DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar bu ikinci araç alma konusunda güzel fikirler var ama sanki prosedür biraz eksik kaldı. Çünkü örnek Türkiyeden verecek olursam bir araba almak istediğinizde işlemi noter başlatıyor ve noter size alış veriş yapın deyinceye para aktarma işlemlerini gerçekleştiriyorsunuz.Bu konu hakkında biraz bilgimiz tamamlanamadı sanki örnek dealer ya da sahibinden bir araba alacak olsak parayı vermeden nelerden emin olabiliriz. Çünkü dün araba bakıyordum bir sitede başka biri yorum yapmış buradan almayın gibi yorumlar yapıp title vb gibi şeyler vermiyorlar sizin paranızı alıyorlar diye yorum yapmış. Bunun bir kontrol mekanizması var mıdır. Adalet sistemi iyide olsa para gittikten sonra çok önemi yok 🙂 onda dolayı parayı vermeden nasıl bir kontrol check sistemi sağlamamız lazım acaba.

• selamlar, bir de car leasing'i öneriyor bazıları. 3 yıl boyunca sabit fiyat ödüyormuşsun sıfır arabaya. üstelik sigorta vs. dahil oluyormuş. hiç deneyimleyen oldu mu acaba? bilgi paylaşabilirse çok makbule geçer

• ⭐⭐

@sorusuvar

Kaza sigortasi sizin isminize kisisel oluyor. Bunu ayrica oduyorsunuz. Galeriler sigorta dahil seklinde ozel olarak belki deal veriyorlardir. Onun haricinde 3 yil icinde aracta kaza harici bir sikinti olursa onlar hallediyorlar. Garanti icerisinde oluyor. Leasing in dezavantaji mil limitinin olmasi. 3 yilda 36000 mil yapabilirsiniz gibi. Bu da gene sizin anlasmanizda belirleniyor. Bu limiti asarsaniz astiginiz mil basina $0.15 ekstra odersiniz gibi durumlar soz konusu oluyor.

• Dodge Charger Challenger kullanan varmıdır yorumları merak ediyorum, alman japon yerine amerikan bir araba kullanmak istiyorum..

• @betfair39 bence dealerdan uzatılmış garantili temiz bir şey denenebilir. bekarsan daha mantıklı tabi şimdi buradaki çoğu kişi evli çocuklu ondan dolayı masrafsız büyük ve uzun vadeli araba bakabilir tercihler o zaman değişebilir. ben bekar olsam hiç sağa sola bakmadan direk msutang alır geçerim hevesim geçsin bir kere 🙂 ondan dolayı şartlar tercihe zorluyor bekarsan yada para sıkıntın yoksa denenebilir hatta uzatılmış garanti ile satan yerden alırsan motor ve vites garantisi ile sorunsuz da kullanabilirsin.

• Az kaldı alacağım 🙂

Evliler de olabilir aslında Çünkü burada bir aile arabası şart yanına İstersen iki kişilik al Çünkü sadece işe gidip geliyor birçok kişi ve 2. kişi yanına oturmuyor arabada. Ben birkaç defa denedim spor Cabrio bir şeyler almaya ama düzgün bulamadım bu şeyi de çok fazla Açmak istemiyorum...

Charger be Challenger modelleri yeni kasalarda Çok güzel onlar da biraz Şu an için pahalı...

• @semavi selamlar öncelikle. Araba alırken para alışverişi nasıl gerçekleşiyor. Örnek dealera gittik aldık bir üç kağıt ile karşılaşma durumumuz nedir neler yapmak lazım nelere dikkat etmek lazım. Türkiyede kolay noter senin yerine arabanın her şeyi kontrol ediyor sonra alış veriş yapabilirsin diyor. Amerika'da bu prosedür nasıl yada sizin eyaletinizde nasıldır acaba. Para konuları nasıl hallediliyor acaba.

• Kağıt imzalanıyor ve para alışverişi gerçekleşiyor... Uckagita açık bir durum aslında ama ters bir şey duymadım şuana kadar...

• Money order ya da certified check aliyorsunuz bankanizdan, odemeyi onunla yapiyorsunuz. Ben arabayi begenip, son fiyatta anlastiktan sonra, beni kendi arabalariyla bankama goturduler. Onlarin adina certified check aldim. Check iki kisimdam olusuyor, birini onlara veriyordumuz biri sizde kaliyor. Personal check de kabul ettiklerini duydum ama emin degilim.

