Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Merhaba arkadaşlar;
    Okul çağı çocuklarımız için tecrübesi olan aileler bilgi alışverişinde bulunmuş fakat daha küçük olan meleklerimiz için daycare ve kindergarden tecrübesi olanlar var mı? Mesela 2019 talihlisi olarak biz seneye bu zamanlar ins Florida' ya yerleşirsek bizim için en önemli olan konulardan biri oğlumuzun sosyalleşmesi, yeni kültüre ayak uydurması ve dil gelişimi için yararlı olacağını düşünüyoruz. Ayrıca aynı şey iş hayatına atılacak anneler içinde geçerli. (sosyal anne, çalısan anne =mutlu anne) 😊.. Bazı formlarda (örn:göçmen anneler grubu, facebook'ta) green card kazanıp gidenlerin henüz bir geliri olmadığı için her okulun(kindergarden) maddi durumu yetersiz öğrencilere ayırdığı ücretsiz kontenjandan bahsedildi! Umarım böyle bir imkan vardır. Tecrübeli arkadaslar bilgi paylaşımı yaparsanız sevinirim. Teşekkürler

• @hockeyumpire2 Daycare ve Kindergarden tecrübesi olanlar içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar;
    Okul çağı çocuklarımız için tecrübesi olan aileler bilgi alışverişinde bulunmuş fakat daha küçük olan meleklerimiz için daycare ve kindergarden tecrübesi olanlar var mı? Mesela 2019 talihlisi olarak biz seneye bu zamanlar ins Florida' ya yerleşirsek bizim için en önemli olan konulardan biri oğlumuzun sosyalleşmesi, yeni kültüre ayak uydurması ve dil gelişimi için yararlı olacağını düşünüyoruz. Ayrıca aynı şey iş hayatına atılacak anneler içinde geçerli. (sosyal anne, çalısan anne =mutlu anne) 😊.. Bazı formlarda (örn:göçmen anneler grubu, facebook'ta) green card kazanıp gidenlerin henüz bir geliri olmadığı için her okulun(kindergarden) maddi durumu yetersiz öğrencilere ayırdığı ücretsiz kontenjandan bahsedildi! Umarım böyle bir imkan vardır. Tecrübeli arkadaslar bilgi paylaşımı yaparsanız sevinirim. Teşekkürler

Eylulden once 5 yasini dolduran cocuklar kindergartene baslayabiliyorlar. Kindergarten ilkokulun bir parcasi, yani ucretsiz, sifirinci sinif diye dusunun 🙂

K-12 terimi kindergarten dan 12. Sinifin sonuna kadar olan donemi kapsiyor ve devlet okullarinda ucretsiz egitim saglaniyor

Bazi eyaletlerde sadece half day kindergarten ucretsiz (her gun yaklasik 3 saat okula gidiyorlar), tam zamanli gitmesini tercih ederseniz, bazi nadir districtler aylik 200-400 dolar bir ek ucret talep edebiliyorlar.

5 yasindan kucuk cocuklar icin, anne baba calisiyor ve tum gun bakim gerekiyorsa, ozel kresler var, cogunlukla hafta ici her gun 12 saat aciklar. Isterseniz part-time ogrenci de alabiliyorlar ama tercih etmiyorlar. Ozel kresler, yerinden yerine ve cocugun yasina gore fiyatlar degisse de pahali oluyor.

Facebook grubunda bahsettikleri ya farkli bir seydir ya da yanlis anlamislardir. Belki preschool'dan bahsediyorlardir. 3-4 yasinda cocuklarin devam ettigi seviye preschool oluyor. Preschool egitimi ozel kreslerde, devlet okullarinda, ya da community college (CC) da veriliyor.

Devlet okullari ve CC daki preschool larda yer bulmak daha zor, waiting list ler olabiliyor, fiyatlari ozellere gore daha ucuz, ogretmenleri daha kaliteli, egitim cogunlukla part-time.

Maddi durumu kotu olan aileler icin, devlet kres parasini karsiliyor, ama bunu almak zor sanirim, genelde single mom olup da calismak zorunda olanlar aliyor, ama detayli bilgim yok.

Sizin cocugunuz kac yasinda olacak geldiginiz zaman?

• ⭐⭐

@senay-sirin 3yasında olacak insallah. Tam gün gidebileceği yer lazım bize. Senenin her zamanı kayıt mümkün oluyor mu?

• @hockeyumpire2
    Bos kontenjan oldugu surece her zaman kayit alirlar, bazi siniflar dolu oldugu icin bazan beklemeniz istenebilir ama cogunlukla istediginiz zaman kayit olursunuz.
    Genelde infant siniflari hep dolu oluyor ve hamile bayanlar dogumdan cok once yer ayarlamak zorunda kaliyorlar.
    Bazi CC ve school district preschool'lari cocugun tuvaleti kullanabiliyor olmasini isteyebiliyor.

• Size tavsiyem, cocugunuz day-care 'e gondermeyin. Illa gitmesi gerekiyorsa en kalitelisini bulun. Gidenlerden biliyorum; kucuk yasdaki cocuklara vuruldugunu dahi duydum calisan personel tarafindan. Cocuklar icin bakim yeri olsada sonucda para kazanmak icin acilmis bir ozel kurum. Elin cocuguyla ne kadar ilgilenirki.

• merhaba biz oglumuzu gectigimiz nisan ayinda Florida Hallandale beach te bir preschoola kaydettirdik. resmi tatiller haric yaz aylari da dahil olmak uzere tam gun devam ediyor. haftalik 275$ gibi bir ucret oduyoruz. ingilizce ve ispanyolca birlikte egitim veriliyor. yonetim ve ogretmenler cok titizler en ufak birsey oldugunda dahi kamera kayitlarini acip izlettiriyorlar.

• ⭐⭐⭐

@FBazer edit: orlandodan vazgeçtik.

• @HockeyUmpire2 Amerika'da okul oncesi egirim hakkında en çok sorulan 10 soruyu cevapladım. Youtube videomda izleyebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |