Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler! Forumumuza yeni üye olan arkadaşlar, kullanıcı adı seçerken şu iletideki kurallara dikkat etmeliler.
Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu için buraya tıklayın.
LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfına bağış karşılığında Yeşilkart Forum Başvuru Servisini kullanmak istiyorsanız buraya tıklayın.

(T) İnsan Kaçakçılığı Mağduru Vizesi • (T) İNSAN KAÇAKÇILIĞI MAĞDURU

  T vizesi sahipleri, ağır insan kaçakçılığı suçunun mağdurlarıdır. İnsan kaçakçılığı, kaçakçıların gerçekdışı iş ve daha iyi bir yaşam vaatleriyle insanların aklının çelindiği bir tür modern köleliktir. Kaçakçılar çoğunlukla sosyal hizmetlere erişimden yoksun fakir, işsiz bireylerden yararlanır. T Göçmen Olmayan Statüsü (T vizesi) insan kaçakçılığı mağdurlarını korur ve mağdurların, insan kaçakçılığının soruşturma veya kovuşturma sürecine yardımcı olmak için Birleşik Devletler’de kalmalarına imkan tanır.

  İnsan kaçakçılığı mağdurlarına sadece Birleşik Devletler’de T statüsü tanınır. Daha fazla bilgi için http://www.uscis.gov/portal/site/uscis adresine bakınız. ABD Büyükelçiliklerinin ve konsolosluklarının rolü, zaten Birleşik Devletler’de T statüsü almış olan kişilerin aile bireylerinin başvurularını işleme koymaktan ibarettir.


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  Su an T vizesi icin yapilacak I-914 basvurularinda surecin bitmesi icin 18-34 aylik bir bekleme suresi var. Tabii ki, ilerde bekleme suresi degisebilir. Ilgili kaynaklar:

  https://www.uscis.gov/i-914

  https://egov.uscis.gov/processing-times/


Log in to reply
 

Benzer Başlıklar

114
Online

6.0k
Users

1.9k
Topics

90.9k
Posts

| | | |

Powered by NodeBB