DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @u2rem teşekkür ederim

• Merhaba arkadaslar sizlere bir sorum olacakti.
    Ben surece bireysel olarak basvurdum gectigimiz agustos ayinda da DQ oldum. Yakin zamanda evlenecegim. Esimi surece nasil dahil edebilirim. Sanirim evlendikten sonra evraklari NVC ye gondermem gerekecek bu durumda DQ tarihim degisir mi ? Ya da konsolosluk asamasinda surece dahil olabiliyor mu? Bu konu hakkinda bilgisi olan var mi ?

• Merhaba USCISden approval aldım ve NVC'den de fee ödemek için invoice number ve case number bilgilerim ile de eposta ile ulaştı bana.

Bu süreçlerden geçen var mı?

Ödeme yapınca evraklar mı postalanacak tekrardan hem online hem de posta ile sanıırm??

• Bu ileti silindi!

• @dpdemir süreçleri size danışmak isterim. bana da NVCden invoice ve case number geldi

DQ olunca 3-4 aya randevu verilir diye okudum googleda sizin 2 yıl sürmüş pandemiden ötürü mü 2 yıl?

• @Turan-Kurt Hocam bu konuyu avukata ve NVC'ye sormanız daha mantıklı. Ben avukatla bu konuyu konuşmuştum, bana NVC'ye dökümanları evli olarak gönderirsen süreç çok kolay olur diye söylemişti. Ama bildiğim kadarıyla konsolosluk aşamasında yeni kişi eklenemez, önceden NVC'ye belgelerin gitmesi gerekiyor. Ayrıca, green card aldıktan sonra eşinize green card almak süreci bayağı zor olduğunu biliyorum (bir arkadaşım 3 sene eşinden uzak yaşamak zorunda kaldı).

• @begumm Merhaba, sureciniz hayirli olsun. Maalesef, pandemi oncesi 3-4 ayda randevu veriliyormus ama pandemi ve sonrasinda bu sure 1,5-2 yil arasi oldu. Halen de oyle devam ediyor. Ayrica, her ay aciklanan visa bulletin tablosunu da takip etmelisiniz. Bu tablolardan Final Action Dates olaninin sizin vize kategorinizdeki PD tarihinin Current olmasi gerekiyor. Ornegin, Ocak ayi icin EB2 kategorisinde PD tarihi 01 Nov 22. Yani, PD tarihi bu tarih ve oncesi olanlar randevu maili alabilir demek oluyor. Visa Bulletin’a buradan ulasabilirsiniz.

• Merhabalar Bende yeni NIW başvurusu yapıyorum ve bir avukatla anlaştım, NVC süreci içinde anlaştım ancak sizlerden bilgi almak istiyorum sizce 2. aşama avukatsız yürütmek mantıklı mı bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirm.

• @caner1245, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Merhabalar Bende yeni NIW başvurusu yapıyorum ve bir avukatla anlaştım, NVC süreci içinde anlaştım ancak sizlerden bilgi almak istiyorum sizce 2. aşama avukatsız yürütmek mantıklı mı bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirm.

Eğer dosyanızda ekstra farklı bir durum yoksa bence hiç gerek yok.

• @kelle ben de consular stage için avukatlar ile devam etme konusunda kararsızım.. Bütçem çok kısıtlı zaten. NVC'ye evrakların print edilmiş halini veya ankaraya yollamamız gerekiyor mu? Herşey online mı submit edilecek NVC'den yeni case number bilgilerimi yeni aldım e-posta ile.. Bundan sonra bir evrak yollamak gerekli mi?

Diğer sorum da NVC invoice ID yollamış ücret ödemek için, bu ücreti Türkiye'den bir banka hesabından yollamak mümkün değil galiba? Öyle bir bilgi de gördüm forumda.. Tşkler şimdiden

• @dpdemir Teşekkür ederim.

• @begumm I-140 onaylandıktan sonra çok fazla yapılcak iş yok aslında. Belgeleri toplamak ve göndermek ve DS-260 formunu doldurmak. Bunun için avukata gerek yok bence.
    İkinci sorunuz, bizim başvurududa belgeler basılı olarak posta ile yollanıyor. Yollayacağınız adres size gelen mailde yazıyor.
    Vize ücretini Amerikada bir hesaptan yapmak gerekiyor. Türkiye hesabınız ile bu mümkün değil. Bunun için tanıdıklarınıza veya avukatınıza rica edebilirsiniz.

• @TOK çok teşekkürler.

• @begumm eger Amerikada bir tanidiginiz varsa belgelerin pdfini ona gonderirseniz o cikti alip posta ile gonderebilir. Bu sekilde hem daha hizli ve daha uygun olur diye dusunuyorum.

• @kelle Türkiyeden FedEx 3 günde yolluyor. Ben böyle şeylerde kendim hazırlamazsam rahat edemiyorum. O yüzden bana göre riskli bir yöntem. Bir belge eksik veya hatalı olsa 1-2 ay zaman kaybı olur

• Arkadaşlar merhaba,
    Uscis 23 kasımda i-140 onaylanmıştı, 4 aralıkta nvc ye göndermişlerdi, bugünde nvc den mail geldi.
    Süreç çokmu hızlı yoksa bu aşamada normalmi?

• @joewalker bence tam olmasi gerektigi gibi.
    Ben 5 ay bekledim bunun icin, ama sizinki normal.

• @begumm Merhaba Begum,
    benim anlasmam bu islerin de yapilmasi yonunde ve butce olarak ortalama seviyede.
    Evet avukata gerek yok ama ikinci bir kaynaktan teyit almak yararli oluyor. Ayrica form ucretini aktarmak icin yine bir yardim almalisiniz Turkiyeden para direkt yatirilamiyor. Avukat bu konuda da aktarma isini hallediyor.

• @steve2021 Cevabiniz icin tesekkur ederim. Bu surede avukata sordum konsolosluk asamasinda esinizi dahil edebilirsiniz dedi. Acikcasi guven vermedi. NVC ye yazicam devaminda da konsolosluga yazarim emin olabilmek icin. Cevap alinca guncellerim.

• Merhabalar. Süreci EB2 Chen ile devam ettirmiştik.
    İnterview tarihini sorduğumda şu cevabı aldım.

It is incredibly difficult to estimate processing times for the interview in Ankara. It could take between 1 and 2 years, and may even take longer. Processing times are also subject to change.

Benzer Başlıklar

• 28
  • 8
  • 5
  • 975
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

196

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.1k

| | | |