DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar eşim ile aos yapmayı düşünüyoruz fakat eşim açık öğretim lisesi mezunu ve diplomasını bulamadık. Maalesef AOF mezunu olduğu için diplomayı tekrar çıkaramıyoruzda bunun yerine devlet Diploma Kayıp Belgesi veriyor ve Edevlet üzerinde barkodlu diploma örneği alabiliyoruz. Elimde ki bu iki diploma belgesini kabul ederler mi? AOS yapmak masraflı bir iş maalesef 3 aylık konaklama neredeyse bir araba parasına geliyor. Bu durumda aos yapılmalı mı? farklı bir konsolosluğa dosya mı taşımalıyım?

Bu konuda bir görüşünüz veya fikriniz var mıdır?

• Bir guzel haber ve mulakatsiz GC Onayi da bugun Clifton , VA dan aldik . Talihli Arkadasin kendisi bu Platformda yok fakat ben Filed Office bilgisi acisindan faydasi olur diye paylasmak istedim . Surec bekledigimizden uzun surdu . Toplamda neredeyse 6 ay gibi . 7 Subat Parmak izi , 25 Haziran mulakatsiz Onay . Darisi tum bekleyenlerin basina . Sevgiler ..

• @Map, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar, Boston field office’ den Aos yapan arkadaşlar varmıdır ? Süreçleri nasıl gidiyor sormak istedim

ben boston ofisten başlattın işlemlerimi. 2 mayısta ellerine ulaştı dosyam, mayısın 29'unda parmak izi verdim. 25 güne yaklaştım sanırım parmak izinin üzerine. beklemedeyim. siz de mi boston'dan işlem yaptınız?

• ⭐⭐

@Figen, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Bir guzel haber ve mulakatsiz GC Onayi da bugun Clifton , VA dan aldik . Talihli Arkadasin kendisi bu Platformda yok fakat ben Filed Office bilgisi acisindan faydasi olur diye paylasmak istedim . Surec bekledigimizden uzun surdu . Toplamda neredeyse 6 ay gibi . 7 Subat Parmak izi , 25 Haziran mulakatsiz Onay . Darisi tum bekleyenlerin basina . Sevgiler ..

Figen Hanim ben kayinvalidem icin family based green card’a basvurdum. Aos yaptim. Ocak basinda tum belgeleri gonderdim. Subat 8’de biometric randevusu vardi. Martta da ufak bi belge hatasi oldu. Notice’i aldiktan hemen sonra yanlis kismi duzeltip geri yolladim. 1 hafta icerisinde Received notice aldiktan sonra sistemde 2 aydir 5 months kaldi gozukuyor. Degismiyor. Biometricten itibaren 5 ay gecti henuz bir guncelleme yok. Kotu bir field office’e mi denk geldim acaba? Dosyamiz Missouri office de isleniyor.

• @Sini-sini evet ben de Boston dan işlem yürütuyorum.Hepimiz için güzel haberlere inşallah

• İyi günler, K-1 vizesi ile gelip evlendikten sonra aos başvurusunda ı-864 sponsorluk formunu doldurmalı mıyız ? Sadece ı-485 yeterli mi ? Zaten hali hazırda nişanlılık vizesinde eşimiz bize sponsor olduğu için bu vize türünde istiyorlar mı bilgisi olan var mı ? teşekkürler.

• @Easychamp aof burasuna gidip parasini oduyorsunuz 2 hafta icerisinde diplomaniz elinizde.👍

@Sini-sini evet ben de Boston dan işlem yürütuyorum.Hepimiz için güzel haberlere inşallah

umarım öyle olur. beklemekten ve belirsizlikten sıkıldık artık.

• Herkese merhabalar!
    Sıkıntılı ve stresli bir bekleyiş sonrası eşimin dosyası hariç bugün ben ve çocuklarım approved oldu.Eşimin hesabı halen parmak izi verildi olarak gözüküyor.Bu durum ile ilgili ne yapmam gerektiği konusunda yardım edebilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.

