Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sny22 herhangi bir danismanlik firmasiyla calismadik. Bu baslik altindaki hic kimse danismanlik firmasiyla almadi vizelerini. Boyle bir sistem oldugunu ben de bu forumda ogrendim. Bize gercekten bizimle birlikte calismak isteyen, ayni sektorde faaliyet gosterdigimiz firma sponsor oldu. Tum ucretler ve avukatlik islemlerini kendileri karsiladi. Yani olmasi gereken prosedur oldu.

• mülakat tarihiniz hayırlı olsun. Benim durumum da sizinkiyle benzer, EB-3 professional. ama hala mülakat tarihi verilmedi bana, hala bekliyorum.
    priority date :13.03.2020 , siz NVC onayını daha kısa sürede almışsınız (NVC onayı 20.11.2021). bunun ne gibi bir sebebi olabilir, evli olmak bir avantaj olabiliyor mu?

• @demir_fl Merhaba, insallah en kisa surede size de randevu verilir. Biz premium processing yapmistik. Belki o sebeple olabilir mi? Bilemedim.

• @dpdemir Premium processing NVC onayını hızlandıran bir süreç mi yoksa randevu tarihini daha erken almakta mı etkili?

• @demir_fl Merhaba, USCIS'in dosyanı hızlı değerlendirmasi için para ödediğin bir sistem. NVC yada randevu tarihiyle hiçbir etkisi yok.

• Merhaba,
    20 ay sonra nihayet randevu tarihi bilgilendirme emailini dün aldım. Randevumu 20 Temmuz'a vermişler. Randevu tarihi bekleyen herkesin bundan sonra süreçlerinin daha hızlı ilerlemesini dilerim.

• @veli, içinde söyledi: Employment Based - mulakat randevu tarihleri - gerceklesenler ve tahminler

Merhaba,
    20 ay sonra nihayet randevu tarihi bilgilendirme emailini dün aldım. Randevumu 20 Temmuz'a vermişler. Randevu tarihi bekleyen herkesin bundan sonra süreçlerinin daha hızlı ilerlemesini dilerim.

Merhaba hayirli olsun vize turunuz neydi acaba?

