Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar sormak istediğim birkaç şey var
    Dv 2020 ile geleceğim kesin gibi birşey
    2020 de gelince çocuğum 6 yaşında olacak malumunuz küçük çocuk şimdiden kendisiyle çat pat ingilizcemle konuşmaya başladım şimdiden sayı renk ve evet ve hayır gibi kelimeleri öğrendi ama evde ingilizceyle beraber 3 dil konuşuluyor turkce ve anadilimiz olan kürtçe tabi bir ingiliz veya amerikalı kadar ingilizce öğrenemeyecek maalesef bundan dolayı sormak istediğim şey ise çocuk kaç yaşında okula başlıyor ve çok az ingilizce bilen hatta hic bilmeyen bir çocuk için ne tarz önerileriniz olacaktır .

• Merhaba. 7. yasinda birinci sinifa basliyorlar. Gocmen cocuklarina ESL teacher adi verilen ayri bir ogretmen tahsis ediliyor. Standart derslerin yani sira ESL ogretmeni cocugu ayrica calistiriyor. Evde anadilinizi konusun Ingilizce ogretmek okulun isi diyor ogretmenler. Hatta hemsire de aynisini soyledi. Biliyorum inanamasi guc ama cocuklari dert etmeyin onlar dil konusunda yetiskinlerden cok daha kolay adapte oluyorlar. Benim oglum birinci sinifin ikinci yarisinin ortasinda geldi. Simdi 3. sinifta. Ikinci sinifin ikinci doneminde sinifinin en iyi okuyabilen ogrencisi haline gelmisti. Kolayliklar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @mr-hakan Okula ilk kayıt içinde söyledi:

mak istediğim şey ise çocuk kaç yaşında okula başlıyor ve çok az ingilizce bilen hatta hic bilmeyen bir çocuk için ne tarz önerileriniz olacaktır .

mayıs ayında açıklanıyor nasıl dv 2020 ile geleceğin kesin gibi olabiliyor ki

• @sadikcagan sadi hocam benim başvuru yöntemim biraz daha farklı olduğu için kesin gibi diyebiliyorum ve kalkıp birilerine para falan da vermedim forumdan 1 2 kişi zaten beni şahsen tanıyorlar tam sebebini ve seklini forumda açıklayamıyor olsam bile bu sene kesin gibi diyebiliyorum

• @sadriabi Okula ilk kayıt içinde söyledi:

Merhaba. 7. yasinda birinci sinifa basliyorlar. Gocmen cocuklarina ESL teacher adi verilen ayri bir ogretmen tahsis ediliyor. Standart derslerin yani sira ESL ogretmeni cocugu ayrica calistiriyor. Evde anadilinizi konusun Ingilizce ogretmek okulun isi diyor ogretmenler. Hatta hemsire de aynisini soyledi. Biliyorum inanamasi guc ama cocuklari dert etmeyin onlar dil konusunda yetiskinlerden cok daha kolay adapte oluyorlar. Benim oglum birinci sinifin ikinci yarisinin ortasinda geldi. Simdi 3. sinifta. Ikinci sinifin ikinci doneminde sinifinin en iyi okuyabilen ogrencisi haline gelmisti. Kolayliklar dilerim.

Çok teşekkür ederim hocam inanın hani oğlum çok sıkıntı çekecek diye aşırı stres yaptım ilk ve tek çocuk olunca insan üstüne titriyor

• @mr-hakan ne kadar farklı olursa olsun dv lottery çekiliş sonuçlarına müdahale edilebileceğini düşünmüyorum.türkiyede olan bir çekiliş olsaydı sorgulamazdım ama çekiliş abd tarafından yapılıyor 🙂

• @sadikcagan hocam müdahalede bulunulmuyor çekiliş algoritmasında farklı gruplar var onların kazanma oranları farklı isterseniz biraz daha araştırabilirsiniz. Başvuruyu nasıl yaptığıma dair evrak imzalamamış olsaydım emin olun tamamen açıklardım

• @mr-hakan üzgünüm ama sanırım biri sizi fena halde trollemiş..
    Ya da siz bu forumu trollemeye çalışıyorsunuz 🙂

İhtiyacınız yok ama çekilişte bol şans..

