DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @EasternStar doğru söylüyorsunuz özellikle birisini üzmek için bişeyler söyleyip mutlu olanlar var, uzak durmaya çalışmak en iyisi.

• Bunu sadece tanıdıklarımız yapmıyor ki; tanımadıklarınız da yapıyor. Devlet kurumları ve büyük şirketlerin karar verici odalarında işi "iş bozmak" olan bir sürü insan var. İş bozmayı iş yapmaktan saydığımız sürece bu durumlar bizim moralimizi bozar.

Sosyal medya zaten bu işlerin ortak buluşma noktasına dönmüş. Ben bir ara kamudaki unvanımı kullanarak twitter açayım, elde ettiğim verileri paylaşayım dedim, aynı iletim için hain, terörist ve iktidar yalakası olarak makam sahibi olmakla suçlandım. Hatta adamın birisi hiç üşenmeden araştırmış benim seneler önce yurtdışındaki bir toplantıda heyet halinde çektirdiğim fotoğrafı bulup benim ne denli bakan yalakası olduğumu falan söylemiş, halbuki o bakanı ilk ve tek orada görmüştüm. Yahu zaten hepi topu 3-5 iletim ve 200 küsür takipçim vardı ne ara 50-60 yorum almayı başardım bilemiyorum. Yorum yapanların hiçbirisi de iletinin konusu hakkında bilgi sahibi değildi. Toksik düşünerek sizle mi uğraşacağım dedim ve kapattım gitti.

Ezcümle; Türkiye'de sosyal medya pişmanlıktır 🙂

• @EasternStar, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Bunu sadece tanıdıklarımız yapmıyor ki; tanımadıklarınız da yapıyor. Devlet kurumları ve büyük şirketlerin karar verici odalarında işi "iş bozmak" olan bir sürü insan var. İş bozmayı iş yapmaktan saydığımız sürece bu durumlar bizim moralimizi bozar.

Sosyal medya zaten bu işlerin ortak buluşma noktasına dönmüş. Ben bir ara kamudaki unvanımı kullanarak twitter açayım, elde ettiğim verileri paylaşayım dedim, aynı iletim için hain, terörist ve iktidar yalakası olarak makam sahibi olmakla suçlandım. Hatta adamın birisi hiç üşenmeden araştırmış benim seneler önce yurtdışındaki bir toplantıda heyet halinde çektirdiğim fotoğrafı bulup benim ne denli bakan yalakası olduğumu falan söylemiş, halbuki o bakanı ilk ve tek orada görmüştüm. Yahu zaten hepi topu 3-5 iletim ve 200 küsür takipçim vardı ne ara 50-60 yorum almayı başardım bilemiyorum. Yorum yapanların hiçbirisi de iletinin konusu hakkında bilgi sahibi değildi. Toksik düşünerek sizle mi uğraşacağım dedim ve kapattım gitti.

Ezcümle; Türkiye'de sosyal medya pişmanlıktır 🙂

Türkiye de hiçbirşey düzğün değil ki.? İnsanlar düzğün olmayinca hali ile zaten birşeyler düzğün gitmiyor. Gerçekten işini yapan insanlar ya kovulurlar yada hakettikleri yerlere gelmezler.

Sosyal medya da görülenlerin alayi yalan zaten. İnsanlarin gözüne öyle bir sokuyorlar ki herkes mükemmel yaşiyormuş gibi... Herkes bir beyaz atli "prensini" "prensesini" bekliyor...
    Sosyal medya iğrenç biryer o yüzden kullanmiyorum artik.

Bu yüzden kim ne dedi umrumda değil. Arkadaş çevremde tanriya şükür ki toksik insanlardan oluşmuyor.

• @EasternStar 🙂 twiter tam o işin merkezi zaten yine veri paylaşmak gibi niyetiniz varsa öylelerini engelleyip geçmeniz lazım, özgür DEMİRTAŞ gibi adama bile akıl öğretmeye kalkanlar var, çoğusu trol iş güçsüz tipler, Selçuk geçeri takip ediyorum adam hem borsaydı ekonomiydi bişeyler anlatıyor hemde yayın sırasında laf atanları engelliyor 😅

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Murat-4 çimler dediğin yer eğer senin mülkün içinde ise ve sen bir yönetim tarafından yönetiliyorsan bırak ağaç ekmeyi boya yaparken bile boya rengini bile soruyorsun. Eğer mülkün içinde ve yönetim yoksa istediğini yaparsın.

• @ayvalik10 site yönetimi gibi bişey oluyor o zaman

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Murat-4 evet aynen

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Murat-4 evet aynen

Bizdeki gibi işe yaramayan site yönetimi yoktur herhalde?😂

• ⭐⭐ Yasaklı

İki ay kalmış sonuçların açıklanmasına. Çok hızlı geçti bu sene. Geçen sene seçim, deprem vs. derken bir ton şey yaşadık ülkece. Zaman durmuştu sanki geçen sene.

• ⭐⭐

@gtx295 Benim ev merkezi sistem kapıcıdan çok parayı çar çur ettiği için şikayetçiyim. Geçen sene 12 ayın 10 ayında kalorifer yakıldı Ankara da. Kasım ayında da kalorifer yakamadığı için tutturdu -2. katı boyatıcam diye para topladı milletten. Para toplarken de tahmini şu kadar tutar o yüzden bu kadar vereceksiniz dedi. 25kg lık boyalar sanırım 2 ila 3 bin tl arasıyken bize 30 binlik fatura çıkarmıştı. Şu an hava 17 derece mesela yeni kapanmış kalorifer hala ılık.

