DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @btek14 Çok teşekkürler,
    Saygılarımla,

• @Redbeard rica ederim. vpn ile cozemezseniz hangi bolge icin istiyorsaniz yardimci olmaya calisirim.
    iyi gunler.

• @btek14 Vpn ile bir şekilde çözeceğimi düşünüyorum. Tekrar dan çok teşekkürler..
    Saygılarımla,

• Merhabalar, Bilgisi olan yanıtlarsa çok sevinirim. Bugün bir devlet hastanesinin "Enfeksiyon" bölümünden randevu alarak antikor testi için başvuruda bulundum. Göçmenler için yapılması gereken aşı listesini paylaştım. Aşı listesinin çoğu ülkemiz de yapılmıyor dendi. (Yarısı için antikor testini sisteme girdi.) Forum da hem bu başlıkta hem de farklı başlıklar da okuduğuma eminim ama teyit etmek istedim. Aslında Sorum Şu; "AOS" yapan arkadaşlarımız , Aşıların bir bölümünü Amerika'da mı yaptırdı? Tamamını Türkiye'de yaptıran oldu mu? Eğer yaptılar ise özel bir laboratuvar da falan mı yaptırdı? Yeni yaptılar ise aşı kartı alarak, yeminli tercüme ve apostil falan mı yaptırdılar? Şimdiden yanıtlar için teşekkür ederim. Not: Türkiye'de hiç uğraşmayıp, Amerika'da sağlık raporu alacağımız yerde mi yaptırmak mantıklı? Bu husus ile ilgili de değerli yorumlarınızı rica ederim.
    Saygılarımla,

• @Redbeard Merhabalar. AOS dolayisiyla yurtdisinda asi/doktor islerini yaptik. Covid disinda hicbir asimizin kaniti olmadigi icin asilari vurulmayi dusundum. Once USCIS Civil surgeonla konustuk ve bize bir lab testi ayarladi gorusmeden once. Gittik ve kan verdik. Bu kan testinde MMR,Tuberkuloz ve Varicella degerlerine baktilar (Doktor ucretini dahildi aradiginiz doktora sorabilirsiniz bunu). Varicella ve tuberkulozda sorun cikmadi ancak MMR im dusuk oldugu soylendi. Walmart ve CVS den MMR,Tdap,Hepatitis B(2 doz, ikinci doz doktor muayenesinden sonra olsada olur) vurulduk. Sirketimin sigortasi oldugu icin tum asilari karsiladi. Eger sigortaniz yoksa tanesi asagi yukari 50-100$ arasi hesaplayabilirsiniz. Yada sitelerinde bu rakamlar yaziyor. Daha sonra asi belgeleriyle birlikte CIVIL surgeone gittik ve belgemizi halletti.

Size tavsiyem, eger maddi durumunuz el veriyorsa, tercume isleriyle hic ugrasmadan burada yaptirmaniz. Asi islemleride kolay, bildiginiz markete girip asi oluyorsunuz. Maximum 1-2 haftada asi islerini halledersiniz. Onemli olan uygun bir doktor bulup onunla onceden konusup Lab islerini halletmek. Doktora sadece bir kere gittik cunku butun lab islerini onceden ortak calistigi kurumda hallettik. Bir sorunuz olursa bana yazabilirsiniz 🙂

• @Redbeard amerikan vatandaşıyla amerikada evlenen bir arkadaş türkiyeden imzalattığı bir aşı belgesiyle hiç aşı olmadığını söylemişti bana.

• @Redbeard Aşı listesinden olmak istediğiniz aşıları "Enfeksiyon" bölümü yapmıyor. Bölümde gerekli antikor testlerini yaptırabilirsiniz.
    Antikor testlerinize göre aşı listesindeki hangi aşıları daha önce olduğunuz ya da hangilerini olmadığınız ortaya çıkacak. Bunun sonucunda eksik olan aşılarınızı gidip kendiniz Aile Hekimliği'nde ya da kliniklerde yaptıracaksınız.
    Örneğin Tdap aşısı Türkiye'de Sağlık Bakanlığı tarafından ücretsiz karşılanan bir aşı değil, bu aşıyı gidip kendiniz eczaneden (Örnek Tdap aşı ismi Adacell) temin edeceksiniz. Tdap aşısının ayrıca antikor testi de yok.
    Doktorunuza antikor testleri sonrası listedeki hangi aşılara ihtiyacınız olduğunu sorarsanız sonrasında o aşıları temin edip (Kızamık vb. aşıları Aile Hekimliği'nde ücretsiz olabilme şansınız var.) Türkiye'de aşılarınızı olabilirsiniz.