• Semavi bey sarı ticketları(süresi geçmiş) nasıl ödüyoruz,bilginiz var mı? Ödememe durumlarında nasıl yaptırımlar var ? Biliyor musunuz? 🙂 konuyla pek alması Yok ama k. Bakmayın 🙂

• @aliarmgn Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

Semavi bey sarı ticketları(süresi geçmiş) nasıl ödüyoruz,bilginiz var mı? Ödememe durumlarında nasıl yaptırımlar var ? Biliyor musunuz? 🙂 konuyla pek alması Yok ama k. Bakmayın 🙂

Maalesef bir bilgim yok bu konuda 😞

• @senay-sirin Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

Money order ya da certified check aliyorsunuz bankanizdan, odemeyi onunla yapiyorsunuz. Ben arabayi begenip, son fiyatta anlastiktan sonra, beni kendi arabalariyla bankama goturduler. Onlarin adina certified check aldim. Check iki kisimdam olusuyor, birini onlara veriyordumuz biri sizde kaliyor. Personal check de kabul ettiklerini duydum ama emin degilim.

Ben genellikle kullanıcı yada ufak galerilerden aldım ve cash dışında bir ödeme şekli kabul edilmiyor onlarda..

• @semavi money order cash ile ayni statude aslinda. Kabul edilmemesine sasirdim. Esim sahistan alirken, cash vermek yerine birlkte bankaya gidiyorlar ve hesaptan hesaba aktarma yapiyorlar, not olarak da araba satisi yaziyorlar.

Su link te de biraz detayli anlatmislar do's and dont's:

https://www.thezebra.com/insurance-news/1946/buying-a-car-privately/

• Burada özellikle ilanlara yaziyorlar sadece cash no money order pay pal Vesaire diye... Aslında o tip şeyler daha iyi ama resmi olmayan adam da çok... Bankaya para yatırmak istemeyende

• TAXES; FEES; CERTIFICATE OF TITLE; DMV; TAGS & TITLE ARE NOT INCLUDED IN THE SALES PRICE!!!!!! şeklinde yazan başlardaki ödemeler tam olarak nedir ve nasıl hesaplanıyor. örnek olarak 3000 dolarlık bir araba için. herkes kendi eyaletinden örnek verebilir mi acaba saygılar.

• Carmax diye bir firma varmış garantili ikinci el araç satışı yapıyormuş. Daha önce buralardan araba alan oldu mu acaba? Fiyatları diğer ikinci el satış yapan yerlere göre nasıldır? Güvenilir bir firma mıdır?

• @civil_engineer Carmax garantili vesaire satiyor ancak fiyatlar biraz sisirme. Pek cok bayi belli bir sure + mil garanti veriyor ikinci elde bile. Gittiginiz bolgedeki buyuk ikinci el bayileri dolasirsaniz daha iyi teklifler bulabilirsiniz. Lemon law diye bir mevzu var. Bazi yerler ayni Carmax gibi 7 gun icinde sorgusuz sualsiz iade ya da degistirme garantisi veriyor. Alir almaz (yedi gun icinde) muayene yaptirmak zorundasiniz muayeneyi gecmez ise saticinin sorumlulugunda. Massachusette'teki durumu yaziyorum. Cogu eyalette benzerlikler olacaktir.

• @gkhanfeez Taxes-satis vergisi eyalete gore degisiyor. Massachusetts %6.25, New Hampshire %0 mesela.
    Title, DMV vs 70-80 dolar tutmustu diye hatirliyorum.

• @sadriabi teşekkürler. İnternetten, Boston ve Providence taraflarındaki ikinci el araba satan yerleri araştırıyorum. Carmax'ın diğer ikinci el satan yerlere göre fiyatları biraz pahalı ama en azından 3-5 fazla olur garantili olur diye düşünmüştüm. Sizin o bölgelerde tavsiye ettiğiniz iyi firmalar var mı acaba?

• @Civil_Engineer Ben Boston'un kuzeyinde NH sinirinda yasiyorum. Boston merkezden ziyade yukarilardan alisveris yapmayi tercih ediyorum. Portsmouth Used Car Super Store iyidir: https://www.portsmouthusedcarsuperstore.com
    Exeter Subaru: https://www.exetersubaru.com

Geldiginizde bir araba kiralayip biraz turlarsaniz kendi bolgenizdeki buyuk second hand dealer'lari bulabilirsiniz. Burada reputation hersey. Ozellikle New England'da kimse afedersiniz birbirini kaziklamaya calismiyor. En azindan benim bulundugum Northshore bolgesi boyle. Bana sorarsaniz garanti icin Carmax'a %10-%20 fazla vermenize gerek yok. Herkes garanti veriyor.

Bir sene once 55.000 mildeki 2013 Hyundai Accent'i 3 ay ya da 10.000 mil garanti ile elinde 7-8 tane arac olan bir tamirciden aldim Gloucester'da.

Resmi bayilerin hepsinde de bir suru ikinci el arac var cunku takas cok yaygin. Cumartesi gunu Subaru bayisinda 2 tane Toyota Rav4 test surusu yaptim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

196

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.9k

| | | |