Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Majezik bu konunun f 1 vizesine bir etkisi olduğunu düşünmüyorum, çünkü bu loto

• @gezgin34 Babanızın son 5 sene içinde eğitim ve tecrübe gerektiren bir işte en az 2 sene çalışmış olmak gerekmektedir. Anne için bir şey diyemiyorum zaten baba iştecrübesini karşılıyorsa anneniz babanızdan yararlanır. onun dışında başvuru yapamaz

• @Yunus-Tilki şöyle bir şey var yunus bey mantıklı olarak KCC vize veremiyeceğini hesapladığı ülkelere sanal bir sınır getiriyor, bu konuyu britsimonssays in "hole" yazısında bulabilirsiniz
    Örnek vermek gerekirse türkiyeden misal 300 bin başvuru yaptı diyelim
    KCC çekilişi yaptı ama Türkiyeden aile üyeleriyle verebileceği maksimum vize sayısını geçtiğinş gördü(buna hesaplamaları yaparken sonradan evlilik ve doğum oranlarını da dahil ediyor)
    Çekilişi bir aşamasında artık yeterli görüp, o ülke için seçimi durduruyor
    Bu durumu https://dvcharts.xarthisius.xyz/ceacFY19.html sitesinden inceleyebilirsiniz, belirli ülkelerin case numaraları belli bir sayıdan sonra bıçak gibi birden kesiliyor

• @gezgin34 bu konu çok zor bir konu, ama başvuru şartlarından lise mezuniyet şartını yerine getiremeyen babanız için, son 5 yılın 2 yılını belirlenen mesleklerde görev yapmış olması yeterli https://www.onetonline.org/ sitesinden hangi mesleklerin uygun olduğunu inceleyebilirsiniz, ayrıca bu başlığın ilk iletisinde ayrıntılı bir açıklama da var
    Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır? https://yesilkartforum.com/forum/post/1397

Bu arada evet sürecimiz aynı tarihlerde ilerleyecek, sizinle bende tanışmak isterim 😀

• @Muhtaradana biliyorum konuyu anladım ama kontenjan sınırı sayısal değil diyorum %'lik hesapla yapıyor

Örneğin Ahmet çekilişi kazan dı ama aile 6 kişilik buda göçmen vizesinin %7 ‘sini geçiyorsa loto duruyor

Yani demem o ki kazanan sayısı 2411 ama bu kazanan kişilerin aile bireylerinide katarsak 5120 oluyor sistem direk Türkiye için alımı durduruyor %7 lik kısmı geçtiği için kazanan lardan sadece yasırısı sayısında veriliyor 2411 değilde 1340 green card alıyor

• @Yunus-Tilki Hocam 406,929 kişi derivativeler ile birlikte. Yani aslında 204,729 başvuru var. Öyle düşünmemiz gerekmez mi?
    Ben pasaport zorunluğuğu sebebiyle yarı yarıya azalacağını düşünüyorum olması gerekenden. Gerçi TR'de pasaport sahiplik oranı yüzde 15 civarı sanıyorum.
    Asıl korkum şu, pasaportu olmamasına rağmen oraya sallamasyon bir sayı girenler hemen değil de mülakat aşamasında elenirse; pasaportu olup hiç seçilemeyenlerin sağlam hakkı yenilecek.
    Hakkımızda hayırlısı olsun.

• @Yunus-Tilki aynen,
    Sizle sayın @phozz aynı şeyleri bahsediyorsunuz aslında biriniz sayısal değer, biriniz yüzdesel değer veriyor, iyi ki forumda bu konuları yazıyorsunuz bizde istifade ediyoruz
    Dediğiniz gibi eğer KCC ağustos 2020 visa bülteninde nacara proğramından vizeleri kullanmayacağını tekrardan beyan ederse toplam 55.000 vizenin %7 si 3850 civarı vize bir ülkeye aile üyeleriyle birlikte verebileceği maksimum vize sayısı olacak
    Eğer nacara yı kullanır toplam vize sayısı 50.000 belirlenir 3500 olacaktır

• @Archie böyle sallamasyon sayı ile başvurmaya kimse denemesin mülakata bile katılamayabilirsiniz, velev ki katıldınız 1000 dolar cebinizden boşuna çıkar, Red alırsınız

• @Muhtaradana Mülakatan direk ret alıyor ama diğerlerin hakkını yemiş oluyor

• @Yunus-Tilki aynen şartları taşımayan, hatta bu vizeyi göçmenlik değilde, turist vizesi gibi kullanacaklar lütfen çekilişe katılmasın
    Kendisine uygun bir başka vize türüyle ilgilensin, turist olarak gitmek isteyen turist vizesine başvursun mesela
    Hem cebinden az para çıkar hem alması kolay, hem abd de kalmak gibi şartın yok, istediğin zaman gez, gör geri gel

• @Muhtaradana Ben neler gördüm , adamın lise diploması yok kazanmış , forumlara ne yapacağım ne yapacağım diye ağlıyor , türkiyeden her sene en az 100 kişinin böyle hakkı yeniyor eminim , bizim insanımız öyle düşünmez aman başvurayım ne olacak kafasıyla düşünüyor

• @AgeGuns aslında en büyük zararı bu arkadaşlara süreç de çok yıpranıyorlar

• @Yunus-Tilki bey yanlışınız var 2411 aile bireyleri eklenmiş sayıdır. başvuru esnasında eşimiz ve çocuklarımızla giriş yapıyoruz. tüm bireyler ekli sayıdır yani. direk kazanan kişiler bu sayıdan düşüktür.

• @phozz ben örnekleme adına verdim o sayıyı

DV-2017 de Türkiye’den kazanan 2186 kişi, süreçlerin devamında 1386 vize verilmiş.

• @phozz evet son paragrafı görmedim seçilen kişi sayısı aile üyeleri ile birlikte
    Misal 2709 kişi ise ben eşim ve çocuğu düşersek bu sayı 2706 olur

• @Yunus-Tilki, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

kazanan 2186 kişi, süreçlerin devamında 1386 vize verilmiş.

ozaman örneğinizde ki gibi o sayının üstüne çıkması mümkün değil. 2017 de kazananların bir kısmı süreci başlatmamış olabilir. zaten response rate %60 oranlarında. 2500 kişi kazanıp aile bireyleri ile toplam 5000 kişi olamazlar.

• @Yunus-Tilki evet haklısınız yunus bey, ben 3500 ülke kotası derken 3500 den fazla kişi zaten alamaz demek istedim. 50bin in yüzde7 3500 diye. gerçi bu se 3850 oldu sanırım.

• Lise diploması şart değil diye biliyorum onun yerine iş tecrübesi isteniyor sanırım. Babam bana da başvuralım belki bana da çıkar dedi. Lise mezunu olman gerekiyor diyip bir rakibi daha eledim. 🙂 Bence para da alınsa yine başvuran sayısı fazla olacaktır. Ha 400 bin olmaz ama en az 100 bin olur. Zaten 2007 yılında bile 100 binden fazla başvuru yapılmış Türkiye'de. Her ihtimalde şansımız % 5'ten az. Lottery yani Piyango zaten adı üstünde çok takılmayın böyle şeylere. Rahat olun, sakin olun.

• @Final-Approach Bu inceliğiniz için teşekkürler 2007 yılında 68.000 başvuru vardı kazanan sayısı 1418 di kzanma şansımız Türkiyede %0,9 bile değil

• @phozz Evet haklısınız zaten aynı şeyleri farklı şekilde yorumluyorduk 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

141

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.8k

| | | |