DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @serkanist Haklısınız. Ben de isteyen herkesin Amerika'ya gelmesini isterim ama bu şekilde yasal yolla gelen de iş bulamıyor.

• Bir açıklık getireyim:

Bahsettiğim destek, ABD'de yasal olarak bulunan kişilerin birbirlerine desteği.

Çalışma ve oturum izni olmadan 'Türkler bana destek olsun da geleyim' konusuna şunu diyebiliriz 'O iş son derece karmaşık ve spesifik meslekler için yapılabilir bir şey.

• @Henry-bloor neden emir kipi?

• Arkadaßlar merhaba, 2 hafta oldu geleli SSN im geldi, amerika ehliyetimi henuz almadim Turk bir pizzacida Delaware da delivery yapiyorum, yalniz saati $6 dolar fazla order da yok dukkanin isin acigi fazla para yapamiyorum onerilerinjz neler ne yapabilirim ehliyeti alana kadar tesekkurler

• @timtim Delaware de neredesiniz?

• @MySea aslinda Maryland'de oturuyorum Elktonda, pizza dukkani Deleware Wilmingtondaydi

• @timtim türk işverenden kaçın.
    6 dolar ne? illegal göçmen o kadar az almıyor.

• @charon pizza delivery sinde genelde tipten kazaniliyormus galiba ama buranin isleri fazla yoktu cevre de pek tip verebilecek potansiyelde degildi. Ilk isim US ehliyeti almak olacak

• @timtim tip veriliyor mu ? tip dahil saatlik 20 doları görmüyorsanız hemen ehliyete basvurun doordash e cıkın.

• @timtim hocam az çok forumda yazanlar orada yaşayanlarla konuşmalar yaptım 6 usd çok düşük olduğunun düşüncesi içindeyim tabi siz bilirsiniz ama bence yasalsanız daha farklı işlere bakmanızı tavsiye ederim

• @T-C-Kubilay-Dikici, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmenlerin İlk Aylardaki Deneyimleri

@timtim hocam az çok forumda yazanlar orada yaşayanlarla konuşmalar yaptım 6 usd çok düşük olduğunun düşüncesi içindeyim tabi siz bilirsiniz ama bence yasalsanız daha farklı işlere bakmanızı tavsiye ederim

Katiliyorum, bu ucret delivery icin bile cok dusuk. Yasalsaniz cok daha iyi isler bulabilirsiniz.

• @baran-bozdogan tip hic verilmiyor desem yalan olur yalniz gunde 10-11 saat calisip anca $90 i zor gormek anlamsiz geliyor. Ehliyet sinavina calisiyorum suan ingilizcem de iyi degil ama tercumana da $400-500 arasi gidiyormus. Cepten daha fazla harcamak istemiyorum ev kirasi ve arabanin odemrsi yaklasti bunlar da total $2k ediyor. Onun icin bir ise de girmem gerek. Durumlar bu sekilde. Aslinda yasadigim 2 haftalik deneyimi de yazmak istiyorum ama her sey biraz daha otursun oyle yazayim dedim aciliyeti olan islerim var takdir.edeceginjz uzere :))

• @MySea arayislar icerisindeyim onceligim bir is bulmak calisirken de firsat bulabildigim surece ehliyet sinavina calismak.

• @timtim acil şekilde akıcı ingilizce ögrenmeniz gerek.

• @timtim Newark da Troy Pizza var. Sahipleri Turk. Arayip veya ugrayip bir gorusun. Zaman zaman delivery icin ihtiyaclari oluyor.

• @timtim Asagidaki de Newark da bir diner. Onun da sahipleri Turk. Delivery olayi yok ama belki restaurant da isler olabilir.

• @timtim tercüman herhangi bir arkadaşınız olabilir, hiç bir ücret vermeden halledebilirsiniz.

• @divionyedi bana buradaki arkadaslar, kendilerinin anlasmali oldugu kisilerin tercumanlik yaptiklarini soylediler eyalete gore degisiyor galiba, New jersey'de de Turkce alabiliyormusuz sinavi onun icin de orada ikamet olmasi lazimmis

• @MySea tesekkur ederim, gorusecegim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

140

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.5k

| | | |