• @volkanu Okula ilk kayıt içinde söyledi:

@mr-hakan üzgünüm ama sanırım biri sizi fena halde trollemiş..
    Ya da siz bu forumu trollemeye çalışıyorsunuz 🙂

İhtiyacınız yok ama çekilişte bol şans..

Hocam sözüm olsun gc yi aldığım gün size burdan nasıl bir başvuru yolu izlediğimi anlatacağım

• @mr-hakan eksik olmayın, inşallah kazanırsınız. Sonrasında o imzaladığınız belgeden dolayı başınız belaya girsin istemem.

• @mr-hakan Okula ilk kayıt içinde söyledi:

ma dair evrak imzalamamış olsaydım emin olun tamamen açıkla

alla alla nasıl oluyor aklım almadı sanırım kafa buluyorsun bizimle burası yardımlaşma için insanların birbirine bilgi aktarması için olan bir forum iken neden bilgi vermemekte direniyorsun anlamadım neyse artık sende kalsın ozaman

• ⭐⭐

@mr-hakan Okula ilk kayıt içinde söyledi:

@sadikcagan hocam müdahalede bulunulmuyor çekiliş algoritmasında farklı gruplar var onların kazanma oranları farklı isterseniz biraz daha araştırabilirsiniz. Başvuruyu nasıl yaptığıma dair evrak imzalamamış olsaydım emin olun tamamen açıklardım

Başvuruyu sizin adınıza başka biri mi yaptı?
    Böyle bir hizmet ve "ayrıcalık" için para ödediniz mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

çekilişe girmeden greenkart verilme olayları bazı şartlar dahilinde oluyor. Evlilik yapmıştır, işyeri kurmuştur, vatandaş birisi vardır o başvuru yapmıştır gibi çok çeşitli seçenekler mevcut. Ondan dolayı bu kadar @sadikcagan ve @saulgoodman neden üzüyorsunuz tatlı canınızı boşiverin alıyor mu alıyor hayırlı olsun dersin o kadar amerika bu her an ne olur bilemezsin kaçak birisi eli silahlı bir kişinin elinden rehineyi kurtarıyor kahraman ilan ediliyor. PAAATTTT green kart alıyor anlayacağın bizim kafa çalışmaz bu verilme şekillerine boşverin gitsin ya siz mayısı bekleyin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells açtığı E2 Vize Ornekleri, Yatirim Miktarlari ve Sirket Tipleri yazısının içinden bir cümle buyur burdan yak

E1/E2 vizesi Bu vize turunun Green Card'a gitmedigi fikri sundan kaynaklanmaktadir: genelde bu sirketler, yatirimcilarin kendi sirketleri oldugundan ve kendi kendilerine Green Card basvurusu yapamadiklarindan (sponsor olamadiklarindan) Green Card alamiyorlar. Yani sirket, bu sirketteki diger calisanlara Green Card sponsoru olabilir.

• ⭐⭐

@ayvalik10 Okula ilk kayıt içinde söyledi:

çekilişe girmeden greenkart verilme olayları bazı şartlar dahilinde oluyor. Evlilik yapmıştır, işyeri kurmuştur, vatandaş birisi vardır o başvuru yapmıştır gibi çok çeşitli seçenekler mevcut. Ondan dolayı bu kadar @sadikcagan ve @saulgoodman neden üzüyorsunuz tatlı canınızı boşiverin alıyor mu alıyor hayırlı olsun dersin o kadar amerika bu her an ne olur bilemezsin kaçak birisi eli silahlı bir kişinin elinden rehineyi kurtarıyor kahraman ilan ediliyor. PAAATTTT green kart alıyor anlayacağın bizim kafa çalışmaz bu verilme şekillerine boşverin gitsin ya siz mayısı bekleyin

Ben üzülmüyorum, canımı da sıkmadım.

