DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @damladav Hamle marketten alışveriş yapmıştı buradaki arkadaşlar evet onlarda kargoyla gönderiyorlar. Toz kırmızı biber bulduk. Ama bizim pul biber lezzetinde değil buradaki biberler.

• @hope123 [bağlantı metni]

@EasternStar (içli köfte diye yazınca cevaba sizide etiketledim)

Trader Joe’s da içli köfte var. Kibbeh diye geçiyor adı.
    Link paylaşmaya çalıştım umarım yapabilmişimdir.

(https://www.traderjoes.com/home/products/pdp/kibbeh-067600)

İçinde et bulunan herhangi bir ürünü ülkeye sokamazsınız. Yazık olur çöpe gider hepsi.

• @icf Merhabalar, kibbeh denemiştik Trader Joe’s dan ama maalesef hiç beğenmedik. Büyük umutlarla almıştık 😞

• @icf Onu alıp riske girmektense kaynanamı canlı arayıp evde yapmayı deneyebilirim 🙂 Şu an özlem duyduğum tek şey işkembe çorbası olabilir 😞

• @Henry-bloor Dipnot: Bu tür baharatları satın alırken önerim içinde "aroma arttırıcılar" var mı diye kontrol edilmeli. Aksi halde uzun vadede her türlü hastalığa yol açabilir

• @EasternStar burada menüde işkembe çorbası var gibi görünüyor ama bir bakın isterseniz restorana:

• ⭐⭐⭐

@Vildan-0 Bana göre özellikle son senelerde çok yanlış bir algı var bu gıda içerikleri konularında. Bunu sizi kastederek söylemiyorum ama bu içerik muhabbetine denk geldiği için söylemek istedim bende, özellikle instagram gibi sosyal medya ortamında sırf takipçi vs toparlayabilmek için gördükleri her türlü asit vs gibi yabancı gelen maddeleri öyle zararlı böyle zararlı diye lanse edende çok var

• @Emre-Kurtulmuş katılıyorum, ancak ürünün arkasını çevirip içindekileri okuyabilen herkesin bundan muaf olduğunu düşünüyorum. Örneğin Bizim Mutfak tavuk baharatında/ bulyonda üzerini çizdiklerim olduğu gibi falso bence, çizmediğim palm yağı da:

1109e87a-347d-4873-b8ac-8d4c9d05011c-image.png

• @Vildan-0 Yapan başka yerlerde var; başka bir restoranda denemiş ve beğenmemiştim. En güzeli evde kendim yapmayı deneyeyim. Öneriniz için teşekkür ederim, yolum düştüğünde burayı da deneyeceğim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EasternStar sen bir şey arıyorsun ben sana bulmaz mıyım

burası özel isteklere göre yemek pişiriyor

• @hope123 @EasternStar tabi ki anne eli gibi olmaz ama işte ne bulursak seviniyoruz ister istemez.

• ⭐⭐⭐

@Vildan-0 evet palm yağı mesela çok hızlı kolestrol yükseltebilecek bir yağ türü hepsinin arasında. Msgnin zararlı olduğu henüz kanıtlanmış bir şey değil ama mesela

• @icf Çok sevdiğim bir yemeği kötü yapılmış bir şekilde yiyeceğime bir süre mahrum kalmayı tercih ederim. Mesela özlem duyduğum bir başka yemek de cağ kebabı, Miami'de epey de ihtişamlı görünen bir Türk restoranı yapıyormuş, giden birine sordum, beğenmedim dedi, direkt listeden sildim. Elbette Türk kıvırcık kuzusu etinin lezzetini beklemiyorum da pişirmenin daha kaliteli olmasını beklerim.

Ne yazık ki Türkiye'de benzersiz (en güzeli anlamında değil de başka bir yerde bulamaycağımız anlamında) bir damak zevki sahibi olduk. Her şeyi beğenemiyoruz. Gurbetin en kötü tarafı da bu.

• @EasternStar hocam ben gelirsem sana yaparım söz:)

• @hsn-kartal Beraber yeriz hocam, bekliyorum 🙂

• @EasternStar inşallah çok kritik bir süreçteyim:) adeta dönüm noktası...

• Kartimin 4 ay sonra gelmesi disinda su anlik guzel gidiyor. Yazilim test otomasyon mulakatlarima hazirlaniyorum. Ayrica simdilik amazona bagli bir iste calisiyorum haftada 40 saat. Kredi karti basvurum reddedildi. Onumuzdeki haftalarda tekrar basvuracagim. Ehliyet yazili sinavini gectim direksiyon sinavina girecegim. Simdilik toplu tasima kullaniyorum. Seattle'da toplu tasimanin iyi oldugunu zaten soylemislerdi bende gayet memnunum. Ingilizcemin giderek akici hale geldigini fark ediyorum. Zaten yabanci dil ogrenme ve yatkinligim var pek sorun yasamiyorum. Iklime deginecek olursam genel olarak kasvetli ve yagmurluydu ama buradaki tanidiklarim Seattle daha onceki yillarda daha fazla kasvetli ve yagmurluydu diyor bana 😃 Giderek guzellesiyor havalar yazin buranin harika oldugunu soyluyorlar. Daha sonra farkli guncellemeler yapacagim. Iyi gunler!

• Bu ileti silindi!

• @beyzakr kredi kartı olmuyorsa secured kart cıkartın 300-500 dolar sizden alırlar verdiğiniz kadar bir krediniz olur. Kredi skoru olusması onemlı.

• @baran-bozdogan evet haklisiniz aklimda onu yapacagim bu hafta tesekkur ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

221

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.4k

| | | |