DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@lawyergirl İrlanda dan nasıl alınıyor ki oturum ben doğu avrupa ülkeleri ucuz diye onlara yönelik düşünüyorum hep ama muhtemelen afrika ülkeleri daha ucuza gelebilir ve oturum alması daha kolaydır diye düşünüyorum

Oturum almak zorunlu mu?
    Dil okulu vizesi ile 1 yıl için bulunuyor olmak yetmez mi?

• ⭐⭐

@Ping-PONG Çoğu konsolosluk istiyor oturum. Oturum olmadan alan pek nadir konsolosluk vardı geçen senelerde barbados adaları gibi. Onun haricinde oturum oturumdur hocam dil okuluyla gelince zaten oturumun oluyor o olan oturum geçerli mi değil mi deneyen yok sanırım ondan bilinmiyor. Çoğu konsolosluk geçerli bir oturum istediğini yazmış maillerde yani neyden aldığının pek bir önemi yok sanırım. Bazı ülkeler 3 ay vize istemiyor örneğin oraya gidip 3 ay kalıyorsun o süre bitince cüzi bir ücret karşılığında 3 ay oturum alıyorsun. (3 aylık bittikçe yine ücret karşılığında uzatırsın veya ülkeye gir çık yaparsın yine uzar 3 ay)

Neticede dil okulu diyip geçmemek lazım, gidiyorsun basbaya sağlık sigortanı felan da yapıyorsun oturumun da oluyor kim niye reddetsin ki bu haldeyken seni oturumun yok yada geçersiz diye. Bas baya sağlık sigortan var, banka hesabı açarsın oda olur, kira kontratın var ee daha ne olsun kaçak değilsin göçek değilsin 🙂

• ⭐⭐

@newbie97 İrlanda da work and study programı var dil okuluyla gidince yarı zamanlı çalışma imkanı da oluyor ve yanlış hatırlamıyorsam bu program baya uzatılabiliyor ve son kertede oturum izni alınıyor. Ancak dil okulu için hesapta yüklü miktarda para göstermek gerekiyormuş sanırım yani biraz tuzlu....

• Yasaklı

@lawyergirl, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@newbie97 İrlanda da work and study programı var dil okuluyla gidince yarı zamanlı çalışma imkanı da oluyor ve yanlış hatırlamıyorsam bu program baya uzatılabiliyor ve son kertede oturum izni alınıyor. Ancak dil okulu için hesapta yüklü miktarda para göstermek gerekiyormuş sanırım yani biraz tuzlu....

Ne kadar yüklüymüş bu miktar 🙃

• ⭐⭐

@Ping-PONG Şu an hatırımda değil.

• Buralar şimdiden cıvıl cıvıl olmaya başlamış 😀

• Abd tarzı evlerde neden kimse evinin bahçesine sebze meyve ya da dümdüz bi ağaç ekmiyor/dikmiyor? Böyle bir yasak/engelleme mi var? Var mı bu konuda bilgi sahibi olan birileri?

• ⭐⭐

@lawyergirl Ona benzer başka bir şey vardı devlete bağlı sanırım birkaç aylığına avrupada bir ülkeye gönderiliyorsun ve orada artık ne iş ise örneğin huzurevinde yemek dağıtmak gibi vasıfsız işleri yapıp birazda para kazanıp dönüyorsun. Gönüllü bir işti ama bu şeyin ismini hatırlayamadım bir türlü yıllar önce duymuştum gençler gidiyordu

• @newbie97 Youth Europe'dan mı bahsediyorsunuz?

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG bu tamamiyle konsolosluğa bağlı dil okuluyla orda bulunmanızı kabul edebilirde etmeyebilirde, oturumunuz olmasına rağmen isterse sadece kendi vatandaşlarıma bakıyorumda diyebilir. Hiç birine bakmayıp gel turist vizesiyle vereyimde diyebilir tabii diğerlerine oranla bu daha küçük bir ihtimal çıkıyor

• Yasaklı

First amendment rights are important 😂

• Günaydın arkadaşlar ben DV başvururken oğlumun bilgisi fotosunuda ekledim mülakata çağrıldığımızda ve ds260 formunu doldurduğumuzda oğlumunda bilgilerini girecekmiyim teşekkür ederim (DV-2025)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elektra herkes ekiyor kaldı ki siz denk gelmemişsiniz.. @mysea şu anda sadece et için dışarıdan alıyor. Geriye kalan tüm ürünleri kendi bahçesinde yapıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

dosya taşıma olayı bu kadar basit değil. Oturum al ondan sonra konsolosluğa mülakata gir gibi algılıyor herkes bu çok büyük bir hataya neden oluyor. Çünkü hiçbir konsolosluk şu anda kabul etmiyor. Oturum iznin olsa bile sana randevu verecek diye ümit etmeyin. Geçen sene viyana can simidi olmuştu ancak bu sene daha bir kişiye bile geri dönmedi tamam gelebilirsin diye. Oturum izni için kimseye dil kursu aldırtmayın. Ondan dolayı ekim 2024 görmeden konsolosluklar için hiçbir şekilde adım atmayın.

• Yasaklı

@ayvalik10

Peki AOS garanti mi ABD içinde yasal statüyü bozmadan bulunanlar için?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG aos için en büyük handikap bitene kadar amerikadan dışarıya çıkamıyorsun. Bu süre zarfında nasıl geçineceksin. Bu maddi durumu çözenler zaten aos yapıp çatır çatır amerika da yaşıyorlar. AOS yaparken ret alan kimse yok.

• ⭐⭐

@ayvalik10 Sanırım statü değişikliğinin en büyük dezavantajlarından biri bu... İşlemler sonuçlanana kadar epey bi maddi birikim olması gerekiyor.

• ⭐⭐

Yeni bir iş gününden herkese günaydın, umarım güzel bir gün olur

• ⭐⭐⭐

@Ufuk-Sener evet olurda kazanırsanız ve oğlunuzda sizinle amerikaya yerleşmek istiyorsa onun içinde ds formu dolduracaksınız ve mülakata sizinle gelecek

• @Emre-Kurtulmuş teşekkür ederim Emre Bey

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

43.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

438.5k

| | | |