Kendisi ilk mesajında "Dv 2020 ile geleceğim kesin gibi birşey" demiş. Bu çekilişle green card alacağına kesin gözüyle baktığı anlamına geldiğinden söyledikleri ilgimi çekti.

Bir dolandırıcılık olabilir, başkalarının dolandırılmasını önleriz bunları konuşarak, o yüzden sordum.

• @saulgoodman Okula ilk kayıt içinde söyledi:

@ayvalik10 Okula ilk kayıt içinde söyledi:

Ben üzülmüyorum, canımı da sıkmadım.

Kendisi ilk mesajında "Dv 2020 ile geleceğim kesin gibi birşey" demiş. Bu çekilişle green card alacağına kesin gözüyle baktığı anlamına geldiğinden söyledikleri ilgimi çekti.

Bir dolandırıcılık olabilir, başkalarının dolandırılmasını önleriz bunları konuşarak, o yüzden sordum.

Hocam özverili düşünceniz için teşekkürler , lakin büyük ihtimalle yazdığım bir postu atlamışsınız aynı konunun içinde bir yerde kesinlikle herhangi bir ücret ödemediğimi de belirtmiştim . @ayvalik10 arkadaşın dediği gibi green kartı almanın çok farklı yolları var keza çekilişle bile olsa farklı farklı gruplar farklı farklı şans ihtimalleri var .
    Keza amerika da hali hazırda oturan çalışma vizesi ile gelmiş kişilerin çekilişten faydalanma oranları bizden daha yüksek yada belli başlı kuruluşların onayları ile green kart başvurusu yapan kişilerin şansları da standart başvurudan daha yüksek şansa sahiptir . Bende federal hükümetin bir kurumu üzerinden başvurumu yaptığım için kesin gibi dedim. Lakin evli olmama rağmen her ihtimale karşı eşimin başvurusunu da standart yollardan yine yaptım normale karı koca olarak katılan arkadaşların ortalama olarak % 2 civarında kazanma şansı varken benim başvurumun tek başına başka evli bir çiftten bir kaç kat kazanma şansım var ve bende bunun için kesin gibi dedim
    Saygılarımla

• Sayın @Mr-Hakan anladığım kadarıyla aşağıdaki yöntemlerden birisini kullandınız.. Başkada bir yol gözükmemekte en azından benim bulabildiğim.

Arkadaşlar bazı araştırmalar yaptım, bir çoğunuz biliyordur belki 7 adet madde bulabildim. Sizlerle de paylaşayım istedim. Başlıkları veriyorum detaylarını alttaki linkten sitesinden öğrene bilirsiniz.

ABD’de Green Card Almanın Yolları Nelerdir?
    Amerika’da Green Card sahibi olmanın en bilinen yolları piyango (lottery) veya evlilik yoluyladır. Oysaki bu iki yöntemin dışında Green Card almanın başka yolları da bulunmaktadır.

• 1. Yatırım yolu ile Green Card
    • 2. Akrabalık yoluyla Green Card
    • 3. Çalışma yoluyla Green Card
    • 4. Evlilik yoluyla Green Card
    • 5. Çekiliş (lottery) yoluyla Green Card
    • 6. Sığınma veya mültecilik yolu ile Green Card
    • 7. Özel göçmenler için Green Card

Maddelerin Açıklamaları için sitesine tıklayın :http://nycturk.com/abdde-green-card-almanin-yollari-nelerdir/

• @Rüzgar hocam tam olarak belirttiğiniz yollardan biri ile başvuruda bulundum arkadaşları aydınlattığınız için teşekkürler

• @Mr-Hakan Önemli değil anlatmak istememeniz den az çok hangisi olduğunu tahmin edebiliyorum. Her şey gönlünüzce olsun.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 10
  • 2
  • 137
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |