Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, K1 vizesi için sağlık raporu almam gerekiyor, aşağıdaki aşı listesi paylaşılmış. Bunların bazılarını çocukluk döneminde olduğum halde hiçbirinin kaydı devlette gözükmüyor ve aşı kartımı kaybettim. Sağlık müdürlüğüne gittim bunlar çocukluk aşıları, çoğunu olmuşsundur ama senin yıllarında kayıt tutulmuyordu dedi. Aşağıdaki aşıların hepsinin olmam gerekiyor mu? Bazıları canlı aşı olduğu için 3 doz olunması gerekiyormuş 6 ay sürüyor ve benim sadece 2 ayım var. Bu konuda ne yapacağım? Sorun yaratır mı?

Hepatitis A
    Hepatitis B
    Influenza
    Influenza type b (Hib)
    Measles
    Meningococcal
    Mumps
    Penumococcal
    Pertussis
    Polio
    Rotavirus
    Rubella
    Tetanus and diphtheria toxoids
    Varicella

• ⭐⭐

Covid aşı şartının kaldırılmış olması lazım dün aklıma geldi böyle bir haber buldum. Şu an "güncel" durumda aşı şartının kalkmış olması lazım.

• @newbie97 gocmen vizelerde halen asi sarti tek doz olarak devam etmekte. Bu haber gocmen olmayan vizelerle seyahat edecekler icin.

• @dpdemir ben 10 gün sonra turistik olarak gideceğim. ben de aşı gerekmiyor diye biliyorum turist olarak gidenlere. resmi bilgi mi? konsolosluğa ulaşamıyorum.

• @nyclover Evet, gocmen olmayan vizelerde 12 Mayis 2023 itibariyle asi sertifikasi gerekmiyor.
    Resmi aciklama icin link :

• @dpdemir cok teşekkürler 🙏

• @nyclover Rica ederim. Iyi yolculuklar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

38

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |