DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zeyno, içinde söyledi: F4 Vize Süreci (ABD Vatandaşlarının Kardeşleri)

@suleymancrazy Merhabalar. Bahsettiğiniz mail onay maili mi? Eğer öyleyse bir kaç yılda yada daha kısa sürede onaylananlar duydum.Bize mail mi gelmişti mektup mu hatırlayamadık. Birde başvuruyu yapmış unutmuştu. Bize 4 5 yıl sonra söylemişti ben sizin için başvuru yapmıştım diye.

sanirim I-130'un alindigini belirten ilk I-797'dan bahsediyorlar.

• @crazycells bilgilendirmeniz için teşekkürler. Yukarıda bazı arkadaşlar yazmış, onların 21 üstü çocuklarını ceac state den silmişler, ben ise orda hala duruyorum. Randevu mailinde de ismim var. Bu mantıkla benim de ismimin silinmesi gerekirdi diye düşünüyorum ama age out olmadığım için silinmemiş olabilir mi acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@suzers, içinde söyledi: F4 Vize Süreci (ABD Vatandaşlarının Kardeşleri)

@crazycells bilgilendirmeniz için teşekkürler. Yukarıda bazı arkadaşlar yazmış, onların 21 üstü çocuklarını ceac state den silmişler, ben ise orda hala duruyorum. Randevu mailinde de ismim var. Bu mantıkla benim de ismimin silinmesi gerekirdi diye düşünüyorum ama age out olmadığım için silinmemiş olabilir mi acaba ?

normalde vize alabilmek icin, mulakat gunundeki durumunuz onemli, yani yas hesabini konsolos mulakata gore yeniden yapacaktir, isminizin mektuplarda olup olmamasi hangi asamada "age-out" olacaginizla/oldugunuzla ilgili bir durumdur diye tahmin ediyorum.

Eger $325 vize ucretini odeyip DS-260 formunu da doldurduysaniz direkt mulakata da katilabilirsiniz, zaten sizin vize alip almayacaginiz diger aile uyelerinin durumunu etkilemeyecek.

• @crazycells peki form numaramın ank2010 olması, I-130’un 2010 yılında mı onaylandığı anlamına geliyor, bilginiz var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells peki form numaramın ank2010 olması, I-130’un 2010 yılında mı onaylandığı anlamına geliyor, bilginiz var mı?

NVC'ye dosya bu yilda iletilmis demek, cunku dosya numarasini USCIS degil NVC olusturuyor. I-130'u USCIS onayliyor ve USCIS onayladiktan sonra dosyanizi NVC'ye gonderiyor.

• Heveslendik, yine kursağımızda kaldı. Bu ay da ilerleme yok.

• @eeken aynen oyle aramizda 1 gun var

• @crazycells merhaba, bugün konsolosluktan randevu öncesi son check maili geldi.

Applicant 3: Ege Baran SUZER
    Status: Over 21 years of age, not eligible
    Documents and/or Actions Required: None

Böyle yazıyor benim için. Daha önce konsolosluktan gelen mailde ismim listede vardı ve böyle bir şey yazmıyodu. Ben vize alamayacak mıyım bu durumda, yoksa son hesaplama konsoloslukta mı yapılıp karar verilecek? CSPA hesaplamadan yaşım 25 diye böyle yazmış olabilirler mi? Bu mail fena halde umudumu kaybettirdi bana… Bir tavsiyeniz var mı?

• @suzers July 15, 2023 Bu maili konsolosluga yolla belki faydsi olur
    United States Consulate General in Ankara 110 Atatürk Blvd. Kavaklıdere, 06100 Ankara - Turkey
    Dear Consul General,
    I hope this letter finds you well. I am writing to you about my situation , My name is Ege Baran Suzer, I am above the age of 21 and was recently informed that he is not eligible for a visa. No further information was provided with respect to the reason for his ineligibility.
    In light of this situation, I hereby request additional clarification and information concerning his case. Understanding the basis of this decision is crucial in determining whether we can resolve any issues and potentially reapply. Moreover, no specific actions or additional documents were stipulated that could potentially alter my visa eligibility for f4 status .
    It is also important to note that my parents will be attending an interview at your consulate on July 20th, in connection with an F4 visa application. I would be most appreciative if any relevant information pertaining to my situation could also be discussed during their appointment, should it be possible and appropriate.
    I understand that the U.S. immigration system has a complex set of rules and criteria for visa eligibility, and I respect the diligence with which these rules are applied. However, I believe it is essential for myself to understand the reasons behind his current status of ineligibility so that he can appropriately address any issues.
    Please let me know if there are any pending requirements or factors that resulted in this decision. Additionally, I would appreciate any guidance you could provide on what steps I should take to increase my chances of success in any future visa applications for f4 category.
    Thank you for your attention to this matter. I look forward to your prompt response to help me guide appropriately. Please do not hesitate to contact me at the phone number or email provided above should you require any additional information or clarification.
    Sincerely,
    [Your Name] [Your Title]

• ⭐⭐⭐⭐⭐

F4 vize basvurusu yapan arkadaslar, lutfen islemlerin takibini kolaylastirmak icin su cizelgeyi doldursunlar: https://bit.ly/F4BasvuruTakibi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells merhaba, bugün konsolosluktan randevu öncesi son check maili geldi.

Applicant 3: Ege Baran SUZER
    Status: Over 21 years of age, not eligible
    Documents and/or Actions Required: None

Böyle yazıyor benim için. Daha önce konsolosluktan gelen mailde ismim listede vardı ve böyle bir şey yazmıyodu. Ben vize alamayacak mıyım bu durumda, yoksa son hesaplama konsoloslukta mı yapılıp karar verilecek? CSPA hesaplamadan yaşım 25 diye böyle yazmış olabilirler mi? Bu mail fena halde umudumu kaybettirdi bana… Bir tavsiyeniz var mı?

Sayin @suzers maalesef cok buyuk ihtimalle F4 uzerinden vize alamayacaksiniz demek. Anne veya babaniz sizin icin daha sonra F2B basvurusu yapmalilar.

Dilerseniz konsolosluga suradan direkt yazin ve vizeye uygun olup olmadiginizi acikca sorun. Size verilen cevaba gore hareket edersiniz: https://tr.usembassy.gov/visas/contact-immigrant-visa-section/

• Merhaba. Forumda yeniyim ve F4 vize sürecinin uzun olduğuna dair yazılar okumaktayım. Eşimin ablası 1 yıl önce eşim için F4 vizesine başvurdu. Ve geçtiğimz ay National visa center tarafından şöyle bir mail aldık.

Thank you for your interest in immigrating to the United States of America. The Department of State's National Visa Center (NVC) received your approved immigrant visa petition from U.S.
    Citizenship and Immigration Services (USCIS). NC's role is to ensure you are prepared for your immigrant visa interview at a U.S. Embassy/Consulate General, and to schedule your interview appointment.
    NVC is responsible for collecting any applicable fees, the Immigrant Visa Application, supporting civil documents, police certificate (s), Affidavits of Support, and financial documents, if applicable, prior to your visa interview at a U.S.
    Embassy/Consulate General. Do not mail documents to NVC, even if you received instructions to mail documents to NVC in the past.
    You will need to log on to the Department of State's Consular Electronic Application Center (CEAC) at https://ceac.state. gov/IV to check your case status, pay any necessary fees, upload and submit documents, and read messages from NVC.
    If you are logging into CEAC for the first time, please be aware that it can take up to three days (72 hours from receipt of this

hangi aşamada olduğumuzı öğrenebilir miyim

• Bu USCIS in sitesindeki account umda soru sormak icin site ici email gondermeye calisirken sinir krizine girdim. Isimizi yapmalari icin yuzlerce dolar para odedigimiz koskoca devlet kurumunun internet sitesi bes para etmez!! bir case icin bir email gonderemiyorum ve bu durumu anlatabilecegim kimse yok. Yaziklar olsun!!!

• merhaba ben de kardeşimi yanıma almak istiyorum ama henüz vatandaş değilim vatandaş olmak zorunda mıyım

• @Neslihan-Yaşar evet vatandaş olmanız gerekiyor.

• @Zeyno tamam teşekkür ederim

• @suzers Selamlar gorusme nasil gecti

• @oprmngr merhaba, bütün ailem vize aldı, ben hariç. CSPA age 21 yıl 9 ay 11 gün çıktı, bu yüzden bana vize vermediler. Dosyam da kapanmış zaten. Onun dışında ailemin almasında herhangi bir problem olmadı.

• @suzers Benim abimin oglununda ayni sekilde dosyasi kapandi . Bizde randevu gelmesini hasret ile bekliyoruz

• @oprmngr çoğu aile en çok çocukları için istiyor aslında. Bu kadar beklemişken yararlanamamak gerçekten üzücü oldu. Babam 25 yaşında GYT’li (Greencardda yaşa takılanlar) oldun diyor 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

176

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.3k

| | | |