Sakın aman millet üşüyordur felan demeyin namussuzun elinin ayarı yok bir yakıyor camlar buhar oluyor kalorifere el değmiyor 60-70 de yakıyor öyle düşünün.

Yaşlılar da aman üşümeyelim hasta oluruz kafasındalar, soğuğun hala hasta etmediğini bilmiyorlar malesef. Rusya da yeni doğan bebekleri atarlar buzlu havuza, bizim millet aman şurası üşümesin der sonuç ise ortada memlekette bağışıklık 0 herkes öksürüyor

Kendi ödemiyor parayı zaten onun elektriği suyu doğalgazı bizde. Ayrıca geçtiğimiz senelerde evi komple tadilata sokup parayı millete kesmiş. Durup durup masraf çıkarıyor

Ayrıca taşınınca evi kendim boyamıştım, 1 adet büyük boy boyanın kartonunu kapının önüne koymuştum atmamış. Neymiş kartonlar atılmıyormuş yönetmelikte öyle yazıyormuş. 2 tane asansör var binada biraz insaf boş karton devasa bir şey de değil boya kabı boyutunda

• ⭐⭐ Yasaklı

@newbie97 Fena sinir kaptım sizin kapıcıya şu an... Ülkenin özeti bir adam sizin kapıcı.

• ⭐⭐

@Atlantis00 Avrupada millet salak mı neden az yakıyor hatta bazı ülkelerde direk devlet yakıyor kaloriferi devlete bağlı kışın kalorifer yakılması ve kış gelmeden belirli bir aya kadar yakmıyorlar olması gereken de bu zaten.

Ayrıca o kadar merkezi sistemli ev değiştirdim hiçbiri apartmanın içindeki kaloriferleri yakmıyordu israf diye bizim bu kapıcı yakıyor. Ben kapatıyorum o açıyor inatla kontrol ediyor oraları. Bugün kapatsam maksimum 2 gün kapalı kalır bizim katın kaloriferi çöpleri toplarken farkedince geri açıyor

Kalorifer kısılmıyor en kısığa bile getirsen basınç çok olduğu için ha kısıkta açmışsın vanayı ha yüksekte farketmiyor basınçtan dolayı devir daim çok hızlı oluyor. Eve geldiğimde tüm vanalar patlamıştı zaten hep yeni vana aldım değiştirdim, komşuların da hep patlak vanalar basınçtan onlar değiştirmiyor altına bez koyuyor öyle idare ediyorlar

Ayrıca eklemek isterim ki bu ay yani şubat ayında yılın en çok faturası geldi. O kadar kar yağdı yağmur yağdı hava eksilere düştü ama gün içerisinde hava sıcaklığı 15 derecelere çıkan şubat ayında merkezi sistem doğalgazı kar yağan aya göre %20 fazla geldi. Bu da büyük bir başarı olsa gerek

• rant rant rant ülkede her şey rant malesef kapıcısı,yöneticisi,okul aile birliği başkanları sınıf anneleri herkes herkes bişeyleri koparma peşinde yüzde 99 müslüman ülkede haram yemeyi çok seviyoruz çok üzücü bir durum.

• ⭐⭐

@Ufuk-Sener Benzinlikte pompacılar ne kadar gereksizse apartmanlarda da kapıcılar o kadar gereksiz. Çoğu apartmanda 20 daire varsa bölünerek 300-400tl toplanır her ay birine verilir o apartmanı ayda 1 siler yeter. Birde kapıcıya para verilir çöpleri atar olur biter bu yüzden apartmanlarda aidatlar halen düşüktür 100-150tl gibi fiyatlar gayet yeterli oluyor hala hatta daire sayısı çoksa 75tl bile veren akrabam var.

Bizim burada her apartmana 1 kapıcı düşüyor senede 2 sefer çim biçer o kadar, sırf biri çöpleri toplayıp atıyor diye ona maaş verip sigortasını yapmaya ne gerek var. Yok kapıcı maaşıydı yok huzur hakkıydı yok sigortasıydı yok site yönetim payıydı yok sitedeki ada yönetim payıydı oydu buydu derken aidatlar şişiyor herkese de normal geliyor zaten artık 700-1000 aidat vermek

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @newbie97 bizimkide merkezi sistem ve nefret ediyorum evim güzel ama sırf bu merkezi sistem ve başka bir kaç saçmalıktan dolayı durmak istemiyorum bu yüzden abd ye gittiğimde en çok istediğim şey müstakil ev

• ds260 formunda sosyal medya hesaplarını niye istiyorlar yazan olmuş mu diye arama yaptım ama birşey bulamadım ilginç geldi

• ⭐⭐

@siraysessiz Sizde yakıyorlar mı yakmıyorlar mı ondan mı şikayetçisiniz

• ⭐⭐

@siraysessiz bakıldığını sanmıyorum ama abd ye karşı veya terör örgütüne karşı paylaşımlar var mı diye kontrol ediliyordu sanırım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newbie97 eğer senin bilgiler yada evraklarda şüpheye düşerlerse AP kaldığın zaman ozaman dediğin gibi olay ve paylaşımlara göz atıyorlar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

49

43.1k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.3k

| | | |