Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@dnzyldrm önce evraklarınızın incelemesinin tamamlandığı bilgisi gelecek. Mülakat tarihi sonraki adım. Beklemekten başka çare yok. Mail de atsanız arasanız da aynı cevabı alacaksınız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sfati DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@cosmopolis gerek yok.. Ayrıca Ankara'dan gelen evrak mailin de de benden diploma fotokopisi istenmedi sadece diploma isteniyor

Aslinda fotokopiler gerekiyor, cunku dosyaya diploma orijinalini degil fotokopileri ekliyorlar, siz fotokopisini goturmezseniz onlar konsoloslukta cekerler; ama eger elinizde fotokopisi varsa tabii ki goturun, islerini kolaylastiracaktir.

• Yasaklı

@crazycells Yok bu şahıs geçen yaz beni Facebook sayfanızdan bulmuştu ve Messenger üzerinden uzun uzadıya bıktırıcı mesajlar göndermesinden sonra onu terslemiştim. Vay sen misin tersleyen. Aman Allah ne tehditler, şantajlar gönderdi. Yok savcılığa verecekmiş, yok ABD KCC'ye kadar şikayet mailleri yazacakmış, GreenCard'ı artık rüyamda görürmüşüm falan filan. Sonrasında sizin Facebook sayfanızdan da kayboldu. AP'ye kalmam herhalde bunun başının altından çıktı diye düşünüyorum. Yoksa her türlü belgeyi konsolosluğa teslim etmiş olmama rağmen halen "Pending for missing documents" yazar mı IVStatusCheck'de?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grslarc DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells Yok bu şahıs geçen yaz beni Facebook sayfanızdan bulmuştu ve Messenger üzerinden uzun uzadıya bıktırıcı mesajlar göndermesinden sonra onu terslemiştim. Vay sen misin tersleyen. Aman Allah ne tehditler, şantajlar gönderdi. Yok savcılığa verecekmiş, yok ABD KCC'ye kadar şikayet mailleri yazacakmış, GreenCard'ı artık rüyamda görürmüşüm falan filan. Sonrasında sizin Facebook sayfanızdan da kayboldu. AP'ye kalmam herhalde bunun başının altından çıktı diye düşünüyorum. Yoksa her türlü belgeyi konsolosluğa teslim etmiş olmama rağmen halen "Pending for missing documents" yazar mı IVStatusCheck'de?

Anladim, o halde siz bu nedenle oldugunu dusunuyorsunuz. Ama facebook uzerinden mesaj almak istememeniz ya da biriyle tartismaniz, gocmenlik surecinizi etkileyebilecek bir durum degil; dolayisiyla ben sahsen bu ihtimali biraz zayif goruyorum. Bence telaslanmanizi gerektiren bir durum yok. Yasal olmayan aktiviteler gerceklestirmeyen birinin bu sureclerden korkmasina gerek yok.

AP, bence sizin arsiv kaydindan kaynaklaniyor, sizden istedikleri belgeleri tekrar gonderdiniz mi onlara? Maalesef konsolos size belgeleriniz eksik diyorsa, siz onlara "ben zaten vermistim" dememelisiniz, eger surecinizin vakit kaybetmeden devam etmesini ve sonuclanmasini istiyorsaniz eksik oldugunu belirttikleri belgeleri en yakin zamanda yine hazirlayip, konsolosluga gondermelisiniz. Eger belgeleri verdiginize eminseniz, o durumda da daha once yazdigim gibi konsolosluga ulasip bu durumdan kendilerini haberdar edip, belgelerin kayip olup olmadigini sormalisiniz.

Eger eksik belgeleri tamamladiysaniz sadece idari islemin bitmesini beklemelisiniz, IVstatuscheck her saat guncellenen ya da sizin surecinizi guncel sekilde takip edebileceginiz bir site degil. Onemli olan konsoloslukta ne olup bittigi, sitede yazilanlar degil. O nedenle o terimlere cok takilmaniza gerek yok.

• Yasaklı

@crazycells Evet. İstedikleri belgeleri bu sefer ıslak imzalı olarak komple tekrar gönderdim 10 gün önce. Ama hala haber yok. Eminim o sycho'nun gönderdiği aslı astarı olmayan şikayet mailleri etkili oldu benim sürecimde. Zira arşiv kaydımda dişe dokunur hiçbir şey yok sadece uyduruk hakaret suçlamalarından verilen toplam 5.5 aylık para cezası.

