DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @erenotti Merhaba, Travel History kısmında eski giriş çıkışları gördüm. Görmeseydim endişe ederdim zaten 🙂 Teşekkürler, uyarı için.
    Saygılarımla...

• ⭐⭐⭐

@Redbeard harika haber. bültende current oldunuz, zamanlama güzel oldu sizin için. Kolaylıklar ve bol şans diliyorum.

• ⭐⭐

@Redbeard Çok sevindim sizin için. Yalnız avukatınızın hala cevap vermemesi düşündürdü beni. Bu kişiyi iyi tanıyor musunuz? Sürecinizi bu avukatla mı yürüteceksiniz?

• @tufank Çok teşekkürler, artık gerisi kısmet.. İnşallah süreci hayırlısı ile tamamlarız..

• @Serapp Serap hanım, arada tanıdık birisi vardı. Çok güvendiği için kendisi ile iletişime geçerek, AOS sürecini beraber yürümek istedim. Süreci bu avukat ile ilerleteceğim ama tabii insanlık hali, kafam da onlarca soru 😞 Sonuçta bu iş doğru yönlendirme, doğru formların doldurulması ve takip işi.. Endişeli miyim? %100 hemde, ama alternatif şuan için yok. Önümüzdeki günlerde kendisi ile iletişime geçerek kafamdaki sorularu netleştireceğim, olmadı başka bir avukat seçerim. Ya aslında okuduğum ve araştırdığım kadarıyla "AOS" zor bir süreç değil, iyi bir ingilizcem olsa hiç düşünmeden kendim süreci yönetirim. Bir de çok emin olmamakla beraber bazen Avukatların burada sürece pozitif etkisi olduğunu düşünüyorum ve/veya AOS sürecinde bir avukatın olması buradaki kurumlarda sanırım pozitif bir etki bırakıyor diye duymuştum. Bu kısma açıkçası emin değilim.. Hayırlısı artık...

• @mikhail_tal ayrıntılı paylaşım için teşekkürler ve hayırlı olsun inşallah GC. Merak ettiğim hangi şehir ve field officete mülakat olmustunuz?

• @snmrs sanırım 90 günlük bekleme süresi olmadan başvuru yapmıştıniz ve sorun olmamıştı. Miamide hangi zip koduyla basvuru yaptığınızı paylaşır mısınız? Teşekkürler

• @Berkan-0 field office neresiydi? Hayırlı olsun GC

• @aystun1 hayırlı olsun. Merak ettiğim hangi field office ve şehirden başvuru yapmıştıniz? Teşekkürler

• @steward59 Üzülerek söylüyorum ki Hayırlı mı hayırsız mı oldu bilemiyorum 😔 Çünkü tüm işlemlerimizi hallettik,Parmak izimizi verdik,mülakat günü beklerken 5 Eylül günü Dışişleri ve Göçmenlik Dairesi Green Kart kotasının dolduğunu (55.600) ve bugünden sonra Kart basılamayacağını duyurdu.Senatörlere,ona buna girişim yapsakta sonuç alamadık.Bizim gibi birçok Eyaletten müracaat edip dönen çok oldu.Yani kısaca İzmir marşıyla gidip mehter marşıyla dönmüş olduk.Geçen sene 27-28 Eylülde kartını alanlar olduğunu bu Forumda hep okumuştuk ama bu sene böyle oldu işte.Biz Washington/DC Fairfax Field Ofis’ten işlemlerimizi yapmıştık.Sizlere hayırlı olsun diyorum.Ha bizi soracak olursan.Türkiye’ye dönmeden 2025 Müracaatını yaptık 😜 Nasip 🙏🙏👍

• @Berkan-0 geçmiş olsun o zaman yapacak bişey yok kısmet olmadı deyip tekrar denemek lazim. Bu süre içinde B1b2 vizenize birşey olmadı kalış süreniz 6 ay geçmedi sanırım. Ocakta gitsem diyorum CN 13 binlerde nasıl olur?

• @BNGIS AOS ile GC alabildiniz mi?