• @u2rem Teşekkürler. EB2 benimki

• Herkese Merhaba, 18 Mayis’ta saglik taramasi icin Ungan Family Practice’de randevumuz vardi. Randevuyu 22-23 gun onceden olusturduk. Doktorun ofisi Kugulu Park’in hemen yaninda, Duzen Laboratuari yazan binanin icinde. Binanin uzerinde veya girisinde doktorun tabelasi bulunmuyor. Dr. Mehmet Ungan’in ofisi 4.katta. Randevumuz saat 11.20 de idi. Saat 11 de oradaydik. Iceri girince beklemeden bankoya gittim ve kaydimizi actilar. Sadece pasaportlari ve e-nabiz’dan alinan Covid Asi sertikalarini istediler. Varsa diger asi belgelerinizi de verebilirsiniz. Hepimiz cocuklukta asilarimizi olduk ancak bunu kanitlayamiyoruz. Biz buna kanit olmasi icin, su cicegi, kizamik, kizamikcik, kabakulak antikor testleri yaptirdik devlet hastanesinde. Bu testlerin e-nabiz’dan ciktisini aldik. Ancak kabul edilmedi. Sadece e-nabiz’a islenmis, saglik ocagi veya hastanede yapilan asilariniz varsa onlari kabul ediyorlar. 15 yasindaki oglumun bebeklikten itibaren sakladigim asi karti vardi. Onu goturdum ve kabul edildi. Bu arada doktorun ofisi normal bir apartman dairesi gibi ve salonda yaklasik 30 kisi vardi. 10 kisilik bir Afrikali grup, 10-12 kisi Iran uyruklu, 6-8 kisi de Turk vatandasiydik. Bankodaki gorevliye sordum; “diger bekleyenler de sizin gibi ABD gocmenlik vizesi icin basvuranlar” dedi. 10-15 dakika gibi bir surede kaydimiz olusturuldu. Fotograflarimiz cekildi. Ateslerimiz olculdu. Fotografli ingilizce metin yazan kagitlari arkali onlu imzalamamiz istendi. Pasaportlarimizin arasina bu kagitlar konularak 5.kata cikmamizi soylediler. 5.katta rontgen cekimi icin ucumuze toplamda 105 usd tahsil edildi. Odemeyi yaptiktan sonra 3.kata inmemizi istediler. 3.katta hepimize sirayla rontgen cekimi yapildi. Burada da islemin yapildigina dair ve sorumluluk aldigimiza dair kagit imzalatildi. Pasaportlar ve diger evraklarla birlikte tekrar 4.kata Dr.Ungan’in ofisine ciktik. Pasaportlari bankodaki gorevliye teslim ettik. Saat 12 olmustu. 12.45’te muayene icin orada olmamizi soyledi. Bu arada bize kan tahlili yapilmadi. 18-45 yas arasina kan tahlili yapiliyor.
    Kugulu Park’ta biraz dolasip surenin gecmesini bekledik. 12.40 gibi tekrar doktorun ofisine gittik. Bu kez ortalik daha sakindi. Sadece Iranli 5 kisilik bir aile kalmisti. Bir 10 dakika kadar bekledikten sonra once esimi muayene cagirdilar. Sonra beni cagirdilar. Muayenede hastane onlugu veriliyor. Onu giymeniz isteniyor. Boy ve kilonuz olculuyor ve doktoru beklemeniz soyleniyor. 5-10 dakika bekledikten sonra Dr.Handan Ungan geldi. Tansiyonu olctu. Bu arada arka arkaya sorularini sormaya basladi. “Ameliyat oldun mu, hastane yatisin var mi, surekli kullandigin ilaclarin var mi, akciger, karaciger, bobrek rahatsizliklarin var mi, psikolojik tedavi gordun mu, kendine yada baskasina zarar vermeyi dusundun mu, dovme ya da piercing var mi?” seklinde sorulardi. Goz muayenesi yapmadi. Sonrasinda 2 asi yapti ve muayene tamamlandi. En son oglumu muayeneye aldilar. Ona da benzer sorular sorulmus. Esime 3 asi, bana 2 asi (MMR ve Hepatit B), ogluma 1 asi (Menenjit) yapildi.
    Esim icin : 310 usd
    Benim icin : 260 usd
    Oglum icin : 200 usd fatura edildi.
    Odemeyi kredi kartiyla yaptik. Uyguladiklari dolar kuru o gun icin 19.8 tl. idi. Kapalicarsi dolar kurundan 60 kurus daha dusuktu.
    Faturalarimizi hepimizin e-mailine ayri ayri gonderdiler. Ertesi gun de saglik raporlarimiz ve tum asi kayitlarimizi iceren raporlar mail olarak geldi. Dosyamiz dijital oldugu icin hicbir evrak verilmedi. Konsolosluga dijital olarak gonderilecegi soylendi.
    Islemlerimiz tamamlandiginda saat 13.45 olmustu.
    Yaklasik 3 saatte tum islemlerimiz tamamlandi.

• @veli Hayirli olsun. Gozunuz aydin.

• @dpdemir Sağlık muayenesini sıkıntısız geçirmenize sevindim. Umarım bu haftaki konsolosluk görüşmeniz de sıkıntısız geçer. Konsolosluk görüşmenizi de bu şekilde detaylı yazarsanız çok seviniriz 🙂

• @dpdemir Çok teşekkür ederim.

• @dpdemir tesekkurler cok faydali oluyor bunlari duymak. Umarim vize mulakatida sorunsuz gecer.

• @veli Amin. Cok tesekkurler.

• @niwss Amin. Sagolun.

• @dpdemir hayirli olsun darisi vize randevunuza

• @u2rem Amin. Cok sagolun.

• Merhaba herkese,
    Sağlık muayenesi randevusu oluşturulurken "başvuru kategorisine" hangisi girdiniz? Benimki işveren sponsorluğunda olduğu için direkt "immigrant" seçeneğini seçiyoruz değil mi?

• @dpdemir hayırlı olsun. Umarım randevunuz da sorunsuz geçmiştir. Muayene sonrasında ödemeleri nakit mi yaptınız? Kredi kartı kabul ediliyor mu?

• @Mustafa-Kemal-Atay-0 Mustafa Bey, konsolosluktaki görüşmeden sonra pasaportun elinize ulaşması kaç gün sürdü acaba? Benim ABD biletinin tarihini değiştireceğim, randevu tarihinden bir buçuk ay sonrasına değiştirsem sıkıntı olmaz herhalde.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |