DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @heycan Uzun yolculuklarda koridor tarafındaki koltukları tercih ediyorum, arada kalkıp rahatça dolaşabilmek için, yoksa her defasında yanindakinden kalkmasını rica etmek zor.

• 2’li koltuklar daha konforlu oluyor

• Arkadaşlar sigara kullandığım için ilk etapta Amerika’ya götürmem gereken en fazla 2 karton değil mi 3-4 olursa sorun yaşar mıyım ?

• Merhaba, esim ben ve 1,5 aylik bebegimiz ile ilk ucusumuzu gerceklestirecez, Adana-ist, ist-washington seklinde ucus var ( gidecegimiz yer maryland) ve toplam ucus 40k bulduk aralik ayinda sizce uygun mu fiyat? Bebegi kucakta secenegini isaretledik yanlis mi yaptik bilmiyorum vereceginiz tavsiyelere acigim 🙂 hep beraber gidecegimiz icin acemiligimiz cok olacak

• @timtim Bebegi kucakta secenegini isaretlemeniz doğru, bilet arama ekranında 0-2 olarak seçeceksiniz. Bebek ile seyahatte mümkün olan en az sayıda bağlantı ile gitmek yararınıza olacaktır. Bileti finalinize etmeden önce call center arayarak uçağın ön koltuklarındaki duvara monte edilen küçük bir beşik olan “basinet” müsaitliğini ve rezerve etmeleri hususunda mutlaka havayolu ile görüşün. 10 Aralık - 15 Ocak arası Christmas tatili nedeniyle fiyatlar daha yüksek oluyor, bu periyotta denk getirmezseniz biraz daha uygun fiyata bulabilirsiniz. İyi uçuşlar

• @ATS16 cok tesekkur ederim kiymetli bilgiler icin

• @heycan, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Uçak yolculuğunda koltuk açısından özellikle tavsiye ettiğiniz bir sıra ya da taraf var mı? 2-4-2 şeklinde uçakların genel dizilimi gördüğüm kadarıyla

Merhaba A330 lar bu koltuk dizilimine sahip oluyor.
    Ben bu 2-4-2 düzeninde 36.sıra cam kenarı 2 li alıyorum. Neden derseniz 36.sıraya kadar orta koltuklar 4 lü gelirken 36.sırada 3 lüye düşüyor. Buda yan koridorun genişlemesine neden oluyor. Daha rahat oturup kalkabiliyorsunuz. Birde servis dağıtımlarında servis arabası rahatsız etmiyor.

Buranında tek dezavantajı wc ye yakın olması 🙂

A330 koltuk düzenini aşağıya bırakıyorum oradan da bakabilirsiniz.

• @serdareskici
    çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için Serdar bey

• @timtim

hemen hemen fiyatlar bu aralıkta bence fiyat aralığı makul, aktarmayıda düşündüğünüz de mantıklı bir fiyat

• @sibrikoz

burdaki bilgiye göre bir karton demişler

• @Müberra-Dikici evet dediğiniz doğru, pencereden bakınca çok görülecek bir şeyde olmuyor seyahatin çok uzun bir kısmında, cevabınız için teşekkür ederim

• @serdareskici Cok faydali bir bilgi. Tesekkurler.

• 24 eylülde THY TK3 New york uçuşumuz sonrası bilgi vermem gerekirse, uçak B777 e değişmişti, 3-3-3 sıralıydı, aralıklar dardı ve uçak eskiydi, başka havayollarının aktarmalı yolcularıda uçuşa dahil edilmişti, biraz yorucu bir yolculuk oldu, avrupadan aktarma düşünmek daha mantıklı olabilir

• Konu açıkken THY wifi konusunda da bilgi vereyim 🙂
    Gidiş uçağımızda wifi sorunsuz çalışıyordu ama çok yavaştı. Web sayfaları ve sosyal medyayı hiç açamıyordu.
    Sadece whats app açılıyordu ve resimleri bile bir kaç denemede zor gönderip alıyordu. Ama yazışmaları sorunsuz yapabildik.
    Ailemiz ile ve ben işyerim ile sürekli iletişim halinde kalabildim.

Dönüş uçağımızda ise wifi bağlanıyordu ama internet yoktu.
    Herhalde çok soran oldu ki kalkıştan 20-25 dk sonra wifi sistemi arızalı diye anons ettiler.

• merhaba. kasım ayında istanbul-denver uçuş planım var. thy chicago'da aktarma yapıyor ve sonrasında united airlines ile denver uçuşu oluyor. thy'deki bagaj hakkı 23kg. united airlines uçuşusunda bagaj konusunda sıkıntı yaşar mıyım ?

• Merhaba. Miami'den Antalya'ya aktarmalı dönüş yapmak istiyorum. Frankfurt yada Londra'da transit vize isteniyor mu? bu konuda deneyimi olan var mı? teşekkür ederim.

• Merhaba arkadaslar, Bu ayin 17 sinde Turkiye'ye donmek istiyorum ama Turkiye kalkisli ucusken Kanada veya Amerika kalkisli olunca fiyat 2-3 katına cikiyor. Ben su an Montreal'deyim ama uygun uçuş bulursam Amerika'ya da gecebilirim. En uygun 25000 tl ye buldum. Daha uyguna gidip dönüş nasıl alabilirim +-5 gun 17 Ekim-17 Ocak olarak ?

• ⭐⭐⭐

En uygun konu başlığı burası gibi geldi direk havayolu firmalarıyla ilgili bir başlık bulamadım buraya yazayım dedim

Daha önce spirit ve united gibi bir kaç havayolu firmasını kullanmıştım amerika içi uçuşta. Bu sefer biraz aktarmalı ve değişik bir tatil planımız vardı eşimle birlikte. Orlandodan SanFranciscoya geri dönerken Frontier Airline ile Ontario (LA) üzerinden aktarmalı bir şekilde döndük. Orlando Ontario arası 5-6 saat arası sürüyor, sonrasındada Ontario San Francisco arası 1 saatin biraz üzerinde bir uçuş oluyor. Koltuklarda ekran vs hiçbir şey yok bir şeyler izleyip zaman geçirme şansınız yok, koltuklar arası mesafe çok kısa, koltuklar yatmıyor. Bu 6 saate varan uçuşu geçirdikten sonra Ontarioda yolcuları indirip aynı uçak San Franciscoya devam ettik.

Uçağın bu kadar rezalet olduğunu uçağa binince anladık ve hemen netflix uygulamasından bir kaç bölüm dizi indirmeye çalıştık ama o an internette çok kötü çektiği için anca 2 bölüm diziyle 1-2 saat bizi idare edebilecek bir şeyler oldu elimizde. Evet fiyat olarak çok uygun bir havayolu şirketi ama amerika içi uzun uçuş için asla tercih edilmemeli bence, kendinizi oyalama kısmını önceden hazırlarsınız bir şeyler idare edersiniz ama koltuk aralığı vs uzun uçuş için çok sinir bozucu oluyor

• @Emre-Kurtulmuş frontier ile ben de bir defa ucma sanssizligina erismistim. Hic memnun kalmamistim. Hicbir ikram yok ve ondeki koltuk mesafesi dar idi. Ucuz etin yahnisi misali. Adamlar bu fiyata ancak bu konfor olur diyorlar.

• ⭐⭐⭐

@hasbelkader evet hatrı sayılır bir fiyat farkı vardı açıkcası. Kısa uçuşta yine böyle fazla fiyat farkı varsa tercih ederim ama uzun uçuş için eziyet oldu resmen bize

Benzer Başlıklar

• 9
  • 11
  • 373
  • 38
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.7k

| | | |