• @Redbeard Cok sevindim oncelikle pasaportunuzun suresi icin, bu kisimda sorun yasamayacaksiniz. Avukat konusunda iletisim halinde olun, dediginiz gibi farkli bir avukat ile ilerleyebilirsiniz daha sonra, benim kendi gozlemim Amerika'da hali hazirda bulunan ve Turkce bilen kisiler karsilarinda ingilizcesi seviyesi yeterli olmayan kisileri bulunca daha rahat davraniyorlar, kendilerine mecbur gibi dusunuyorlar. Daha once yazdigim gibi avukat surece legal olarak sizle baslayabiliyor ve sizin adiniza kisi ve kurumlar ile iletisime gecebiliyor. Ayrica sizinle sahsen mulakata girebiliyor ya da uzaktan telefonla katilabiliyor. Zamaniniz musait, guzel bir sekilde degerlendirirsiniz. Kolayliklar diliyorum. 🙂

• @Berkan-0 Gecmis olsun, DV2023 icin benimle ayni duruma dusmussunuz ne yazik ki, kota doldu ve sansimiz yandi. Bu yuzden AOS kesin olur diye hareket etmemek lazim, yasayarak ogrendik.

• @koray2000 iyi dilekleriniz için çok teşekkürler.. Bakalım avukatım ile iletişim kurup, süreci değerlendirmek için adım attım, yanıt bekliyorum...

• Merhaba, bilgi sahibi olan kişilere bir konuyu danışmak istiyorum. B1/B2 turist vizesi ile ABD'ye girdiğimizde bildiğiniz gibi genellikle 6 aylık bir kalış süresi veriliyor. AOS başvurusu yaptığımız zaman bu 6 aylık süre halen işlemeye devam ediyor mu?
    Örneğin Ocak ayında ABD'ye B1/B2 vizesi ile giren kişiye Temmuz ayına kadar ABD'de kalma hakkı verildiğini farz edersek ve bu kişinin AOS süreci Temmuz ayında halen sonuçlanmamış olursa, bu kişi vize aşımı (over stay) durumuna mı düşüyor, yoksa AOS süreci işlediği zaman boyunda I-94 da yazan maksimum kalış süresinin bir önemi kalmıyor mu?
    Değerli cevaplarınıziçin şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@Kerem-1 I-485 formu file edildiği zaman artık kalış süreleri ile ilgili bir sorun yaşamıyorsunuz.

• @Kerem-1 Yaptiginiz ilk fee odemesi alindiktan sonra AOS sureci baslar ve mevcut B1/B2 statunuz bir nevi askiya alinir. Artik surec sonuclanana kadar Amerika’da kalabilirsiniz. Eger basvurunuz 6 aylik sure icinde red edilirse, bu surenin sonuna kadar kalma hakkiniz devam eder, 6 aydan fazla kalip red alirsaniz, surec sonunda size gonderecekleri deny letter/red mektubunda Amerika’da ne kadar daha kalabileceginizi bildiriyorlar. Overstay durumunda olup red alan arkadaslarin vizelerine ne olduguna dair bilgi henuz edinemedim, tahminimce bu gonderilen deny letter ile tekrar giris yapabilecekler. Onceki yorumlarimda bu konudan bir kac defa bahsettim, mutlaka okuyun. Kolay gelsin.

• @Kerem-1 Gondermis oldugunuz I-485 paket ( AOS ) basvurusuna karsilik gelen (I-797C) alindi onay belgenizde yazan receipt date ulkede bulundugunuz statuden baska statuye gecmek icin baslangic tarihiniz olarak kabul edilir . Yani o tarihten itibaren artik isleminiz sonuclanana kadar , asil bulundugunuz statu ( vize gecerliligi ) bitse bile AOS surecinde kabul edilirsiniz .

• Herkese merhaba arkadaşlar, son konuşmaları okudum ama açıkçası bu konuları çok detaylı bilmediğim için bazı noktaları anlamadım 🙂

Ben aos başvurusunda bulundum Mart 2023 gibi, her şeyi hallettim hatta 7 kasımda intrrview da başarı ile sonuçlandı ama görevli date current değil green card için beklemeniz gerekiyor dedi. Bazen bir ay bazen bi sene sürer gibi bi şeyler anlattı. Aranızda bu bekleme sürecinde olan arkadaşlar var mı? Ne kadar bi bekleme süresi bu konuştuğumuz 😅 vısa bulletını nasıl kontrol edıyoruz, su an sadece hıcbır şey yapmadan bekleyecek mıyım?

Bi de seyahat izni başvurumu yaptım ama bir o sonuçlanmadı, tekrar bunu öne nasıl çektirip onaylatabilirim?

Çok teşekkür ederim zamanınız ıcın

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

42

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.9k

| | | |