• @phenex hocam bu doğrultuda arkadaş bana eksik bilgi mi aktarmış yoksa amerikada fiziksek olarak bulunup amerikan vatandaşıyla evlenince bu durum farklı mı oluyor bilmediğim için soruyorum

• @phenex geri dönüş için çok teşekkür ederim. Biliyorum "Enfeksiyon" bölümünde aşı yapmayacağımı, zaten sadece "Antikor" testi için gittim ve bugün yaptırdım, sonuca göre hareket edeceğim. Daha sonrasında Aile Hekimliğine gittim, aşı listesini gösterince şaşıra şaşıra listeye baktı, bana çok ilginç geldi tepkisi zaten. (Ben hastanenin Aile Hekimliği ile görüştüm.) Antikor testi çıkınca kendi Aile Hekimliğime gidip konuşacağım. Sizin dediğiniz aşıyı da Eczaneden alıp, Aile Hekimliğine yaptırırım. Aslında amacım, Amerika'da pahalı ise bu aşılar Türkiye'de maliyeti düşürmek. Tekrar yanıtınız için çok teşekkürler..
    Saygılarımla,

• @aristocrat Arkadaşınız da benzer süreçten geçmişse ilgili belgelerle aşı olduğunu ispatlamışsa aşı yapılmasına gerek görülmemiştir.

• @Redbeard Rica ederim, durumunuzu açıklarsanız size yardımcı olurlar diye düşünüyorum, tabii bazı doktorlar biraz fazla uğraştırıyor. Umarım size uğraştırmayanları denk gelir. 🙂

• @gokhanabd Yardımlarınız ve bilgilendirme için çok teşekkürler.. Amerika'da yaptırma konusunu düşeceğim. Bir şey olur ise gerekirse tekrar size yazarım.
    Saygılarımla,

• @Redbeard Merhaba, ben de sizin gibi hangi aşılara sahibim öğrenmek için enfeksiyon bölümüne randevu almıştım. Henüz randevu günü gelmedi. Aşı listesi şu linkteki gibi, değil mi?

• @avc ben söylediğin siteye değil de aşağıdaki siteye baktım ve print çıktısını alıp götürdüm.

• @Redbeard Teşekkürler, Listeyi karşılaştırdım, birebir aynı.
    Siz ne zaman gitmeyi düşünüyorsunuz?

• @avc "AOS" ciddi bir maliyet, dolayısıyla uygun başlangıç şartları sağlar isem Aralık gibi, sağlamaz isem Ocak'24 hatta Şubat'24 gibi görünüyor. Planlamayı yapmaya çalışıyorum.. Siz ne zaman kısmetse gitmeyi düşünüyorsunuz?

• @Redbeard CS 10k lar olarak Ankara'dan umudu kestik sanırım. Ben de almanyadan oturum almaya çalışıyorum alamazsam benim de planım Aralık gibi giriş yapmak. Hangi field office ile süreci devam ettirmeyi düşünüyorsunuz acaba?

• @Hope-Breaker
    Merhabalar;
    10k ya mülakat verirler diye düşünüyorum.Eğer ds260 ı erken doldurduysanız.Fakat vermeleri biraz zaman alabilir geçen sene öyle olmuştu.Mülakatın bitimine son 3-4 ay kalaydı sanırsam.Tabi sonucu sizin kararınız belirler.

• @devrim09 Geçen sene 15klara kadar geldi ancak her geçen sene ankara kötüye gidiyor. Bu sene 10klara gelebilir belki ama okuduğum yorumlara göre bu sene 140k kişi çekilişi kazanmış o yüzden ağustos ortasında kota bitebilir yani sıra gelse de kotaya takılabiliriz diye düşünüyorum bu yüzden aos zorlayacağım sanırım

• @Hope-Breaker Ben bu sene çok ümitliydim hatta bir başlıkta bununla ilgili inancımı belirtmiştim ancak bu mali yılın sonuna doğru Ankara'nın performansı görünce, üstüne bir de kota bitince "AOS" tekrar yöneldim. Bir de bildiğim kadarıyla CS NO Current olsa bile illaki "randevu maili" herkes gönderilmiyor. (Yanlışsam düzeltir birisi) Burada nasıl bir algoritma çalışıyor onu da bilmiyorum. Dolayısıyla mülakat maili almasam bile en azından "AOS" ile süreci manuel tetikleritirim. Uygun şartları sağlar isem GC alırım yada almam gerisi kısmet olacak. Sadece olan şuana kadar biriktirdiğim küçük maddiyatım gidecek 😞 O risk de GC için alınır diye düşünüyorum. Çok istiyorum, elimden geleni yapıyorum. Yaşayıp göreceğim. Field office konusu o bile belli değil, "Brooklyn NY" olmayacağı kesin. AOS yapan Koray Bey söz konusu ofisten alamamış (Hala aklıma geldikçe üzülüyorum 😞 ) Kendisi oranın çok yavaş olduğunu belirtmişti. (Bilerek dosyaları son aylara bırakmışlar) Ben bir avukat ile çalışacağım için o nereyi yönlendirirse ona göre hareket edeceğim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

150

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.2k

| | | |