• @jtcarlos Hocam açık öğretim fakültesi ve açık öğretim lisesi farklı bir birinden. Karıştırıyor olabilir misiniz?

Herkese merhabalar!
    Sıkıntılı ve stresli bir bekleyiş sonrası eşimin dosyası hariç bugün ben ve çocuklarım approved oldu.Eşimin hesabı halen parmak izi verildi olarak gözüküyor.Bu durum ile ilgili ne yapmam gerektiği konusunda yardım edebilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.

Hayırlı olsun, bol şans yeni hayatınızda. Bence eşinizin dosyası da birkaç gün içinde onaylanacaktır. Bu şekilde sürecin işlediği çok örnek gördük daha evvel

• Bu sabah bir guzel haber ve mulakatsiz GC Onayi da North Bergen , NJ den aldik . @murat55351 Oncelikle Tebrikler , hayat hep boyle duysun sesiniz ve hemen cevap versin . Hersey kolaylikla aksin yeni hayatinizda . Hizir Eli degmis bir Dosya oldu . 20 Mayis Dosya gonderdik , 7 Haziran Parmak izi verdik , 27 Haziran bugun Mulakatsiz Onay aldik . Toplamda 40 gun bile degil . Darisi tum bekleyenlerin basina . Sevgiler ..

• @goodluck Parmak izi ustunden 90 gun gectikten sonra USCIS ile Info Pass acmanizi ve bagli bulundugunuz Senator ve/veya Congressman den yardim talebinde bulunmanizi oneririm . Field Office iyimi kotumu yorumu yapmak pek saglikli olmaz , siz elinizden geleni yapmaya baslamaniz gerek . Kaldi surada 3 ay .

• ⭐⭐

@Figen, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@goodluck Parmak izi ustunden 90 gun gectikten sonra USCIS ile Info Pass acmanizi ve bagli bulundugunuz Senator ve/veya Congressman den yardim talebinde bulunmanizi oneririm . Field Office iyimi kotumu yorumu yapmak pek saglikli olmaz , siz elinizden geleni yapmaya baslamaniz gerek . Kaldi surada 3 ay .

Kayinvalideminki family based green card. Esim de ben de Abd vatandasiyiz. Kayinvalideme esim uzerinden basvurdum. Zaman sinirimiz yok. Lottery uzerinden yapilan aos’lar daha kisa surmus. Family based olan niye uzun suruyor onu merak ettim aslinda

• @goodluck A peki ozur dilerim , bir suru mesaj okudum herkesi DV ile AOS gibi degerlendirir oldum 🙂

• @Sini-sini çok teşekkür ederim darısı size ve diğer tüm bekleyenlere.
    Aos yaparken acaba Emma ‘yı aramalımıyım ya da yapabileceğim başka bir şey var mı sonradan bir gecikmişlik yaşamamak adına merak ettim.Ya da dediğiniz gibi beklemelimiyim. @Figen Hanım daha önce çalıştığınız dosyalarda böyle bir durumla karşılaşıp bir arama ya da başka bir şey yaptınız mı?

Dosya mı hazırlarken de takıldığım çoğu şeyi tamamlamamda bana çok yardımcı oldunuz.Buradan tekrar size teşekkür ederim.Yüreğinize sağlık.🌺

• AOS yapan arkadaşlardan bir ricam olacak. 2 veya 3 kişilik bi aile için ortalama gideriniz ne oldu acaba? Biliyorum eyalete göre değişkenlik gösteriyor fakat en azından kendi tecrübenizden yola çıkarak tüm danışmanlık evrak kürek konaklama sigorta faturalar vs.. herşey dahil toplam harcamanız ne kadar oldu?

Çünkü aos için en az 90 gün orada konaklama yapmış olmamız gerekiyor diye biliyorum.

• @Easychamp
    Siz yeni bir kazanan olarak eğer ciddi bir şekilde AOS düşünüyorsanız, birkaç gününüzü ayırıp, hiç üşenmeden bu başlığın tüm iletilerini okumanızı tavsiye ederim. Sorduğunuz sorular çokça tartışıldı, 90 gün konusunun cevabı verildi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.1k

| | | |