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@grslarc DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells Evet. İstedikleri belgeleri bu sefer ıslak imzalı olarak komple tekrar gönderdim 10 gün önce. Ama hala haber yok. Eminim o sycho'nun gönderdiği aslı astarı olmayan şikayet mailleri etkili oldu benim sürecimde. Zira arşiv kaydımda dişe dokunur hiçbir şey yok sadece uyduruk hakaret suçlamalarından verilen toplam 5.5 aylık para cezası.

Tamamdir, o durumda beklemek disinda yapabileceginiz bir sey yok. Merak etmeyin belgeler konsolosluga ulasmistir. Sadece bahsettiginiz site her gun guncellenmiyor, o nedenle o sekilde bir uyari goruyorsunuz.

• Yasaklı

@grslarc ben sizin durumunuzun öyle bir ihbarla alakalı olduğunu sanmıyorum. düz düşünürsek ki daha kolay olur. arşiv kaydınız varmış, bunu incelemek istemişler ve mahkeme evrakları kaybolmuş.. ve @crazycells in dediği gib site de her gün güncellenmediği için sizi üzüyor.. beklemek zor ama yapabilecek başka bir şey de yok...

• Ihbar edilip süreci uzayan oldu ama olumlu sonuçlandı. Dert etmeyin...

• Arkadaşlar merhaba Bu seneyi nasıl değerlendiriyosunuz? Son rakam 18500 çok iyi değil mi

• merhaba mülakat için bankadan hesap özeti çıkarttım son 1 yıılık. 2 kişiye imzalatıp kaşelettim. ama bi yerde sirküleri gerektiğini okumuştum ancak banka imza sirküsü vermiyo. ne yapmam lazım daha önce ki arkadaşlar nasıl bi yol izlediniz. imza sirküsü gerekiyor mu gerçekten ?

• Forumda genel olarak bekleme odası ile mulakat deneyimleri sayfaları iç içe geçmiş durumda. Bu durum bilgi karışıklığına yol açıyor, sorulara cevap bulmakta zorluk çıkardığı gibi okuyucuyu da yoruyor. Admin tarafından bunun denetimini yapmak sanıyorum mümkün değil, o yüzden yazar arkadaşlar keşke daha çok dikkat etse.

@Dscrt 18500 açıklanması bizim gibi yüksek olanlarda büyük umut oldu. Örneğin ben ilk kez hangi şehire gitmek istediğimi ciddi ciddi düşünüp araştırdım. Fakat 2018 sürecinde gördüğüm kadarıyla sene sonu cut off değeri için çıkarımda bulunmak mümkün değil. Geçen sene insanlar ciddi zaman ayırıp detaylı analiz hazırladılar, her ihtimali değerlendirdiler, ama sene sonunda gördük ki hiçbir analiz işlemedi... Bizler her ne kadar umut verici şeyler duymak istesek de, sanıyorum bu süreci anlatan en iyi cümle "wait and see".

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkergn13 2 gün bekle çünkü @mhepekiz mülakata girecek

• Yasaklı

@berkergn13 ben enparayla çalışıyorum onlar istemeden veriyor sirküleri ama konsolosluk isteyecek mi bilmiyorum bugün sağlık kontrolünü de tamamlayınca kafam böyle bomboş oldu 🙂 cuma göreceğiz artık ne olacağını paylaşırım deneyimimi

• @ayvalik10 ben de cuma giriyorum cumadan önce halletmem lazım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkergn13 artık burada yazmıcam dedi ama belki mesajlarına bakıyordur @sash var ona sorabilirsin yada @kivooo gruplarından birileri varsa en son girenler onlara sorabilir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkergn13 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

merhaba mülakat için bankadan hesap özeti çıkarttım son 1 yıılık. 2 kişiye imzalatıp kaşelettim. ama bi yerde sirküleri gerektiğini okumuştum ancak banka imza sirküsü vermiyo. ne yapmam lazım daha önce ki arkadaşlar nasıl bi yol izlediniz. imza sirküsü gerekiyor mu gerçekten ?

Mulakatla ilgili sorularinizi sadece mulakat deneyimleri konusunda sormalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mindi dediginizde haklisiniz sayin mindi

Zaten "bekleme odalari" daha cok sohbetin gectigi bir konuydu, mulakata kadar olan kisimlar icin su konunun:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari/

mulakat ve sonrasinda ise su konunun:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri/

kullanilmasi gerekiyor...

• @berkergn13 bana özelden telefonunu atarsan ben sana sabahtan yardımcı olurum imza siküleri için

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |