing dil bilgisi için ona göre uygun sınıfa yerleştirme yapıyorlar kızımın dedigine göre dersler çok kolaymış matematik dersinde hesap mak kullanıyorlarmış

• @zeynomistan Yas olarak bizimle ayni yasta gidiyorlar. Evet okula baslanacagi sene “su tarihle, su tarih arasi dogumlular” diye belirtiliyor kayitta. En son bitirdigi sinifin notlarini okulundan transkript seklinde (Ingilizce) kapali zarfta alin lutfen. Liseye baslarken bildigim kadariyla boyle isteniyor.

• @dpdemir Transkript alıcaktım ama kapalı zarfı bilmiyodum. Çok teşekkür ederim bilgi için

• @zeynomistan Kapali zarfta ve zarfin yapistirilan yerinin uzeri muhurlu imzali olsun. Yani notlarla oynanilmadigini, orijinal oldugunu ispat etmek icin. Bazi okullar oyle istiyor. Her ihmitale karsi siz de almisken o sekilde alin. Bir kac kopya olsun ayrica elinizde.

• @dpdemir Tamamdır öyle yapıcam mutlaka. Tekrar teşekkürler ❤

• @zeynomistan Rica ederim. Hepimize kolayliklar diliyorum.

• @zeynomistan merhaba evet cevap veren olmadı malesef, okula başlayalı 1 hafta oldu. Zaten ingilizce bilmeyen öğrencileri farklı bir sınıfa koyuyorlar, 5 6 ay sonra sınava giriyor, eğer iyi not alırsa normal sınıfa geçiyor. Ben şuan o sınıfta en iyi ingilIce bilen öğrenciyim, çünkü ben baya iş değiştirdim sürekli çalıştım ve İngilizcem gelmişti. Öğretmenler inanılmaz kibar ve nazik. Zorbalık en azından ben görmedim, kimse kimsenin umrunda değil. Özellikle benim okulumda çok Latin var. Onlar biraz sıkıntı, bir kaç tanesi bana Esrar seviyor musun falan dedi, arkadaşımdan öğrendiğim kadarıyla uyuşturucu çok fazla, dikkat etmek gerekiyor. Kızınızın da başladı sanırım okula, iyi geçmiştir umarım

• @dpdemir cevabin için saol abi, benim okulum düşük puanlı malesef, okul güzel gibi şuan, amerikalidan fazla latino var ama olsun :D. Umarım her şey daha iyi olur

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |